Prieteni Pescari

Valabilitate permis

Luni 24 Iulie 2017, 03:34:51 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Valabilitate permis  (Citit de 7165 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
mr biba
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Miercuri 14 Iulie 2010, 20:52:39 »

Salutare,
Sunt nou inregistrat pe acest site si binenteles un iubitor de natura si pescuit. Am citit ceva topicuri si am observat o cumunitate destul de entuziasta ce lupta pentru etica si moralitate in acest domeniu.
Si trecand de "laudele" deloc prefacute vreau sa intreb persoanele mai informate daca permisele de pescuit sunt universal valabile pe teritoriul Romaniei (poate suna a intrebare tampita dar va rog fiti ingaduitori).

Cat despre braconieri si ticalosul aparat de stat care permite aceste fapte ilegale sunt pentru actiune. Cel putin in zona mea, zona lac Stanca Costesti, e culmea nesimtirii. Apropo, se mai stie ceva de acel acord cu Rep Moldova?
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #1 : Miercuri 14 Iulie 2010, 22:08:28 »

Apropo de intrebare, eu cred ca anul acesta ar trebui prelungita valabilitatea permiselor ,macar cu 2 luni ,cat n-am putut pescui  sugubat si inca cu 2 pana se limpezesc apele!!!! Pling
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #2 : Joi 15 Iulie 2010, 08:31:32 »

Cica dupa litera legii, permisul ANPA e valabil pe tot teritoriul Romaniei, pe ape publice. Daca tu esti din Botosani, probabil ca ai carnet de membru AJVPS, care nu e valabil decat in Bt, si eventual in Sv, pe baza unei vechi reciprocitati.....
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #3 : Joi 15 Iulie 2010, 08:49:46 »

Salutare,
Sunt nou inregistrat pe acest site si binenteles un iubitor de natura si pescuit. Am citit ceva topicuri si am observat o cumunitate destul de entuziasta ce lupta pentru etica si moralitate in acest domeniu.
Si trecand de "laudele" deloc prefacute vreau sa intreb persoanele mai informate daca permisele de pescuit sunt universal valabile pe teritoriul Romaniei (poate suna a intrebare tampita dar va rog fiti ingaduitori).

Cat despre braconieri si ticalosul aparat de stat care permite aceste fapte ilegale sunt pentru actiune. Cel putin in zona mea, zona lac Stanca Costesti, e culmea nesimtirii. Apropo, se mai stie ceva de acel acord cu Rep Moldova?
vezi ca protocolul e inca in vigoare ,lucru care ii permite lui Merticaru sa plasuiasca...... Suparat
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #4 : Joi 15 Iulie 2010, 10:04:15 »

Cica dupa litera legii, permisul ANPA e valabil pe tot teritoriul Romaniei, pe ape publice. Daca tu esti din Botosani, probabil ca ai carnet de membru AJVPS, care nu e valabil decat in Bt, si eventual in Sv, pe baza unei vechi reciprocitati.....
     Doar cu permisul ANPA se poate pescui sportiv oriunde in tara pe apele publice. Cu carnetul de membru AJVPS poti doar sa te lauzi ca esti un membru al unei asociatii sportive ca oricare alta: ping-pong, oina etc. sugubat
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #5 : Miercuri 28 Iulie 2010, 09:35:09 »

asta asai ca la noi la nimenea,bine ar fi ca intro zi sa fie si la noi ca in afara te duci frumos la trezorerie ai platit permisul si mergi linistit la peste oriunde doresti fara grija ca esti intr-un oras si daca cobori mai la vale nu ai voie ca intri in altul si nu recunoate permisul sugubat
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Miercuri 28 Iulie 2010, 16:44:36 »

s-ar putea sa nu iti doresti sa mergi mai la vale ca la ce puhoi de peste este acolo unde-i valabil permisu s-ar putea sa te doara mana de atata drill, nu ca la noi  Cool Jamaica; avem si noi 2-3 rauri cu ceva peste si atat; fusesem ceva timp in urma pe Barlad la Crasna si curgea k{beep}t-ul la vale, da aveam permis pt a pescui pe el Wink.
Memorat
cristinel33
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Marți 17 August 2010, 11:50:42 »

cine stie cat mai sunt taxele de achitat rnp-ului pt a putea pescui pe ape de munte?

Postat pe:: Duminică 08 August 2010, 14:47:47

cine stie cat mai sunt taxele de achitat rnp-ului pt a putea pescui pe ape de munte?

chiar nu stie nimeni? Trist
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.048 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 17 Iunie 2017, 09:02:10
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.