Prieteni Pescari

Cum pot verifica daca este stiuca intrun lac ?

Vineri 22 Septembrie 2017, 16:37:08 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cum pot verifica daca este stiuca intrun lac ?  (Citit de 6249 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
fishing4ever
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: bistrita

Dumnezeu iti da pesti dar nu ti baga in carlig!!!!

« : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 17:28:40 »

Am auzit ca In Bistrita pe lacul din partea de sus a orasului de langa armata ar fi si stiuca pe langa Caras si clean dar nu stiu ce sa cred dar poate din moment ce sunt rate care aduc totfelul de icre pe picioare...In fine as vrea sa vad daca este stiuca ...nu stiu cum va o metoda sau daca imi poate spune cineva cu exactitate ..Nu vreau sa aud pareri de genul :Cumparati o lingurita oscilanta si dai acol pana te saturi... Fir intins Noroc
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #1 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 20:43:51 »

merge si cu rotativa...

dar crede-ma ca nu ai sa gasesti raspuns la problema ta. daca era vorba de avat crap pastrav gaseai raspuns.

uite am mai gasit inca un mod de a VEDEA daca e stiuca. astepti sa se incalzeasca si iti dau o pereche de ochelari de inot. pana atunci bati malul apei si te uiti la alti lingurari daca agata vre-una;)

nu ti-am raspuns pe placere, dar la asa intrebare asa raspuns.
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #2 : Luni 22 Noiembrie 2010, 12:26:25 »

Iti cumperi detector de stiuca sugubat

Postat pe:: Luni 22 Noiembrie 2010, 12:21:44

Pai cea mai usoara metoda ar fi sa pescuiesti de cateva ori pe lac la diverse metode(cu diferite artificiale-oscilanta,rotativa,vobler,shad,sau la pestisor viu)sau sa mai intrebi si tu in stanga si-n dreapta la pescarii care obisnuiesc sa dea la rapitor pe lacul respectiv.Alta metoda eu nu vad Smiley
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Luni 22 Noiembrie 2010, 13:24:48 »

are băiatul ăsta niște întrebări, întrebăcioase stil Braniac. În același stil îți voi da soluția: dacă vrei numai să afli dacă este știucă fă-ți rost de vreo 5 grenade și continuarea o s-o afli după ce le detonezi în apă. Dacă nu reușești, dinamitează digul  sugubat sugubat sugubat
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #4 : Luni 22 Noiembrie 2010, 13:58:00 »

1. Cat e de mare lacul? Are stuf?
 2. Ai mai vazut pescari pescuind la spinning?
 3. Ce alte specii tine apa?
 4. Ati vazut vreodata (tu sau ati pescari) atacuri in mal?

Dupa ce imi raspunzi la aceste intrebari, ia-ti prietena si faceti un picnic pe malul acelui lac. Nu-ti uita ochelarii polarizati.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Luni 22 Noiembrie 2010, 14:05:05 »

... ia-ti prietena si ... Nu-ti uita ochelarii polarizati.

Da'..la ce folosesc ochelarii?  Rinjet
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #6 : Luni 22 Noiembrie 2010, 14:17:32 »

sa nu il vada ca nu are ochi doar pentru ea sugubat
ps. daca nu stii are/nare cumpara una de la pescarie da-i drumul in apa , iar de a doua zi incepe sa o pescuiesti Wink
Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Luni 22 Noiembrie 2010, 14:35:19 »

daca nu stii are/nare cumpara una de la pescarie da-i drumul in apa , iar de a doua zi incepe sa o pescuiesti Wink
exact la varianta asta mă gândeam și eu numai că aș fi populat cu vreo 10 mârlițe. Rinjet Rinjet Rinjet
Memorat
fishing4ever
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: bistrita

Dumnezeu iti da pesti dar nu ti baga in carlig!!!!

« Răspunde #8 : Luni 22 Noiembrie 2010, 19:12:53 »

mda..o sa incerc chestia cu voblere sau oscilante si sa vedem ce iese..o sa imi iau vreo 7 prieteni inarmati cu oscilante si vedem ce iese si pt intrebarile de mai sus...da stuf are si da am vazut pescuind la spinning dar cred ca o faceau la clean din cate miam dat eu seama..dar o sa mai intreb ...si da fix de asta o sa ma apuc Risete de populat lacul nimanui cu stiuca..poate daca castig la Loto Risete

Ms oricum Fir intins Noroc
Memorat
EugenM
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Pescar Hoinar

« Răspunde #9 : Duminică 05 Decembrie 2010, 11:21:51 »

daca nu te apuci tu de populat lacul nimanui cu stiuca..sa stii ca se apuca altii.. Fir intins

numai ca am postat din urmatorul motiv..
am cautat toata dimineata pe net informatii privind popularea cu stiuca..si tot ce am gasit a fost ca : " lacul X a fost populat cu stiuca Y exemplare"..ceea ce pe mine nu ma ajuta cu nimic..
eu vreau sa dau drumu la cateva zeci de stiuculite intr-o balta..destul de marisoara..poate sa imi spuna cineva daca se urmeaza anumiti pasi in popularea cu stiuca??

Memorat

Musei Eugen, museieugen@yahoo.com
Tel:0745955292;
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.038 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 17 Septembrie 2017, 22:52:15
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.