Prieteni Pescari

RETRAGEREA DENUMIRII "PRIETENI PESCARI" FILIALA PASCANI

Miercuri 22 Noiembrie 2017, 23:56:47 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: RETRAGEREA DENUMIRII "PRIETENI PESCARI" FILIALA PASCANI  (Citit de 31969 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Sâmbătă 13 Noiembrie 2010, 13:02:22 »

As ruga sa va da-ti cu parerea pentru schimbarea denumirii,dar numai cei cu drept de vot ,si sa noteze si nr de chitanta, sa-l pot verifica daca e membru sau nu
PS as ruga adminul sa faca sondajul pro sau contra
« Ultima modificare: Sâmbătă 11 Decembrie 2010, 19:45:18 de către Teodor » Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #1 : Sâmbătă 13 Noiembrie 2010, 14:19:52 »

Petru,
Acest vot este irelevant.
Ce conteaza sunt numarul de miini ridicate pro/contra in A.G.
In statut nu exista trecuta optiunea de a vota pe forum.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
George P
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: PASCANI

prietenipescaripascani.ro

« Răspunde #2 : Sâmbătă 13 Noiembrie 2010, 18:00:39 »

D-le Teodor e clar ca  acest vot e irelevant si nu exista in statut optiunea de a vota pe forum dar un sondaj de opinie era binevenit si ar fi vazut  mai clar si unii dintre  membrii acestui forum unele lucruri.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #3 : Duminică 14 Noiembrie 2010, 18:09:04 »

George, aceasta hotarare o iau cei care au constituit asociatia Prieteni Pescari (care au votat “pentru” ca si voi de la Pascani sa purtati acest nume) respective membrii fondatori. Ei voteaza in Adunarea Generala “chestiunile” legate de asocciatie. Cei care activeaza pe forum nu sunt toti membrii fondatori, deci votul forumistilor nu ar fi avut nici un sens.
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
George P
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Duminică 14 Noiembrie 2010, 20:41:21 »

Ai dreptate Gabi dar  prin votul forumistilor s-ar fi vazut daca  oamenii au perceptia ca la Pascani prin actiunile noastre (actiuni antibraconaj,populari,mediatizari pe site-urile de profil , la televiziunile nationale,etc)am adus prejudicii de imagine sau am facut de ras numele de  Prieteni Pescari
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #5 : Luni 15 Noiembrie 2010, 10:47:03 »

Voi faceti de ras numele PP, prin actiuni indreptate impotriva PP Iasi, eu personal nu am mai auzit de fiiliale care cauta sa denigreze asociatia "mama".
De aceea si eu sunt de acord pentru retragerea denumirii asociatiei de la Pascani.
Memorat

George P
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Luni 15 Noiembrie 2010, 11:08:28 »

Voi faceti de ras numele PP, prin actiuni indreptate impotriva PP Iasi, eu personal nu am mai auzit de fiiliale care cauta sa denigreze asociatia "mama".
De aceea si eu sunt de acord pentru retragerea denumirii asociatiei de la Pascani.

Nu prea inteleg de unde sa ajuns la concluzia ca Filiala Pascani a facut actiuni de denigrare a PP Iasi?
Daca unele persoane,chiar fiind ele din Pascani fac unele remarci despre PP Iasi nu cred ca e cazul sa considerati ca filiala denigreaza asociatia,asta e aberant,persoanele fiind pesoane fizice si nevorbind in numele asociatiei sau filialei.
Dupa cum am vazut sunt persoane si din Iasi si Suceava care comenteaza si totusi nu ati zis ca retrageti denumirea de la Suceava si Iasi.
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #7 : Luni 15 Noiembrie 2010, 11:52:54 »

Cum am scris si mai sus, fraieri nu suntem. Oricum am apreciat mereu cum ai luat apararea PP Iasi si cum ai explicat celor din oras cu tine cum stau lucrurile. Aceste luari de pozitie au schimbat totul, eram mai mai sa cred ca esti de acord cu ei.
Memorat

George P
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Luni 15 Noiembrie 2010, 12:15:41 »

Cum am scris si mai sus, fraieri nu suntem. Oricum am apreciat mereu cum ai luat apararea PP Iasi si cum ai explicat celor din oras cu tine cum stau lucrurile. Aceste luari de pozitie au schimbat totul, eram mai mai sa cred ca esti de acord cu ei.
Daca faceam si eu parte din clanul vostru poate puteam si eu sa intervin , daca i-ti aduci aminte am mai intervenit,si tot fara nici un rezultat.
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #9 : Luni 15 Noiembrie 2010, 12:18:45 »

"Daca faceam si eu parte din clanul vostru poate puteam si eu sa intervin , daca i-ti aduci aminte am mai intervenit,si tot fara nici un rezultat."

Stai un pic sa-mi sterg lacrimile............gata.....Probabil nu am sesizat eu desele tale luari de pozitie, dar daca imi permiti, pot sa am si eu o parere personala, pe care sa mi-o exprim? Multumesc......
Memorat

George P
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Luni 15 Noiembrie 2010, 12:25:04 »

"Daca faceam si eu parte din clanul vostru poate puteam si eu sa intervin , daca i-ti aduci aminte am mai intervenit,si tot fara nici un rezultat."

Stai un pic sa-mi sterg lacrimile............gata.....Probabil nu am sesizat eu desele tale luari de pozitie, dar daca imi permiti, pot sa am si eu o parere personala, pe care sa mi-o exprim? Multumesc......
Multumesc si eu pt misto-ul tau ieftin ...dar normal e sa se supuna votului AG daca sa se retraga numele unei filiale in functie de:actiunile si neactiunile ei, realizarile si nerealizarile ei ,nu in functie de ce se comenteaza pe forumuri.
« Ultima modificare: Luni 15 Noiembrie 2010, 13:24:12 de către George P » Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #11 : Luni 15 Noiembrie 2010, 13:27:15 »

Se vor discuta toate aspectele, sunt sigur de asta.
Memorat

George P
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Luni 15 Noiembrie 2010, 14:42:26 »

Prin retragerea denumirii de la Pascani nu vor avea de castigat decat braconierii si sustinatorii lor,de asta nu vad care ar fi avantajul  Asociatiei PRIETENI PESCARI .
Memorat

radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Luni 15 Noiembrie 2010, 16:12:00 »

Asta-i tare!! adica daca se retrage numele voi inchideti asociatia.. nu va cautati alta identita... vrajeala marii pe...
Eu cred ca prin ceea ce ati facut asa cum ai si spus ati capatat mai multi banuti...ca doar asta te intereseaza...ca tu stapanesti raurile etc etc...Sunt curios cate balti aveti in administrare, ca raurile sunt date de Dzeu nu le-ati facut voi. Insa voi va proclamati stapanii lor, prin ce drept?? Nici macar contracte de concesiune nu aveti.. pur si simplu eliberati niste hartii.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Duminică 23 Ianuarie 2011, 20:22:48 »

Astazi 23 ianuarie 2011 s-a hotarat in cadrul Adunarii Generale a membrilor retragerea denumirii "Prieteni Pescari" Filialei Pascani

Va rugam la modul cel mai serios sa va exprimati parerea fata de acesta decizie ,pentru a vedea si baietii din Pascani parerea voastra

PS am fost rugat sa postez ,cu toate ca e un fapt realizat si parerea masei e una pur informativa Rinjet
« Ultima modificare: Duminică 23 Ianuarie 2011, 20:33:30 de către petru » Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #15 : Duminică 23 Ianuarie 2011, 20:26:35 »

Din postul tau inteleg ca parca te-ai scuza fata de o decizie luat in AGA de catre membrii prezenti acolo. Fiind o hotarare statutara aceasta nu trebuie supusa unui sondaj de opinie sau mai stiu ce alta forma de exprimare. Cei care au fost interesati de AGA PP Iasi au fost prezenti si si-au exprimat dorintele prin vot. END OF STORY.
Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Duminică 23 Ianuarie 2011, 20:37:35 »

Nu cred ca ai inteles bine Rinjet eu am anticipat bine ce va urma.....

« Ultima modificare: Duminică 23 Ianuarie 2011, 21:12:03 de către petru » Memorat
catfish
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: pascani

« Răspunde #17 : Duminică 23 Ianuarie 2011, 21:50:00 »

sunt profund dezamagit de decizia luata.
este o decizie impotriva unor oameni care chiar au incercat sa faca ceva benefic, cu mijloace si stil propriu.
decizia luata este total eronata si nu serveste scopului asociatiei prieteni pescari.
cred ca cei care au luat decizia trebuie, subliniez trebuie sa-si dea demisia.
vreau sa avertizez si celelalte filiale ca pot pati la fel daca vor face unele lucruri pe care filiala mama le face declarativ.
rusine!!!
pardon RUSINE!!!!!!!, ASA TREBUIE CU LITERE MARI.
sincere condoleante spiritului care a nascut acest forum, astazi a murit!!

Postat pe:: Duminică 23 Ianuarie 2011, 21:35:26

aici puteti urmari si parerea unor membri banati pe motive pur imaginative
Memorat

pescar sportiv
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #18 : Duminică 23 Ianuarie 2011, 21:58:30 »

Nu am inteles de unde atata tragism?Atat de blamata PP Iasi a retras denumirea filialei din Pascani, aceasta fiind libera sa-si aleaga alta denumire si sa-si prezinte actele necesare la ANPA, pentru a putea elibera in continuare permise. Unde este dezastrul de care spui mai sus?
Memorat

catfish
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: pascani

« Răspunde #19 : Duminică 23 Ianuarie 2011, 22:18:27 »

domnule nick imi dau seama ca esti unul dintre cei care au votat pentru desfiintarea noastra.
crezi ca lucrurile astea se pot rezolva cat ai bate din palme, noi in loc sa ne concentram pe ceea ce ne-am propus si sa alocam banii si timpul in directii constructive noi trebuie sa cheltuim resurse pe ambitiile personale ale unora.
acum nu pot sa cred decat ca ceea ce v-a deranjat cel mai mult a fost ca aici cineva a iesit din zona de confort a scaunului din fata tastaturii si s-a zbatut sa faca cunoscut ca braconajul este o mare problema. Dar voi ce ati facut, ati aruncat cu pietre in cel ce a trecut la actiune, ati facut misto de unele litere lipsa, de semne de punctuatie etc. ce conteaza astea in lupta antibraconaj? hai sa privim oamenii si sa ne inchipuim daca am fi toti la fel de hotarati s-ar mai bracona??? ne-ar mai privi politistii de sus??? ar mai fi lucrurile asa de dramatice pe rauri???
Memorat

pescar sportiv
Pagini: [1] 2 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.189 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Astăzi la 16:42:34
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.