Prieteni Pescari

Nemultumiri membri Suceava

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 13:38:19 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 8   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Nemultumiri membri Suceava  (Citit de 84565 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #40 : Joi 29 Aprilie 2010, 17:32:29 »

nu e nicio smecherie :cei 80,0 lei sint cotizatie membru ajvps si nu cred ca are rost s-o spun lui Mutu pentru ca nu-l intereseaza.Vad ca tu stii deja ce le spune Goicea pescarilor despre carnetul de membru ajvps etc. Desigur ca e contraventie (chiar si in jud.SV).Oare in prohibitie nu e ? E a doua oara cind ma faci postasul tau catre Goicea si sper sa fie si ultima.Daca ai ceva sa-i spui fa-o personal ,ca un barbat ce esti.
  pinadi,nu te bucura de victoria lui lucian SV pentru ca ea nu exista ! Mai e un personaj ,dubios si extrem de contestat,care tot asa, le stie pe toate si se foloseste de o groaza de legi ,decrete etc dar a pierdut toate procesele ! Si mai polueaza si forumul asta !
  Si daca tot m-ai intrebat si ti-am raspuns ,am si eu o intrebare pentru pinadi,dorint si lucian SV :puteti,va rog, sa enumerati cabanele unde au facut si fac chefuri ce de la ajvps folosidu-se de banii obtinuti din cotizatii ? Dar ,va mai rog sa va asumati responsabilitatea pentru cele spuse de voi !
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #41 : Joi 29 Aprilie 2010, 20:27:24 »

pinadi,nu te bucura de victoria lui lucian SV pentru ca ea nu exista !
  Si daca tot m-ai intrebat si ti-am raspuns ,am si eu o intrebare pentru pinadi,dorint si lucian SV :puteti,va rog, sa enumerati cabanele unde au facut si fac chefuri ce de la ajvps folosidu-se de banii obtinuti din cotizatii ? Dar ,va mai rog sa va asumati responsabilitatea pentru cele spuse de voi !
     1. Ma bucur de ce vreau eu Rinjet si cind vreau eu,  ;Dpentru ca sint un om liber, Rinjet intr-o tara libera, Rinjet Rinjet asa ca n-o sa-mi comanzi tu cind si de ce sa ma bucur Cool;
      2. N-am facut nici o afirmatie in sensul celor afirmate de tine mai sus, asa ca ai gresit "andrisantul"  Tac;
      3.Daca tot suspini dupa vremurile lui nea Nicu, cind cei ca tine aveau trai pe vatrai, de ce nu te duci la
Ghencea sa-l dezgropi si sa iei o bucatica din el acasa pe post de moaste Risete Risete Risete;
      4. Si pentru ca, undeva pe acest forum, tot am fost catalogat "extremist",sa va spun o alta convingere a
mea, pe care o am de ceva ani, iar viata mi-a demonstrat ca asa e: [...], care au ramas cu creierele spalate pentru vesnicie de catre comunisti, au ramas setati in anii 80 fiind practic irecuperabili;
      5.Ai putea sa ne spui, te rog frumos, mie, lui dorint si lui luciansv, care e ultima carte pe care ai citit-o si cind? Ti-am pus aceasta intrebare pentru ca-mi esti simpatic si tot vad ca ai un dinte impotriva noastra, Tongue a celor care vrem sa vedem ca incepe sa se schimbe ceva in bine in tara asta pe care o iubim. Daca refuzi sa raspunzi la aceasta intrebare, inseamna ca te-ai inclus singur in categoria celor pomeniti la punctul 4.

[Editat de Leba.]
Pinadi, te invit sa fii mai atent cand afirmi lucruri care contravin politicii acestui forum.

« Ultima modificare: Vineri 30 Aprilie 2010, 09:54:13 de către leba » Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #42 : Vineri 30 Aprilie 2010, 05:41:51 »

Raspud la pct.-ul 5:
  -saptamina asta am recitit Dregatoria Cirtitelor de NR Daranus ! Din pacate azi este multa maculatura pe piata si nu prea am bani pentru carti cu adevarat bune !
  Pentru celelalte afirmatii nu pot sa spun decit ca esti [...] si sper ca administratorul acestui forum sa ia masurile ce se impun ! Sint efectiv consternat ca poti face asemenea afirmatii pe un forum public !Efectiv esti [...]!

[Editat de Leba]
Sorin Buculei, jignirile si ofensele doar la arena.
« Ultima modificare: Vineri 30 Aprilie 2010, 09:55:54 de către leba » Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #43 : Vineri 30 Aprilie 2010, 08:14:17 »

Asa faceau si comunistii, cind nu le convenea ceva apelau la bagarea pumnului in gura! Cool E unul din multele motive pentru care cei de la punctul 4 de mai sus sint irecuperabili. Dupa [...]ar trebui eliminati de pe acest forum toti cei care nu te lauda, nu-ti cinta-n struna, nu te aproba si nu [...]? Uita-te in oglinda daca vrei sa vezi cine-i penibil si nu uita ca, atunci cind arati cu degetul catre altii, patru degete arata spre tine! Wink

Postat pe:: Vineri 30 Aprilie 2010, 07:59:58

P.S. Daca tot esti avocatul apararii AJVPS Suceava si ii consideri atit de imaculati si neprihaniti, de ce nu ai ramas membru la ei, ce cauti in asociatia PP Bucovina Suceava, te-a trimis cumva pe post de cirtita tov. Goicea, ca sa bagi zizanie in PP?

[Editat de Leba]
...
« Ultima modificare: Vineri 30 Aprilie 2010, 09:57:16 de către leba » Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #44 : Vineri 30 Aprilie 2010, 08:58:18 »

subiectul asta cu ajvps-ul sv d-le buculei ca un avocat drăcesc dvs. l-ați adus pe forumurile PP. Faptul că ați vizat la ajvps și că v-a păcălit și pe dvs. această pseudoasociație vă roade dar nu puteți accepta acest fapt în realitate și refulați pe forum tot felul de intoxicări în speranța că cineva vă v-a da dreptate. D-le Buculei este o vorbă "mortul de la groapă nu-l mai întorci" și cam asta e soarta unei asociații care și-a bătut joc ani de zile de pescarii care nu au vrut decât să simtă și ei că sunt membri cu drepturi depline și nu doar cotizanți. Eu v-am explicat cât se poate de clar cum a stat și stă treaba cu pescuitul în România. O să încerc să pun în atașament o adresă a ajvps sv către filiala Bucovina, iar dacă iese o putem comenta împreună.

Postat pe:: Vineri 30 Aprilie 2010, 08:48:29

pt. pinadi. mai ușor cu atacurile la persoană și mai mult cu concretul fiindcă aduci prejudicii de imagine!

* ADRESA.pdf (36.84 KB - descărcat 107 ori.)
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #45 : Vineri 30 Aprilie 2010, 09:01:49 »

Trebuia sa semneze "Tov. director inginer doctor profesor honoris cauza, savant de renume mondial Nicolae (Ceausescu) Goicea". Rinjet Vedeti tov. Buculei Sorin unde sint penibilii penali? sugubat
Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #46 : Vineri 30 Aprilie 2010, 09:18:33 »

pt. pinadi. dacă nu te liniștești s-ar putea să te șteargă băieți și atunci o să comentezi în gând și doar o să citești ce scriu alții. Fă-ți întâi o ciornă la cald, stai 5 minute, apoi recitește ce ai scris la rece, modifică ceea ce nu cadrează cu etica unui forum și apoi alt+s.
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #47 : Vineri 30 Aprilie 2010, 10:05:38 »

Domnilor, dupa cum ati observat am editat o parte din mesajele de mai sus. Rugamintea mea este sa va limitati la polemici asupra ideilor si nu asupra persoanelor, asa cum recomanda si  regulamentul forumului. Ca sa nu mai vorbim de jigniri, calomnii s.a.m.d.
Pinadi si Sorin Buculei, cred ca sunteti destul de maturi ca sa intelegeti de ce v-am editat mesajele. Nu-mi face nicio placere s-o fac dar ca orice comunitate si noi avem niste reguli care sa previna haosul.

p.s. Desi sunt 4-5 moderatori pe acest forum este extrem de dificil si costisitor de citit absolut tot ceea ce scrieti. Astfel va recomand sa va ganditi de doua ori inainte de a scrie pe forum, mai ale atunci cand v-ati "incins" intr-o discutie. Totodata, atunci cand considerati ca s-a incalcat regulamentul nu ezitati sa folositi butonul "raporteaza textul unui moderator".

Va multumesc pentru intelegere.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #48 : Vineri 30 Aprilie 2010, 11:36:24 »

Bine Leba, o sa mai reduc din nivelul adrenalinei Jenat Propun baietilor sa nu-i mai raspunda lui Sorin Buculei, ignorarea fiind cel mai bun raspuns pentru el. Cool Wink
Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #49 : Vineri 30 Aprilie 2010, 11:54:11 »

dimpotrivă, adi. Eu am mai "educat" persoane, chiar dacă a durat și doi ani și acum mă consultă când au o problemă fiscală, contabilă sau la cât mă pricep juridică. Însă totul cu argumente clare, "pă lege " cum zic capitalisti și fără să te turezi fiindcă în față nu ai decât monitorul și tastatura. Să-ți dai cu părerea nu e rău, însă e periculos în momentul în care vrei ca părerea ta care prezită ca adevărată o faptă mincinoasă să fie împărtășită de cei din jur, mai ales dacă aduce folos material.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #50 : Vineri 30 Aprilie 2010, 12:31:53 »

Să-ți dai cu părerea nu e rău, însă e periculos în momentul în care vrei ca părerea ta care prezită ca adevărată o faptă mincinoasă să fie împărtășită de cei din jur, mai ales dacă aduce folos material.

Nu inteleg la ce te referi Lucian, vrei sa fii, te rog frumos, mai explicit? Rugaciune
   P.S. Leba, ce zici, acum m-am exprimat in litera, silaba, cuvintul, propozitia, fraza, trupul, mintea si spiritul forumului? sugubat

Postat pe:: Vineri 30 Aprilie 2010, 12:28:30

P.S. Politica n-am inclus-o in pomelnic Leba, pentru ca eu stiu ca un forum de genul celui pe care ne aflam nu trebuie sa faca politica Wink
Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #51 : Vineri 30 Aprilie 2010, 13:37:39 »

adi, nu mă refeream la tine ci la răspândaci unor idei care trebuie combătute cu argumente clare. Ideile tale sunt bune în esență numai că uneori capătă accente extremiste, iar noi trebuie să acționăm astfel încăt oameni să înțeleagă și să discearnă realitatea așa cum este ea. Încearcă să nu vorbești în numele meu (vezi faza cu cititul ultimei cărți).
« Ultima modificare: Vineri 30 Aprilie 2010, 13:40:31 de către Lucian SV » Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #52 : Vineri 30 Aprilie 2010, 15:06:41 »

[...]
   P.S. Leba, ce zici, acum m-am exprimat in litera, silaba, cuvintul, propozitia, fraza, trupul, mintea si spiritul forumului? sugubat

Postat pe:: Vineri 30 Aprilie 2010, 12:28:30

P.S. Politica n-am inclus-o in pomelnic Leba, pentru ca eu stiu ca un forum de genul celui pe care ne aflam nu trebuie sa faca politica Wink

Da, e ok.
  Keep goin'.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #53 : Vineri 30 Aprilie 2010, 17:31:17 »

scuze,leba,dar eu cred ca cele spuse de pinadi (pctul 4 ) intra sub incidenta codului penal .Iar penibil e doar un cuvint care provine din franceza si inseamna greu ,dificil,greu de facut (plus sensul care rezulta din cele spuse ).Cu alte cuvinte,nu inteleg de ce m-ai cenzurat.Asocierea dintre penal (referindu-ma la codul penal) si cuvintul penibil ,rezultind de aici ce am scris eu,si ai cenzurat tu ,nu are nimic care sa te motiveze sa cenzurezi. Sau ,cred ca e cazul sa taci cind cineva te ia in balon ! (efectiv ma refer la tine  P.S. Leba, ce zici, acum m-am exprimat in litera, silaba, cuvintul, propozitia, fraza, trupul, mintea si spiritul forumului? sugubat)
Vrei sa citim Constitutia  Romaniei impreuna ? Pe linga asta ,ma bucur ca permiteti accesul unui terorist ,cum se autodefineste ,pe acest forum.
  Oricum propun celor abilitati sa ia atitudine.

Postat pe:: Vineri 30 Aprilie 2010, 17:12:56

lucian SV ,te rog ,suna-ma  pe numarul 0740 213492.
 Iar leba,de ce ai cenzurat cele spuse de pinadi ? Nu cred ca am jignit pe cineva.( asocierea dintre cuvintele penal si penibil).Te rog,la modul foarte serios, sa redai tot ce a spus pinadi !Nu amenint ,dar te anunt ca ar fi bine s-o faci !
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #54 : Vineri 30 Aprilie 2010, 18:42:59 »

nu cred ca are sens sa va sun d-le Buculei deoarece nemultumirile de care avem parte la acest subiect se pot rezolva aici in ochii lumii. Referitor la tov. dr.ing, nefiind membru al asociatiei domniei sale, nu pot sa-i prestez servicii de aducere la cunostinta a legislatiei si imi pare rau ca v-am facut postas, dar ati cautat-o. Ce face dumnealui prin targ ar trebui sa capete numar de inregistrare la Parchet cu P.
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #55 : Vineri 30 Aprilie 2010, 19:06:38 »

Totusi un dialog e cu mult mai eficient decit e un monolog.
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #56 : Vineri 30 Aprilie 2010, 19:26:32 »

dar adresa pe care a trimis-o nu are nuante de "uzurpare de calitati oficiale"?
« Ultima modificare: Vineri 30 Aprilie 2010, 19:28:49 de către Lucian SV » Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #57 : Vineri 30 Aprilie 2010, 20:15:42 »

Daca mi te adresezi mie :nu stiu despre ce e vorba !
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #58 : Vineri 30 Aprilie 2010, 21:15:08 »

pt. dl. Buculei. la un mesaj anterior am atasat un document care se cheama Adresa.pdf. Il puteti deschide daca aveti Adobe Reader si apoi putem discuta pe aceasta tema.
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #59 : Vineri 30 Aprilie 2010, 21:28:19 »

chiar e tare faza cu adresa...am ras ca un cracanat...cum dracu isi poate bate joc ala in halul ala??

din cate stiu eu singurele concesiuni sunt cele din delta si atat...in rest nimeni nu are.
Memorat
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 8   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.045 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Ieri la 10:56:01
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.