Prieteni Pescari

Cupa Prieteni Pescari la Crap editia I 2007

Duminică 20 August 2017, 08:54:26 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 ... 6   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cupa Prieteni Pescari la Crap editia I 2007  (Citit de 52687 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« : Vineri 19 Ianuarie 2007, 12:45:24 »

Prieteni CRAPARI,
Anul acesta vi se pregateste ceva.
Asociatia PRIETENI PESCARI organizeaza primul concurs adevarat de pescuit la crap din MOLDOVA.
Concursul se va desfasura pe acumularea MANJESTI jud. VASLUI in perioada 7-10 iunie 2007, pe parcursul a 72 de ore.
Numarul maxim de echipe este de 25.
Taxa de inscriere 350ron+50ron cu runner.
Data limita de inscriere este 6 mai 2007.
Premiile:I=1.500ron
           II=1000ron
           III=500ron
           CMMC=1000ron
Taxa se poate plati si in rate.
Detalii suplimentare la tel:0746.798894 Luigi Hatmanu
                                  0745.519133 Petru Diaconita
Voi reveni foarte curand cu regulamentul concursului.
FIR INTINS.

Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #1 : Vineri 19 Ianuarie 2007, 18:51:58 »

un nr de cont unde se poate achita taxa?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Vineri 19 Ianuarie 2007, 21:59:36 »

Salut oby,
Nu am uitat de nr de cont.
Voi reveni fffffffffffff curand si cu acesta specificatie, precum si cu regulamentul de concurs
Memorat
licur
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Sâmbătă 20 Ianuarie 2007, 01:37:04 »

Interesat ...  Wink  ... dar sa fie si peste in balta ... ca din cate eu STIU ... si am mai si citit ... parca manjesti  nu prea "straluceste" la crap ... poate ar fi mai bine sa se numeasca cupa "1 iunie la pescuit" (si cu scuzele de rigoare, DAR NU este nici o ironie, este doar o parere personala).  Parera mea (personala !!!! ) este ca Manjesti nu este o "balta de crap" (si oricum NU avem in Moldova nici o balta de crap ADEVARATA), dar totusi , nu cred ca este o idee buna . (din nou imi cer scuze daca deranjez pe cineva, dar imi exprim o parere PERSONALA ).
Eu cred ca suntem prea saraci pt lucruri ietfine (cum zicea "cineva") ... asa ca mai bine sa facem concursuri in care procentul de reusita sa fie mai mare. Cred ca e mai bine fara cupe si concursuri decat sa fie facute doar de dragul de a face ceva.
Poate sunt putin mai dur , si imi voi atrage multe critici (sper sa mai pot intra si maine pe acest cont   Rinjet ), dar prefer sa imi spun pct-ul de vedere.
Aceasta asociatie (PP) castiga foarte multi simpatizanti (din cat vad eu, SI SINCER MA BUCUR), si ar fi pacat sa se faca lucruri superficiale (si stiu si ce critici voi primi : cel mai des mi se va spune : "fa tu ceva mai bun" ... corect ... dar eu nu am zis ca nu e bine ... am zis ca mai bine ar fi "mai rarutz ca e mai dragutz" ).
Sa nu mi se zica ca sunt NUMAI carcotas, am sa incerc sa propun si eu anul acesta un "concurs " de pescuit ( nu stiu ce nume sa propun, dar ma mai gandesc...  Undecided  ) ... si cand zic ca voi propune inteleg prin aceasta ca ma voi implica activ la "acea manifestare" ... (daca ideea mea va fi primita  si acceptata de conducerea PP ) - dar sa de-a Domnu' sa ajungem pana acolo, si sa fim sanatosi si ... sa fie bine, ... , si sa aiba SI balta peste ...

Sper sa nu fi plictisit prea tare (imi cer scuze din nou) ... dar am incercat sa-mi  exprim o parere personala si atat tot ... si sper sa nu fiu inteles gresit si sa de-a Domnu' sa ma fi inselat.
Oricum, va doresc succese maxime si impliniri maretze !

Fire intinse si zbuciumate ,
Licur

Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #4 : Sâmbătă 20 Ianuarie 2007, 19:12:08 »

Fiecare are dreptul la o opinie.Hotararea de a se face un concurs de crap pe Manjesti,nu s-a luat la intamplare,mai multi membrii PP au prins foarte bine acolo anul trecut.Eu zic mai bine sa vedem cum o sa iasa acest concurs si dupa aceea sa ne dam cu parerea.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Sâmbătă 20 Ianuarie 2007, 19:21:00 »

Nu stiu daca esti membru al asociatiei noastre,dar ar fi bine ca inainte de a vorbi sa te mai documentezi putin.E usor sa stai pe margine si sa vorbesti.Acesta e lucrul cel mai simplu.Pentru cultura ta generala participarea la acest concurs nu este obligatorie.
Si tot pentru cultura ta generala vreau sa stii ca toate concursurile pe care le-a facut asociatia PRIETENI PESCARI in anul 2006 au iesit f bine si nimeni nu a avut ceva de reprosat.Probabil daca ai fi participat nu ai mai fi vorbit in felul acesta.Daca stam cu mainile in san si ne trezim vorbind pe forumuri nu vom ajunge niciodata nicaieri. Ce crezi ca daca balta nu are exemplare de 20-25 Kg, nu se pot face concursuri. Daca la cupa mondiala din Portugalia s-au prins sute de crapi nepunctabili sub 1500 grame asta inseamna ca nu a fost concurs.Ma indoiesc.
Noi incercam sa facem ceva pentru pescuitul sportiv din MOLDOVA, si crede-ma ca o facem cu sufletul fara a urmari un scop material.Dar probabil vei mai auzi de noi si sunt convins ca numai lucruri bune.

FIR INTIS
Memorat
cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Sâmbătă 20 Ianuarie 2007, 19:27:05 »

Salut frate NIK,

Da, dar de multe ori cind nu esti la curent cu anumite lucruri, e bine ca parerile personale sa le pastrezi pentru tine.
Cand esti bine informat, tota stima.
Memorat
cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Sâmbătă 20 Ianuarie 2007, 19:31:49 »

CONTUL ASOCIATIEI PRIETENI PESCARI
RO53CRDZ005A030590479001, ROMEXTERRA BANK S.A., Sucursala Iasi.

In acest cont se poate plati taxa pentru CUPA PRIETENI PESCARI 2007.
Memorat
bcmarius
Administrator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Sâmbătă 20 Ianuarie 2007, 20:14:17 »

cristi
1. te rog sa nu mai scrii atitea mesaje consecutive atita timp cit nu ai primit nici o replica la mesajul anterior, foloseste optiunea "Modifica" !
citeste: http://www.prietenipescari.ro/forum/index.php?topic=94.msg871#msg871
2. @licur si-a spus parerea, nu trebuie sa i se puna pumnul in gura:

Citat din mesajul lui: cristi oglan
Nu stiu daca esti membru al asociatiei noastre,dar ar fi bine ca inainte de a vorbi sa te mai documentezi putin.E usor sa stai pe margine si sa vorbesti.Acesta e lucrul cel mai simplu.Pentru cultura ta generala participarea la acest concurs nu este obligatorie.

deoarece si-a exprimat parerea. Discutiile trebuie sa fie bazate pe argumente nu pe atitudine aroganta sau despotica de tipul: "ce stii tu !" ... si cred ca trebuie sa incurajam participanti la concursuri nu sa-i respingem prin mesaje de tipul "participarea la acest concurs nu este obligatorie".
« Ultima modificare: Luni 05 Septembrie 2011, 11:40:49 de către Teodor » Memorat

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Sâmbătă 20 Ianuarie 2007, 21:04:13 »

ca sa iti poti exprima parerea despre o balta ar trebui sa fi fost la peste pe ea de cel putin 3-4 ori, si nici atunci nu poti avea o parere obiectiva, ci una subiectiva strins legata de nivelul personal de pescuit
sunt curios licur de cite ori ai pescuit tu pe minjesti?
Memorat

cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Sâmbătă 20 Ianuarie 2007, 21:14:29 »

admin,
eu nu pun pumnul in gura nimanui.
mi s-a parut doar ca parerea lui licu nu era tocmai obiectiva atata timp cat nu a pescuit pe aceasta balta.
Cu atat mai mult cu cat eforturile noastre de a organiza asfel de concursuri sunt deosebite.
Memorat
dan
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Duminică 21 Ianuarie 2007, 08:06:32 »

Salut interesante polemici,sint nou pe aici si nu vreau sa intelegeti ca ma bag in discutie,dar in tara noastra europeana.. toata lumea are dreptul la replica,si cred ca intotdeauna vor exista opinii diferite cind e vorba de lacuri care au sau nu peste,asta depinde de pescar si de ziua in care pescuieste,dar lasind asta un regulament al concursului exista si care este ?vreau sa-l cunosc si eu sa vad daca ma pot incadra din punct de vedere al sculelelor si utilajelor de pescuit crap:))si ca o paranteza se poate gasi un coechiper in asociatie???
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #12 : Duminică 21 Ianuarie 2007, 11:23:19 »

Ca sa vezi daca iti gasesti un coechipier,trebuie sa vii la intalnirile noastre si sa vezi cu cine poti face o echipa.
Memorat

dan
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Duminică 21 Ianuarie 2007, 17:25:24 »

ok, unde si cind  sau un linck spre topicul de( intilniri)..astept regulamentul, sper totusi sa nu fie foarte strict din punct de vedere al sculelor si echipamentelor,ex.lungimi lansete,culoare cort,etc.

Memorat
bcmarius
Administrator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Duminică 21 Ianuarie 2007, 17:55:43 »

Intilniri PP http://www.prietenipescari.ro/forum/index.php?topic=193.0
« Ultima modificare: Luni 05 Septembrie 2011, 11:41:45 de către Teodor » Memorat

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.
cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Duminică 21 Ianuarie 2007, 20:47:05 »

Salut Dan,
Noi ne intalnim in fiecare joi la ora 19-19.30 la restaurant YES, de la Biblioteca Centrala spre Pacurari 100 m pe dreapta.
Te asteptam.

Maine ai si regulamentul concursului.
Memorat
legio1083
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Luni 22 Ianuarie 2007, 01:23:25 »

Se suprapune pe "Hobaia"...
Marog... daca asa a vrut majoritatea... Tac
Memorat

Legio -Patria Nostra !
dan
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Luni 22 Ianuarie 2007, 08:51:03 »

da, am inteles multumesc de informatii,eu unu personal nu stiu nici o persoana care merge pe hobaia din iasi asa ca nu cred ca se suprapune,iar din cei de acolo nu cred sa fie prea multi interesati,desi poate nu ar fi rau sa cunoastem personal un Rosioru sau baietii de Senzor,sau altii ,pina la urma toti sint mari pescari de crap si am avea de invatat cite ceva de la fiecare cred:)) ar fi o  adevarata placere sa poti pescui alaturi de ei,dar... poate ca nu participa toti si poate ca vor veni si incoace spre moldova vreo citiva pescari de competitie.
Sa ocupat vreun loc?? Se va face concursul indiferent daca se vor ocupa toate locurile sau nu.?
Memorat
leba
Vizitator
« Răspunde #18 : Luni 22 Ianuarie 2007, 10:16:50 »

eu zic ca oricine poate sa-si dea cu parerea dar intr-un mod decent.
   La CM 2006, la concursul de la Ciric am avut un carcotas care spunea pe un forum ca o s-o zbarcim, ca n-o sa prindem nimic.  Tongue  pana la urma realitatea a fost cu totul alta. Cool

am atasat aici regulamentul maratonului de crap.
   sa traim.

* REGULAMENT_OFICIAL_CRAP.doc (44 KB - descărcat 241 ori.)
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Vineri 26 Ianuarie 2007, 12:34:25 »

va rog foarte mult informati-va inainte de a va da cu parerea ''personala'',nu cred ca se compara efortul de a gasi o locatie pentru un concurs de crap cu cel de a -si da cu parerea.Pentru cei ce nu stiu,cind s-a discutat cu patronul de la Minjasti,am consultat si registrele de populari respectiv pescuit,asa ca balta inca mai are destul peste........sa ne vedem la concurs
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 6   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.094 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 12 Iulie 2017, 01:35:01
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.