Prieteni Pescari

PESCUIT PE SUCEAVA

Joi 23 Noiembrie 2017, 22:44:41 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: PESCUIT PE SUCEAVA  (Citit de 24071 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

« Răspunde #20 : Joi 07 Octombrie 2010, 08:53:49 »

Toate bine si frumoase pana incep excavatoarele nelipsitelor balastiere sa sape in albia raului, se duce naibi pescuitul, ultima data am fugit de la paraul  popii din cauza unui excavator din amonte, am plecat la Danila , dupa jumatate de ora , surpriza , se pare ca exavatorul ma urmarise pentru ca se excava si in amonte la Danila Rinjet
Memorat
pescaradauti
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #21 : Joi 07 Octombrie 2010, 17:43:14 »

Toate bine si frumoase pana incep excavatoarele nelipsitelor balastiere sa sape in albia raului, se duce naibi pescuitul, ultima data am fugit de la paraul  popii din cauza unui excavator din amonte, am plecat la Danila , dupa jumatate de ora , surpriza , se pare ca exavatorul ma urmarise pentru ca se excava si in amonte la Danila Rinjet

"egzact nenea Amadeo!" ai dreptate , ca dovada take a look here  Suparat [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]  Suparat ... cititi si description la filmulet... am patit-o si nu o data... de n ori .. dar deh.. nu ai ce le face. protectia mediului doarme cand e vorba de rauri si lacuri, nu s-a dat macar o amenda.. ei se iau de firme de prin oras.. chestii de genu.. unde duceti gunoiul , daca se repecta fel de fel de reguli inventate de ei , ISO , etc... eu 1 m-am saturat. despre astia cu balastiere... sa ma scuze adminii da cum gatu mamii lor sa te bagi cu excavatorul in apa? nu ai voie sa sapi direct in albia raului!
Memorat
pescaradauti
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Sâmbătă 16 Octombrie 2010, 16:48:56 »

sugubat uite scobaru' nu e scobaru !!!  Cum? [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]  Rugaciune Rugaciune poate data viitoare.  Evil Evil
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Sâmbătă 16 Octombrie 2010, 21:20:28 »

Cred ca ai fost dus in eroare pescaradauti, ala cu vola de fapt pescuia , iar cel cu camionul ii ducea pestele acasa, nu scrie nicaieri ca nu ai voie sa pescuiesti cu vola, si nici daca pestele luat acasa trebuie sa fie viu sau mort . Risete
Memorat
pescaradauti
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Sâmbătă 06 Noiembrie 2010, 05:23:50 »

Si uite-asa e sambata dimineata, e ora 5:20. S-a decis o mica partida de pescuit. Pe raul Suceava, undeva la Patrauti, pe la "paraul popii" cum i se zice locului. vremea e prielnica, iau pocketcam-ul cu mine, macar sa filmez locul daca nu prind scobarii mult visati. viermisori cu prastia , pluta de 2,5g , coloana de 0,14, legat cu trabucco de 0,08 , carlig maver catana nr 14. momentul adevarului cam pe la ora 22 seara asta. pana revin, si daca nu puteti merge la pescuit macar sa va uitati la [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] . fir intins tuturor!  Tongue
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #25 : Duminică 07 Noiembrie 2010, 07:40:23 »

aveau bete faine baietii dar cel mai mult mia placut prima melodie sugubat
Memorat
pescaradauti
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Duminică 07 Noiembrie 2010, 20:09:21 »

aveau bete faine baietii dar cel mai mult mia placut prima melodie sugubat
cine? ce ? cum ? unde ? ce bete? de care?  Evil
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #27 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 08:18:24 »

Am deschis acest subiect fiindca ma minunez de cat pesta poate sa fie pe apa Sucevei(chiar si un card imens de cormorani a afalat de acest lucru  Rinjet )si sper sa obtin de la voi informatii despre ce ati prins si pe unde a-ti prins.Eu merg mult la Luncusoara si Veresti si se prinde predominant scobar la rama ,cu montura bine cunoscuta  Rinjet 30cm de la carlig alica de contact si la 70 cm culisantul ...blocat sau nu sugubat
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 08:24:00 »

Petru ,de cand ai plecat in Iasi, a urcat si pestele pe Suceava-ii era frica de tine!
Da este peste f. mult ,cu toate ca apa nu este foarte curata, cum ar trebui.
Este si somn, am vazut prins ,stiuca foarte multa, crap mare, etc,mai ales dupa popularile accidentale naturale  din vara.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 08:35:13 »

Din sursele mele....nesigure...am aflat ca pestele in aval de Suceava c-am are in carnea lui tot felul de....detergenti,hidrocarburi Shocked .Am inteles ca "activitatea" statiei de epurare favorizeaza dezvoltarea algelor verzi pe toata perioada anului fapt care atrage carduri de scobari ,morunas care la randul lor atrag stiuci,somni.... Rinjet
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 08:38:20 »

Este peste pe Suceava dar de undeva de la Maneuti - Costisa la vale, De la Fratautii Noi in amonte, este peste putin din cauza ca debitul este mic si sunt balastiere care deviaza periodic cursul de apa, si , nu in ultimul rand , din cauza braconajului mai mult decat intensiv ( curent electric, clor si "ecrane"). Dupa inundatiile din vara asta a urcat peste si prin aceste zone, s-a prins destul debine, dar din momentul in care apa a scazut , pestele s-a retras odata cu ea.
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 10:59:28 »

ai dreptate Petre , pestele in aval de Mall are un iz de detergent, dar nu tot pestele , eu am avut surpriza sa pescuiesc in aceeasi partida si peste plin de alge  care mirosea dar si peste curat, carduri de scobar care probabil abia intrasera de pe Siret.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 12:13:15 »

se lucreaza la o noua statie de epurare prin ISPA, care cand va deveni functionala, va cam disparea si populatia de alge, care atrage scobarul .
Asa ca acum se pot face partide frumoase pe Suceava, este majoritatea  la limita dimensiunii legale,dar este distractiv.
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 13:34:28 »

ieri discutam cu amicul Stoica și-mi povestea de o partidă de pescuit pe Suceava la care a fost împreună cu o cunoștință comună, Coco, la vale de epurație. La un moment dat, cum își priveau concentrați plutele, apare fix în fața lor un prezervativ imens. Din acel moment toată bunădispoziția lui Coco a dispărut din cauza gândului că un indivind în seara precedentă a folosit un asemenea prezervativ. Pur și simplu nu-i ieșea din minte dimensiunea ...
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 17:58:35 »

faza cu prezervativul am patit-o saptamana trecuta....unul roz imens...amicul cu care eram la pescuit a   intrebat daca studentii negrii mai fac anul pregatitor la Suceava  Rinjet...poate era acelasi fiindca eu eram la Luncusoara  Risete
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 18:07:49 »

Stiu ei scobarii ce stiu, de urca din Siret!
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 21:32:07 »

se vede ca v-a afectat postul , vedeti prezervative uriase plutind pe ape , maine poimaine folositi gonflabila pe post de barca, cereti dezlegare ca vi s-a urcat testosteronul si abstinenta la cap  Risete, sper ca stiti de gluma Jamaica
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 21:46:54 »

nici pe departe, Amadeo. pe mine m-a amuzat faza ca omul se oftica de scula omului si nu de faptul ca pescuia in veceul aceluiasi individ! Asta-i treaba la SV, mult peste care se hraneste cu caca si multi prostoi care dau si bani pe asa ceva! Nu mai spun ca iarna il iau la hac prin locurile pline de tampoane, ca{beep}at, gunoi si inevitabil prezervative. Pling
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Joi 09 Decembrie 2010, 07:19:04 »

Am observat ca baietii cu ecranele si coasa sunt foarte suparati de faptul ca sunt multe obstacole in apa,la Luncusoara nu pot sa braconeze fiindca lasa multe ecrane in apa.....cred ca viiturile au facut ceva bun pentru a salva pestii Risete ,eu am scos 2 ecrane lasate in bolovanii de la locul respectiv.....oare sa fie viitura o solutie concreta antibraconaj sugubat
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Joi 09 Decembrie 2010, 08:39:14 »

natura se apără și ea cum poate  Fir intins
Memorat
Pagini: 1 [2] 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.043 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 18 Noiembrie 2017, 10:54:21
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.