Prieteni Pescari

Un pic de ajutor .

Marți 27 Iunie 2017, 06:26:16 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Un pic de ajutor .  (Citit de 3179 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Crapudeaur
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Sâmbătă 05 Iunie 2010, 17:02:33 »

Am auzit, de prin vecini despre Coltalb.ro , adica este asociatie de pescari , unde pot sa-mi creez permis de pescuit.....

Au si reduceri pentru studenti, ceea ce e un atuu pentru mine, ca sunt tanar si vreau sa invat sa pescuiesc pe Prut.

Dar dati-mi niste sfaturi cu si despre, daca e bine sa-mi fac acolo, daca nu e bine, ce altceva ar mai trebui sa stiu despre noua regula cu permisele, cu asociatiile, am mai citit pe net .. dar nimic.

Nu am mai fost la Prut de cand pescuia tata ,circa 6 7 anisori . . . dar el s-a cam lasat de meserie , si m-am cam saturat de iazurile private, unde ii imbogatesc pe patronii acestora..

Astept raspuns. O zi buna si fire intinse. Fir intins

Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #1 : Sâmbătă 05 Iunie 2010, 17:38:54 »

prietene vad ca esti un baiat care stie cu, calculatorul. Daca intri pe subiectele de la inceput de an sunt sigur ca vei gasi solutia. Colt Alb din IS este o varianta scurta daca poti sa te deplasezi pana acolo, iar gestionarul magazinului te va lamuri.
Memorat
Crapudeaur
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Sâmbătă 05 Iunie 2010, 23:00:58 »

Risete pai bineinteles, ca pot sa ma deplasez, si daca este o varianta "scurta" Smiley) cum ati zis mai sus, deci nu e chiar ce-a mai buna, sau e ?

Postat pe:: Sâmbătă 05 Iunie 2010, 22:58:27

si .. subiecte de inceput de an... le-am cam citit pe toate, dar cum ziceam nu prea am inteles mare chestie. nu e nimic concret... in fine !  Cool luni is la Coltalb, cu poza si cu banutii....
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Sâmbătă 05 Iunie 2010, 23:15:21 »

Pescuitul pe Prut merita banii de nspe mii de ori la cate aventuri vei avea...;Wink
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #4 : Duminică 06 Iunie 2010, 10:48:34 »

Bine spus aventuri, ca peste... Fir intins
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Duminică 06 Iunie 2010, 16:20:38 »

las ca si cand iti pune dzeu mana in cap si scoti porcu... pana prinzi care e smecheria...de ex eu in ultimii 2 ani...am cate o captura record ptr mine..plus o sumedenie de aventuri..eu ca sa merg pe Prut dus intors fac aproape cam 160-180 km lejer..insa se merita...pacat ca nu se lasa cu cortul peste noapte pe Prut in zona Iasi si Vaslui.
Memorat
Crapudeaur
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Duminică 06 Iunie 2010, 21:18:19 »

......sunt student, e vacanta. de muncit, cam e criza...  si acasa sa stau in fata calculatorului Muzica NU . . si ca stau la 30 km de Prut, ce imi e 10ron de motorina,10 ron de nada sau na .. dupa buget  WinkRugaciune 10iulie !!! Rugaciune

Mersi de sfaturi . . . fire intinse. . .

p.s: Am fost azi la Cilibiu, langa Golaesti . . .un brat al Jijiei vechi. . . a fost frumos , a cazut si`un ciortan la juma` . . merita incercat , alaturi de familie. . sunt niste pajisti superbe, pacat ca e aproape de sat si vin cam toti ghertoii . . .
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.041 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 01 Iunie 2017, 11:27:21
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.