Prieteni Pescari

PESCUIT PE SUCEAVA

Joi 23 Noiembrie 2017, 15:03:10 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: PESCUIT PE SUCEAVA  (Citit de 24067 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

« Răspunde #40 : Joi 09 Decembrie 2010, 12:46:11 »

rezidurile de care spuneti nu sunt din statia de epurare, cine are habar de cum functioneaza o statie de epurare isi da seama despre ce vorbesc, e drept ca apa rezultata in urma epurarii este poluata , dar nu cu materiale grosiere, ce agatati voi prin carlige si ce vedeti plutind sunt aduse de paraurile adiacente  raului Suceava, riveranii acestor parausi si arunca gunoiul menajer in  acestea si astfel ajung in Suceava, Garda de Mediu, se aude?

Postat pe:: Joi 09 Decembrie 2010, 12:43:27

era sa uit , cine pescuieste la punte la Tisauti stie ca zilnic vine o madam de la apele romane care de la mijlocul puntii ia probe din apa Sucevei, as fi curios cine  are acces la rezultatul analizelor acestor probe si de ce aceste rezultate nu ar fi publice, macar a stim si noi , suntem poluati sau nu mai suntem Jamaica
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #41 : Joi 09 Decembrie 2010, 12:49:08 »

Aia poate cauta prezervativele...
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #42 : Vineri 10 Decembrie 2010, 07:35:01 »

chiar am sa incerc sa aflu analizele la apa ,sunt curios cum arata Rinjet,totusi scobarul vad ca s-a adaptat bine(cardul ala de cormorani de unde o fi aflat Risete )

Postat pe:: Vineri 10 Decembrie 2010, 06:56:43

oare un concurs pe Suceava de genul.... [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
ce ziceti? sugubat sugubat
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #43 : Vineri 10 Decembrie 2010, 12:38:24 »

la noi cred ca s-ar lasa cu macel o ingramadeala de genul... Police
civilizatie donle ce mai  Jamaica
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #44 : Vineri 10 Decembrie 2010, 19:21:06 »

la rubensiana ?, nu cred ca place pescarilor suceveni Fir intins, in plus nu stiu pe ce sector de rau pe Suceava gasesti o plisa destul de larga pentru un concurs, dupa cum stiti pecarii de bolo sunt un pic cam nervosi Suparat
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #45 : Sâmbătă 11 Decembrie 2010, 18:07:19 »

se poate un concurs de bolo,chiar dupa pod in Burdujeni,dar trebuie sectorizat cu balize din 30 sau 50 m,fiecare pescar avand voie sa pescuiasca numai in sectorul respectiv fara sa depaseasca balizele....dar e complicat....dar nu imposibil sugubat
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #46 : Marți 11 Ianuarie 2011, 10:52:58 »

podul dinspre Burdujeni este in revizie, au fost efectuate lucrarii hidrotehnice de amploare, o vreme nu prea o sa ai ce pescui in apropierea podului, mai in aval poti imparti in urmatoarele sectoare, sectorul ecran si sectorul grebla Rinjet
Memorat
Pescarita
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #47 : Miercuri 19 Ianuarie 2011, 12:13:07 »

buna pescari, am pescuit cam in toate locurile spuse de voi dar nu am avut noroc
noroc ca pescuiesc de placere
pe iazuri prind ceva ...pe ape curgatoare nimic...si am incercat ceva variante...
poate-mi spune cineva cu experienta sau cu mai mult noroc, unde ar trebui sa merg...aproape
ms
Memorat
krapcarasu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #48 : Miercuri 19 Ianuarie 2011, 12:32:27 »

incearca la feeder,ca idee incearca sa pescuiesti mai fin, se prinde cam peste tot , depinde de perioada si de cum e apa
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #49 : Miercuri 19 Ianuarie 2011, 18:19:53 »

buna pescari, am pescuit cam in toate locurile spuse de voi dar nu am avut noroc
noroc ca pescuiesc de placere
pe iazuri prind ceva ...pe ape curgatoare nimic...si am incercat ceva variante...
poate-mi spune cineva cu experienta sau cu mai mult noroc, unde ar trebui sa merg...aproape
ms
pe care apa curgatoare vrei sa pescuiesti?, de unde esti ? pentru ca  " aproape " este relativ fata de unde locuiesti, dar fiindca ai postat pe acest forum, pe raul Suceava sunt cateva locuri arhicunoscute, in amonte de oras  ar fi ,fabrica de in Itcani, coada baraj Mihoveni ,  aval pod rutier Darmanesti , amonte pod cale ferata Darmanesti, Danila. In aval amenajare hidro pod Burdujeni , adica in dreptul Mall-ului, Lisaura amonte si aval de punte , Tisauti, amonte si aval de punte, Luncusoara.Cat despre stil , ar fi multe de spus , si s-au spus multe si pe acest site pe diverse forumuri, cel mai bine inveti totusi pescuind alaturi de un pescar cu experienta, fir intins.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #50 : Joi 20 Ianuarie 2011, 07:21:49 »

mai ales la Tisauti in aval , dar si in amonte ,poti prinde sigur ....prezervative folosite  , trag la orice momeala! Smiley
Amadeo daca tot dai sfaturi fetei, n-o trimite in locurile astea unde si tie uneori ti-e scarba sa pescuiesti , de cat de mizerabila si poluata e apa.
Locuri frumoase , cu apa curata si cu ceva peste sunt la Darmanesti amonte pod cale ferata, Danila amonte si aval ,Mihoveni amonte lac de acumulare, pe Moldova , etc Plictisit
« Ultima modificare: Joi 20 Ianuarie 2011, 08:14:21 de către dorint » Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #51 : Joi 20 Ianuarie 2011, 08:13:36 »

depinde si ce stil de pescuit practici . in functie de asta vor veni si opiniile celorlalti
Memorat
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #52 : Vineri 21 Ianuarie 2011, 07:39:34 »

Bai frate!!Da chiar toti sunteti insurati? Tac!Luati fata la peste si aratatii ce si cum!!!Asa din vorbe,,ca la deal de cfr,la vale de pod rutier,pe dupa fabrica,la tevi la cacaina,,o bagati in toate boalele!! Fir intins
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #53 : Vineri 21 Ianuarie 2011, 08:02:44 »

Ce legatura are insuratoare cu dorinta nobila de a invata pe cineva sa prinda pestele dorit ?  Poate doar cei care merg cu sotiile la pescuit sa aiba  probleme din acest punct de vedere . ( Aia oricum sunt pescari nefericiti ).
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #54 : Vineri 21 Ianuarie 2011, 11:09:15 »

Bai frate!!Da chiar toti sunteti insurati? Tac!Luati fata la peste si aratatii ce si cum!!!Asa din vorbe,,ca la deal de cfr,la vale de pod rutier,pe dupa fabrica,la tevi la cacaina,,o bagati in toate boalele!! Fir intins
sa demonstram ca suntem profesionisti , nu amestecam meseria cu lugulugu  Rinjet
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #55 : Vineri 21 Ianuarie 2011, 12:50:09 »

Pe principiul  : " Intai munca , pe urma distractia ?"
Memorat
Pagini: 1 2 [3]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.092 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Astăzi la 08:25:54
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.