Prieteni Pescari

SISTEM COMPETITIONAL F.N.P.S.R.

Luni 11 Decembrie 2017, 13:40:34 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: SISTEM COMPETITIONAL F.N.P.S.R.  (Citit de 29120 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
pityu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Vineri 16 Aprilie 2010, 00:06:01 »

Deschid acest topic in dorinta de a face cunoscut intentia FNPSR de a infiinta propriul Sistem Competitional si de a veni fiecare dintre noi cu propuneri, pentru a realiza ceva durabil si competitiv.
Petru a fost propus si ales prin vot ca Vicepresedinte al FNPSR pe probleme de Pescuit Competitional.
In sarcina lui cade punerea la punct a acestui sistem si ar fi bine sa-l ajutam cu totii sa reuseasca ceva durabil si frumos!
Doamne Ajuta!
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Vineri 16 Aprilie 2010, 06:32:45 »

pityu,bine ai  venit pe acest forum ! Sa dea Dumnezeu ca cele pe care vi le propuneti sa ia viata si sa nu ramina doar vise frumoase made popescu stefan.
Memorat
pityu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Sâmbătă 17 Aprilie 2010, 23:47:18 »

Bine v-am gasit! Sper sa construim ceva durabil, dar trebuie multa rabdare.
Sorine! Federatia nu este numai Popescu Stefan. El este presedintele ales, dar pe langa el sunt foarte multi altii, inclusiv noi. Daca ne vom crampona mereu de un nume sau altul, va fi si mai greu sa razbim. Eu as zice sa nu ne mai legam de nici un nume si sa incercam sa facem fiecare cate putin in domeniul in care se pricepe mai mult. Nu se poate sa nu iese ceva trainic!
Felicitari si voua pentru Site, pentru asociatie si pentru tot ce faceti!!!!

Postat pe:: Vineri 16 Aprilie 2010, 23:12:26

Revin cu o suma de precizari, cu speranta ca nu va plictisesc. Sistemul Competitional adoptat este unul dintre cele mai simple existente actualmente pe mapamond. Daca va functiona, va fi o mare victorie pentru noi toti care iubim competitia.
Haideti sa vedem despre ce este vorba!
Anul trecut a avut loc prima incercare de a organiza un sistem competitional la nivelul FNPSR. Au avut loc concursuri locale de calificari. Fiecare asociatie (care a intrat in "hora") au organizat propriile concursuri (Cupe) ale asociatiei. Primii cinci clasati s-au calificat pentru o etapa superioara numita "Etapa Interjudeteana" sau "Etapa Zonala". Am impartit asociatiile din intreaga tara in trei zone geografice in care trebuia sa se organizeze "Etapa Zonala" pentru calificarea in "Finala Campionatului National". In Finala Nationala care a avut loc pe Lacul Sarulesti, trebuiau sa se califice 30 de pescari, adica primii zece clasati din cele trei "Zone Geografice". S-a intamplat ca una din zone, din motive de superficialitate (lipsa de interes), nu s-a mai constituit in Concurs Interzonal. Astfel primii zece pescari din Zona Moldova cu primii zece din zona Ardeal, in total 20 de pescari, si-au disputat "Finala Nationala" la Pescuit Stationar.
De aici a plecat totul.
Acum - pentru a infiinta un sistem competitional bazat pe sportivitate, cu promovarea si retrogradarea valorilor pe baza de clasament, asemanator celorlalte sporturi (fotbal, handbal, etc.) e nevoie de minim doua divizii (ligi) - divizia "A" si Divizia "B"
In consecinta, primii 15 pescari din "Finala Nationala" de anul trecut de la Sarulesti vor constitui DIVIZIA "A"
Avand in vedere faptul ca cea de-a treia "Zona Geografica" nu s-a prezentat la finala, cei 15 pescari, care vor constituii DIVIZIA "B", vor fi urmatorii:
cei 5 pescari clasati pe locurile 15-20 de la Finala Nationala + cei 5 pescari clasati pe locurile 11-15 la "Etapa Zonala" din Zona Moldova + 5 pescari clasati pe locurile 11-15 la "Etapa Zonala" din Zona Ardeal = 15.
In acest an si de-acum incolo in fiecare an, Sistemul Competitional al FNPSR astfel conceput va functiona in felul urmator:
Din Etapele Locale (pe asociatii), primii 5 clasati se vor califica la Etapa Zonala, in cele trei Zone Geografice.
Din fiecare zona, primii 5 clasati vor bate la portile afirmarii luptandu-se cu cei 15 actuali divizionari “B” in asa numita “FINALA “B”
Primii 15 clasati in Finala “B”, vor avea dreptul sa incerce promovarea in Divizia “A” luptandu-se cu prim-divizionarii in FINALA “A”.
Pescarul clasat pe locul I. in Finala “A” va fi declarat “ CAMPION NATIONAL FNPSR PE 2010” si impreuna cu cei clasati pe locurile 2-6, vor constituii “LOTUL NATIONAL AL ROMANIEI” in versiunea FNPSR.
Daca vom reusi vreodata (noi speram din tot sufletul!) sa ne afiliem la Forurile Internationale FIPS-CIPS (Federatia Internationala de Pescuit Sportiv si Confederatia Internationala de Pescuit Sportiv), atunci acest Lot National ne va reprezenta la Campionatele Europene de Pescuit Stationar si la Campionatele Mondiale.
Acest sistem competitional permite fiecarui pescar sa aspire la cele mai inalte culmi ale gloriei sportive in domeniu, pe baza de punctaj, clasament, valoare.
Voi revenii cu Lotul Actual al diviziei "A", asa cum rezulta din clasamentul finalei de la Sarulesti - 2009 si apoi il rog si pe userul Petru sa completeze cu nume Lotul Diviziiei "B", cei 5 pescari de pe locurile 11-15 din clasamentul Zonei Moldova de anul trecut!
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #3 : Duminică 18 Aprilie 2010, 07:50:28 »

domnu coleg din ce stiu eu la Fips Cips se poate afilia doar cate o organizatie (asociatie) per tara .cum ajvps-ul e membru fondator(din 1900 toamna) ghici care sunt sansele fnpsr-ului? iti spun eu :NULE.acum nu va ramane sa demonstrati cat de prost informat sunt  Risete.succes!
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #4 : Duminică 18 Aprilie 2010, 08:11:31 »

Eu ma intreb cind vor organiza toate aceste asociatii, filiale, organizatii, federatii si cum vreti voi sa le mai denumiti, primele campionate, cupe la pescuit viteza de braconieri si la populari, fie si la relanti, pe apele publice Cum? Sau mai lasam in continuare inca vreo 50 de ani de izbeliste aceste ape si nu peste mult timp le vom arata nepotilor un peste de riu doar...in poze? Trist
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #5 : Duminică 18 Aprilie 2010, 09:35:17 »

@pityu
Sistemul care il propui nu-l vad de loc "simplu" si cred ca reflecta legislatia cu lacunele sale.
De asemenea: nu defineste cui cui se adreseaza si nu tine cont de situatia actuala.
De ce spun asta ? Simplu. Pescuitul se practica in RO in 3 variante:
1) profesionist - de cei care traiesc din asta;
2) sportiv - de cei care il practica avind in vedere performanta;
3) recreativ - practicat de marea majoritate in scop recreativ.
Din pacate legislatia actuala a facut disctinctie doar intre profesionisti (pesc. industrial) si amatori (pesc. recreativ / sportiv) nefacind distinctie in cadrul ultimei categorii.

Pescuitul de competitie pentru crap si spinning este deja destul de bine definit, existind deja formate numeroase cluburi. Singurul stil care stationeaza este stationarul.

Pe de alta parte asociatiile se adreseaza in special celor din grupa 3) si care cred ca sunt in proportie de mai mult de 90% dintre cei inscrisi.
Cei care doresti sa-i atragi nu au nevoie de divizia A, B, etc. E de ajuns un concurs pe o zona mai larga / mai restrinsa cu un regulament simplu si o finala - sistem cupa.
De asemenea trebuie sa va orientati spre ce nu este acoperit indeajuns si cum am scris deja: stationarul si in special cel feminin, copii / juniori, etc.

----------

@pinadi
Activitatea unei asociatii pentru a-si pune in practica scopurile si asi proteja interesele este muuuult mai complexa decit orice iti imaginezi in acest moment.
Ca un exemplu pe ceea ce tot bati "darabana" se obtine prin crearea unui cadru legislativ propice, cadru care se poate realiza in 90% din cazuri prin lobby politic. Astfel de lucruri se realizeaza pe parcursul a mai multor ani.

Sfatul meu este sa:
1) ori postezi exprimindu-ti opinia / parerea legata de subiectul in dicutie;
2) ori deschizi un topic nou unde iti prezinti pozitia fata de un anumit lucru;
3) in ambele cazuri se motiveaza prin argumente si/sau aducerea de noi variante - cu alte cuvinte trebuie sa
Postul tau anterior nu indeplineste nici 1) si nici 3).
De asemenea numarul de posturi nu-ti va aduce nici un premiu; dorim calitate si nu cantitate. Omniprezenta pe absolut toate discutiile fara a avea ceva concret de spus nu o apreciem.

Daca doresti sa-mi raspunzi fa-o prin mesaj privat. Aici se discuta despre "SISTEM COMPETITIONAL F.N.P.S.R."
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
pityu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Luni 19 Aprilie 2010, 01:45:38 »

Jonah a scriis:
"domnu coleg din ce stiu eu la Fips Cips se poate afilia doar cate o organizatie (asociatie) per tara .cum ajvps-ul e membru fondator(din 1900 toamna) ghici care sunt sansele fnpsr-ului? iti spun eu :NULE.acum nu va ramane sa demonstrati cat de prost informat sunt  Risete.succes!"
Da Jonah. Ai dreptate. Fiecare tara are dreptul sa fie reprezentata la nivel FIPS-CIPS de o singura Federatie Sportiva (ca in oricare alt sport)
Problema vine tocmai de aici. AGVPSR nu este sub nici o forma o Federatie Sportiva, ci o Uniune de Asociatii.
Statutul FIPS-CIPS (il poti citii pe net), accepta aceste Uniuni de Asociatii, pana la aparitia unor Federatii Sportive in domeniu in tara respectiva. Federatia trebuie sa aibe o vechime de trei ani in organizarea activitatii competitionale, ca sa poata solicita afilierea prin inlocuirea unei "Uniuni de Asociatii". In plus de asta, dupa toate informatiile mele (si nu numai) AGVPSR, sub aceasta forma organizatorica are zilele numarate. Nu stiu cand se va produce schimbarea, dar ea este iminenta. In primul rand AGVPSR nici nu este macar un for national al pescarilor ci un mixaj de vanatori cu pescari, care au legi diferite si sisteme organizatorice diferite.
Noi vrem sa construim un sistem competitional asemanator cu cel din cadrul oricarui alt sport (fotbal, rugby, handbal, etc.)
Teodor a scris:
"Sistemul care il propui nu-l vad de loc "simplu" si cred ca reflecta legislatia cu lacunele sale.
De asemenea: nu defineste cui cui se adreseaza si nu tine cont de situatia actuala.
De ce spun asta ? Simplu. Pescuitul se practica in RO in 3 variante:
1) profesionist - de cei care traiesc din asta;
2) sportiv - de cei care il practica avind in vedere performanta;
3) recreativ - practicat de marea majoritate in scop recreativ.
Din pacate legislatia actuala a facut disctinctie doar intre profesionisti (pesc. industrial) si amatori (pesc. recreativ / sportiv) nefacind distinctie in cadrul ultimei categorii."
Draga Teodor! Daca tu nu te pricepi la competitii, nu inseamna ca toata lumea e la fel. Sistemul propus este cel mai simplu existent in sistemele competitionale de pe mapamond (din lume). Ca sa poti declara asa ceva, trebuie sa cunosti celelalte sisteme competitionale din lume (din celelalte tari). Mai consulta si tu netul, ca gasesti toate datele acolo. Vezi ce sistem au vecinii Unguri, Sarbi, Slovaci, Polonezi, Italieni, Francezi, etc. Dupa aia mai vorbim.
Cei care vorbesc ca tine, oricum nu sunt pescari de competitie, numai tulburatori de ape.
Rog pescarii de competitie sa intre ei aici pe forum, ca ... ACEST TOPIC SE ADRESEAZA STRICT PESCARILOR DE COMPETITIE.
Va astept cu drag!
Memorat
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra Neamt

www.planetcarp.ro

« Răspunde #7 : Luni 19 Aprilie 2010, 07:46:15 »

@ pityu

AGVPS este membru fondator si in acest caz putea fi doar o persoana fizica, forma nu conteaza. Ei au fost acolo de la inceput si au infiintat FIPS/CIPS. Cum crezi tu ca cineva de acolo nu va mai recunoaste aceasta entitate indiferent de forma ei juridica?

Este un vis frumos dar irealizabil si care va cheltui timpul si banii vostri in zadar.
Memorat

Clubul Sportiv Planet Carp
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #8 : Luni 19 Aprilie 2010, 08:33:49 »

Ajvps nu va putea fi inlocuit la Fips/Cips decat daca se va desfiinta, ceea ce imi vine foarte greu sa cred avand in vedere cate interese se afla in spatele acestei asociatii. Asa ca nu puteti organiza o forma de concurs numita Campionat  National daca el nu are ca finalitate obtinerea lotului national care sa ne reprezinte in competitiile de afara.
In cel mai bun caz, puteti organiza un concurs care sa aiba acest nume dar care probabil va duce la multe neintelegeri si vor induce pe multi din participantii acestui concurs in eroare.

Postat pe:: Luni 19 Aprilie 2010, 08:08:19

P.S. Pityu, Teodor a realizat programul care face clasamentul in Campionatul National de Spinning AVP, deci eu cred ca stie cu ce se "mananca" competitiile.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

www.planetcarp.ro

« Răspunde #9 : Luni 19 Aprilie 2010, 10:23:30 »

In calitatea de vice-presedinte al APCR, asociatie ce a fost imputernicita de catre AGVPS sa organizeze campionatul national de pescuit la crap, va zic ca este imposibil sa trimiteti voi la mondiale. Nu este indicat sa promiteti lucruri care nu le puteti realiza. Vor fi multi pescari dezamagiti si e pacat pentru timpul si banii lor.

Anul trecut am fost membru al echipei nationale a Romaniei la CM si am vazut care este statutul AGVPS si puterea lor in cadru FIPS-CIPS. Este mai usor sa desfiintati FIPS-ul decat sa-i scoateti pe ei din organizatie.
Memorat

sorin15
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #10 : Luni 19 Aprilie 2010, 14:04:53 »

Anul trecut in martie user-ul fnpsr spunea referindu-se la un campionat de pescuit pentru anul 2009:

Nu sunt intentii. Sunt certitudini.

Anul competitional 2009 a trecut, fnpsr-ul si-a desemnat campionii, acum  organizeaza campionatul de pescuit pentru 2010.

Rusine
Memorat

Sorin Buculei
pityu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Luni 19 Aprilie 2010, 22:01:08 »

Conform clasamentului din Finala Campionatului National FNPSR - Sarulesti 2009, primii Divizionarii "A" in versiunea FNPSR, sunt urmatorii pescari:
1. CONSTANTIN STAICU - (X Carp Bacau) 36,94 KG 2P
2. VASILE DRAGHICI 3P - (X Carp Bacau)
3. GABI SEVESTREAN 4P - APS HUNEDOARA
4. MARIUS BALAN 5P - (X Carp Bacau)
5. BOGDAN LEU 6P - APS HUNEDOARA
6. FLORIN LOZINCA 8P - (X Carp Bacau)
7. NICU STANCA 8P - APS HUNEDOARA
8. IOAN SIBISAN 8P - Lostrita Petrosani
9. DANIEL PACURAR 9P - Eco Pescar Mediash
10. ADI SEBESTYEN 10P - APS HUNEDOARA
11. ISTVAN USZKAY 11P - Salmo-Carpatica Lupeni
12. DORIN OPREA 13P - Aps Galati
13. PAUL ISPAS 13,5 P - Salmo-Carpatica Lupeni
14. VASILE BERARI 13,5 P - Prieteni Pescari Iasi
15. PETRU DIACONITA 14,5 P - Prieteni Pescari Iasi
Finala "A" - 2010 va avea loc in luna August (locatia: Horgesti - Bacau)
Rugam divizionarii "A" care nu pot sau nu vor sa se prezinte la acesta finala sa ne comunice optiunea lor pe acest topic sau pe adresele de mail: diaconitapetru@yahoo.com sau uszkayistvan@yahoo.com pentru a putea fi inlocuiti cu alti pescari clasati pe locurile urmatoare in clasament.
Memorat
pityu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Luni 19 Aprilie 2010, 22:34:14 »

Iata si componenta probabila a diviziei "B":
1   DORIN DARABA (APS Galati)
2.  CRISTI BARBIR  (Prieteni Pescari Iasi)
3.  ATTILA BODO  (Salmo-Carpatica Lupeni)
4.  EUGEN CIVITU  (Lostrita Petrosani)
5.  IOAN STEFAN  (APS Galati)
6.  VASS ZOLTAN   (APS Ecopescar Mediash)
7.  TIBERIU KREISS  (Lostrita Petrosani)
8.  CONSTANTIN PARNICA (APS Hunedoara)
9.  SZABO ERNEST  (Salmo-Carpatica Lupeni)
10. DANIEL URMAREA (Lostrita Petrosani)
11. ARNAUTU STEFAN - (          ?           )
12. OLARIU OVIDIU - (          ?               )
13. MARIUS MARTINEAC - (        ?          )
14. ROTARU CATALIN  -  (        ?          )
15. URZICA DANIEL -   (          ?           )
 Am scris "probabila" pentru ca pescarii de pe pozitiile 11-15 sunt cei care au absentat de la Finala de la Sarulesti, dar au ocupat pozitii fruntase in concursul de calificari interzonal (Zona Moldova).
Il rog pe Dl. Presedinte Petru Diaconita sa intre si sa faca eventualele corecturi daca e cazul si sa completeze numele asociatiilor din care fac parte cei 5 nominalizati.
Vom revenii cu amanunte.
Inca odata va rog mult de tot pe cei care nu sunteti implicati in fenomen in nici un fel, lasati-ne sa ne rezolvam problemele noastre si descarcatti-va nervii pe alte topicuri, ca sunt destule! Va multumesc pentru intelegere!

Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #13 : Marți 20 Aprilie 2010, 09:10:30 »

Nimeni nu contesta ca AGVPS-ul e singura care trimite la mondiale,pentru faptul ca e membru fondator FIPS-CIPS.Faptul ca Fnpsr-ul incearca sa organizeze concursuri nationale sa datoreaza unei cerinte FIPS care "atarna" foarte greu la dosar :FNPSR trebuie sa aiba cel putin 3 ani competitionali la nivel national si sa fie recunoacuta la nivel national.Deci hai sa fim realisti, cu ce deranjeaza faptul ca se incearca o structura paralela?....incercarea moarte nu are Rinjet
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Marți 20 Aprilie 2010, 09:31:26 »

@ pityu

AGVPS este membru fondator si in acest caz putea fi doar o persoana fizica, forma nu conteaza. Ei au fost acolo de la inceput si au infiintat FIPS/CIPS. Cum crezi tu ca cineva de acolo nu va mai recunoaste aceasta entitate indiferent de forma ei juridica?

Este un vis frumos dar irealizabil si care va cheltui timpul si banii vostri in zadar.

La care AGVPSR te referi? La cel cvare s-a desfiintat in 2008 (cod fiscal 2351547) sau la cel care cica s-a infiintat in 2008 (CIF 24251140)?
Gabi,
AGVPSR este o excrocherie de mari proportii care va fi demascata cat de curand. Ce nu stii tu, este ca sandramaua trage sa moara, mai ales acum cand fondurile de vanatoare vor fi scoase la licitatie publica. Ca sa te convingi, examineaza-i situatia ei financiara de pe web-ul ministerului de finante. Tu, ca om de afaceri, esti in satre sa evaluezi o stare de fapt.
Memorat
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

www.planetcarp.ro

« Răspunde #15 : Marți 20 Aprilie 2010, 11:31:45 »

@ Popescu
Sandramaua poate sa moara, nu conteaza. O institutie publica nu poate fi pedepsita, pot fi pedepsite persoanele acestei institutii. Institutia nu moare, pot muri persoanele iar ele vor fi inlocuite cu altele.

Ca exemplu. Indiferent cat fura Ministerul Finantelor, el nu poate fi pedepsit. Pedepsit poate fi ministrul si schimbat eventual dar institutia ramane. Statul nu este o afacere chiar daca pentru unii este. Evil

P.S. Sa nu se inteleaga ca tin partea lor dar asta este crudul adevar.

Postat pe:: Marți 20 Aprilie 2010, 11:26:01

P.S.2 - Voi luati de la AGVPS CN si in acel moment toate cluburile care merg azi prin ei la mondiale vor merge cu voi. Pana atunci cred ca este in interesul vostru si al pescarilor de a scoate titulatura de CN din concursurile facute de voi. O parte dintre pescarii care nu stiu vor crede ca voi inscrieti echipele la mondiale si nu este corect fata de ei, pentru ca deocamdata nu ati castigat acest drept. Succes in realizarea acestui deziderat.
« Ultima modificare: Marți 20 Aprilie 2010, 11:37:18 de către gabisandu » Memorat

popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Marți 20 Aprilie 2010, 11:37:42 »

@ Popescu
Sandramaua poate sa moara, nu conteaza. O institutie publica nu poate fi pedepsita, pot fi pedepsite persoanele acestei institutii. Institutia nu moare, pot muri persoanele iar ele vor fi inlocuite cu altele.

Ca exemplu. Indiferent cat fura Ministerul Finantelor, el nu poate fi pedepsit. Pedepsit poate fi ministrul si schimbat eventual dar institutia ramane. Statul nu este o afacere chiar daca pentru unii este. Evil

P.S. Sa nu se inteleaga ca tin partea lor dar asta este crudul adevar.

Acum trebuie sa se hotarasca ce sunt. Institutie publica sau persoana juridica de drept privat. Dupa lege nu sunt persoana de drept privat, fiind infiintata de comunisti printr-un decret. Ma intreb cum voi, club de pescuit privat acceptati sa va inregimentati intr-o companie dubioasa, invocand doar faptul ca sunt inregistrati la CIPS. Din cate stiu eu, participarea la CM 2009 s-a facut pe banii vostri, respectivii facandu-se ca ploua. Care este reprezentativitatea AGVPSR? Iti dau niste repere. In 2006 Flutur le-a facut cadou 32 miliarde lei despagubiri pentru gripa aviara. Te-ai intrebat ca a facut AGVPSR cu banii? Daca intri in curtea lor o sa vezi parcul de jeep-uri din banii pescarilor si vanatorilor.
PS Ai tot dreptul sa faci compromisuri cu cine vrei. In ceea ce ma priveste, nu discut cu hotii. In fata mea asta sunt. Si o pot si proba. Sa-mi spui si mie cand il schimbati pe Selaru. Smiley
Memorat
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

www.planetcarp.ro

« Răspunde #17 : Marți 20 Aprilie 2010, 12:02:02 »

Ma intreb cum voi, club de pescuit privat acceptati sa va inregimentati intr-o companie dubioasa, invocand doar faptul ca sunt inregistrati la CIPS. Din cate stiu eu, participarea la CM 2009 s-a facut pe banii vostri, respectivii facandu-se ca ploua. Care este reprezentativitatea AGVPSR?

Eu ma inscriu si in Al Qaeda doar ca sa merg la mondiale. Nu ma intereseaza moralitatea celor care inscriu lotul la mondiale, singura mea dorinta este sa particip la CM. Odata ce ai fost acolo iti intra in sange.
Memorat

popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Marți 20 Aprilie 2010, 12:27:14 »

Urmaresc cu interes evolutia cluburilor de crap. Se pare ca metodele de calificare nu sunt chiar ortodoxe. Chestie de caracter. Apropo, am vazut ca APCR nu prea exista. Ce sunt pana la urma, ca asociatie de persoane juridice a zis Judecatoria Ilfov ca nu exista. Cum de fapt zice si agvpsr ca este.
PS Inaintea intereselor personale, primeaza legea. Si moralitatea nu este de neglijat. Ne diferentiaza de alte specii.
PPS V-a invitat Selaru la vreo adunare generala? De exemplu in 2009 cand si-au modificat statutul? Sau sunteti doar cotizanti?
Memorat
sorin15
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #19 : Marți 20 Aprilie 2010, 13:12:26 »

Conform clasamentului din Finala Campionatului National FNPSR - Sarulesti 2009, primii Divizionarii "A" in versiunea FNPSR, sunt urmatorii pescari:
1. CONSTANTIN STAICU - (X Carp Bacau) 36,94 KG 2P
2. VASILE DRAGHICI 3P - (X Carp Bacau)
3. GABI SEVESTREAN 4P - APS HUNEDOARA
4. MARIUS BALAN 5P - (X Carp Bacau)
5. BOGDAN LEU 6P - APS HUNEDOARA
6. FLORIN LOZINCA 8P - (X Carp Bacau)
7. NICU STANCA 8P - APS HUNEDOARA
8. IOAN SIBISAN 8P - Lostrita Petrosani
9. DANIEL PACURAR 9P - Eco Pescar Mediash
10. ADI SEBESTYEN 10P - APS HUNEDOARA
11. ISTVAN USZKAY 11P - Salmo-Carpatica Lupeni
12. DORIN OPREA 13P - Aps Galati
13. PAUL ISPAS 13,5 P - Salmo-Carpatica Lupeni
14. VASILE BERARI 13,5 P - Prieteni Pescari Iasi
15. PETRU DIACONITA 14,5 P - Prieteni Pescari Iasi
Finala "A" - 2010 va avea loc in luna August (locatia: Horgesti - Bacau)
Rugam divizionarii "A" care nu pot sau nu vor sa se prezinte la acesta finala sa ne comunice optiunea lor pe acest topic sau pe adresele de mail: diaconitapetru@yahoo.com sau uszkayistvan@yahoo.com pentru a putea fi inlocuiti cu alti pescari clasati pe locurile urmatoare in clasament.

As dori sa stiu care au fost concursurile care au precedat "Finala Campionatului National FNPSR - Sarulesti 2009".
Cum s-a facut selectia sportivilor care au participat la finala de la Sarulesti?
Cate alte concursuri a organizat in 2009 FNPSR?
Cati pescari au participat in total in 2009 la toate concursurile organizate?

Poate suna ca un interogatoriu, dar atata timp cat se afirma aici ca in anul 2010 se va face si se va drege, ar trebui sa stie toata lumea ce s-a realizat in 2009.
Memorat

Sorin Buculei
Pagini: [1] 2 3 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.058 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 07 Decembrie 2017, 22:50:23
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.