Prieteni Pescari

Lanseta spinning somn

Sâmbătă 26 Mai 2018, 09:20:05 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Lanseta spinning somn  (Citit de 20392 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
leba
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #20 : Vineri 14 Ianuarie 2011, 11:36:21 »

bah da luati-va de mana, cu joardele astea de 9 si 10 picioare!
ce mama dracului pescuiti la marlin, la dorada?
apucatilor! Risete
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #21 : Vineri 14 Ianuarie 2011, 11:47:53 »

astept impresii de la voi si poate ma innoiesc si eu Wink si jonah Cool

poi na , pescuiala mai in aprilie/mai, deci ai de asteptat, plus vro luna jumate pana iti vine blanku, daca o sa vrei, poate in august o sa pescui si tu cu el ...

momentan asta de 2 oz pare realmente de 1-1/2 ceea ce e "mai mult ca perfect"  Rinjet
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #22 : Vineri 14 Ianuarie 2011, 11:50:18 »

bah da luati-va de mana, cu joardele astea de 9 si 10 picioare!
ce mama dracului pescuiti la marlin, la dorada?
apucatilor! Risete
devenim si noi "europeni" dupa ce am fost "americani" Cool
intoarcere la origini se cheama Jamaica
Memorat

adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Vineri 14 Ianuarie 2011, 12:09:24 »

am destule mai scunde decat mine........o venit timpu sa ingros randu celor mai inalte! Risete
oby  blancu merita fiecare banut! Wink si asta vine de la cineva care nu agreeaza deloc firma producatoare! Evil Risete
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #24 : Vineri 14 Ianuarie 2011, 12:25:53 »

atunci eu care am 3 ar trebui sa fiu flescait tot sugubat
Memorat

adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Vineri 14 Ianuarie 2011, 12:35:07 »

atunci eu care am 3 ar trebui sa fiu flescait tot sugubat
pescuitu e o activitate pur subiectiva!e normal ca fiecare sa pescuiasca cu ce ii place lui,pt ca pana la urma asta e tot scopu pescuitului:sa te simti bine.
in plus io am actiuni la berkley,asa ca e normal sa am un dinte impotriva dusmanului de moarte st.croix! Evil Risete
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Vineri 14 Ianuarie 2011, 13:09:56 »

astept impresii de la voi si poate ma innoiesc si eu Wink si jonah Cool

God bless your soul !! Wink Cafea
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
cipcop2002
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #27 : Vineri 14 Ianuarie 2011, 13:32:32 »

Eu am ase ceva: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
dar varianta 21-56 g. Batul este foarte ok, l-am luat pentru pescuit cu "maimute mari " la stiuca, somn si avat pe Prut. Voblere de 30 si de grame..nu misca in curent cu batul asta.
Finisaje ok, materiale ok, mai usor decat ai crede. Si la juma de pret fata de rookie sau sakura, insa o juma de clasa mai jos.
Pentru tavaleala pe Prut, fara a avea grija blankului, la banii astia nu are concurent zic eu.
Acu depinde.....daca vrei sa dai cu  mono de 0.45 cu bat de bazar si daca ai noroc sa-i p[ui in gura naluka ....e o varianta....dar daca vrei SA PESCUIESTI....cu un textil..de8-10-15 livre....cu o mulineta....si o lanseta....in care sa mai si simti ceva...trebuie un bat cat de cat....mai costisitor.
Apropos, astae cel mai scump bat al meu.......si mai merge zic eu si un Esox de 2.7, 3m ca varianta de buget.
Acu..fiecare se intinde cat poate si vrea.
Memorat

CiprianP
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Vineri 14 Ianuarie 2011, 15:53:00 »

Eu am ase ceva: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
dar varianta 21-56 g. Batul este foarte ok, l-am luat pentru pescuit cu "maimute mari " la stiuca, somn si avat pe Prut. Voblere de 30 si de grame..nu misca in curent cu batul asta.
Finisaje ok, materiale ok, mai usor decat ai crede. Si la juma de pret fata de rookie sau sakura, insa o juma de clasa mai jos.
Pentru tavaleala pe Prut, fara a avea grija blankului, la banii astia nu are concurent zic eu.
Acu depinde.....daca vrei sa dai cu  mono de 0.45 cu bat de bazar si daca ai noroc sa-i p[ui in gura naluka ....e o varianta....dar daca vrei SA PESCUIESTI....cu un textil..de8-10-15 livre....cu o mulineta....si o lanseta....in care sa mai si simti ceva...trebuie un bat cat de cat....mai costisitor.
Apropos, astae cel mai scump bat al meu.......si mai merge zic eu si un Esox de 2.7, 3m ca varianta de buget.
Acu..fiecare se intinde cat poate si vrea.

exact.de multe ori se uita ca naluca si tehnica de pescuit dicteaza caracteristicile lansetei in mod primordial,iar abia apoi talia pestelui.
daca vrei sa folosesti naluci reactive,plaja de pret e destul de mare.sunt destule lansete capabile sa se descurce in curent cu un somn grasan si care sa aiba si caracteristicile necesare sau suficiente ca sa taraie o lingura,rotativa vobler prin apa,fara a costa mai multe de 150-200 de lei.
dar cand vine vorba de jigging,lucurile nu mai sunt chiar atat de simple.si nu zic ca lanseta trebuie sa fie senzitiva destul pentru a simti atacu pestelui.....ca nu cred ca exista lanseta in care sa nu simti atacul somnului Risete......dar e vorba in general de un pescuit de contact cu substratul.ori si shimano catana H sau XH e foarte ok pentru a struni un somn naravas,are si un pret mai mult decat decent DAR........dupa 1 ora de jiguit cu el o sa ai nevoie de o juma de ora pauza de odihna Risete si nu e sigur ca o sa simti contactul cu substratul cu jiguri mai mici de 28g! Rinjet
cand am dat ca exemplu berkley-ul am avut in vedere toate caracteristicile astea+pretul decent.
ca daca era sa am fite puteam da foarte usor exemple mai "pe felie" de gen tenryu,illex ashura etc. Wink
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
Pagini: 1 [2]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.045 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 31 Martie 2018, 07:46:26
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.