Prieteni Pescari

Sa ne cumparam un coltisor de rai

Vineri 24 Noiembrie 2017, 11:34:00 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Sa ne cumparam un coltisor de rai  (Citit de 33754 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

« Răspunde #20 : Vineri 03 Decembrie 2010, 21:57:11 »

Da,e buna idea,dar faza e ca nu stiu daca cineva e dispus sa beneficieze de iaz/lac doar 4 saptamani pe an.In felul asta o sa apara mari neintelegeri.Fiecare o sa vina cand o sa aiba chef si cand o sa poata.Poate gresesc eu,dat eu asa vad ca s-ar intampla.
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #21 : Luni 06 Decembrie 2010, 00:05:54 »

hai ca nu e chiar asa... sa nu facem asta in familie ca iese scandal, dar nu cred ca ai sa iti folosesti chiar alea 4 saptamani, si in al doilea rand pe coasta de azur si in las vegas cam asa sunt toate locuintele de vacanta, si mai frumos in acelasi sistem se folosesc si avioanele private.
nu ai raspuns la problema mea, cunosti pe cineva care are puterea financiara?
sau ne bagam in chestia numai cu iazul sa dovedin ca nu suntem toti "romani" si ne putem distra fara scandal?

pana acum am o vorba : "fiecare tare are romanii lor" eu vreau sa gasesc nemti printre romani;)

Postat pe:: Vineri 03 Decembrie 2010, 22:30:24

chiar nici un amator...? nimeni care sa vrea sa faca ceva pt suceava?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #22 : Luni 06 Decembrie 2010, 08:11:37 »

Ce ati zice de achizitionarea/concesionarea colectiva a unui iaz in Judetul Suceava?Eu am mai multe idei privitoare la subiect,dar va astept si pe voi cu alte idei,sugestii,critici pentru a putea construi conceptul impreuna din mers. Wink
vedeti ca PP Suceava a depus documentatia,pentru o licita doua iazuri ,la Salcia(pista buna de stationar)si  la Serbauti(sper sa nu fi stalcit numele Rinjet)
« Ultima modificare: Luni 06 Decembrie 2010, 08:13:29 de către petru » Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Luni 06 Decembrie 2010, 11:42:08 »

Si noi cum va putem ajuta?Vreau mai multe informatii.Nu stiu iazurile,dar o sa le caut pe net sa vad cum arata sugubat

Postat pe:: Luni 06 Decembrie 2010, 11:37:39

Faza cu iazul de la Serbauti e legata cumva de anuntul de pe net cu afacerea la cheie?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Luni 06 Decembrie 2010, 18:22:37 »

cred ca am gresit cu Serbautiul, locatia e Stroesti,imi cer scuze,Razvan,a spus ca o sa posteze el cu mai multe amanunte
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Luni 06 Decembrie 2010, 21:33:38 »

serbauti e corect de acolo se trage o parte din familia mea:D celalta de la salcea:D
dar eu vorbeam de un iaz proaspat facut, si care e doar o afacere imobiliara. proprietarul m-a rugat sa imi dau cu parerea. nu am facut decat sa pun aici oferta lui. tot asa ne putem "asocia" numai pentru luciu de apa, ca nu am bani de apartament ce sa imi mai iau si cas ade vacanta:d
am sa mai vorbesc cu el zilele astea sa ii spun ca pana la ora actual anu am gasit nici un amatot de colt de rai:d ci doar pescri dornici si voitori sa faca o fapta buna:d
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Luni 06 Decembrie 2010, 22:27:49 »

Pai happy noi ce ar trebui sa facem?Sa asteptam sa se faca casutele si lacul?Bun,asta am inteles.Dar tu ai spus ca el este interesat in popularea lacului doar daca vinde casutele.Bun,asta am inteles si nu prea.El depinde de vanzarea casutelor,care pot fi vandute in n ani in cel mai rau caz.El nu ar fi de acord sa populam noi lacul indiferent de succesul lui in vanzarea casutelor?
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 08:36:18 »

Chiar si asa ce garantie poti avea ca nu vor fi cumparate si de vreun cocalar care se caca in apa (adica-si deverseaza menajerele in lacul comun)?
« Ultima modificare: Miercuri 08 Decembrie 2010, 08:39:53 de către andronic cristian » Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
happy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 09:55:56 »

Chiar si asa ce garantie poti avea ca nu vor fi cumparate si de vreun cocalar care se caca in apa (adica-si deverseaza menajerele in lacul comun)?
cum avem cocalari peste tot de unde stii ca nu se intampla asa deja cu lipoveniul... ca deja se construieste si asa se intampla pe orice apa unde se da aviz de constructie si fosa septica duce la lac.

eu nu am vrut decat sa spuna cineva ca e interesat de idee. cel mai dureros ca mintea ne-a plecat deja la " ca ne kkam in propria curte" si eu care ma gandeam ca daca isi cumpara cineva o casa de vacanta va avea interesul sa tina zona curata.
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 19:25:23 »

Sa nu deverseze altceva in apa,cacatul e ecologic,il punem pe camp ca si ingrasamant Risete.Mai frica mi-e de solutii toxice,uleiuri si alte substante care ar putea polua lacul.Pai in modul asta stim ca toti o sa fie adeptii stilului catch and release Risete
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Miercuri 08 Decembrie 2010, 21:05:51 »

Sa nu deverseze altceva in apa,cacatul e ecologic,il punem pe camp ca si ingrasamant Risete.Mai frica mi-e de solutii toxice,uleiuri si alte substante care ar putea polua lacul.Pai in modul asta stim ca toti o sa fie adeptii stilului catch and release Risete
pai atunci de ce se deverseaza ingrasamantul nostru in suceava;)   
o teama prea mult la un lac de volumul asta trebuie sa vina cu butoaie nu cu sticle.
am ajuns sa vorbim de ecologie. s-a deviat de la subiect... cred ca era si ceva deschis de  ecologie pe undeva pe aici...
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Joi 09 Decembrie 2010, 08:24:58 »

Mai zic ceva si inchei discutia referitoare la acest aspect. Un prieten de-al meu are o vorba:lucrul amestecat miroase a ca{beep}at. Eu personal nu cred in asocieri de astea cu scop nobil. Daca se doreste ordine trebuie ca balta sa fie  administrata de o singura persoana (de preferat si competenta).
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Joi 09 Decembrie 2010, 08:42:23 »

de ce nu luati Hagigadarul de la Melinte Rinjet
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Joi 09 Decembrie 2010, 11:04:32 »

Care e faza cu Hagigadarul?Nu ati incercat voi oare sa il luati si nu ati avut nici un rezultat?Ce rost mai are?Da,domnule andronic,unde sunt mai multi oameni nu iese mare lucru,dar merge sa incercam,pana acum am mai vorbit cu ceva oameni fata in fata si li s-a parut interesanta idea,chiar am dicutat cum ar trebui facut ca sa nu apara discutii.Daca tot cautam nod in papura,nu iesim nicaieri.
In legatura cu baltile care ar trebui concesionate,care ar fi sistemul?Detaliati si voi un pic idea.Succes!
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Vineri 10 Decembrie 2010, 07:02:20 »

Da noi am fost,am discutat  cu Melinte,a spus ca baga draglina sa refaca digul si ne contacteaza cand e gata.....nu am vazut nici o miscare pe acolo....asa ca omul a fost corect Rinjet nu ne-a contactat inca Risete,poate voi il cunoasteti mai bine ca noi sugubat
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Vineri 10 Decembrie 2010, 11:21:52 »

Daca nu a facut nimic pana acum,inseamna ca nu este interesat.Noi cu ce sa il stimulam?Saci de bani nu avem.asa ca...nu are rost sa mai discutam despre Hagigadar.Si sa incercam sa lasam ironiile putin mai moale,ca nu sunt constructive absolut deloc.Sa discutam doar ce stim concret,pana acum vad ca nu s-a pus nici o informatie despre baltile pe care vreti sa le concesionati.Eu chiar as fi interasat sa vad despre ce e vorba,poate as putea sa cotizez si eu cu ceva daca idea e buna.
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Vineri 10 Decembrie 2010, 12:34:21 »

Mai zic ceva si inchei discutia referitoare la acest aspect. Un prieten de-al meu are o vorba:lucrul amestecat miroase a ca{beep}at. Eu personal nu cred in asocieri de astea cu scop nobil. Daca se doreste ordine trebuie ca balta sa fie  administrata de o singura persoana (de preferat si competenta).
din cauza asta avem si puterea tarii administrata de mai multe persoane competente;)
Memorat
dori
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Targul de pe Jiu

« Răspunde #37 : Vineri 10 Decembrie 2010, 13:32:47 »

Salut!

O buna solutie: toate fondurile sa fie canalizate pentru imbunatatirea si popularea baltii, atunci cand o luatii, asa se evita discutiile.. desigur, prin vot banii sa va fie indreptati acolo unde credeti ca e mai bine.

V-ati gandit si la varianta cu facutul ?

Spor la treaba, toate cele bune si fir intins!
Memorat

Nu putem sa cerem sa fim respectati decit daca  noi dam dovada de respect fata de orice om cu care intram in contact.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Vineri 10 Decembrie 2010, 15:02:46 »

Daca nu a facut nimic pana acum,inseamna ca nu este interesat.Noi cu ce sa il stimulam?Saci de bani nu avem.asa ca...nu are rost sa mai discutam despre Hagigadar.Si sa incercam sa lasam ironiile putin mai moale,ca nu sunt constructive absolut deloc.Sa discutam doar ce stim concret,pana acum vad ca nu s-a pus nici o informatie despre baltile pe care vreti sa le concesionati.Eu chiar as fi interasat sa vad despre ce e vorba,poate as putea sa cotizez si eu cu ceva daca idea e buna.
nu e nici o ironie e vorba ca Melinte se pune in miscare cand e vorba de un bun prieten,asta o stiu foarte bine si noi incercam cu un prieten Rinjet
despre concesiune i-a legatura cu Razvan
« Ultima modificare: Vineri 10 Decembrie 2010, 15:05:07 de către petru » Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Vineri 10 Decembrie 2010, 19:31:52 »

personal nu sunt interesat de concesionarea unei balti, e ca pescuitul in cada, as fi mult mai receptiv la concesionarea unui sector de rau , de exemplu Suceava intre coada baraj Mihoveni si CET, exista si trei acumulari pentru amatorii de stationar si ar multumi si pescarii de spin, plus ca intalnesti mai multe specii e pest, crap , caras, stiuca, avat, scobar , clean , haut si au fost si cazuri pastrav.
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Ieri la 18:28:18
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.