Prieteni Pescari

RETRAGEREA DENUMIRII "PRIETENI PESCARI" FILIALA PASCANI

Miercuri 20 Septembrie 2017, 23:02:03 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: RETRAGEREA DENUMIRII "PRIETENI PESCARI" FILIALA PASCANI  (Citit de 31107 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

Go fishing or die trying

« Răspunde #20 : Duminică 23 Ianuarie 2011, 22:22:18 »

Toate aceste lucruri puteti sa le faceti in continuare fara sa va mai "impiedecati" de PP Iasi. Va dorim succes in continuare, indiferent care va fi denumirea sub care va veti continua activitatea.
Noapte buna!
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #21 : Duminică 23 Ianuarie 2011, 22:31:20 »

felicitari ptr intzarcare... imi pare rau ca nu am fost si eu acolo sa votez;ce zice catfish? sa isi dea demisia membrii participanti care au votat?? Smiley)
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #22 : Duminică 23 Ianuarie 2011, 22:52:56 »

Dragi pescari din Iasi cred ca v-ati grabit cu luarea unei astfel de decizii,cred ca mai mult influentati de discutiile de pe forum decat de faptele colegilor de la Pascani, ma gandesc ce vor spune cei din Bacau care dupa cum spunea Petru si-au exprimat  dorinta de a se afilia si ei, ce veti face cu cei din CRE care au intreprins  sub masca ecologizarii actiuni antibraconaj si populari, nu ii veti primi in PP?
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #23 : Duminică 23 Ianuarie 2011, 23:01:22 »

Ce vor spune celelalte asociatii este strict intre noi si ele. Fiecare poate sa judece pentru el.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #24 : Luni 24 Ianuarie 2011, 09:20:51 »

amu sincer, nu cred ca puteti face asta decat daca ati rezervat voi denumirea la nivel national, cum fiecare denumire juridica este pe oras/judet/tara, cand faceti o firma/asociatie se pune intrebarea pe ce zona doriti sa inregistrati numele , evident cu - costurile aferente...dar nu cred ca puteti retrage numele asociatiei,,,voi stiti cum a luat infiintare ea si cine a facut actele  Tongue
Memorat

let the pike survive, put it back alive

cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #25 : Luni 24 Ianuarie 2011, 10:08:56 »

Nu cred ca ese o hotarare tragica pt cei din Pascani. Daca voi ati facut diverse actiuni apreciate de pescarii forumisti ,poate veti avea surpriza ca unii sa vrea sa se afilieze la asociatia nou creata.Urgenta este sa va rezolvati problemele juridice legate de noua denumire,samd.
 Eu consider ca si P.P.Suceava ar trebui sa-si reconsidere pozitia fata de Asociatia P.P,atata timp cat nu au mai nimic in comun cu P.P.Iasi cu exceptia faptului ca dl Diaconita este din jud.SV. Evident, efortul celor din Iasi,care au fost la baza infiintarii acestei asociatii nu poate fi minimalizat,dar acum cand lucrurile au inceput sa se aseze pe un fagas normal,trebuie analizat daca P.P.Suceava nu ar trebui sa o ia pe un drum propriu,incercand sa atraga si pescari din BT,BN,PN,cu care au areale comune de pescuit

Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #26 : Luni 24 Ianuarie 2011, 10:49:34 »

PS am fost rugat sa postez ,cu toate ca e un fapt realizat si parerea masei e una pur informativa Rinjet
Tipul asta de discutie a mai aparut pe aici si fara nici un rost.
Parerea "masei" ?! Care "masa" ? A "forumistilor" ?

Presedintele asociatiei, indiferent cine este, este subordonat AGA si are rolul de a pune in practica hotaririle luate in aceasta. Singurul mod in care se poate discuta sau pune in discutie o hotarire a AGA este daca aceasta a fost statutara sau nu; atit timp cit conditiile prevazute in statut au fost indeplinite respectivele hotariri ramin definitive. Si cu asta punct.

amu sincer, nu cred ca puteti face asta ...

Petru, am mai facut-o odata:
Am sa te rog sa scanezi si sa postezi hotarirea nr. 1 din 17 Ianuarie 2009 a P.P. Iasi.
intrucit acel document a fost baza existentei acestei filiale:

Extras din hotarirera judecatoreasca:

Extras din statutul P.P. - filiala Pascani:

Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #27 : Luni 24 Ianuarie 2011, 10:56:30 »

Bravo Teodor! Asta e pentru dobitocii care cred ca cei de la iasi trag foloasele de pe urma celor de la Pascani...in sfarsit s-a rupt pisica, poate o sa fie liniste...sa speram ca o sa auzim numai de bine din zona Pascani, cu actiuni de gen CRE Bacau...
Memorat

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #28 : Luni 24 Ianuarie 2011, 11:43:48 »

Dragi pescari din Iasi cred ca v-ati grabit cu luarea unei astfel de decizii,cred ca mai mult influentati de discutiile de pe forum decat de faptele colegilor de la Pascani, ma gandesc ce vor spune cei din Bacau care dupa cum spunea Petru si-au exprimat  dorinta de a se afilia si ei, ce veti face cu cei din CRE care au intreprins  sub masca ecologizarii actiuni antibraconaj si populari, nu ii veti primi in PP?
nu se compara legalitatea , diplomatia si iscusinta celor de la CRE Bacau (pt care ii stimez f. mult ), cu actiunile gen ''GHIOAGA" facute de pascani, ilegal, fara sa judece repercursiunile care le pot trage  Police
Memorat
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Luni 24 Ianuarie 2011, 12:56:36 »

Ar fi bine ca la Adunarile generale sa participe si un jurist pentru a evita luarea de Hotarari nelegale. Asociatia Prieteni Pescari - filiala Pascani, nu are nici o legatura cu asociatia Prieteni Pescari Iasi. Daca denumirea este asemanatoare, este probabil un compromis. Rezervarea denumirii Prieteni Pescari - filiala Pascani este data de Ministerul Justitiei si infiintarea este consfiintita de o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila. Retragerea denumirii nu are nici o valoare si nu face altceva decat sa agite apele. Prieteni Pescari - filiala Pascani este persoana juridica de sine statatoare si nu poate fi desfiintata sau sa-si modifice numele decat cu hotararea propriilor sai membri.
Faptul ca anumiti membri au pareri diferite si se manifesta pe anumite forumuri, nu tine loc de temei de drept si ca atare hotararea adunarii generale a Asociatiei Prieteni Pescari Iasi nu are nici o valoare juridica si nu poate afecta asociatia Prieteni Pescari - filiala Pascani.
Orice discutii pe acesta tema sunt inoportune, iar daca Asociatia Prieteni Pescari Iasi se simte lezata, singura cale legala de a schimba ceva este sa se adreseze justitiei. Cred ca nu este cazul, iar hotararile AG sa se ia pe teme serioase, nu pe umori personale. Art. 13 din OG 26/2000 prevede infiintarea filialeor, nu si desfiintarea lor.
Consider inchis subiectul.
Stefan Popescu - presedinte FNPSR
Memorat
luk
Persona Non Grata
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: pascani

« Răspunde #30 : Luni 24 Ianuarie 2011, 13:20:26 »

sincer ,sunt foarte bucuros ca ati luat o astfel de decizie  prin asta va-ti aratat muschii(caracterul)care nu prea al aveti,sa vedem cum ve-ti atrage de acum membrii cu actiunile facute de voi nu de cei de la pascani si sv,pt ca daca nu ati inteles mai intreba-ti prin tara la pescari se confunda ideea ca voi face-ati actiunile respective,asa ca spor la treaba pascaneni alta nume ,cu acesta va facea-ti de ras .
De acum sper sa postati si voi actiunile alea de la moll,ca sa va face-ti reclama pt ca altceva.....

Postat pe:: Luni 24 Ianuarie 2011, 13:05:53

vad ca va lauda-ti cu actiunile lui cre bc ,aratati-le pe ale voastre ca sunte-ti infiintati de 5 ani ,in statutull pp iasi prevede ca sa luptati cu braconajul nu cu cei ce lupta impotriva lui,cei de la pascani au incercat sa respecte statuutul ,si poate ati uitat sunte-ti ong nu srl sa face-ti ce vreti cu banii,

Postat pe:: Luni 24 Ianuarie 2011, 13:19:28

sunte-ti cei mai tari...........
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #31 : Luni 24 Ianuarie 2011, 13:20:55 »

Luk, unde ai fost duminica cand sau discutat aspectele financiare ale PP Iasi?
Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Luni 24 Ianuarie 2011, 13:24:24 »

Asociatia Prieteni Pescari - filiala Pascani, nu are nici o legatura cu asociatia Prieteni Pescari Iasi.

Tot din statutul citat anterior:
Memorat

luk
Persona Non Grata
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Luni 24 Ianuarie 2011, 13:25:11 »

o poate nu ai inteles nu ma intereseaza ce face-ti cu banii ,atata timp cat membrii de la iasi va vor mai da bani si la anul,totusi arata-ti actiunile voastre cele legale,sau nu vreti sa va face-ti reclama ,sau va teme-ti sa nu vi se retraga numele,e de rasul plansului
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #34 : Luni 24 Ianuarie 2011, 13:27:39 »

Pai nu ai spus tu timp de un an ca avem actiuni la mol si ne facem vile din banii pescarilor, iar cand era cazul sa vii si sa afli ce s-a facut cu banii, nu ai aparut. Concluzia mea este ca dai din gura numai ca sa te afli in treaba......
Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Luni 24 Ianuarie 2011, 14:43:32 »

Cei care doresc sa scrie la modul serios pe subiectul deschis o pot face in continuare aici.

Cei care doresc sa scrie doar de dragul de a scrie pot continua aici:
Split - RETRAGEREA DENUMIRII "PRIETENI PESCARI FILIALA PASCANI.
Mesajele "redundante" vor ajunge pe linkul mai sus postat.
Memorat

luk
Persona Non Grata
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Luni 24 Ianuarie 2011, 15:05:06 »

teodor ,spune-ne tu cati membri au fost prezenti ieri la aga?
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #37 : Luni 24 Ianuarie 2011, 15:08:20 »

Ce relevanta are?
Memorat

luk
Persona Non Grata
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Luni 24 Ianuarie 2011, 15:09:02 »

sau e secret?

Postat pe:: Luni 24 Ianuarie 2011, 15:08:25

intrebam doar ,,dar iar e un mare ,mare secret
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Luni 24 Ianuarie 2011, 15:12:39 »

Numarul celor prezenti este irelevant.
Minimul in conditiile date este de 3 - pentru a indeplini conditia de 50%+1 vot din cei prezenti.
Memorat

Pagini: 1 [2] 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.085 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Ieri la 19:25:01
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.