Prieteni Pescari

Cupa Prieteni Pescari la Crap editia I 2007

Luni 24 Iulie 2017, 03:35:05 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 6   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cupa Prieteni Pescari la Crap editia I 2007  (Citit de 52199 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #20 : Vineri 26 Ianuarie 2007, 17:42:49 »

salut Dan,
Te-am asteptat joi la intalnirea PRIETENI PESCARI,
Cred ca vei putea sa iti gasesti un coechipier de concurs.
Oricand esti binevenit.
Te asteptam.

FIR INTINS
Memorat
dan
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #21 : Duminică 28 Ianuarie 2007, 12:01:27 »

Salut cristi,salut baieti, sorry nu am putut ajunge din motive de servici,cind lucrezi la patroni trag de tine cit pot,am scapat pe la 21,30 si nu am mai venit poate  joia asta. aceasi locatie?
 Sincer imi pare rau,dar si jobul e important,mai sint baieti care cauta coechipier??

Memorat
cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Duminică 28 Ianuarie 2007, 20:10:07 »

Salut dan,
Nici o problema ca nu ai putut ajunge.
Noi de obicei stam pana la orele 23-24.
Te asteptam joia viitoare la aceiasi ora si locatie.
Da cred ca iti vei putea gasi un coechipier.
numai bine.

Fir intins
Memorat
ddddanutz
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Miercuri 31 Ianuarie 2007, 15:41:30 »

Buna ziua dragii mei,

Recunosc ca pe acest forum sunt abia aparut.Trebuie mai intai si mai intai sa remarc limbajul civilizat pe care il au toti colegii mei care interactioneaza in acest fel virtual. De asemenea marturisesc ca sunt nespus de bucuros ca pot  si ca imi permiteti sa pot participa la astfel de discutii.
   Doresc  sa-mi exprim parerea fata de cele 2 aspecte invocate. Unul al concursului si celalalt al manierei de implicare.Vrea sa mai spun ca sunt de acord in totalitate cu ambele.Mi-ar face o deosebita placere sa particip la un concurs (mai ales de crap), dar va veni si randul meu probabil sa ma inscriu. Apoi, mi-ar face o mare placere sa particip alaturi de pescari din Iasi la discutii cu parfum de poveste daca voi avea timpul necesar si daca o sa ma primiti. Vreau sa mai zic raportat la implicarea unuia sau altuia; cred ca devenim implicati in aceste chestiuni chiar din momentul in care simtim dorinta sa achiesam la un astfel de site iar parerile contrare unor idei initiale spuse intr-o maniera civilizata asa cum a facut-o licur(cred) nu fac decat sa arate cat suntem de implicati toti in astfel de lucruri. Asa ca, personal, nu vad de ce nu ar exista si astfel de opinii... Va multumesc si va doresc tot binele din lume!!! Fir intins(sau incins dupa cum mi-a urat leba)
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

« Răspunde #24 : Joi 01 Februarie 2007, 19:07:29 »

Se pot oferi informatii suplimentare despre locul de desfasurare pentru cei care nu cunosc balta?
 M-ar interesa:-cum se ajunge acolo?
                     -drumul de acces poate fi utilizat in conditii de vreme rea?
                     -se poate pescui pana la data concursului?in ce conditii?
 Cate echipe s-au inscris?                       
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Duminică 04 Februarie 2007, 22:27:15 »

Acumulare MANJESTI pe care se va desfasura maratonul de crap se afla in jud VASLUI, mai exact pe drumul dintre CRASNA si HUSI ( de la punctul de control CRASNA se mai merge aproximativ 3-4Km si imediat dupa prima trecere la nivel cu calea ferata se face stanga, si se tine drumul pana pe balta.
Drumul este practicabil, pe orice fel de vreme fara probleme.
Se poate pescui fara probleme; taxa anul acesta s-ar putea sa fie 40 ron
Momentan sunt inscrise sese echipe.

fir intins
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #26 : Luni 05 Februarie 2007, 19:35:41 »

Se poate pescui si noaptea pana la concurs? Cool
 Dar precizarea cea mai importanta:pot participa si echipe care nu sunt membre Prieteni Pescari? Cum?
 Referitor la echipament:daca are echipamentul culori diferite de:verde,kaki sau camuflaj se depuncteaza echipa?(Am vazut pe alt forum o discutie de acest gen  Lips Sealed)
 Ce cantitate de nada poate sa aiba fiecare echipa? Jenat
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Luni 05 Februarie 2007, 23:05:47 »

salut Cristian,
Da se poate pescui si noaptea.Noi avem un protocol cu administratorul acestei balti ca participantii la concurs sa poata face un antrenament.
Sunt binevenite toate echipele care au placerea de a participa la acest concurs indiferent daca sunt sau nu membre ale asociatiei noastre.
Leba a atasat regulamentul acestui concurs cu cateva postari mai sus;poti sa-l descarci si sa-l studiez.
In regulament nu este nici specificatie la culoarea echipamentului, si nici la cantitatea de nada.
Te asteptam la concurs.

Fir intins.
Memorat
ddddanutz
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Marți 06 Februarie 2007, 17:00:49 »

Buna Iuza dragi prieteni pescari

Va rog sa-mi raspundeti daca a fi membru al acestei asociatii inseamna sa fii inscris pe acest site sau sa fii membru conform statutului juridic al acesteia  si care ar fi conditiile ce trebuiesc indeplinite pentru a deveni membru?
   Va rog deasemenea sa-mi spuneti daca mai primiti noi membri la intalnirile voastre de joi.Viata lunga si fir intins!!
Memorat
leba
Vizitator
« Răspunde #29 : Marți 06 Februarie 2007, 17:45:26 »

Buna Iuza dragi prieteni pescari

Va rog sa-mi raspundeti daca a fi membru al acestei asociatii inseamna sa fii inscris pe acest site sau sa fii membru conform statutului juridic al acesteia  si care ar fi conditiile ce trebuiesc indeplinite pentru a deveni membru?
   Va rog deasemenea sa-mi spuneti daca mai primiti noi membri la intalnirile voastre de joi.Viata lunga si fir intins!!

dddddanutz, desi aici e forumul maratonului de crap am sa-ti raspund eu.
  ca sa devii membru in asociatia noastra trebuie ceva mai mult decat sa te loghezi si autentifici pe acest site.
  conditiile ca sa devii membru PP:
  1.trebuie sa citesti si sa-ti insusesti statutul PP;
  2. trebuie sa completezi o cerere de inscriere in asociatie si un chestionar. le gasesti aici sau la magazinul LH L:ures & Fishing din Alex. cel Bun;
  3. trebuie sa achiti taxa de inscriere in asociatie si cotizatia anuala;
  4. daca doresti si permis de pescuit (acesta nu e obligatoriu) vezi aici
  Daca doresti sa te implici activ la organizarea treburilor asociatiei vii in fiecare joi la 19 la barul Yes, pe Sos. Pacurari, in "aval" de Biblioteca Centrala, langa DHL.
  altfel spus, te rog sa nu mai postezi off topic, de ex. intrebarea asta o puteai adresa la "Anunturi Asociatie" sau in "Cafenea" sau... sau citeai niste chestii pe pagina principala.

spor.

« Ultima modificare: Luni 05 Septembrie 2011, 11:43:09 de către Teodor » Memorat
leba
Vizitator
« Răspunde #30 : Luni 12 Februarie 2007, 11:15:14 »

sa va pun si aici o simulare dupa afisul de la Crap.
« Ultima modificare: Luni 05 Septembrie 2011, 11:46:50 de către Teodor » Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #31 : Luni 12 Februarie 2007, 11:22:05 »

sa va pun si aici o simulare dupa afisul de la Crap.

E OK.

Oare ar suna mai bine "72 de ore de lupta cu crapii" ?
« Ultima modificare: Miercuri 14 Martie 2012, 15:10:24 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
leba
Vizitator
« Răspunde #32 : Luni 12 Februarie 2007, 11:30:34 »

E OK.

Oare ar suna mai bine "72 de ore de lupta cu crapii" ?

Relu, sa stii ca, din pacate, "calul plecase".  Trist
   Sefu' de la crap m-a "presat" sa-l fac RPD, l-am executat si i l-am dat pe CD. cred ca la ora asta este deja lichit pe undeva Cum?
« Ultima modificare: Miercuri 14 Martie 2012, 15:19:08 de către Teodor » Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #33 : Luni 12 Februarie 2007, 11:34:15 »

Era o observatie (mini)minora.
Oricum, incepi sa-ti faci mina la afise.  Wink
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
flo
Vizitator
« Răspunde #34 : Marți 20 Februarie 2007, 14:15:48 »

Sunt un pescar din sibiu,acum 2 ani am pescuit pe balta Manjesti si pot spune ca am fost dezamagit de aceasta balta.In 5 zile de pescuit 2 crapi,pardon ciortani,si am incercat la tot ce se poate,porumb,boiless pe un pat de momeala de mie-mi venea sa mananc nada Smiley.Am auzit ca anul tecut s-ar fi incercat o populare cu crap,sincer sa fiu nu-mi prea vine sa cred ca intr-un an de zile crapul ajunge la marimi ,cel putin de 1500kg pentru a fi punctabil.Acum 2 ani,din ce am vazut eu si ce mi-au povestit si alti pescari pot spune ca balta nu dadea tocmai randament.In 5 zile am vazut prinsi 3 salai,vreo 5-6 carasei si o marlita de 800 maxim 1 kilogram + ca namolul de pe maluri era de-a dreptul stresant(intrai cel putin jumatate de metru in namol daca te apropiai de apa).Am vrut sa merg si anul trecut acolo dar am auzite multe lucruri urate despre administratorul acelei balti,asa ca am optat pentru alta balta din jurul vasluiului si am fost incantat de rezultatele obtinute.
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #35 : Marți 20 Februarie 2007, 15:27:04 »

Flo stii si tu cum e la pescuit,cateodata bine cateodata nu, dar balta a fost batuta de pescarii de crap de la noi din asociatie si reultatele lor ne-au determinat sa punem acest loc ca si pista de concurs.
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #36 : Marți 20 Februarie 2007, 16:16:40 »

la priceppere se adauga si popularea involuntara survenita in urma ruperii unui bazin situat in amonte Tac
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Sâmbătă 24 Februarie 2007, 07:47:00 »

ce noroc pe unii.auzi ...populare involuntara!ce frumos suna:stiti nu va suparati domnu' patron tocmai am scapat 5 tone de crap la dumneavoastra in balta Rinjet Rinjet pai tot crapul care se va prinde la concurs propun sa fie returnat proprietarului de drept,cel cu balta din amonte Shocked
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #38 : Sâmbătă 24 Februarie 2007, 14:53:59 »

ghinionistul trebuia sa aiba asigurare
daca in loc de un alt baraj in aval era un riu, il plasuia sa isi recupereze paguba?
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Sâmbătă 24 Februarie 2007, 18:59:19 »

mai da tu nu stii de gluma? Rinjet ma doare drept in cot de barajele lor si de popularile lor accidentale.sa fie sanatosi 100 de ani de acu incolo! Rinjet
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 6   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.049 secunde cu 27 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 25 Mai 2017, 18:30:05
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.