Prieteni Pescari

Convocare Adunare Generala Fil. Suceava a Asociatiei Prieteni Pescari-9 Ian 2011

Duminică 24 Septembrie 2017, 04:20:21 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Convocare Adunare Generala Fil. Suceava a Asociatiei Prieteni Pescari-9 Ian 2011  (Citit de 27987 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

« Răspunde #20 : Sâmbătă 08 Ianuarie 2011, 10:43:57 »

cati membri are asociatia in acest moment? (ma refer la filiala suceava)
Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #21 : Sâmbătă 08 Ianuarie 2011, 11:16:46 »

daca nu ma-nsel, undeva intre 500 si 600...
in alta ordine de idei, fiind patit de multe ori la altfel de AG-uri, 50%+1 nu stiu daca se vor aduna vreodata, avand in vedere ca multi sunt membri din judet, de la distante considerabile de Suceava, si ca si mai multi au aderat la PP doar pentru a putea ridica permisul de pescuit - celelalte chestiuni legate de Asociatie fiindu-le indiferente.
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #22 : Sâmbătă 08 Ianuarie 2011, 13:52:12 »

... si mai multi au aderat la PP doar pentru a putea ridica permisul de pescuit - celelalte chestiuni legate de Asociatie fiindu-le indiferente.

Bingo !
Imi pare bine ca a exprimat altcineva acest adevar crud.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Sâmbătă 08 Ianuarie 2011, 18:21:18 »

Si ar mai fi ceva. Chiar credeti ca toti membrii PP Bucovina Suceava au calculator si internet ca sa stie ca maine e adunarea? Daca nu s-a promovat actiunea si in alt mod, tot degeaba.....  Cred ca se putea gasi cineva sa sune la toti membrii si sa anunte evenimentul . Numerele de tel. au fost trecute pe cererile de adeziune daca nu ma insel.
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Duminică 09 Ianuarie 2011, 22:19:31 »

sa tinut astazi sedinta? Smiley
Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
puiusd
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Luni 10 Ianuarie 2011, 20:54:33 »

sedinta s-a anulat.....programata pentru data de 29
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #26 : Luni 10 Ianuarie 2011, 21:02:10 »

cred ca termenul corect e ca nu a fost statutara,fiindca nu s-a intrunit cvorumul si a fost reprogramata Rinjet
Memorat
puiusd
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Luni 10 Ianuarie 2011, 21:04:58 »

corect,,,scuze pentru exprimare,,,din garaj si cu multi pe langa mine am dat la repezeala.
ms pt observatie !
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Marți 11 Ianuarie 2011, 10:49:16 »

cred ca ar fi indicat ca la sedinta sa fie invitat si un reprezentant ANPA, m-am uitat pe organigrama lor, pe Moldova sunt 7 oameni la departamentul inspectii, cred ca isi poate face timp macar unul din ei sa  ne asculte doleantele in schimbul celor 30 de lei varsate anual in contul agentiei
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Marți 11 Ianuarie 2011, 20:00:59 »

cred ca ar fi indicat ca la sedinta sa fie invitat si un reprezentant ANPA, m-am uitat pe organigrama lor, pe Moldova sunt 7 oameni la departamentul inspectii, cred ca isi poate face timp macar unul din ei sa  ne asculte doleantele in schimbul celor 30 de lei varsate anual in contul agentiei
cel mai apropiat inspector e la Bacau,iar urmatorii 6 la Galati si Braila Rinjet
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Marți 11 Ianuarie 2011, 20:12:40 »

si asta nu se poate schimba?
Memorat
imbirvanescu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Miercuri 26 Ianuarie 2011, 11:40:23 »

stimati colegi, postez si eu un mesaj,nu stiu daca il postez unde trebuie dar in fine; au fost citiva pescari din zona RADAUTI la pescuit la Luncusoara si li s-au retinut permisele ajvps de catre un 'paznic 'ceva tot de la ajvps pe motiv ca nu-s vizate.Cind au zis ca vor sa vizeze la PP ala a sarit vreo juma' de metru si le-a zis ca pe jud. SV nu sint valabile decit permisele ajvps.      MA INTREB :apele din jud SV nu apartin ANPA-ului?
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Miercuri 26 Ianuarie 2011, 11:45:34 »

Aici este o confuzie: dreptul de a pescui nu ti-l da carnetul de membru al unei asociatii (in cazul de fatza AJVPS), ci cartonul ANPA, care pote fi emis de orinde.
Ajvps-ul a indus pescarilor ideea ca NUMAI cu carnet stampilat de la ei se poate pescui. Nu le-au explicat faptul ca nu carnetul ala cu stampila iti da acest drept, ci cartonul de la ANPA.
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Miercuri 26 Ianuarie 2011, 11:51:17 »

Cazul nu este singular. Si la Darmanesti s-a intamplat acelasi lucru in urma cu o saptamana si jumatate. Baietii de la AJVPS Suceava cu un Jeep,fiind  inarmati au efectuat un control pe apa . La fel li s-a adus la cunostinta pescarilor ca permisele ANPA in 2011 nu sunt valabile pt jud. Suceava , dupa cum , dealtfel, nu au fost valabile nici in anul 2010.
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Miercuri 26 Ianuarie 2011, 14:18:13 »

cu permisul ANPA poti pescui pe orice apa publica neconcesionata.Din discutiile anterioare am inteles ca ar fi fost niste contracte de concesiune dovedite si in instanta ca sunt valabile. Deci momentan....treaba e nasoala parerea mea.
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Miercuri 26 Ianuarie 2011, 18:50:19 »

deci ce avem de facut cei de la PP in cazul in care vin baietii de la AJVPD cu pusca:
1- ii arucam in apa
2- sarim singuri in apa pana sa ne arunce ei
3- sunam la 112 si anuntam ca suntem agresati de persoane inarmate care fac controale pe malul apei in baza a nici o lege
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Miercuri 26 Ianuarie 2011, 19:32:36 »

Ar mai fi o varianta , sa sune la cei din fruntea PP Suceava .
Pentru anul 2011 PP Suceava are semnat protocol de colaborare cu Politia Romana?
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Miercuri 26 Ianuarie 2011, 19:38:27 »

Din alte discutii de pe alte forumuri se zvoneste ca ar fi fost semnat ordinul nr 15 din 20.01.2011 privind pescuitul sportiv dar inca nu a fost publicat in monitorul oficial, alt zvon spune ca la permisele sunt valabile pe ape concesionate de catre asociatii iar la Suceava concesionarul ar fi AJVPS, ar putea poate cineva din conducerea PP Iasi sau PP Suceava sa ne lamuresca totusi cum stau lucrurile?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Joi 27 Ianuarie 2011, 08:34:15 »

eu si Razvan am discutat direct cu Presedintele ANPA problema permiselor in SV,si a promis ca rezolva problema(atat anpa cat si ADS-ul sunt in proces cu AJVPS SV).Va rog sa reflectati si voi problema:
-la criterii de obtinere a autorizatiei de pescuit figureaza nr de permise anpa eliberate Rinjet........mai trebuie sa comentez Rinjet cand PP Suceava are peste 1000 de permise eliberate
 Oricum batalia pe SV e mare tare si nu va imaginati ce se ascunde in spate......noi asteptam ordinul.....daca nu-l anuleaza ministru Tabara Rinjet

Postat pe:: Joi 27 Ianuarie 2011, 08:28:56

Ar mai fi o varianta , sa sune la cei din fruntea PP Suceava .
Pentru anul 2011 PP Suceava are semnat protocol de colaborare cu Politia Romana?
protocolul e in vigoare si pe 2011

Postat pe:: Joi 27 Ianuarie 2011, 08:30:31

deci ce avem de facut cei de la PP in cazul in care vin baietii de la AJVPD cu pusca:
1- ii arucam in apa
2- sarim singuri in apa pana sa ne arunce ei
3- sunam la 112 si anuntam ca suntem agresati de persoane inarmate care fac controale pe malul apei in baza a nici o lege
-cel mai simplu...ii intrebati daca in legea 317 ei figureaza ca organ de control(nu au ce cauta fara politie)
-le cereti proces verbal de constatare(in cazul in care au curaj sa-l intocmeasca)
-sunati la 112 sii intrebati de fata cu politia in baza a ce lege fac controalele
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Joi 27 Ianuarie 2011, 09:30:15 »

-sunati la 112 sii intrebati de fata cu politia in baza a ce lege fac controalele

Incorect.
- sunati la 112 si semnalati faptul ca sunteti amenintati si agresati.
Vor apare la fata locului mult mai rapid.
« Ultima modificare: Joi 27 Ianuarie 2011, 09:32:16 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Pagini: 1 [2] 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.189 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 07 Septembrie 2017, 13:49:27
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.