Prieteni Pescari

Nemultumiri membri Suceava

Vineri 14 Decembrie 2018, 14:24:37 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Nemultumiri membri Suceava  (Citit de 97182 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
sebastian
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #80 : Marți 25 Mai 2010, 20:24:45 »

salut as vrea sa stiu si eu o adresa in suceava a asociatiei prieteni pescari.  daca am avut permis anul trecut la anpa iasi,pe langa cei 30 ron ce mai trebuie sa platesc?  astept un raspuns, va multumesc
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #81 : Marți 25 Mai 2010, 21:32:44 »

salut.
treci pe la Baracuda la RADU,sau pe ,Petru Rares ,mai sus de Pasapoarte si se rezolva.
Te mai costa 50 ron ,peste cei 30 ptr.permisul ANPA.
Fir intins!
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #82 : Miercuri 26 Mai 2010, 18:34:02 »

Sa inteleg ca ANPA are tot dreptut asupra pestilor din tara asta, corect , tot la initiativa lor trebuie combatut braconajul adica prin inspectorul piscicol, din cate am citit pe zona moldova ar fi un singur inspector piscicol, nu vi se pare ridicol?
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #83 : Miercuri 26 Mai 2010, 20:44:23 »

Ba da, e jenant de ridicol fiind doar unul simbolic, tocmai de aceea asociatiile de pescari sportivi ar trebui sa ia taurul de coarne si sa se preocupe serios de combaterea braconajului pe apele publice,ape pe care pescuiesc membrii pe care ii reprezinta, carora le emit permise ANPA contra cost cotizatie de membru. Trist Jenat
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
floro9
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #84 : Vineri 11 Iunie 2010, 21:48:46 »

Imi cer scuze ca ma bag si eu pe aicea dar m-am uitat si eu sa vad ce planuri de viitor sunt pentru apele romane, sincer eu pana acuma am pescuit doar pe iazuri particulare chiar si detin de anul asta care l-am populat in aprilie, ce e jenant aicea e ca sunt 5 pagini de topicuri din care aprope 4 doar cu certuri despre unul si altu. Pacat ca chiar eram interesat de ce se propunea in prima pagina si pana spre sfarsit cand ma gandeam ca gasesc nist esolutii si niste initiative am gasit doar contraziceri si cu totul alt subiect. Eu sunt incepator nu am prea multi bani, sper zilele astea sa imi fac si eu permis la voi si cat de curand o sa pun si o sponsorizare ca timp sa va ajut nu prea am ca lucrez de la 10 dimineata la 10 seara.
Asi fi bucuros macar in continuare sa se rea subiectul cu care a inceput topicul si sper sa fie cat mai multi oameni interesati sa faca ceva sau sa doneze ceva ca e pacat ca pana la urma tot pescarii au de pierdut.
Eventual va mai pot ajuta sa populati cu crap si caras, dar anul asta nu pot din propriul lac dar am de unde sa eau destul de ieftin peste si in anii viitoare sa va ajut din propria batatura dar sa vad si interesaul de la inceputul topicului.
Va multumesc si imi cer scuze daca v-am deranjat cu ceva.
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #85 : Vineri 11 Iunie 2010, 23:31:01 »

.... ma gandeam ca gasesc nist esolutii si niste initiative am gasit doar contraziceri si cu totul alt subiect. ... ca timp sa va ajut nu prea am ca lucrez de la 10 dimineata la 10 seara.
....

Chestea cu timpul e problema mare, fiindca toti lucram (cel putin majoritatea) si asteptam sa faca altii treba. Altii care nu exista sau pt care nu avem banii necesari sa-i punem la "munca". Asa ca o tot balacarim pe forum, ca pe teren se duc...  Fir intins
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #86 : Sâmbătă 12 Iunie 2010, 11:40:40 »

cine nu duce acum lipsa de bani si timp Pling
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #87 : Miercuri 16 Iunie 2010, 14:28:03 »

La urechile mele a ajuns un zvon prin care am aflat că un anumit individ pe nume TOMOȘOIU a luat de la membri PP Bucovina un număr de 10 permise de pescuit. Dacă ceea ce se cheamă zvon este adevărat, aștept aici răspuns ca să-l pot încălța pe ticălos. Nu vă gândiți că sunt cizmar, dar de abia aștept acest moment ca să-l fac public la ora 17 pe toate canalele de senzațional.
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #88 : Miercuri 16 Iunie 2010, 15:42:32 »

Nu stiu daca este adevarata treaba cu cele 10 permise ANPA dar faptul ca Tomosoiu controleaza de permis pescarii si in 2010 in zona cuprinsa de la intarea raului Siret in Romania si pana la barajul de la Rogojesti este perfect adevarat. Chiar elibereaza permise (AJVPS) spunand pescarilor ca sunt singurele valabile pe raul Siret. Oricum intr-o discutie avuta cu el inca din luna februarie a spus ca nu va permite pescrilor de la alte asociatii decat AJVPS sa pescuiasca pe Siret ( in zona indicata anterior) si ca daca va intalni astfel de pescari le va confisca permisele si le va da o amenda de 50 de lei / persoana/ zi.
Asa ca exista mari sanse ca aceste zvonuri sa fie adevarate. Oricum ceea ce face acest individ este bataie de joc, se comporta de parca raul Siret ar fi proprietatea sa privata. Oricum braconajul cu setci de pe Rogojesti poate fi numit fara frica de a gresi  "afacerea privata a lui Tomosoiu". As dori sa stiu ce se poate face pentru a proteja cumva pescarii cinstiti posesori de permise ANPA ,care pescuiesc pe raul Siret , de actiunile (uneori chiar violente, in special prin limbaj ) ale acestiu individ. Sa nu uitam ca suntem in plin sezon de pescuit si daca nu se sctioneaza repede individul isi va face de cap nestingherit in continuare.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #89 : Miercuri 16 Iunie 2010, 15:57:14 »

Daca e adevarat zvonul, acei pescari ar trebui sa sesizeze politia pentru astfel de abuzuri! Shocked
Memorat

secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #90 : Miercuri 16 Iunie 2010, 20:47:21 »

de ce sunt membri care pescuiesc cu ANPA pe acumularea de la rogojesti fara probleme?
 este diferenta de caciula sau bocanci?

de ce i se permite acestui TOMOSOIU sa profite de ultima suta pe care o mai are pana la pensie?

nu putem fi bunici cu nepotei de mana la pescuit.

legea este valabila pt toti iar in cunostinta sau necunostinta de cauza se face diferenta,

politia siret poate raspunde la aceste abuzuri.

exista o colaborare semnata intre prieteni pescari suceava si politia judetului suceava iar totul depinde de  persoana in cauza sau abuzata.

sunt sigur ca cei in cauza nu au acces la informatie iar lui TOMOSOIU nu i-ar strica un dosar penal.
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #91 : Joi 17 Iunie 2010, 13:35:33 »

un dosar penal lui tomosoiu iar unge pe multi la suflet Wink
Memorat
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #92 : Joi 17 Iunie 2010, 20:28:05 »

atunci cateva declaratii la politie cu aceste abuzuri vor rezolva problema.

numai persoanele in cauza sa ia inima-n dinti......
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #93 : Vineri 18 Iunie 2010, 08:51:51 »

daca se stiu curati nu au de ce se teme Roll Eyes
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #94 : Marți 20 Iulie 2010, 22:28:30 »

Constat ca asociatia asta este alta Marie cu aceeasi palarie, daca AJVPS-ul ne lua banii si se ocupa numai de vanatoare, astia ne iau banii si se ocupa doar de competitii. Ori eu pescarul de rau ma confrunt cu aceleasi probleme, braconajul  la greu pe apele publice, lipsa popularilor, lipsa permiselor in primele luni ale anului, etc. Mai nou citeam pe un forum si despre nu stiu ce federatie, care sa faca ce?, probabil sa constitue un nou monopol privind pescuitul.Probabil o sa fiu considerat carcotas dar cred ca pescarilor suceveni le trebuie o asociatie a lor , si care sa le apere interesele, mai ales ca  un procent covarsitor (si ca, contribuabili) suntem pescari pe ape publice.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #95 : Marți 20 Iulie 2010, 22:42:19 »

Sucevenii au o asociatie a lor, se numeste Asociatia Prieteni Pescari Bucovina Suceava. Cit de mult si de bine vor reprezenta interesele membrilor sai, in majoritate pescari de riu, vom vedea in timp. Eu unul am sa ma uit la un an de la infiintare care sint faptele si am sa decid atunci daca mai ramin sau nu. Deocamdata e liniste, liniste, liniste, dupa cum ai spus si tu Amadeo, nu se prea intimpla nimic. Trist
Memorat

dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #96 : Marți 20 Iulie 2010, 22:56:47 »

Suntem multi care gandim ca tine Amadeo, la fel ca Pinadi, vedem ce se intampla anul acesta(pana acum nu prea s-a intamplat nimic, sau aproape nimic) si anul viitor decidem ce facem in continuare -oricum nu se poate duce la nesfarsit situatia de fata ! Suparat
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #97 : Marți 20 Iulie 2010, 23:10:04 »

Eu personal as fi de acord ca, pe linga cotizatia de membru, sa donez asociatiei minim 500 lei pe an, dar sa vad ca se face ceva pentru riuri in mod serios, nu o actiune doua in scop propagandistic la inceput de an, ca sa se adune cit mai multe cotizatii si dupa aceea pauza pina anul urmator. Cine-si imagineaza ca sinem doar o turma de prosti care nu gindesc se inseala amarnic. Jenat
Memorat

Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #98 : Marți 20 Iulie 2010, 23:41:49 »

M-am uitat la cei de la CRE Bacau, baietii au sange in pompita  nu gluma, nu stiu ce finantare au dar cu dotarea stau bine, e drept ca si autoritatile din Bacau raspund prompt la apelul lor. Oare pe cand si la noi asa ceva , mai ales pe Beresti si Rogojesti, ar fi o problema, la noi e nevoie de vre-o 10 barci sa poti cara toate plasele gasite.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #99 : Miercuri 21 Iulie 2010, 08:22:22 »

Fratilor de ce nu luati legatura cu Presedintele Asociatiei fiindca am fost martor la faptul ca; la solicitarea politiei ,Razvan nu avea cu cine sa mearga in control Shocked
Cred ca am sa va spun si nemultumirile presedintelui
-a ramas singur cu toate problemele asociatiei(dosar ANPA,protocol politie,sponsori,concursuri.....)
-nu este renumerat......... Rinjet
Memorat
Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Astăzi la 07:48:31
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.