Prieteni Pescari

Nemultumiri membri Suceava

Vineri 24 Noiembrie 2017, 11:36:49 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Nemultumiri membri Suceava  (Citit de 84533 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #100 : Miercuri 21 Iulie 2010, 08:59:43 »

chiar nu pricepi că pe 99,999999999% nu ne interesează sponsori, concursuri ....
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #101 : Miercuri 21 Iulie 2010, 09:35:47 »

chiar nu pricepi ca nimeni nu sta presedinte in conditiile actuale
sponsorii nu sunt numai pentru concursurii....a se vedea cazul FNPSR ,unde sponsorul i-a ajutat si la organizarea in teritoriiu ,si la amenajarea de balti
A-ti pierdut balta de la Salcia fiindca........bani ar fi fost pentru amenajare.....dar va consolez cu informatia ca cel care a luat-o  o va face de agremant.Lucian cu regret tin sa te anunt ca pescuitul recreativ va ramane pe mana ANPA,care se va ocupa cum s-a ocupat si pana acuma,mai ales ca se incearca procurarea permiselor de la benzinarie sau posta.Automat vor disparea toate asociatiile sunt curios cine va v-a asculta nemultumirile Rinjet
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #102 : Miercuri 21 Iulie 2010, 11:09:29 »

atunci e super, fiindcă în condițiile actuale degeaba există asociația dacă nu poți face nimic pentru a stârpi braconajul pe ape publice. Știi cum mă simt în momentul în care pescuiesc într-o baltă? Exact cum ai prinde hoți în pușcărie. Neprevăzutul nu există, ruptura, cioata și alte amănunte pt. care nu aș da bologneza din mână pt. un vagon de lansete. Pe la 80 de ani, dacă apuc, o să-mi cumpăr un set de bambine viu colorate să văd când impinge furajatul.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #103 : Miercuri 21 Iulie 2010, 12:56:12 »

Rinjet Tac Fir intins
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #104 : Miercuri 21 Iulie 2010, 21:04:44 »

Pe balta pescuiesc doar in perioada de prohibitie sau daca apele curgatoare sunt prea tulburi, in rest - bologneza. Poate ar trebui ca asociatia sa cuprinda doua ramuri -( e doar o parere proprie probabil imposibil de realizat) :  una sa se ocupe de pescarii de pe lacuri si de cei de competitie si alta ramura sa se ocupe exclusiv de pescarii de pe rauri ( care dupa parerea mea in judetul Suceava reprezinta o majoritate covarsitoare din numarul total de pescari din judet ).
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #105 : Miercuri 21 Iulie 2010, 21:43:24 »

Imediat ce nu se vor mai da permisele ANPA prin asociatii, ci direct pescarilor, va scadea interesul asociatiilor fata de pescari si riuri pina la cota 0. Asta pentru ca principalul scop al asociatiilor e sa stringa cotizatii de membru.
      Si-atunci asociatiile se vor transforma in cluburi de pescuit asa cum era firesc de la-nceput, nu sa intermedieze vinzari de permise ANPA triplindu-le pretul practic fara sa faca nimic pentru pescari.
      Unii tot ii dau tare pe-aici cu programul satul si lacul. Veti avea nevoie intii sa desfiintati programul satul si braconierul, altfel balta voastra va seca de peste in doi timpi si trei miscari.
      Dar cu riul ce-aveti fratilor de-l uitati? Ne pisati la cap cu balta, cind mai multi v-au spus ca pe la Suceava de interes general e riul!
Memorat

dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #106 : Miercuri 21 Iulie 2010, 23:35:32 »

Petru draga, acu 3 luni ni s-au cerut poze sa fim legitimati ca si corp de control.... de atunci n-am fost chemati niciodata la nici o actiune(eu personal!) si nici ceilalti cu care m-am mai intalnit, cu toate ca mi-am aratat disponibilitatea....
Eu ce sa inteleg?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #107 : Joi 22 Iulie 2010, 07:21:14 »

eu ce spuneam,contactati-l pe Razvan.....nici eu nu mai inteleg nimic Shocked il suna politia nu are cu cine sa mearga,voi vad ca sunteti disponibili Shocked
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #108 : Joi 22 Iulie 2010, 09:23:45 »

Daca nu se intampla nimic neprevazut si daca vremea e ok , sambata merg la pescuit la Danila. Acolo deobicei sunt multi ecranari. Daca-i vad il sun pe dl. razvan Florea . Sa sune d-lui la 112 , ca poate pe al o sa-l bage aia in seama.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #109 : Joi 22 Iulie 2010, 09:27:09 »

I-am spus personal lui Razvan in prohibitie sa facem treaba cum trebuie. N-a fost de acord cu propunerile mele si ale altora si-acum se plinge ca-i singur? Shocked
      Metodele agreate de Razvan erau simpla pierdere de timp si bani.I-au spus mai multi asta nu doar eu. Eu nu sint dispus la asa ceva doar pentru propaganda cu eficienta 0. S-a suparat atunci si s-a impaunat ca ne-arata el cum se combate braconajul. Deocamdata nu ne-a aratat mare lucru. Tac
Memorat

dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #110 : Joi 22 Iulie 2010, 23:01:05 »

...dar si cand ne va arata....la iarna cand vor ingheta apele si nu vor fi branconieri!
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #111 : Vineri 23 Iulie 2010, 08:48:02 »

Vor fi si atunci. Cei care "pescuiesc" la copca cu zeci sau chair sute de instalatii pentru stiuca
( cunosc cazul unor indivizi care fac asa in fiecare iarna in barajul de la Rogojesti )nu sunt tot braconieri ? Si se practica si moda setcilor bagate pe sub gheata intre copci. Deci braconierii sunt non - stop , cel putin la Rogojesti, copiii de suflet a lui nea Tommy ( tomosoiu ), care , printre altele fie spus, inca se considera " stapanul apei Siret" de la frontiera si pana dupa baraj. Inca emite permise de pescuit de la AJVPS si inca efectuiaza controale pe apa ( controleaza doar pescarii cu batul, care ar putea sa-i stinghereasca cumva baietii ci setcile).BRACONIERUL SEF.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #112 : Luni 09 August 2010, 09:28:35 »

Vad ca la actiunea politiei de vineri 6 august nu pomeneste nimeni nimic,Razvan nu are obiceiul sa posteze actiunile facute,la cate amenzi s-au dat si la ce discutii au iesit ma mir ca nu au auzit cei care critica activitatea PP Suceava
PS-cea mai tare perla spusa politiei de un pescar de la Ajvps Falticeni "noua ne-a spus Chiriac sa nu aratam permisul la nimeni" Rinjet
-o alta perla mai veche dar merita pomenita"ANPA nu are concesionata nici o apa din judetul Suceava"
« Ultima modificare: Luni 09 August 2010, 09:30:49 de către petru » Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #113 : Luni 09 August 2010, 09:32:52 »

dane mai multe detalii despre actiune,daca nimeni nu zice de unde sa stim
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #114 : Luni 09 August 2010, 10:33:38 »

si atunci de unde stie lumea ca nu se fac Cum?
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #115 : Luni 09 August 2010, 10:37:10 »

Pesonal nu am auzit de nici un control facut vineri , si ma invart zilnic printre pescari, in plus se stie ca pe Siret si Suceava vineri apa a inceput sa fie tulbure datorita ploilor din amonte deci pescarii au stat pe acasa sau au iesit pe iazuri.Chiar as fi curios pe ce sectoare s-a efectuat controlul si ce urmari a avut, poate vrea Razvan in marinimia  lui sa ne informeze  si pe noi , cititorii acestor forumuri.
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #116 : Luni 09 August 2010, 14:05:10 »

asta spuneam si eu,daca tot s-a facut o razie sa se dea detalii daca intradevar sa facut sugubat
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #117 : Luni 09 August 2010, 14:37:26 »

pute-ti intreba la politie departamentul piscicol -silvic ,poate pe ei ii credeti
-o locatie a fost Roscani,restul o sa vi le spuna Razvan Rinjet
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #118 : Luni 09 August 2010, 14:50:57 »

Se merge "inchis" cu controalele, pentru protectie informativa? sugubat Tot ar fi bine decit sa nu se faca deloc. Inteleg sa fie protectie informativa inainte de actiune, e chiar foarte necesara pentru preintimpinarea "sifonarilor", dar dupa actiune... Shocked
      P.S. Poze, filme ceva, dovada, vorba lu Leana! sugubat
« Ultima modificare: Luni 09 August 2010, 16:46:08 de către pinadi » Memorat

Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #119 : Luni 09 August 2010, 20:17:56 »

Petru , cred ca Razvan te dezinformeaza , eu sambata 7 august am fost la pescuit cu un politist din Liteni, nu a auzit nimic de nici o actiune , si Roscani e parohia lui.
Memorat
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.047 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 07 August 2017, 13:53:59
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.