Prieteni Pescari

Ordinea de zi pentru AGA 2010

Marți 21 Noiembrie 2017, 00:54:17 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Ordinea de zi pentru AGA 2010  (Citit de 18674 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Luni 18 Octombrie 2010, 08:27:08 »

Inainte de a face convocatorul e bine sa ne consultam asupra problemelor ce trebuiesc discutate.... Rinjet
Din problemele propuse:
-raportul de activitate pe 2010
-alegerea consiliului director
-problema permiselor ANPA(mai eliberam sau nu)
-ramanerea in federatie
-..................
astept si alte propuneri din partea Membrilor Asociatiei cu cotizatia platita Rinjet
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #1 : Luni 18 Octombrie 2010, 08:51:27 »

Cum adica "daca mai eliberam sau nu" permise ANPA? Intrebarea este , cu cati membri credeti ca mai ramaneti daca nu mai eliberati permise?
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #2 : Luni 18 Octombrie 2010, 09:02:53 »

astept si alte propuneri din partea Membrilor Asociatiei cu cotizatia platita Rinjet
  Se va mai ocupa sau nu asociatia de problema braconajului pe apele publice?Cum?
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Luni 18 Octombrie 2010, 19:49:56 »

stiu ca nu esti membru la PP Iasi  Rinjet dar am sa-ti raspund:
sa discutat  la ANPA  problema acuta a braconajului,noi ne-am plans de faptul ca nu avem dreptul de control si ca sunt zone(Pascani,Iasi)unde politia nu coopereaza
avem promisiuni ca se va reglementa problema sugubat
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #4 : Marți 19 Octombrie 2010, 09:21:53 »

Da Doamne s-o vedem si pe-asta! [-O<Ar fi o realizare mare si va doresc succes. Noroc Nu e vorba doar de PP Iasi aici, ci de toate asociatiile afiliate si apele publice din zona lor. In functie de tonul pe care-l da PP Iasi, ca si asociatie fondatoare a PP, muzica aia o cinta si Asociatia PP Bucovina Suceava, de exemplu. Deci imi pasa si ma intereseaza tot ce hotaraste ANPA in legatura cu apele publice pe care ma recreez la pescuit. E ceva rau in asta Petrus?
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #5 : Marți 19 Octombrie 2010, 12:56:49 »

stiu ca nu esti membru la PP Iasi  Rinjet dar am sa-ti raspund:
sa discutat  la ANPA  problema acuta a braconajului,noi ne-am plans de faptul ca nu avem dreptul de control si ca sunt zone(Pascani,Iasi)unde politia nu coopereaza
avem promisiuni ca se va reglementa problema sugubat

Am ceva ani de cand posed permis de pescuit AGVPS (1974,cu mici intreruperi) dar am optat pt 2010 sa vizez permisul ANPA prin PP,din doua motive:1.cel care mi a prezentat oferta PP e un amic de a carui promptitudine si corectitudine m am convins cu diverse ocazii.2.Am vrut sa vad daca spargerea monopolului
AGVPS are (si teoretic ar trebui sa aiba,oricum va avea in mod cert) un impact pozitiv asupra pescuitului sportiv.
 Ce parere mi am format ,accesand frecvent acest site:Initiatorii sunt niste inimosi animati de bune intentii dar cu initiative 0.Sunteti interesati de fenomen cu precadere in jud.Iasi(lucru normal de altfel) activitatea in SV,BT fiind practic nula.Nu aveti un "punct  de lucru" care sa functioneze eficient mai niciunde in afara Iasului,probabil.Sunteti ignorati de organele de ordine,poate din delasarea dvs,poate din rea-vointa acelora,activitatea de control fiind inexistenta.
  Nu vad absolut nici un motiv sa cotizez si la anul la asociatia dvs.Macar AGVPS ul are un reprezentant mai in fiecare oras,pe cel din Falticeni il cunosc bine si de ani buni ei isi fac treaba in prohibitie,organizand chiar paza continua in "punctele fierbinti".
 Nu am postat aici ca sa polemizez,nu va cunosc personal,nu astept vreun raspuns,vreau doar sa vedeti cum se reflecta realitatea din exteriorul nucleului organizatoric al dvs

Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Miercuri 20 Octombrie 2010, 08:40:23 »

Cel mai trist lucru e ca AGVPS are spate politic,s-a vazut acest lucru la ANPA Bucuresti unde un telefon magic a transformat in circ asa zisa sedinta de consultare(acel telefon trebuia sa rezolve problema concesiuni si redeventa)
@cata vezi ca la SV sunt PP Suceava,iar la Falticeni sunt 137 de membrii Rinjet
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Marți 26 Octombrie 2010, 17:23:35 »

Rog sa-si de-a cu presupusul doar membrii pp iasi,fara suparare dar e bucataria noastra.
Memorat
cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Marți 26 Octombrie 2010, 17:39:17 »

Rog sa-si de-a cu presupusul doar membrii pp iasi,fara suparare dar e bucataria noastra.

Din cate stiu,am platit o cotizatie in care era inclusa inscrierea in PP si taxa ANPA.Acesti bani au fost virati catre sediul din Iasi al asociatiei.Daca e numai bucataria voastra,returnati suma surplus vis a vis taxa ANPA si faceti-va un forum cu circuit inchis(inscriere,autentificare)numai pt ieseni.
 Am cunoscut de-a lungul timpului suficienti  marletzi infatuati  nu intentionez sa intru in bucataria
 cuiva ca sa mai cunosc unul.
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #9 : Marți 26 Octombrie 2010, 17:54:30 »

Cata, puneti la profil orasul sa se stie de unde esti  Wink
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Marți 26 Octombrie 2010, 17:59:39 »

Falticeni, str. Republicii?  Cum?
Memorat
cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Marți 26 Octombrie 2010, 18:16:34 »

Cata, puneti la profil orasul sa se stie de unde esti  Wink

Pe acesta pagina,cu cateva mesaje inainte,am mentionat ca sunt din Falticeni.Nu stiu cum sa completez profilul,am incercat ceva,nu stiu daca am reusit.

Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Miercuri 27 Octombrie 2010, 09:16:49 »

Din cate stiu,am platit o cotizatie in care era inclusa inscrierea in PP si taxa ANPA.Acesti bani au fost virati catre sediul din Iasi al asociatiei.Daca e numai bucataria voastra,returnati suma surplus vis a vis taxa ANPA si faceti-va un forum cu circuit inchis(inscriere,autentificare)numai pt ieseni.
 Am cunoscut de-a lungul timpului suficienti  marletzi infatuati  nu intentionez sa intru in bucataria
 cuiva ca sa mai cunosc unul.
cata vezi ca vorbesti din presupuneri ,ce treaba are contabilitatea PP SUCEAVA cu PP iasi ,sa-ti fie clara imaginea, PP SV au contul lor si administreaza bani cum vrea AGA lor, iar PP Iasi au contul lor
PS zi si mie cine ti-a spus ca bani sunt virati in contul nostru Rinjet
« Ultima modificare: Miercuri 27 Octombrie 2010, 09:20:44 de către petru » Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Miercuri 27 Octombrie 2010, 09:43:31 »

într-adevăr PP SV nu are nici o treabă cu PP IS din acest pct. de vedere. Acest topic este exclusiv cu problemele celor din IS.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Miercuri 27 Octombrie 2010, 10:01:23 »

într-adevăr PP SV nu are nici o treabă cu PP IS din acest pct. de vedere. Acest topic este exclusiv cu problemele celor din IS.
vezi ca cei din suceava au pe acest site http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/board,54.0/ unde ar trebui sa se propuna subiecte pentru AGA, cred ca o sa posteze si Razvan
« Ultima modificare: Miercuri 27 Octombrie 2010, 10:03:36 de către petru » Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Duminică 31 Octombrie 2010, 08:45:10 »

e deschisa si lista pentru cei care vor sa candideze pentru presedinte Rinjet sugubat
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #16 : Duminică 31 Octombrie 2010, 11:35:46 »

e deschisa si lista pentru cei care vor sa candideze pentru presedinte Rinjet sugubat

daca vor fi mai multi candidati propun sa se faca un concurs pt departajare . ( poate chiar unul de pescuit  sugubat  )
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Duminică 31 Octombrie 2010, 14:03:08 »

Va rugam nu va ingramaditi, stati la rand  Tongue Radu te bate un gand?
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #18 : Duminică 31 Octombrie 2010, 14:26:45 »

am eu mai multe ganduri dar nu de presedentie . si , apropo , ce scoti limba la mine ?" bibanule " . nu vezi ca am ajuns la rangul de "SALAU" ?   Tongue
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #19 : Duminică 31 Octombrie 2010, 16:42:53 »

Cred ca cele mai importante puncte vor fi fnpsr si braconajul.

p.s. Radule, haleste-l, un biban e mic, insignifiant. Risete
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.058 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 19 Noiembrie 2017, 11:48:47
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.