Prieteni Pescari

SISTEM COMPETITIONAL F.N.P.S.R.

Duminică 22 Octombrie 2017, 07:42:53 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 3 [4]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: SISTEM COMPETITIONAL F.N.P.S.R.  (Citit de 28356 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
pityu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #60 : Joi 06 Mai 2010, 00:56:49 »

Gabi Sandu a zis "Ma indoiesc, altfel nu intrai in polemica cu noi."
Sa lamurim inca odata lucrurile ca dupa cum se vede pricepi cam greu.
Deci, topicul acesta l-am deschis eu, cu un scop precis. Acela de a comunica mai bine cu cei implicati in organizarea Campionatului National de Pescuit in Versiunea FNPSR. Topic deschis pentru membrii FNPSR (asociatii afiliate). Tu si cu ceilalti sustinatori ai AGVPS nu aveti practic nici o treaba cu noi. Nici macar de colaborare. Nu inteleg (daca va considerati niste oameni civilizati) de ce nu ne lasati in pace sa ne organizam, atata timp cat nici eu si nici altii din FNPSR nu v-a avut treaba. Eu nu m-am bagat in topicurile voastre ale Ligii de Sinning sau in alte discutii ale voastre. Am atat respect (nu castigat si nu acordat, ci din educatie, din cei 7 ani de acasa) sa nu va conturb discutiile, sa va puteti desfasura activitatea in cele mai bune conditii. Voi veniti si denaturati discutiile, ca sa ne bagati bete in roate si mai ai tupeul sa zici ca eu intru in polemica cu voi? Dar nu ti-e rusine macar un pic? Nu voi sunteti cei care ati intrat in polemica? Ce cautati pe acest topic? Sunteti cumva membrii FNPSR? Va intereseaza inr-o masura cat de mica organizarea acestui campionat? Daca nu, inseamna ca va bateti joc de noi si vrei ca eu sa vorbesc cu tine frumos, ca vezi Doamne cine esti Tu? Extraordinar!!!! Cine esti tu ma sa ma faci pe mine nesimtit? Dar nu ti-e rusine? Copil prost educat ce esti!!!!! Sa te cari urgent de aici si vezi-ti de LSR, AGVPS, FNPSR si  ... cine mai stie ce! Rog un administrator de site sa baneze acest exemplar obraznic, care prin postarile sale tendentioase si agresive incita la ura si scandal!!!!!
Sa te duci la ... Mondiale si sa vorbesti acolo asa neobrazatule!
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

Go fishing or die trying

« Răspunde #61 : Joi 06 Mai 2010, 07:41:08 »

Pityu, pe langa limbajul total neadecvat pe care il folosesti pe site, vrei sa faci si reguli noi pe forumul asociatiei PP, al carei membru fondator sunt. Asa ca mi se pare deplasat sa-mi spui mie sau unui alt forumist ce putem face si unde avem voie sa ne dam cu parerea.
Daca ai  intradevar 7 ani de acasa, ar trebui sa stii ca daca esti musafir la cineva, nu te apuci sa injuri si sa-i dai afara din casa, dupa ce te-au primit cu bratele deschise.
In final, te rog sa-mi faci o lista cu topicurile unde am voie sa-mi dau si eu cu parerea si daca nu cer prea mult sa-mi scrii si care sa fie aceea parere. Iti multumesc anticipat.....
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
sorin15
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #62 : Joi 06 Mai 2010, 09:04:50 »

..............
 Topic deschis pentru membrii FNPSR (asociatii afiliate). Tu si cu ceilalti sustinatori ai AGVPS nu aveti practic nici o treaba cu noi. Nici macar de colaborare. Nu inteleg (daca va considerati niste oameni civilizati) de ce nu ne lasati in pace sa ne organizam, atata timp cat nici eu si nici altii din FNPSR nu v-a avut treaba. Eu nu m-am bagat in topicurile voastre ale Ligii de Sinning sau in alte discutii ale voastre.
..............

Pityu, faci o mare confuzie.
Topicurile Ligii de Spinning se afla pe un site care este facut de Liga pentru membrii ei.
De ce nu isi face si FNPSR-ul site si acolo o sa va puteti purta discutiile in linistite, intre cei 20-30 concurenti, fara sa va deranjeje nimeni.
Dar un site costa, nu-i asa?
Mai bine va folositi de munca baietilor de la Iasi, pentru ca ei au deja un site si e gratis pentru voi.
Acum vii tu, pityu si ne spui noua userilor de pe acest site unde avem si unde nu avem voie sa scriem.
Mai si folosesti un limbaj tipic unui mare organizator de " Campionat national versiune FNPSR". Asta la adapostul celor 7 ani de acasa.
Foarte frumos.
Memorat

Sorin Buculei
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #63 : Joi 06 Mai 2010, 09:33:26 »

@Pityu.
  Salut.
  1. Asa cum spuneai chiar d.ta mai sus, acesta este un forum liber si oricine, dar absolut oricine isi poate exprima parerea neingradit pe ce subiect sau subforum doreste, cata vreme respecta regulamentul acestei comunitati. Fie si daca e sau nu pescar de competitie. Sa faci un subiect nou si sa ai pretentia sa intre doar cutare sau cutare contravine regulilor.
  2. Cu jignirile si ofensele va rog s-o luati mai usurel fiindca din 3 butoane va treziti la arena (valabil pentru toata lumea).

Parerea mea despre "sistemul copetitional FNPSR" o cam stiti, deci n-are rost s-o mai expun aici.
 p.s.  Mi-a placut incercarea de anul trecut a FNPSR de a "prelua" din mers organizarea Cupa Moldovei sub acoperirea a nu-stiu-ce calificari de-ale acestei asociatii. Ati fost chiar simpatici. Probabil ca ne-ati considerati naivi, ceea ce nu e cazul.

Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
bcmarius
Administrator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #64 : Joi 06 Mai 2010, 10:27:29 »

Deci, topicul acesta l-am deschis eu, cu un scop precis. Acela de a comunica mai bine cu cei implicati in organizarea Campionatului National de Pescuit in Versiunea FNPSR. Topic deschis pentru membrii FNPSR (asociatii afiliate). Tu si cu ceilalti sustinatori ai AGVPS nu aveti practic nici o treaba cu noi. Nici macar de colaborare. Nu inteleg (daca va considerati niste oameni civilizati) de ce nu ne lasati in pace sa ne organizam, atata timp cat nici eu si nici altii din FNPSR nu v-a avut treaba. Eu nu m-am bagat in topicurile voastre ale Ligii de Sinning sau in alte discutii ale voastre. Am atat respect (nu castigat si nu acordat, ci din educatie, din cei 7 ani de acasa) sa nu va conturb discutiile, sa va puteti desfasura activitatea in cele mai bune conditii. Voi veniti si denaturati discutiile, ca sa ne bagati bete in roate si mai ai tupeul sa zici ca eu intru in polemica cu voi? Dar nu ti-e rusine macar un pic? Nu voi sunteti cei care ati intrat in polemica? Ce cautati pe acest topic? Sunteti cumva membrii FNPSR? Va intereseaza inr-o masura cat de mica organizarea acestui campionat? Daca nu, inseamna ca va bateti joc de noi si vrei ca eu sa vorbesc cu tine frumos, ca vezi Doamne cine esti Tu? Extraordinar!!!! Cine esti tu ma sa ma faci pe mine nesimtit? Dar nu ti-e rusine? Copil prost educat ce esti!!!!! Sa te cari urgent de aici si vezi-ti de LSR, AGVPS, FNPSR si  ... cine mai stie ce! Rog un administrator de site sa baneze acest exemplar obraznic, care prin postarile sale tendentioase si agresive incita la ura si scandal!!!!!

domnule Pityu,
va raspund in calitate de admin al acestui site si o sa o iau de la coada la cap

1 Rog un administrator de site sa baneze acest exemplar obraznic, care prin postarile sale tendentioase si agresive incita la ura si scandal!!!!!
cerere nefondata bazata doar pe parerea dumneavoastra, nu o sa banez niciodata un membru al forumului PP doar pt ca vrea un alt membru

2 Deci, topicul acesta l-am deschis eu, cu un scop precis. Acela de a comunica mai bine cu cei implicati in organizarea Campionatului National de Pescuit in Versiunea FNPSR. Topic deschis pentru membrii FNPSR (asociatii afiliate).

total de acord cu deschiderea topicului pt ce va intereseaza, dar forumul fiind public orice membru al forumului are voie sa comenteze

Eu nu m-am bagat in topicurile voastre ale Ligii de Sinning sau in alte discutii ale voastre.

daca dvs nu va bagati in alte topicuri este alegerea dumneavoastra, sa siti ca nu va poate interzice nimeni sa comentati si pe alte topicuri, la fel cum nici dumneavoastra nu puteti interzice altor membri sa comenteze pe acest topic

3 Gabi Sandu a zis "Ma indoiesc, altfel nu intrai in polemica cu noi."

vad ca aveti o problema cu Gabi (din cite il cunosc eu nu este genul de om care sa priceapa "cam greu") si v-as recomanda sa o lasati mai moale cu adjectivele la adresa lui, sa raminem totusi la discutii civilizate.

P.S.
Daca eram eu in locul lui Gabi va raportam  la un moderator pentru sumedeania de adjective adresate, dar cum nu sunt in locul lui nu pot sa iau aceasta decizie (sau nu  sugubat)

P.S.2

va rog sa incetati cu cererile de a bana useri si cu cele de proprietate asupra anumitor topicuri de pe acest site
va rog sa mai cititi odata regulamentul acestui site si o sa va lamuriti cum poate fi banat un user si cine este "proprietarul" topicurilor de pe acest site.

va stau la dispozitie pt intrebari

spor la discutii constructive si fire intinse.
Memorat

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra Neamt

www.planetcarp.ro

« Răspunde #65 : Joi 06 Mai 2010, 12:40:05 »

Deci, topicul acesta l-am deschis eu, cu un scop precis. Acela de a comunica mai bine cu cei implicati in organizarea Campionatului National de Pescuit in Versiunea FNPSR. Topic deschis pentru membrii FNPSR (asociatii afiliate). Tu si cu ceilalti sustinatori ai AGVPS nu aveti practic nici o treaba cu noi. Nici macar de colaborare. Nu inteleg (daca va considerati niste oameni civilizati) de ce nu ne lasati in pace sa ne organizam, atata timp cat nici eu si nici altii din FNPSR nu v-a avut treaba. Eu nu m-am bagat in topicurile voastre ale Ligii de Sinning sau in alte discutii ale voastre. Am atat respect (nu castigat si nu acordat, ci din educatie, din cei 7 ani de acasa) sa nu va conturb discutiile, sa va puteti desfasura activitatea in cele mai bune conditii. Voi veniti si denaturati discutiile, ca sa ne bagati bete in roate si mai ai tupeul sa zici ca eu intru in polemica cu voi? Dar nu ti-e rusine macar un pic? Nu voi sunteti cei care ati intrat in polemica? Ce cautati pe acest topic? Sunteti cumva membrii FNPSR? Va intereseaza inr-o masura cat de mica organizarea acestui campionat? Daca nu, inseamna ca va bateti joc de noi si vrei ca eu sa vorbesc cu tine frumos, ca vezi Doamne cine esti Tu? Extraordinar!!!! Cine esti tu ma sa ma faci pe mine nesimtit? Dar nu ti-e rusine? Copil prost educat ce esti!!!!! Sa te cari urgent de aici si vezi-ti de LSR, AGVPS, FNPSR si  ... cine mai stie ce! Rog un administrator de site sa baneze acest exemplar obraznic, care prin postarile sale tendentioase si agresive incita la ura si scandal!!!!!

Bravo, dupa ce ne-ai interzis pe aici acum arunci si cu epitete jignitoare. Se vede ca am avut dreptate si nu te dezici. De raportat, nu-l raportez pentru ca incetul cu incetul vedem adevarata fata a celor care si-ar dori sa ne conduca.

@ Popescu
Vezi ca personajul nu face decat sa-ti aduca prejudicii in zona si putinii oameni care cred in cauza ta vor renunta.
« Ultima modificare: Joi 06 Mai 2010, 16:13:36 de către gabisandu » Memorat

Clubul Sportiv Planet Carp
pityu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #66 : Joi 06 Mai 2010, 21:46:06 »

D-le admin!
Ai uitat sa-l citezi inainte de cele scrise de mine, pe prietenul D-tale Gabi Sandu, care a scris "Tu ce ai facut ca sa ai nesimtirea de a emite o fraza ca cea de sus?"
La asemenea dragalasenie cam ce ai avea de spus. Enervarea mea a fost pe deplin justificata.
Avand in vedere ca prin atacurile voastre abjecte, nu pot sa-mi exprim liber parerea, pentru ca oricine intra pe forumul vostru si nu preamareste marele AGVPS si puiul sau cel mai mic LRS, il atacati miseleste din toate directiile, ma vad nevoit sa renunt a mai posta la voi pe forum. Sa va spalati pe cap cu ideile voastre pro-comuniste.
Puteti sa inchideti topicul fara nici un regret
Al vostru fost "Musafir"
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #67 : Joi 06 Mai 2010, 23:24:48 »

De parca nu ajungeau cei existenti deja care "nu vad padurea din cauza copacilor".
Batman, batman ...

Cum cineva (cred ca) a scris deja: "drumul spre iad este pavat cu bune intentii".
Si ca o completare: "cine seamana vint, culege furtuna."

PR-ul nu e o munca care s-o faca oricine. Zi de zi sunt tot felul de cazuri care le simtim in final fiecare pe propria piele.
Si pentru cine nu intelege termenul am sa-l traduc: asa zisul "relatii cu publicul". Pentru a transmite o idee nu conteaza cit de bine intentionat esti, conteaza enorm de mult cum exprimi si sustii acea idee. Perceptia celor din jur determina modul cum reactioneaza si relationeaza.

Fata de alte asociatii din Romania, PP-ul (Iasi) beneficiaza chiar de profesionisti in domeniu.
Si cu toate ca imi pare rau sa dau exemple negative din propria curte, am s-o fac: puteti urmari cum au evoluat unele topicuri de pe [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ].
Bunele intentii si hotarirea de a face ceva sunt evidente. Dar daca te dai cocos si omului ii bagi in ochi zi de zi bunele intentii, in final o interpreteaza ca vrei sa-l... "sexuiesti" (termen inventat).

Dumnezeau a facut multi copii, din pacate unii se cred reprezentantii multimilor. Unul chiar ni-a trimis astazi un mesaj, folosind amenintari ca ne da el in vileag castelele de nisip.
Frate (cu cine vrei tu sa fii), ai un plus de 14 zile de "mut" fata de cele care le aveai deja.

In P.P. nu avem nevoie de "multi" - e parerea mea personala - avem nevoie de oameni care stiu ce vorbesc, stiu ce fac si pot sa faca.

Nu va faceti iluzii ca noi intre noi cintam la unison. Parerile sunt nu adesea, ci aproape intotdeauna impartite, dar atunci cind cineva sustine o parere sau o opinie vine si cu argumente.
Pupincuristi au fost, si-au facut datoria de a pupa si apoi au disparut singuri.

Revenind la tine pityu si la cei care cred ca doar "bintuim" in cautarea castelelor de nisip.
Va invit pe toti sa cititi ce a scris Nick in anul 2006 in mesajele de aici:
Nimic nu este intimplator in ceea ce facem. Ceea ce ne-am propus este pe un termen mult mai lung si la un nivel mai inalt decit unii pot cuprinde.

Eu sper sa fi fost destul de clar in ceea ce am scris.
Si asta nu numai pentru tine, ci pentru toti cei mai mari sau mai mici, membri sau nu a forumului.
Valabil inclusiv pentru cei care au impresia ca o sa-i toleram la infinit in promiscuitatea lor.
Pentru acestia din urma: sper sa citeasca ce am scris si sa inteleaga mesajul.
Daca nu... asta e !
Capul, tavita, securea !... si PA !  sugubat

PS.
Pityu fie voia ta.
"Topic closed"

Postat pe:: 06-05-2010, 23:05:02

Uitasem ceva Pityu:
1. Noi existam inainte de multe alte asociatii si ce mai vreti din jur si aveam si un mic istoric cind restul au aparut.
2. Si sa-ti spun si in mod direct: nu e singurul topic de pe forumurile din Romania unde ai dat cu batul in balta in loc ca sa lansezi linia.
3. Daca doresti sa fie redeschis topicul, da un mesaj la unul dintre cei care se ocupa de forum.

Fir intins.
« Ultima modificare: Vineri 07 Mai 2010, 15:51:31 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Pagini: 1 2 3 [4]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 31 August 2017, 23:59:39
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.