Prieteni Pescari

Fonduri Cupa Bucovina Junior

Marți 26 Septembrie 2017, 06:37:21 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Fonduri Cupa Bucovina Junior  (Citit de 27623 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #20 : Joi 22 Aprilie 2010, 14:03:38 »

Esti neinformat Wink, am depus cerere de inscriere in corpul de control, am inteles ca mai dureaza pina se fac legitimatii. Vreau sa incheiem aici aceasta discutie pentru ca vorbim oricum limbi diferite, ceva in genul "buna ziua matusica!"-"bat pari!" Rinjet Eu nu sint speriat de sumele simbolice cu care vor fi premiati pustii, e vorba de principiu, se creeaza un precedent si...o sa vrea si adultii la competitii un mic, o bere, apoi o sponsorizare cu nada din partea asociatiei, sint sigur ca intelegi ce vreau sa spun, ca te vad om "inteligent" sugubat
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
George P
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: PASCANI

prietenipescaripascani.ro

« Răspunde #21 : Joi 22 Aprilie 2010, 14:54:25 »

.

@ George P.: mai lasa-ne in puii mei cu braconajul, ai un topic vb acolo cat vrei...aici topicul este concurs ptr copii a se citi.
@ radyus: laso mai moale baiete cu puii tai ca nu m-am bagat eu in topicul vostru pana nu a inceput altcineva criticile la adresa asociatiei  noastre.
Pe de alta parte nu stiu daca poti tu sa-mi comanzi  in care topic sa scriu si in care nu ,sau poate esti administratorul site-ului si nu am aflat....
« Ultima modificare: Joi 22 Aprilie 2010, 14:58:16 de către George P » Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #22 : Joi 22 Aprilie 2010, 16:03:54 »

sponsor e firma Moros mix,mai avem niste promisiuni cu dulciuri,sucuri Rinjet
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Joi 22 Aprilie 2010, 17:12:56 »

Braconeri au fost,sint si vor exista in continuare ! Mai multi sau mai putini ,dar ,mai ales la romani nu vor disparea cum nu cred ca va disparea coruptia !Parerea mea e ca pe termen scurt metodele coercitive vor da rezultatea pozitive dar si negative:braconerii se vor perfectiona( pile ,relatii etc) sau hai sa spunem se vor "educa".Pe termen lung insa educatia e esentiala :sa cresti o generatie sanatoasa ! Copiii sint mult mai receptivi si mult mai usor e sa previ decit sa vindeci .Pinadi ,oare fara legitimatie nu poti sa faci control cu atit mai mult cu cit veti fi institi de politie .Apoi ,cred eu ca nici o legitimatie din tara asta nu-ti da dreptul sa legitimezi pe cineva pe malul apei(exceptie facind legitimatia de inspector ANPA,politist ,procuror ). Si carte de identitate e o legitimatie! Fa-ma sa inteleg ce ascendent moral iti confera peticul ala de hirtie ?
   Va rog sa ma scuzati pentru off topic.

Postat pe:: Joi 22 Aprilie 2010, 16:57:16

Petre,sa-ti spun care e regulamentul la stationar la cadeti (copii sub 14 ani) :
  -parintii,insotitorii nu au voie sa intre in stand dupa inceperea mansei
  -daca are loc un "incident"(s-a incurcat montura,s-a rupt un cirlig)parintele o poate remedia doar inafara standului dar in acel timp copilul nu poate pescui cu o alta undita.
  Daca copiii sint chiar mici (sub 8 ani sa zicem) sau fetite, nu vad nici un neajuns ca acestia sa fie ajutati in stand de parinti(doar de unul dintre ei). Asta e parerea mea ! In fond e un concurs in care nu trebuie sa existe incrincenarile ce vor aparea in concursurile de mai tirziu Suparat.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Joi 22 Aprilie 2010, 17:32:01 »

Parerea mea e ca pe termen scurt metodele coercitive vor da rezultatea pozitive dar si negative:braconerii se vor perfectiona( pile ,relatii etc) sau hai sa spunem se vor "educa".Pe termen lung insa educatia e esentiala :sa cresti o generatie sanatoasa ! Copiii sint mult mai receptivi si mult mai usor e sa previ decit sa vindeci .Pinadi ,oare fara legitimatie nu poti sa faci control cu atit mai mult cu cit veti fi institi de politie .Apoi ,cred eu ca nici o legitimatie din tara asta nu-ti da dreptul sa legitimezi pe cineva pe malul apei(exceptie facind legitimatia de inspector ANPA,politist ,procuror ). Si carte de identitate e o legitimatie! Fa-ma sa inteleg ce ascendent moral iti confera peticul ala de hirtie ?

Ai dreptate Sorine, asa e! Tac

Postat pe:: Joi 22 Aprilie 2010, 17:28:40

Politia nu vine in control organizat la Suceava decit anuntata cu o zi inainte Shocked
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Joi 22 Aprilie 2010, 18:15:58 »

Pai nu le spuneti unde aveti de gind sa mergeti Wink.
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Joi 22 Aprilie 2010, 22:54:20 »

Domnu' Teodor , ce facem?, o intoarcem ca la Ploiesti ? , intaii batem toba ca facem concurs Bucovina Junior si pe urma punem conditii ca o fi ca o pati , ca se tine doar daca contribuie si participantii? , de acord , contribuie si participantii dar fiti cinstiti si spuneti de la inceput, asta e un aspect , altul ar fi ca vorbiti mult si faceti putin sau deloc , vorba celor de la Pascani, in afara de concursuri mai aveti si alte actiuni?Si inca ceva daca nu sunt prea indiscret , Adunarea generala a asociatiei cand are loc de regula si  atunci cand are loc se prezinta si un raport al comisiei de cenzori?Si daca nu va e cu suparare ce ar fi sa postati pe acest site statul asociatiei , cine   sunt alesii in conducerea asociatie si a filialelor ei , asa ca sa stim si noi cui dam banii si cu cine stam de vorba.
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #27 : Joi 22 Aprilie 2010, 23:20:31 »

aici Amadeo are dreptate,macar sa stim cine ne reprezinta Aplauze
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Vineri 23 Aprilie 2010, 06:58:20 »

La Suceava deocamdata vad ca se agita doar cu concursuri sponsorizate din banii membrilor asociatiei, in rest actiuni 0. Trist
Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #29 : Vineri 23 Aprilie 2010, 09:54:48 »

Domnu' Teodor , ce facem?, o intoarcem ca la Ploiesti ? , intaii batem toba ca facem concurs Bucovina Junior si pe urma punem conditii ca o fi ca o pati , ca se tine doar daca contribuie si participantii? , de acord , contribuie si participantii dar fiti cinstiti si spuneti de la inceput, asta e un aspect , altul ar fi ca vorbiti mult si faceti putin sau deloc , vorba celor de la Pascani, in afara de concursuri mai aveti si alte actiuni?Si inca ceva daca nu sunt prea indiscret , Adunarea generala a asociatiei cand are loc de regula si  atunci cand are loc se prezinta si un raport al comisiei de cenzori?Si daca nu va e cu suparare ce ar fi sa postati pe acest site statul asociatiei , cine   sunt alesii in conducerea asociatie si a filialelor ei , asa ca sa stim si noi cui dam banii si cu cine stam de vorba.

Domnu',
Discutia pe marginea manifestarii pentru copii o luase razna pe tema "de unde bani de organizare".
In conditiile astea discutia de acolo a fost impartita in doua:
- un topic ramanind pe subiectul intial (cei care doresc sa participe cu copii pot sa-si manifeste disponibilitatea) si care este disponibil aici:
http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,1830.0/
- al doilea pe tema curenta, cu "banii", e cel prezent;
Daca si in ce masura trebuie ca cei care vin cu copii sa contribuie cu bani, trebuie sa discutati cu cei din SV.
E clar acum ?

Statutul asociatiei este disponibil de cind a fost creat site-ul, de prin 2006, pe pagina de aici:
http://www.prietenipescari.ro/pescuit/vizualizare/despre-noi/statut-asociatie/
Din cite stiu diferentele ar trebui sa apara doar la sediu si la membri fondatori in functie de localitate si de persoanele implicate.

Conform cu statulul, adunarea generala are loc odata pe an; anuntarea acesteia (data, locatie, ordinea de zi) trebuie sa se faca de asemenea intr-un termen minim limita.
Exemple gasesti de asemenea pe site, daca ai buna vointa sa cauti in sectiunea Evenimente:
http://www.prietenipescari.ro/pescuit/vizualizare/evenimente/constituirea-asociatiei-prieteni-pescari-bucovina%2c-fil.-suceava/
http://www.prietenipescari.ro/pescuit/vizualizare/evenimente/adunare-generala-a-filialei-suceava/
http://www.prietenipescari.ro/pescuit/vizualizare/evenimente/convocare-adunare-generala---10-ianuarie-2010/
http://www.prietenipescari.ro/pescuit/vizualizare/evenimente/convocare-adunare-generala---10-ianuarie-2009/
« Ultima modificare: Vineri 23 Aprilie 2010, 10:01:06 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Sâmbătă 24 Aprilie 2010, 21:07:36 »

multumesc pentru informare
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Luni 26 Aprilie 2010, 08:18:03 »

Revin cu cei 2%... poate nu sunt multi bani, dar sunt bani intrati si in al doilea rand am o familie mare. mai am si amici care ar fi dispuri sa dea banii aici decat sa ramana in alte parti. Daca ne complicam prea mult cu birocratia inteleg, dar daca se rezolva usor de ce sa pierdem ocazia?
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Marți 27 Aprilie 2010, 13:03:00 »

Din discuțiile anterioare rezultă un fapt evident: Filiala Bucovina se cam aseamănă ca scopuri și îndeletniciri cu Filiala Pașcani, respectiv au probleme cu combaterea braconajului, majoritatea membrilor pescuiesc pe râuri și nu fac fundul mare lângă bambine, le place diversitatea pe care o oferă habitatele naturale, nu au locuri unde să poată organiza competiții care să ofere șanse cât decât egale concurenților. Referitor la concursul pentru copii nu cred că e o problemă costul organizării dacă dl. Iacob de la Loial o pune la dispoziție. Mare șmecherie 3 premii la băieți și 3 la fete (dacă vin). Nu cred că pentru un băț la plută un copil are nevoie de stand ca la Sărulești. Vreau să știu în primul rând data organizării și se vor găsi soluții să nu ne facem de râs. Sper măcar copii să vină la concurs și să nu fi auzit bancuri cu pescari micinoși.
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #33 : Marți 27 Aprilie 2010, 13:40:23 »

Numai simplul fapt ca exista un asemenea subiect si s-a pus o astfel de problema este un lucru penibil, indiferent de context si motivatie.

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
happy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Marți 27 Aprilie 2010, 14:50:06 »

...nu cred că e o problemă costul organizării dacă dl. Iacob de la Loial o pune la dispoziție. Mare șmecherie 3 premii la băieți și 3 la fete (dacă vin). Nu cred că pentru un băț la plută un copil are nevoie de stand ca la Sărulești. Vreau să știu în primul rând data organizării și se vor găsi soluții să nu ne facem de râs.
cat scandal a iesit pentru nimic... balta e pusa la dispozitie gratis... Loialul si Conacul Domnesc au acelasi tata. si vorba ta, premiile sunt de  nimic.. sunt sponsori pentru asta..
Memorat
arhiT91
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Sâmbătă 02 Martie 2013, 15:17:39 »

Cand mai organizati o competitie de pescuit pentru junior? La pluta sau spining?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Duminică 03 Martie 2013, 15:06:08 »

la copii (pana in 14 ani)se va face in jurul datei de 1 iunie ,inca un pot sa ma pronunt pentru locatie(posibil la Ipotesti)
pentru juniori luam in calcul Lipoveniul sa vedem perioada
Memorat
arhiT91
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Duminică 03 Martie 2013, 22:15:36 »

Dar pentru juniori la pluta sau spinning? As participa si eu.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Luni 04 Martie 2013, 20:25:14 »

la spining e mai simplu vii la concursurile normale, fiindca numai pentru juniori nu sunt ,ai chiar un concurent de temut, chiar printre seniori....Buculei Ionut
La stationar e cu dedicatie.....concurs pentru juniori  sugubat
Memorat
arhiT91
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Luni 04 Martie 2013, 21:44:19 »

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Insa din pacate nu am barca, si nu stiu de unde sa fac rost.Oricum este frumos si la pluta. Daca se face pentru juniori la pluta cu ce se pescuieste cu varga sau cu undita clasica(telscopica, mulineta etc.)
Memorat
Pagini: 1 [2] 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.053 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 21 Septembrie 2017, 17:54:23
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.