Prieteni Pescari

SISTEM COMPETITIONAL F.N.P.S.R.

Duminică 22 Octombrie 2017, 07:42:48 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: SISTEM COMPETITIONAL F.N.P.S.R.  (Citit de 28355 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Piatra Neamt

www.planetcarp.ro

« Răspunde #20 : Marți 20 Aprilie 2010, 13:52:25 »

Urmaresc cu interes evolutia cluburilor de crap. Se pare ca metodele de calificare nu sunt chiar ortodoxe. Chestie de caracter. Apropo, am vazut ca APCR nu prea exista. Ce sunt pana la urma, ca asociatie de persoane juridice a zis Judecatoria Ilfov ca nu exista. Cum de fapt zice si agvpsr ca este.
PS Inaintea intereselor personale, primeaza legea. Si moralitatea nu este de neglijat. Ne diferentiaza de alte specii.
PPS V-a invitat Selaru la vreo adunare generala? De exemplu in 2009 cand si-au modificat statutul? Sau sunteti doar cotizanti?

Crede-ma ca nu poate fi pusa la indoiala moralitatea cluburilor care sunt inscrise in CN. Cine o face este rau intentionat. Faptul ca APCR nu exista este o dezinformare, deoarece APCR organizeaza CN de crap asa cum a facut-o si in anii trecuti. Pe mine nu ma intereseaza ce face AGVPS-ul, eu nu sunt membru al lor, ma intereseaza doar ce face APCR-ul. Ma intereseaza ca CN sa se desfasoare corect asa cum s-a intamplat si anul trecut.

Postat pe:: Marți 20 Aprilie 2010, 13:51:10

P.S. - Deocamdata legea spune ca AGVPS inscrie lotul la CM. Asadar, buna sau rea trebuie respectata.
« Ultima modificare: Marți 20 Aprilie 2010, 14:03:34 de către gabisandu » Memorat

Clubul Sportiv Planet Carp
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #21 : Marți 20 Aprilie 2010, 15:58:22 »

@Draga Pityu,
Ai facut o greseala (majora) ca n-ai specificat din start ca te adresezi celor interesati de pescuitul de competitie la stationar.
Ai cerut pareri, le-ai primit. Toti cei care ti-au raspuns sunt pescari de competitie.
(Il exclud pe Pinadi care posteaza peste tot ca sa se afle in treaba; si pe mine care-s cu "tulburatul apelor" Tongue ).

PS.
Chiar musafir fiind, tot trebuie sa respecti regulile din casa unde te afli.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
pityu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Miercuri 21 Aprilie 2010, 00:48:20 »

Scuza-ma Teodor! Nu cred ca nu am respectat vre-o regula a casei, dimpotriva! In ceea ce priveste chestia cu "oaspetele" imi pare rau, dar trebuie sa te contrazic iarasi. Nu sunt oaspete aici. Daca e un forum public, e pentru toata lumea. Daca zici ca sunt oaspete, atunci tu esti cel care ai fost o "gazda" neprimitoare luandu-te de mine din prima postare, fara nici un motiv. Referitor la faptul ca nu am specificat despre ce pescuit e vorba, din nou gresesti. Citeste-l inca odata si te vei convinge.
In rest am zis si repet: - Am tot respectul pentru toti cei care ati initiat acest site si forumul!
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Miercuri 21 Aprilie 2010, 09:13:16 »

Urmaresc cu interes evolutia cluburilor de crap. Se pare ca metodele de calificare nu sunt chiar ortodoxe. Chestie de caracter. Apropo, am vazut ca APCR nu prea exista. Ce sunt pana la urma, ca asociatie de persoane juridice a zis Judecatoria Ilfov ca nu exista. Cum de fapt zice si agvpsr ca este.
PS Inaintea intereselor personale, primeaza legea. Si moralitatea nu este de neglijat. Ne diferentiaza de alte specii.
PPS V-a invitat Selaru la vreo adunare generala? De exemplu in 2009 cand si-au modificat statutul? Sau sunteti doar cotizanti?

Crede-ma ca nu poate fi pusa la indoiala moralitatea cluburilor care sunt inscrise in CN. Cine o face este rau intentionat. Faptul ca APCR nu exista este o dezinformare, deoarece APCR organizeaza CN de crap asa cum a facut-o si in anii trecuti. Pe mine nu ma intereseaza ce face AGVPS-ul, eu nu sunt membru al lor, ma intereseaza doar ce face APCR-ul. Ma intereseaza ca CN sa se desfasoare corect asa cum s-a intamplat si anul trecut.

Postat pe:: Marți 20 Aprilie 2010, 13:51:10

P.S. - Deocamdata legea spune ca AGVPS inscrie lotul la CM. Asadar, buna sau rea trebuie respectata.
Poti sa precizezi legea la care te referi?
Memorat
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

www.planetcarp.ro

« Răspunde #24 : Miercuri 21 Aprilie 2010, 20:58:15 »

@ Popescu
Legea celor tari, FIPS-CIPS, ei spun ca AGVPS inscrie Romania la CM. Banuiesc ca nu incerci sa ma convingi ca AGVPS de fapt nu inscrie Romania la CM? Smiley
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
pityu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Miercuri 21 Aprilie 2010, 23:02:14 »

sorin15 a scris"As dori sa stiu care au fost concursurile care au precedat "Finala Campionatului National FNPSR - Sarulesti 2009".
Cum s-a facut selectia sportivilor care au participat la finala de la Sarulesti?"
La Finala Campionatului National versiunea FNPSR, anul trecut (prima editie) s-a ajuns astfel:
I. Faza locala (Cupa asociatiilor afiliate) - primii 5 pescari s-au calificat la faza zonala (interjudeteana)
II. Faza Interjudeteana s-a desfasurat pe trei zone geografice Zona I-a: Moldova+Dobrogea+Ardealul de Est-secuimea). Zona II-a: Muntenia+Ardealul de sud; Zona a II-a (care nu s-a prezentat) Ardealul central si de nord+ Banatul. S-au calificat 20 de pescari. Primii 10 din zona I-a si a II-a. Daca venea si zona a III-a eram 30 calificati in finala
III. Finala 20 pescari (primii 10 din zona I.-a si zona a II-a)
- La intrebarea: "Cum s-a facut selectia sportivilor care au participat la finala de la Sarulesti?"
tocmai ti-am raspuns. Nu s-a facut nici o selectie. Intr-o competitie de la baza piramidei se promoveaza spre varf, pe baza de clasament, cu punctaj si nu pe baza de selectie.
Punand intrebarea in acest fel, te dai singur de gol cat de mult te pricepi la pescuitul competitional.
Nu va suparati ca va raspund asa, dar la asemenea intrebari nu ai cum altfel.
Cat tine despre restul datelor statistice cerute, nu sunt in posesia lor si in plus mi-e greu sa cred ca te intereseaza cu adevarat. Fostul Vicepresedinte cu problemele pescuitului competitional ar putea sa-ti furnizeze eventual datele cerute. Noul Vicepresedinte este Dl. Petru Diaconita si ce va fi de acum inainte, il veti intreba pe el.
Va rog mult inca o data, nu mai intrati cu comentarii, decat daca sunteti pescarii de competitie. Topicul acesta se adreseaza numai lor!!! Ei cunosc toate problemele astea si nu intreaba ineptii.
Va rog mult de tot!!!
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Joi 22 Aprilie 2010, 07:44:03 »

@ Popescu
Legea celor tari, FIPS-CIPS, ei spun ca AGVPS inscrie Romania la CM. Banuiesc ca nu incerci sa ma convingi ca AGVPS de fapt nu inscrie Romania la CM? Smiley

Eu vreau sa te convingi singur ca AGVPS este o fata morgana, si exista decat doar datorita celor ca tine. Asa a rezistat si sistemul comunist, al careui ultim reprezentant este AGVPSR. Daca citeai cu atentie Regulamentul CIPS observai ca tarile sunt reprezentate de federatii nationale, nu de asociatii. Lasand la o parte legalitatea existentei AGVPSR, care va fi si ea lamurita. Cat despre inscrierea FNPSR la CIPS, ea se va produce, mai curand decat se asteapta unii.
Memorat
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

www.planetcarp.ro

« Răspunde #27 : Joi 22 Aprilie 2010, 10:06:42 »

Cand o vei face abia atunci poti clama CN, deocamdata bun sau rau AGVPS-ul este in masura sa-l patroneze. Nu de alta anul trecut daca castigam turneul FNPSR vedeam CM pe forum-uri si nu ca participant.
Repet eu sunt interesat doar sa merg la mondiale si voi lupta in CN pentru asta. CN-ul este organizat de catre APCR si nu AGVPS, organizatie care este formata din cele mai importante cluburi de crap din tara.
« Ultima modificare: Joi 22 Aprilie 2010, 15:02:15 de către gabisandu » Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Joi 22 Aprilie 2010, 19:06:18 »

Pityu,sorin 15 e legitimat la Bucovina Spinning Club ,ba chiar e presedintele acestui club.El n-a inteles ca te refereai la campinatul de crap.
  Cit despre popescu ,cam o data pe an apare pe acest forum ,meteoric si extrem de poluant! Apoi ,lasind "o dira de parfum(?) si mult,mult praf pe drum" dispare ! Oricum ,pe celelalte forumuri (rapitori),mai toata lumea il injura .Denumirea:Campionatul National de pescuit sportv (la crap si stationar,musca artificiala) este marca inregistrata de catre AGVPS si nu va sfatuesc s-o folositi pentru ca va urma ,probabil, un alt proces  ca toate procesele pierdute de catre apsalba.
  Am o intrebare :ai aparut iar pe aici pentru ca urmeaza concursul de la Minjesti si trebuie sa te bati cu caramida in pieptu-ti de arama si sa arati ce rezultate deosebite ai realizat in competitiile sportive de pescuit ca sa poti merge la FIPS/CIPS si sa afiliezi FNPSR la cele doua institutii Cum? Vise,vise...made popescu. Crapistii si cei de la spinning au participat anul trecut ,sub colorile tricolorului roman,la campionate mondiale .Datorita existentei AGVPSR-ului.
  Domnule Popescu Stefan ,daca vrei binele fnpsr-ului,te rog lasa pe altcineva sa vorbeasca pe forumuri !Am impresia ca l-ai uns pe Petre Diaconita vicepresedinte tocmai pentru a te putea folosi de munca celor de la PP Iasi! 

Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #29 : Joi 22 Aprilie 2010, 22:04:12 »

sorine pe mine nu ma unge nimeni Wink.Cupa Moldovei la spining e organizata de ASOCIATIA PRIETENI PESCARI IASI  Fir intins
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Vineri 23 Aprilie 2010, 07:02:35 »

Petre, nu ai de unde sa stii asta! Wink. Manevre prin culise se fac mai de fiecare data !C-asa-i romanu'! chiar daca nu toti sint popescu  Risete.
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Vineri 23 Aprilie 2010, 07:56:08 »

Cand o vei face abia atunci poti clama CN, deocamdata bun sau rau AGVPS-ul este in masura sa-l patroneze. Nu de alta anul trecut daca castigam turneul FNPSR vedeam CM pe forum-uri si nu ca participant.
Repet eu sunt interesat doar sa merg la mondiale si voi lupta in CN pentru asta. CN-ul este organizat de catre APCR si nu AGVPS, organizatie care este formata din cele mai importante cluburi de crap din tara.

APCR este membra AGVPSR? Este prima asociatie de persoane de ''asociatii sportive'' de care aud. Las la o parte AGVPSR care nici ea nu stie ce este.
Memorat
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

www.planetcarp.ro

« Răspunde #32 : Vineri 23 Aprilie 2010, 09:15:10 »

Eu nu reusesc sa inteleg lupta surda care o duci cu pescarii de competitie aici pe forum. Nu-ti aduce nici-un serviciu personal sau asociatiei. Azi asociatiile care le blamezi ori le pui la indoiala corectitudinea trimit Romania la mondiale. FNPSR-ul, nu.

P.S.- Promiti prea multe si realizezi putine (as putea spune nimic in plan competitional). Nu crezi ca lumea iti pune la indoiala seriozitatea datorita acestui fapt? Nu crezi ca este normal mai intai sa obtii organizarea CN si inscrierea la CM iar mai apoi sa vorbesti cu pescarii de competitie despre CN? Eu cam asa vad lucrurile.
Memorat

popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Duminică 25 Aprilie 2010, 09:58:14 »

Eu nu reusesc sa inteleg lupta surda care o duci cu pescarii de competitie aici pe forum. Nu-ti aduce nici-un serviciu personal sau asociatiei. Azi asociatiile care le blamezi ori le pui la indoiala corectitudinea trimit Romania la mondiale. FNPSR-ul, nu.

P.S.- Promiti prea multe si realizezi putine (as putea spune nimic in plan competitional). Nu crezi ca lumea iti pune la indoiala seriozitatea datorita acestui fapt? Nu crezi ca este normal mai intai sa obtii organizarea CN si inscrierea la CM iar mai apoi sa vorbesti cu pescarii de competitie despre CN? Eu cam asa vad lucrurile.
Nu duc nici o lupta surda cu cluburile. Ce nu intelegi tu este faptul ca eu incerc sa rezolv institutional pescuitul sportiv, lucru de care nimeni nu s-a ocupat pana acum.
Ca dovada, vezi demisia lui Pangica jr. din fruntea APCR si care sunt cauzele ei. La fel si incercarea lui Andrei Vladeanu de a face o noua persoana juridica numita UPCR. Divizarea pescarilor nu face altceva decat sa dea apa la moara mortului numit AGVPSR.

PS Nu crezi ca in plan competitional trebuie sa rezolve si altii? Renunta la modedlul sa faca doar unul. Selaru isi face doar de cap. Se pare ca vine tare din urma Oana.
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Duminică 25 Aprilie 2010, 11:05:11 »

popescu :Ce ne poti povesti despre apsalba? nu nickname-ul ci asociatia!Povesteste despre faliment si despre toate procesele cistigate ! Nu despre cele  pierdute ,pentru ca lista e suficient de mare ca sa ne plictiseasca !
Memorat
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

www.planetcarp.ro

« Răspunde #35 : Duminică 25 Aprilie 2010, 11:23:59 »

Vad ca nu faci dezinformari doar in cazul CN acum o faci si la adresa APCR-ului. Val Pangica nu are nici-o functie in APCR. El si-a dat demisia din functia de sef comisie crap de la AGVPS si asta din cauza neseriozitatii celor de acolo. Iti repet, pentru a treia oara. APCR-ul este o asociatie din care fac parte marea majoritatea pescarilor de competitie din Romania si are protocol cu AGVPS-ul pentru organizarea CN. APCR-ul nu este AGVPS.

P.S.- Fa tu CN, nu am nimic impotriva. Rezolva tu institutional CN, n-am nimic impotriva. Dar pana nu faci este bine sa Tac. Ca de cand te cunosc doar asta promiti. Dupa ce le-ai facut poti veni si cu promisiuni si cu planuri, etc.

P.S.2 - Nu conteaza cine vine din urma. Trebuie sa intelegi odata pentru totdeauna (cu toate ca nu ma astept) ca doar AGVPS-ul are dreptul sa inscrie Romania la CM, nu FNPSR-ul.

P.S.3 - Te rog de acum in colo sa nu mai aduci in discutie APCR-ul.
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Duminică 25 Aprilie 2010, 19:36:03 »

Popescu a fost la Minjesti ,asa ca nu a avut cum sa ne raspunda ! A avut ceva discutii dar nu cred ca si-a gasit prostii !

Postat pe:: Duminică 25 Aprilie 2010, 19:22:59

Am auzit ca i s-a mai dat credit pina la toamna ! Mai pierdeti un an linga FNPSR ! Poate e ultimul !

Postat pe:: Duminică 25 Aprilie 2010, 19:26:30

Gabi,el vrea sa se afilieze la CIPS/FIPS motivind ca el are o federatie iar AGVPS ,chiar daca e membru fondator,nu e federatie!Afilierea inseamna mai ales activitate competitionala ,ceea ce popescu nu are si asta e motivul pentru care s-a indragostit (subit  Risete si nu la prima vedere) de PPIasi( subit se moare).
Memorat
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

www.planetcarp.ro

« Răspunde #37 : Duminică 25 Aprilie 2010, 21:01:08 »

Sorin nu am nimic impotriva lui, sa faca. Dar mai intai sa faca si apoi sa promita pescarilor CN. Daca el crede ca vreodata FIPS-CIPS vor renunta la un membru fondator se inseala. Ce nu intelege Popescu este ca indiferent de situatia financiara, moralitatea lor sau situatia juridica a AGVPS-ului, FIPS-ul nu vor renunta la ei.

Si asta pentru ca Popescu vede FIPS-ul ca pe ceva gen FIFA, dar ii dau o veste. Nu este asa. FIPS-ul este mai degraba ca o "firma privata" facuta de cativa smecheri printre care si AGVPS. Restul sunt umpluturi, ei pot fi schimbati. Smecherii nu.

Dar Popescu mai are o varianta. Sa-si faca el o asociatie internationala, sa convinga tarile sa vina sub aripa lui si atunci este o alta poveste. Utopica cei drept dar mai realista decat prima.
Memorat

popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Luni 26 Aprilie 2010, 08:03:01 »

popescu :Ce ne poti povesti despre apsalba? nu nickname-ul ci asociatia!Povesteste despre faliment si despre toate procesele cistigate ! Nu despre cele  pierdute ,pentru ca lista e suficient de mare ca sa ne plictiseasca !

APS Alba este bine merci. Sunt membru fondator in continuare si am lasat-o cu un contracte de 40.000 eur. Daca tu numesti asta faliment, e treaba ta. Neintelegerile si viziunile intre membri sunt ceva normal, intr-o asociere. Asociatia are ocazia acum sa faca comparatii privind pe cei care au condus-o sau o conduc. Afirmatia ta despre faliment este o parere, atata timp cat o instanta nu a declarat acest lucru.
Faptul ca asociatia a pierdut niste procese, sunt lucruri care se pot intampla. Cert este ca APS Alba a deschis ochii multora si daca miscarea pescarilor sportivi din Romania exista si se manifesta este si datorita acestei asociatii care a facut totusi ceva fata de altii care nu au facut nimic.

PS Pe acest topic te indoiai ca voi fi la Manjesti. Chiar am intrebat de tine si nu ai fost prezent. Eram convins ca nu o sa vii. Scopul nu a fost sa fac prozelitism in favoarea FNPSR, ci de a conveni cu domnul Mustata o colaborare in vederea permanetizarii lacului ca locatie de competitii a FNPSR. Dumnealui poate confirma. Cluburile vor adera sau nu la FNPSR in functie de ce va face pentru pescuit. Se pare ca este sigura care misca ceva in acest sens, cu toate talpile care incearca sa i se puna.

PPS Eu nu am nevoie de credit. Am cerut un vot de incredere care mi s-a dat cu un singur vot impotriva.

PPPS Gabi Sandu, sa inteleg ca de dragul deplasarii la un CM te-ai alaturat unor neseriosi? Pai asta spun si eu despre AGVPSR, ba chiar mai mult. Oare Selaru, care monotirozeaza forumurile ce-o sa zica cand va afla ce crezi tu despre el?
Memorat
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

www.planetcarp.ro

« Răspunde #39 : Luni 26 Aprilie 2010, 09:01:09 »

PPPS Gabi Sandu, sa inteleg ca de dragul deplasarii la un CM te-ai alaturat unor neseriosi? Pai asta spun si eu despre AGVPSR, ba chiar mai mult. Oare Selaru, care monotirozeaza forumurile ce-o sa zica cand va afla ce crezi tu despre el?
Putin imi pasa de ce si cine monitorizeaza.
Memorat

Pagini: 1 [2] 3 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.058 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 03 Octombrie 2017, 12:18:41
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.