Prieteni Pescari

Ce faceti iarna aceasta?

Miercuri 21 Noiembrie 2018, 14:35:29 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3] 4 5 6   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Ce faceti iarna aceasta?  (Citit de 60412 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
happy
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: suceava

« Răspunde #40 : Sâmbătă 18 Decembrie 2010, 00:01:36 »

am zis ca azi cobor pana la iaz la mine sa vad cat e gheata, dar cred ca duminica merge de iesit pe gheata ca frig avem.
a iesit cineva prin zona la copca? sa imi planific ceva pe duminica si eu?
am ajuns sub 100 kg pot intra si pe gheata de 5 cm;)
Memorat
fishing4ever
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: bistrita

Dumnezeu iti da pesti dar nu ti baga in carlig!!!!

« Răspunde #41 : Sâmbătă 18 Decembrie 2010, 11:09:28 »

Ai iaz propriu?
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #42 : Sâmbătă 18 Decembrie 2010, 17:02:39 »

al firmei dar nu are rapitor... doar cateva marlite duse de-a lungul anilor....
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #43 : Sâmbătă 18 Decembrie 2010, 18:52:31 »

de la Mihalache citire, recomanda a nu intri pe Lipoveni cu toate ca un prieten de al meu a intat ieri in coada dar fara rezultate , nu a vrut sa muste, la Bosanci inca nu lasa la copca , poti incerca Mitocasi , Beresti , Rogojesti si balti la Zvoristea, da-ne si noua de stire daca iti intra ceva, fir intins
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #44 : Sâmbătă 18 Decembrie 2010, 21:59:35 »

Cativa bibani mici si rari pe baraj la Ionaseni, gheata groasa bine - 12-15 cm. Cred ca la noi in nord e gheata campe toate baltile.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
happy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #45 : Luni 20 Decembrie 2010, 14:08:19 »

acum am ajuns de pe gheata. am fost la iaz la stroiesti, dar apa e mica si nici o activitate. nu am gasit larve si am fost cu viermi. am fost si pe la conac sa vad daca misca un carasel ceva dar nimic. poimaine la dragomirna sa vad acolo daca misca bibanul;)
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #46 : Luni 20 Decembrie 2010, 14:10:58 »

Vezi ca sunt niste larve artificiale, de la Berkley, incredibil de bine facute. Eu am luat acu cativa ani in urma de la dan Hrisca, de pe Marasesti, si le-am luat mai mult din curiozitate, dar au prins tare bine, inclusiv primavara.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
happy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #47 : Luni 20 Decembrie 2010, 17:29:15 »

stii cum e si cu larvele alea? cu m-ai pune sa aleg intre nevasta si gonflabila;) nu zic ca nu sunt bune dar de ce sa intoxic pestii in loc sa ii furajez. chiar vroiam sa  intreb daca se mai ocupa cineva de cules de larve. la primul acvariu imi culegeam singur tubifex si gaseam si larva de chironomidae cred ca si acum daca mai spal malul se gasesc larve. dar astept sa apara in shopuri.

vreau o bibaniada adevarata si sunt satul de bibanii de lipoveni care intra pe gatul sticlei... unde se mai merge la o copca de bibani de la 100 g in sus?
Memorat
Mihalache
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #48 : Luni 20 Decembrie 2010, 19:13:55 »

Pe Prut sau pe Bicaz.
Memorat

fishing4ever
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #49 : Luni 20 Decembrie 2010, 20:28:59 »

dar de ce va chinuiti asa de mult cu larve.La vierme sau la rama nu merge la fel de bine?Pot sa va spun ca acum cativa ani am fost la pescuit la copca pe o balta din apropiere si era un pescar langa mine ce avea larve de libelula si tot tacamu..iar eu aveam doar cateva rame si niste viermi iar la rama am prins si carasi destul de frumosi,bibani si mai mici si mai mari.Iar la vierme am prins si vreo 2 ciortani.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #50 : Luni 20 Decembrie 2010, 20:38:42 »

fratilor larvele detin suprematia,daca sunt folosite .....ca la carte....cat despre cele artificiale sunt foarte bune cu un vierme in varful carligului sugubat
Memorat
fishing4ever
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #51 : Luni 20 Decembrie 2010, 20:41:46 »

Aaaa si inca ceva
SzylaRd sa sti ca asteptam poze cu voblerele!!!! sugubat
 Sa vedem ce a iesit!..Ca sunt curios...Ei bine eu sunt cam lenes.Am inceput niste voblere vinerea trecuta si inca nu lea-am terminat Jenat.Imi trebuie niste modele pentru clean prinzatoare ca nu mai stiu cum sa le "pictez".

Dar de':Vine Craciunul si nu vreau sa fac mizerie prin casa ca....E greu si cu curatenia asta. Risete
Memorat
SzylaRd.
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Copsa Mica Jud.Sibiu

« Răspunde #52 : Luni 20 Decembrie 2010, 22:19:52 »

Buna...

Si eu sunt cam lenes mai am de pictat 5 din 8  Rinjet (dupa care date cu lac, mai dureaza cateva zile)

Ce modele sunt bune pt clean...?

Si cea mai reusita de pana acum....

Memorat

Daca Nu Stii Ce Cauti, Atunci Nu Mai Cauta!
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #53 : Marți 21 Decembrie 2010, 08:35:13 »

@happy - am inteles ca pe la Mitocas ar fi o baltuta cu ceva biban mai mare....in anii trecuti se puteau prinde multi (si mici si mari) pe barajele de pe Siret, dar anul asta s-a schimbat situatia. Eu n-as recomanda Prutul sau Bicazul, din cauza intinderii mari - sunt greu de localizat pestii. E dificil sa dai gauri in gheata pe cativa kilometri. Am fost de multe ori pe Prut, si pe lacul mare, si pe cel de linistire (imi place la nebunie la copca, la dandineta), si crede-ma ca "n-am rupt stilul". Pe lacul mare se iau bibani mari, frumosi, dar sunt rari, iar pe lacul mic mai sunt ceva bibani, dar sunt micuti.
Memorat

fishing4ever
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #54 : Marți 21 Decembrie 2010, 08:47:52 »

E frumos voblerul!!! Cool
Cati cm are?
Si chiar:Poate cineva sa ne ajute cu niste modele de voblere pentru clean?Am auzit ca modelul acela cu fondul galben si cu cateva linii negre"viespea" sau asa cumva ii zice,am auzit ca este foarte prinzator
Daca il are cineva va rog sa puneti niste poze cu el din mai multe unghiuri!!! Fir intins Noroc
Memorat
valy123
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: brusturi neamt

http://valyCLEANU.sunphoto.ro

« Răspunde #55 : Marți 21 Decembrie 2010, 12:35:51 »

chiar ma gandeam ca ar fi interesant sa punem toti care sunt interesati de idee cate o poza cu voblerul cel mai prinzator de clean facut de noi.as incepe eu da nu reusesc sa postez poza.ma ajuta cineva?
Memorat
SzylaRd.
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Copsa Mica Jud.Sibiu

« Răspunde #56 : Marți 21 Decembrie 2010, 12:46:06 »

@fishing4ever

Are 4 cm...
Memorat

Daca Nu Stii Ce Cauti, Atunci Nu Mai Cauta!
fishing4ever
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #57 : Marți 21 Decembrie 2010, 13:26:10 »

Da valy ar fi fain sa facem ce ai zis tuh..Asa ca de Sarbatori.Sa incheiem anu de pescuit si sa tragem o linie si sa vedem ce iese! Aplauze ;)Imi place ideea ta!
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #58 : Marți 21 Decembrie 2010, 17:30:16 »

@marcel gheorghita  acolo am fost eu anul trecut la prima copca si mi s-au inmuiat genunchii cand am dat prima gaura... sub 5 cm; dar am ramas. singurul lucru ca am timut o distanta minima de 5 m fata de cei 2 amici cu care am fost. am luat biban, dar tot mic. singurul lucru ca intrau mai des decat pe lipoveni si din greseala intra si o rosioara doua.
Cat despre bicaz si prut am tot planificat asa o iesire, dar imi trebuie un miniconcediu sa ajung pe asa apa. Am cazare pe marginea prutului in ripiceni, daca gasesc un amator doi fac o iesire la copca.
Tot anul trecut am fost pe icar, acolo dubios nu mi-a intrat nici un biban, am luat numai carasei.
Maine cred ca o intind la miticas sa ma spurc cu ceva bibanei. sper sa gasesc larve in toata suceava.
Memorat
Mihalache
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #59 : Marți 21 Decembrie 2010, 22:49:04 »

Happy, din fata calculatorului, nici macar bibi aia care i-ai vazut anul trecut,  nu ai sa iei! Iesi tata la prins peste, nu la pescuit! Una peste alta, asta e una din cele 4 care le-am luat azi. Tongue [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Uploaded with [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
« Ultima modificare: Miercuri 22 Decembrie 2010, 09:09:49 de către Mihalache » Memorat

Pagini: 1 2 [3] 4 5 6   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.057 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 11 Noiembrie 2018, 17:44:33
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.