Prieteni Pescari

PESCUIT PE SUCEAVA

Luni 17 Decembrie 2018, 09:09:45 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: PESCUIT PE SUCEAVA  (Citit de 28208 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« : Miercuri 07 Iulie 2010, 12:11:12 »

Nici de riul Suceava vad ca nu pomeneste nimeni nimic cu toate ca e cel mai la indemina pentru pescarii suceveni.
       Cine vrea pescuit sportiv in apa curata ii recomand Suceava de la Mihoveni in amonte. De-a lungul anilor am facut partide de vis la clean la rotativa in zonele Danila, Darmanesti si Mihoveni. Pacat ca sint si foarte braconate aceste zone! Trist
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #1 : Miercuri 07 Iulie 2010, 12:21:25 »

Nu e mare apa? Incepe sa se limpezeasca?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Miercuri 07 Iulie 2010, 12:26:43 »

S-au mai retras apele, dar inca e tulbure Suceava si acum ca au reinceput ploile... Trist Dar pentru cine n-are stare si vrea sa iasa cu combinezonul de ploaie pe el, se poate incerca la rima sau la lipitoare, ar merge si-un feeder la viermi. Eu unul astept sa treaca udeala asta nenorocita, ca n-am chef sa ma ploua pe malul riului. Pling
Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #3 : Miercuri 07 Iulie 2010, 15:03:05 »

Pai am vazut pescari la pod Itcani  Rinjet sigur nu aveau rabdare sugubat
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Miercuri 07 Iulie 2010, 15:05:07 »

Pe-aia cred ca-i cauta reumatismul! Risete Risete Risete
Memorat

ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Miercuri 07 Iulie 2010, 16:09:08 »

Se prinde si peste , nu doar reumatism.Scobar, mreana , clean . La vierme, rama de pamant , lipitoare.
Inca de sambata se poate pescui binisor. Iar de plouat in ultimul timp a plouat doar dimineata , asa ca seara, dupa o zi de serviciu, 2,3 ore se poate merge la pescuit fara probleme.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Miercuri 07 Iulie 2010, 20:47:16 »

corect si chiar s-a luat peste frumos -am vazut azi la o cunostinta mreana la vreo 3kg luata la lipitoare!
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Joi 08 Iulie 2010, 07:36:34 »

cum se-astimpara putin vremea si apele ies si eu la clean cu tinichelele, abia astept sa fac un meci pe ruta Danila-Darmanesti! Fir intins
Memorat

ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Joi 08 Iulie 2010, 08:00:44 »

Daca n-o sa mai ploua tare la munte, probabil sambata- duminica se va putea pescui bine  la Danila.
Si eu tot acolo intentionez sa merg daca o sa fie vreme buna.
In zona Danila - Darmanesti am prins cel mai mult clean de pe raul Suceava.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Joi 08 Iulie 2010, 08:04:29 »

Daca-i apa si vremea buna duminica, poate facem o clenareala impreuna, ce zici? Wink Desi, dupa buletinul meteo, cred ca va fi iar vreme de sex duminica! Rinjet
Memorat

ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Joi 08 Iulie 2010, 08:26:27 »

Chestia cu vremea nu depinde de noi (dar vorba aceea "Vremea tine doar cu pescarii care stau acasa ") . Sambata nu poti iesi? Duminica deobicei e cam aglomerata zona. Nici eu nu sunt sigur ca o sa pot iesi sambata ( depinde de cum decurg lucrurile la serviciu ).
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Joi 08 Iulie 2010, 09:05:06 »

M-am uitat pe [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] si pe urmatoarele 5 zile la Suceava e prognozata vreme numai buna pentru ce-am scris mai sus, spre bucuria femeilor noastre! Trist Asa ca in week-end va doresc... plapuma-ntinsa la pompat baieti! Rinjet
         Ochiulvigilent fi...cu ochiul pe vreme si cum se linisteste iesim, propunerea ramine valabila! Wink Fir intins

Postat pe:: Joi 08 Iulie 2010, 08:51:34

P.S. Zona Danila-Darmanesti, inafara de faptul ca are mult clean frumos, mai are avantajele ca e apa curata si nu te freaca niciun baraj cu nivelul sus-jos. Iar dupa apele astea mari nu e exclus sa intre si pastrav la tinichele si la voblerase! Wink
Memorat

Danielule
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Vineri 09 Iulie 2010, 11:29:15 »

am fost ieri pe suceava langa baraj. eu n-am luat nimic, era apa prea nelinistita, dar un pescar mai la deal a scos vreo 2 clenuti frumosi.. Aplauze
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #13 : Duminică 18 Iulie 2010, 13:53:30 »

da azi vremea e buna dar in schimb a venit apa tulbure de dimineata si asta nu e din baraj cred ca a plouat iar la munte,cit despre Danila am fost in primavara inainte de ploi si sunt tare mult schimbate locurile unde era frumos la clean acum e tot cu mil pe fund,nu stiu mai la vale spre Darmanesti dar la Danila a fost o dezamagire a ceea ce a fost odata
Memorat
pescaradauti
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Marți 05 Octombrie 2010, 21:04:18 »

ia uite putin la astea : [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] , [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Marți 05 Octombrie 2010, 23:56:32 »

da, prietenilor. ati fost prima oara putin mai sus de paraul popii si apoi v-ati mutat la deal de podul de fier de la Darmanesti. Am vreo 10 ani de cand nu am mai calcat pe acolo.Scule aveti, peste canci!
Memorat
pescaradauti
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Miercuri 06 Octombrie 2010, 12:04:29 »

da, prietenilor. ati fost prima oara putin mai sus de paraul popii si apoi v-ati mutat la deal de podul de fier de la Darmanesti. Am vreo 10 ani de cand nu am mai calcat pe acolo.Scule aveti, peste canci!
sa vezi aia din balastiera de la darmanesti si cativa localnici cum prindeau scobar dupa scobar la ecran... chiar vineri sunt liber si sambata la fel si cred ca o intind pe la podurile de la darmanesti sa le iau si un interviu inainte de a suna la 112...
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Miercuri 06 Octombrie 2010, 12:12:39 »

Sambata ies si eu, probabil la Danila, si pe acolo umbla domnii cu televizorul ( ecranarii ).
Memorat
pescaradauti
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Miercuri 06 Octombrie 2010, 12:17:46 »

Sambata ies si eu, probabil la Danila, si pe acolo umbla domnii cu televizorul ( ecranarii ).
mi-e cam greu sa intru cu maricica mea pe acolo ( dacia ) ca acu 2 sapt am ramas amanet... dar tot ce e posibil... oi vedea , oricum s-a anuntat vremea aiurea  Suparat Plictisit da nu conteaza bine ca-mi sta parul!  Tac
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Miercuri 06 Octombrie 2010, 14:18:12 »

Intr-adevar , e cam prost drumul , dar Maricica poate sa astepte si la marginea paduricii , pana acolo drumul e bun , iar pana la apa nu e chiar asa de mult de mers pe jos. Am fost si duminica trecuta. Merge destul de bine la struguri. Cui ii place sa prinda clean , bineinteles.
Memorat
Pagini: [1] 2 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.048 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 14 Octombrie 2018, 13:31:24
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.