Prieteni Pescari

Se desfiinteaza......ANPA

Marți 27 Iunie 2017, 06:27:26 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Se desfiinteaza......ANPA  (Citit de 11421 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #20 : Joi 08 Iulie 2010, 14:54:48 »

@ironick      o fi mina asociatiilor de pescari legal contituite si a forurilor lor de reprezentare la nivel national ?

si care e ala Rinjet

Memorat
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #21 : Joi 08 Iulie 2010, 16:02:17 »

si care e ala Rinjet
Pentru mine relevanta e cifra de 3,5 milioane de euro   Aplauze  ... adica diferenta intre ce s-a dus la bugetul de stat in 2009 (daca cifra ta este reala Tac) si ce se va duce in acelasi buget in 2010 (daca eu am calculat corect Cum?).

Daca as sti cine sau ce entitate din Romania e interesat/interesata ca o astfel de suma sa dispara iti dai seama ca as spune. Pe bune ... uite o tema in care putem colabora. Te prinzi ?  Wink
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Joi 08 Iulie 2010, 16:18:56 »

e foarte simplu,la 500 membri platesc la stat peste 10000ron,(daca au fost platiti la finante e clar unde se duc)
cifra de 200 mii de pescari mi se pare mica fiindca numai Galatu are 10000 pescari cu acte(stiu o asociatie care singura are4000),iar Fnpsr-ul ar avea in evidenta ~70000
Ardealul e cel mai bine reprezentat ca membri platitori
Moldova pe ultimul loc
Memorat
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Joi 08 Iulie 2010, 16:53:09 »

Asta sa insemne ca Fnsrp-ul (cu cei 70 000 de pescari din evidentele sale) nu reprezinta mai mult de 10% din pescarii din Ro ?
Memorat
miky
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Joi 08 Iulie 2010, 18:16:32 »

pai sa stii ca daca se desfiinteaza ANPA vom lua permisele de la posta sau tutungerii samd. La fel ca in alte tari de altfel. Si nu ar fi bine?

PS: ma rog, nu stiu cine ar mai face populari de genul celei "populare cu pastrav (Latorita 2010)" vazuta mai devreme...
popularile de genul "Latorita 2010", nu au nici o legatura cu eliberarea permiselor de pescuit si nici cu cotizatiile impuse adiacente, asa cum insasi actiunea "Latorita 2010" n-a avut !
dealtfel, cred ca pe oricine l-ar umfla rasul daca ar sti cati membri stau in spatele clubului care a facut popularea respectiva ! Si noi speram ca asta sa fie doar inceputul ! Cheesy
pe langa asta, clubul respectiv, atat in intregul lui cat si fiecare membru luat in parte, sunt mari sustinatori ai procurarii permiselor de la posta, chioscuri si benzinarii..., dar fara comisioane ! Cheesy
si asta in ciuda faptului ca d.p.d.v. legal, am avut dreptul sa eliberam permise, drept de care n-am abuzat,... fiind preocupati cu alte activitati   Smiley
« Ultima modificare: Joi 08 Iulie 2010, 20:28:57 de către miky » Memorat
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Joi 08 Iulie 2010, 23:22:17 »

pai sa stii ca daca se desfiinteaza ANPA vom lua permisele de la posta sau tutungerii samd. La fel ca in alte tari de altfel. Si nu ar fi bine?
Nu ANPA e de vina pentru ca am ajuns iar sa luam permisele de pescuit de la asociatii.

In plus (parere personala) consider ca ar trebui sa putem pescui pe baza chitantei emisa de trezorerie care atesta plata catre stat a taxei de pescuit. In felul asta nu am mai plinge la fiecare inceput de an ca nu apar permisele decit prin martie, s-ar scuti si ceva birocratie, formulare, comenzi, estimari ale numarului de permise etc..
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #26 : Sâmbătă 10 Iulie 2010, 10:45:51 »

Cea mai desteapta treaba a fost asta cu plata taxei de pescuit direct la trezorerie, ar trebui sa se revina la aceasta modalitate, desi eu personal nu cred ca se va intimpla pentru ca sint prea multi intermediari interesati de cascaval. Wink
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Duminică 11 Iulie 2010, 13:52:00 »

Se pare ca nu se desfiinteaza ANPA
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
Pagini: 1 [2]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.042 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 22 Martie 2017, 10:31:24
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.