Prieteni Pescari

braconieri si lamuriri pt. nelamuriti

Duminică 22 Octombrie 2017, 07:42:09 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: braconieri si lamuriri pt. nelamuriti  (Citit de 72497 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #80 : Marți 22 Ianuarie 2013, 16:01:45 »

Apropo de branconaj, vad ca nu s-a mai scris nimic in ultimul timp, a fost eradicat acest flagel? Police

Ieri treceam cu auto prin zona Motca,Soci pe sosea si crasnicarii(vreo 3) veneau de la Moldova, cu crasnicele in spate, s-a dezghetat apa si casapesc pestele care umbla dupa oxigen sau hrana, cred Petru c-ar trebui programata o actiune in zona! Police
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #81 : Joi 24 Ianuarie 2013, 09:03:37 »

acolo e raiul braconerilor,in vara un amic de al meu m-a sunat sa-mi spuna ca cineva inchide Moldova cu buldo,in momentul in care a fost anuntata politia,unul din braconeri a raspuns la telefon dupa care au disparut toti  Shocked cand a venit politia au gasit doar gardul de nuiele si balastru depus pe langa el.....pe seara au revenit in aceasi formatiune plus amenintari la familia amicului meu  Trist cred ca am spus destule....
Memorat
valy123
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: brusturi neamt

http://valyCLEANU.sunphoto.ro

« Răspunde #82 : Joi 24 Ianuarie 2013, 13:56:45 »

raiul broconerilor e peste tot in aceasta tara.si nu va mai intrebati de ce ca pt. ca nu o sa gasiti un raspuns.eu era cat pe ce sa mananc bataie de la niste braconeri .(asa zisi pescari) cand am sunat la filiala si le-am reprosat ca nu-si fac treaba au zis ca nu pot sa fie in mai multe locuri in acelasi timp si eu nu i-am vazut tot anul niciodata pe balta.noi suntem prosti ca le bagam bani in buzunar degeaba.ar trebui sa umble pe balta cu permisele in geanta si sa le vizam acolo numai asa ii putem scoate de pe clocitoare.((nu intra toti in aceeasi oala))
Memorat
arhiT91
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #83 : Duminică 27 Ianuarie 2013, 16:28:45 »

Am si eu o intrebare. Daca vad pe cineva ca braconeaza eu ce pot face?(sa chem politia , sa anunt pe cineva)
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #84 : Duminică 27 Ianuarie 2013, 18:14:19 »

cheama politia  Bere
Memorat
valy123
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #85 : Duminică 27 Ianuarie 2013, 18:18:05 »

pana vine politia dispar si te alegi tu cu amenda pt ca i-ai sunat degeaba.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #86 : Joi 21 Februarie 2013, 10:03:55 »

Chiar in momentul acesta Jandarmeria cu un reprezentant de la noi controleaza zona Veresti,sunt curios daca o sa se vada controlul(sunt c-am 10 pescari si 2 braconeri Risete )
Memorat
valy123
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #87 : Joi 21 Februarie 2013, 14:10:10 »

cate zile pe saptamana,....luna,...an  se fac astfel de controale? sunt curios o sa prinda pe cineva.orcum e de laudat faptul ca pe undeva se mai incearca ceva Aplauze
Memorat
arhiT91
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #88 : Vineri 01 Martie 2013, 22:32:47 »

In legatura cu actiunile anti-braconj.... Ati putea organiza una pe raul Suceava. De fiecare data cand vin la pescuit vad doar braconieri si e suparator, ramanem fara pesti, iar capturile sunt din ce in ce mai mici si mai rare.De exemplu astazi am mers la pescuit cu un prieten. Dupa 4 ore nimic. Iar pe celalat mal aproximativ 6 braconieri unul langa altu.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #89 : Vineri 01 Martie 2013, 22:47:47 »

Poti sa spui si zona , ca sa stie baietii unde sunt ''prietenii'' Police
Memorat
arhiT91
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #90 : Sâmbătă 02 Martie 2013, 15:09:13 »

In zona Lisaura- Tisauti mai jos de statia de epurare. Acolo pe langa braconaj sunt si multi pescari fara permis, ce retin pesti sub marimea minima.
Memorat
tudor_mtp
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #91 : Vineri 08 Martie 2013, 12:55:41 »

Din pacate am vazut multi pescari si cu permis care retin tot pestele care il prind cu toate ca este sub marimea legala...asta pe raul Moldova, zona Baia, Cornu Luncii si Praxia.
Memorat

Lasati apele curate!
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #92 : Vineri 08 Martie 2013, 19:11:37 »

mare iures astazi intre PP SV si membri AVPS ,am fost anuntat ca in zona Veresti avps (7 la numar) faceau controale,fara politie,jandarmi,insepctor anpa,am anuntat tot ce se putea anunta(inclusiv antena 3)rezultatul ....Razvan a dat de ei prin zona Tisauti si nu au avut curajul sa astepte venirea politiei sau jandarmeriei......cred ca oamenii astia se tem tare de Goicea  Shocked
Memorat
arhiT91
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #93 : Sâmbătă 09 Martie 2013, 22:26:56 »

Tot nu inteleg, de ce cand sa facut control, joi, in zona Tisauti- Lisaura, nu au fost amendati cei fara pernis, ci doar avertizati.Sau la prima abatere se iarta si la a doua se amendeaza?
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #94 : Sâmbătă 09 Martie 2013, 22:44:12 »

Cred ca rolul unei asociatii de pescari nu este sa fie ,,bau-bau-l,, pescarilor cu sau fara permis , ci sa  EDUCE persoanele practicante ale acestui sport , sa respecte natura, sa respecte pe cel de langa el, in fond sa se respecte pe sine.
Memorat
vale68
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #95 : Duminică 10 Martie 2013, 12:17:34 »

Corect si frumos ar fi ca persoanele practicante ale acestui sport , sa respecte natura, sa respecte pe cel de langa el, in fond sa se respecte pe sine. Dar uneori .....lasa de dorit comportamentul unora.
Memorat
arhiT91
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #96 : Duminică 10 Martie 2013, 13:49:48 »

Corect. Uneori cand merg pe balta, in loc sa pescuiesc in liniste auzi, persoane necivilizate care se injura, sau arunca cu pietre si cuvinte grele spre alti.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #97 : Duminică 10 Martie 2013, 13:53:45 »

Manelizarea romanilor isi arata din plin roadele peste tot, asta se promoveaza , asta arata cei care nu sunt in stare sa faca diferenta intre bine si rau, adica au IQ-ul mai mic decat al unui .....caras. Risete
Memorat
Classik.alex
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #98 : Joi 14 Martie 2013, 20:23:11 »

Salut sunt din Hantesti.. In timpul verii merg  de minim 3ori pe saptamana la pescuit..  E plin fratee de plase.. am mers o vara intreaga si nici macar O DATA NU A VENIT NIMENI SA CONTROLEZE!! Nu mai zic ca plasele sunt puse chiar langa portile barajului... putin mai la deal.. A-ti putea lua ceva masuri.. A zis bine cel ce a zis ca unii si-au facut case din vanzarea pestilor.. La ce capturi "micute" au facut !! Deci Luam si noi ceva masuri?:|
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #99 : Joi 30 Mai 2013, 22:38:24 »

Angajatul Apelor Romane la acumularea Lipoveni, numitul Orest vindea saptamana trecuta caras prins cu setca cu 7 lei kg, asta in plina prohibitie, informatia este veridica 100%, am fost sunat si intrebat daca nu vreau sa cumpar peste.
Memorat
Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.04 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 10 Octombrie 2017, 16:11:24
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.