Prieteni Pescari

Voblere strike pro

Sâmbătă 30 August 2014, 03:09:48 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Voblere strike pro  (Citit de 7936 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
cristinel33
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« : Sâmbătă 14 August 2010, 22:46:10 »

Nu am asa de multe voblere strike pro in trusa precum mi-as dori dar putinele pe care le am au dat rezultate de nota 10 depasind nr. de capturi luate cu hornet , rapala sau cozma. As vrea sa stiu si eu voi ce parere aveti de aceste voblere?  Fir intins Bere
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #1 : Sâmbătă 14 August 2010, 22:54:24 »

Cum?
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
cristinel33
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Sâmbătă 14 August 2010, 23:22:28 »

modelul eg- 036 culoare 402 este super pt. clean.
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Sâmbătă 14 August 2010, 23:37:38 »

De unde le iei? Cum?
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Sâmbătă 14 August 2010, 23:40:07 »

Am voblere de astea dar nu le-am folosit!
Memorat
cristinel33
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Duminică 15 August 2010, 00:00:39 »

De unde le iei? Cum?

eu le-am luat de la un magazin din Vatra Dornei dar pacat ca erau putine si nu tocmai culorile cele mai bune. pretul unui microvobler este de 13 lei  Fir intins Bere
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Duminică 15 August 2010, 00:11:13 »

Am voblere de astea dar nu le-am folosit!
     Se-ntimpla citeodata sa nu stim ce comori zac in fundul curtii noastre, am patit si eu cu ceva ani in urma cu niste rotative coclite. Rinjet
Memorat

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #7 : Luni 16 August 2010, 20:32:39 »

si eu am cumparat 2 voblere mici strike pro la 10,5 lei buc pt curent . la pretul asta imi convine, mai ales ca au si bile. daca le faceam eu le dadeam mai scump  Rinjet  . chiar au si prins clean
Memorat
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #8 : Marți 17 August 2010, 07:08:40 »

Nu am asa de multe voblere strike pro in trusa precum mi-as dori dar putinele pe care le am au dat rezultate de nota 10 depasind nr. de capturi luate cu hornet , rapala sau cozma. As vrea sa stiu si eu voi ce parere aveti de aceste voblere?  Fir intins Bere

Salut!

Puteai sa ne spui si ce cod de vobler ai folosit cu culoare cu tot....nu de alta dar de multe ori cumparam cate un pattern de culoare la vobler care nu da rezultate deloc. Avantaj la constructorii de artificiale ca le putem revopsi, dar nu oricine isi permite asta.

Voblerele Strike Pro fata de multe alte rahaturi din plastic chiar misca foarte bine. Eu am numai doua modele, dar imi place cum misca amandoua.

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Pesti inca n-am prins cu ele, ca era apa mocirla, dar trase de cateva ori prin cacao mi-a placut cum misca, in conditii mai bune sigur vor prinde pesti.

Bye!

STM
« Ultima modificare: Marți 17 August 2010, 07:10:27 de către Simon Tiberiu » Memorat

sTm
cristinel33
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Marți 17 August 2010, 09:38:33 »

Eu dau pe rauri mai mici si de aceia  am cumparat , pana acum , decat microvoblere de la strike pro din seria eg-036.
Culoarea cel mai "prinzatoare" este ,pt. mine, 402 urmata de 046 si 132.
Urmeaza sa mai cumpar 2 modele cu culori diferite , pe care le are un prieten si merg foarte bine, si anume culorile 010 si 0210b.
Duminica la culoarea 402 in afara de clean am luat un lipan la vreo 25-26cm , acesta fiind primul meu lipan prins la vobler. Fir intins Bere
Memorat
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #10 : Marți 17 August 2010, 09:49:19 »

Eu dau pe rauri mai mici si de aceia  am cumparat , pana acum , decat microvoblere de la strike pro din seria eg-036.
Culoarea cel mai "prinzatoare" este ,pt. mine, 402 urmata de 046 si 132.
Urmeaza sa mai cumpar 2 modele cu culori diferite , pe care le are un prieten si merg foarte bine, si anume culorile 010 si 0210b.
Duminica la culoarea 402 in afara de clean am luat un lipan la vreo 25-26cm , acesta fiind primul meu lipan prins la vobler. Fir intins Bere

OK.

Referitor la voblerele astea, model asemanator fac multe firme, e cam la fel cu ET minilure sau Yo-zuri snap bean, attack si altele, la fel se gasesc pe piata la rusi tot acelasi stil cu bile, cu folie holografica, misca destul de bine toate chiar si cele din piata. Diferenta e de pret, ca din piata le iei cu 4-5 lei si unul yo-zuri e si 20 de lei...

Cu voblere hand made nu pescuiesti? Vei ramane surprins cat de prinzatoare pot fi.

Foarte curand voi posta o poza pe forum la rubrica Atelier constructie de artificiale cu ultimele creatii, ieri m-am apucat de vopsit.

Bye!

STM
Memorat

sTm
cristinel33
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Marți 17 August 2010, 11:41:04 »

Am si cateva voblere foarte bune home made "marca" tiny si liviu r. dar atat despre aceasta pt. ca suntem off topic .
Stm.  Fir intins Bere

Postat pe:: Marți 17 August 2010, 09:57:22

Abia astept sa vedem noutati la rubrica atelier. Nota 10 pt. voblerele construite pana acum.   Fir intins Bere
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Joi 04 Noiembrie 2010, 10:08:40 »

Voblerele de la Strike Pro sunt prinzatoare,pretul e bun,dar de multe ori iti iei teapa.Multe din ele nu bat cum trebuie,trebuie ajustate putintel la unele modele.Cateva din ele nu-si merita banii,nu mai ai ce sa faci cu ele,poate doar breloc cum ati zis voi,eu nepoti inca nu am Risete
Memorat
dori
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Targul de pe Jiu

« Răspunde #13 : Duminică 07 Noiembrie 2010, 21:00:23 »

Salut!

Eu am cateva SP-uri... si imi merg. As putea zice ca am "prins" gustul de spinning dand cu un SP pe o balta la clean... pana atunci in 2-3 ani luasem doar 2 clenuti.. si aia...

Un singur lucru am de reprosat.. ancora mereu se prindea de spate.. si vopseaua nu foarte rezistenta.

SPor la treaba, toate cele bune si fir intins!
Memorat

Nu putem sa cerem sa fim respectati decit daca  noi dam dovada de respect fata de orice om cu care intram in contact.
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Miercuri 24 Noiembrie 2010, 09:37:53 »

Frumoase poze dori!Le ai cu pozatul,dar si cu prinsul pestelui.Eu sincer la modelele alea de Strike Pro(ma refer la cele grasute-baby pro parca...)nu am avut ce sa le fac.Am avut 3 si toate au fost irecuperabile cu toata munca mea cu patentul si tot setul de injuraturi care le-au primit.Acum zac aruncate printr-un colt ceva Risete
Memorat
dori
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Miercuri 24 Noiembrie 2010, 09:55:51 »

Frumoase poze dori!Le ai cu pozatul,dar si cu prinsul pestelui.Eu sincer la modelele alea de Strike Pro(ma refer la cele grasute-baby pro parca...)nu am avut ce sa le fac.Am avut 3 si toate au fost irecuperabile cu toata munca mea cu patentul si tot setul de injuraturi care le-au primit.Acum zac aruncate printr-un colt ceva Risete

Salut!

Multumesc! La prinsul pestelui nu stiu ce sa zic.. toamna asta am luat multi clenuti, 1 biban si o mrenuta, insa.. pentru mine e ok, dat fiind faptul ca am prins incredere in spinn.

Cel cu capul rosu.. am impresia ca mergea un pic pe o parte insa.. greu sesizabil. Ce modele ai avut ? Eu ce am avut (voblere)  si nu mergeau.. le-am desfacut, sa vad cum sunt facute si sa scot armatura, m-am apucat sa fac...

In vacanta sper sa ajung pentru 2-3 ore la un spinn de clean pe Rau, o sa incerc pe ala prins de spate, cica-i sinking, sper sa "dea" ceva frumos, sa incerc noua lanseta (inca nu e luata..).

Spor la treaba, toate cele bune si fir intins!
Memorat

Nu putem sa cerem sa fim respectati decit daca  noi dam dovada de respect fata de orice om cu care intram in contact.
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Miercuri 24 Noiembrie 2010, 13:46:53 »

Am avut unul negru cu argintiu,unul portocaliu si unu nu mai tin minte ce culoare avea,sa le caut poate le gasesc Risete
Memorat
dori
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Vineri 26 Noiembrie 2010, 21:42:38 »

Am avut unul negru cu argintiu,unul portocaliu si unu nu mai tin minte ce culoare avea,sa le caut poate le gasesc Risete

Salut!

Imi cer scuze pentru postarea intarziata, am pierdut din vedere si nu am avut timp. chiar mi-ar placea sa stiu.. Daca se poate si nu mai merg, mi-ai putea spune ce au pe interior, componentele ?

Am "spart" 2 Cozma-uri, 2 ET-uri si.. vreo 2 no-name si doar la Cozma am gasit armatura pe tot voblerul.

Fir intins si toate cele bune!
Memorat

adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Vineri 26 Noiembrie 2010, 22:36:47 »

la foarte putine voblere o sa gasesti armatura completa....
cele din mase plastice 99.99% sunt cu ocheti.dar asta nu ii le face mai firave.
la voblere din lemn in general se foloseste armatura completa,e cam cea mai sigura pentru tipu asta de voblere.
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Vineri 26 Noiembrie 2010, 22:49:57 »

Mai Dori nu le-am gasit.cred ca le-a pierdut colegul meu pe indeva cand a fost vara asta la pescuit.Daca le avem le spargeam sa vad ce au in interior,dar sa sti ca nu cred ca au sarma in tot corpul.Voblerele de la Goldy au sarma in tot corpul si sunt super voblere,pacat ca nu prea se gasesc prin magazine.
Memorat
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.023 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Ieri la 20:42:50
Copyright © 2006-2014 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.