Prieteni Pescari

ce se intimpla cu iazul de la Lipoveni?

Marți 27 Iunie 2017, 06:32:32 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: ce se intimpla cu iazul de la Lipoveni?  (Citit de 27016 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

« Răspunde #20 : Marți 23 Noiembrie 2010, 13:02:51 »

JALE!Nu s-a schimbat nimic.Am vazut intr-o seara cum isi pregateau tacticos braconierii barcutza pentru a iesi sa intinda setcile.La cine sa suni?Credeti ca vine cineva?M-am saturat sa tot aud de oameni care suna peste tot si nu rezolva nimic.Nu mai exista nici o lege,m-am cam lamurit.N-ai ce sa-i faci.Poti doar sa te uiti cum totul de prabuseste in jurul tau in tara asta a nimanui.La noi in tara  braconierii nu reprezinta pericol social...asa e,ca doar burtile tuturor sefilor de post sunt pline de peste.Cu cat ies mai mult in lume(locuri din Romania)imi dau seama ca suntem un neam de corcituri odioase.Nu avem identitate nationala,nu avem constiinta,nu avem suflet,nu avem cultura,nu avem educatie.Totul e pe dos la noi.Putini sunt cei care se mai remarca in Romania in materie de realizari benefice,mult prea putini,coplesiti de marea de prostie,indolenta si nepasare a celorlalti.
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #21 : Sâmbătă 27 Noiembrie 2010, 08:32:44 »

pacat de iazul asta ca are mult potential dar cine sa aiba grija de el daca nu branconirii ,in primavara am vazut cum a venit la vindut cu 50 kg de mirlita si era toata marunta pana in 400g,ce stiuca se facea aia intr-un an,doi mai ales ca acolo are ce papa ce e plin iazul de albitura dar ce s-ai faci asta e treaba la noi Cum?
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Sâmbătă 27 Noiembrie 2010, 09:21:15 »

Ce criminali!Si cand te gandesti ca fac asta seara de seara.Nimeni nu ii deranjeaza si nici nu o sa-i deranjeze curand. Trist
Memorat
77spin
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Duminică 19 Iunie 2011, 13:48:36 »

ATENTIE !

SUPER OFERTA !

s-a deschis strandul LIPOVENI.

tate goale ( topless ) , ski-jeturi , barci de toate firmele si  PESTE PUTIN din cauza nebunilor.

doar dimineata sa mai ai parte la prima ora de ceva liniste sau noroc la peste.

cui sa-i scoti ochii ?  doar alora cu manele daca li se rup masinile prin gropi.

Postat pe:: Duminică 19 Iunie 2011, 13:42:11

pe undeva ma bucura faptul ca nu mai au astia timp sa-si puna plasele.
 pana si noaptea bubuie malurile.
Memorat
cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #24 : Duminică 19 Iunie 2011, 16:41:40 »

Conducerea PP ar trebui sa elibereze niste legitimatii de control pt membrii sai prin care acestia sa aiba dreptul,chiar obligatia de a controla fetele care fac topless pt a verifica daca ele corespund
 cu alea-alea
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Luni 20 Iunie 2011, 07:21:32 »

Oooo da!sa vedem daca au marimea legala...sa nu fie subdimensionate specimenele Risete
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Marți 21 Iunie 2011, 17:58:00 »

da tat tat' cine stie ce baracude ascund in chilotei si papa tot pestele din iaz Risete Risete Jenat
Memorat
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Luni 01 August 2011, 20:48:55 »

lasati  fetele in  pace ,  uite  asa  sa  mai  populat  si lipoveniul   cu  de   alea  -alea  Smiley
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Miercuri 07 Septembrie 2011, 21:05:57 »

astazi 07.09.2011 s-au facut manevre pe acumularea Lipoveni, in sensul ca s-a dat drumul la apa in asa hal incat a inundat cateva strazi din Itcani, angajatii zic ca se inchide si se vinde tot...
Memorat
Mihalache
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Miercuri 07 Septembrie 2011, 21:08:38 »

mesaj destabilizator....
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Miercuri 07 Septembrie 2011, 21:12:37 »

ai stabilizat tu ceva?
Memorat
Mihalache
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Miercuri 07 Septembrie 2011, 21:16:16 »

da...un mesaj destabilizator al tau...intradevar, un dezastru pt locuitori Itcaniului, dar deja sa spui ca se vinde, se parceleaza, se privatizeaza iazul....vorbesti vorbe
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Miercuri 07 Septembrie 2011, 22:47:31 »

nu  mai  vorbiti  prostii , nu  se  vinde  nimic .
 a  fost  o  deversare   controlata   zic  ei   care  culmea  a  scapat  de  sub  control .
 o  acumulare  ca  Lipoveniul  nu  se  va  parcela  niciodata     .....
nici  nu  stiti  cati   si  ar  dori  sa  concesioneze  asa o   intindere  de   apa.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Joi 08 Septembrie 2011, 16:56:08 »

Hai mai baieti ce va certati, doar stiti cu totii care e adevaratul motiv al deversarii: pestele era prea imprastiat prin lac si nu mai intra in setcile lui Orest, iar dom' director de la OGA nu avea ptr. astazi peste ptr. gratar,probabil e ziua sotiei sale Risete  ....!
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Joi 20 Octombrie 2011, 21:13:30 »

dorint se pare ca te-ai inselat alta e bataia lungaaaaaa drept urmarehttp://www.monitorulsv.ro/Local/2011-10-20/Lacul-de-acumulare-Dragomirna-va-fi-golit-de-ape
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Joi 20 Octombrie 2011, 23:48:07 »

dorint se pare ca te-ai inselat alta e bataia lungaaaaaa drept urmarehttp://www.monitorulsv.ro/Local/2011-10-20/Lacul-de-acumulare-Dragomirna-va-fi-golit-de-ape
ia si te culca, for ever!
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Vineri 21 Octombrie 2011, 06:27:21 »

ia mai lasa-ne mai desteptule,la toti ai tu ceva de comentat,nu stiu ce s-ar alege de Romania noastra daca nu ar exista destepti ca tine Suparat
« Ultima modificare: Vineri 21 Octombrie 2011, 06:34:51 de către c_tin » Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Vineri 21 Octombrie 2011, 15:19:12 »

bine...sa zicem ca il vor goli...de unde va rezulta un macel crunt,vor veni cu furci,topoare,ancore,cosarci,carute ca sa ia tot pestele care va ramane neajutorat in cateva baltute...dar macar o sa-l curete,o sa-l populeze dupa aia,o sa-l ingrijeasca?ramane de vazut...
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Vineri 21 Octombrie 2011, 20:16:10 »

Decat sa ne plangem de ce ni se intampla mai bine am lua atitudine.
Nu se poate asa ceva!
Un baraj "uscat" e un pericol mai mare in caz de viitura decat unul tinut imersat. Oricat ar dori actualii conducatori nu se poti pisa impotriva vantului fara sa se ude. sugubat Eu cred ca daca ar fi intrebati chiar oamenii din Itcani (care ar trebui sa se bucure de vestea populista a primarului) despre golirea acumularii cred ca 90% dintre ei ar fi impotriva. Roll Eyes Deasemenea stiu sigur ca acumularea este a SGA Bacau UA Suceava si nu prea are drept de decizie primarul sau mai stiu eu cine de la Suceava. Tongue Dar ca de obicei arunci o "pastila"  Evil faci valva si capital politic pe prima pagina dupa care dai o dezmintire mica pe ultima pagina (pe care n-o citeste nimeni) si le dai ocupatie oamenilor in timp ce le faci una si mai "groasa" decat cea promisa (sau propusa Cool)...
Dar mai bine Tac
 Fir intins
Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Vineri 21 Octombrie 2011, 23:03:07 »

Decat sa ne plangem de ce ni se intampla mai bine am lua atitudine.
Nu se poate asa ceva!
Un baraj "uscat" e un pericol mai mare in caz de viitura decat unul tinut imersat. Oricat ar dori actualii conducatori nu se poti pisa impotriva vantului fara sa se ude. sugubat Eu cred ca daca ar fi intrebati chiar oamenii din Itcani (care ar trebui sa se bucure de vestea populista a primarului) despre golirea acumularii cred ca 90% dintre ei ar fi impotriva. Roll Eyes Deasemenea stiu sigur ca acumularea este a SGA Bacau UA Suceava si nu prea are drept de decizie primarul sau mai stiu eu cine de la Suceava. Tongue Dar ca de obicei arunci o "pastila"  Evil faci valva si capital politic pe prima pagina dupa care dai o dezmintire mica pe ultima pagina (pe care n-o citeste nimeni) si le dai ocupatie oamenilor in timp ce le faci una si mai "groasa" decat cea promisa (sau propusa Cool)...
Dar mai bine Tac
 Fir intins
se pare ca unii stu sa citeasca printre randuri. pui botul la o audienta la prelipcan?
Memorat
Pagini: 1 [2] 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.056 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 27 Februarie 2017, 08:28:06
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.