Prieteni Pescari

Cit o sa mai toleram greblasii astia ordinari????

Miercuri 22 Noiembrie 2017, 23:46:21 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cit o sa mai toleram greblasii astia ordinari????  (Citit de 5314 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« : Sâmbătă 10 Februarie 2007, 19:23:36 »

azi m-am legat de doi greblashi la Tabara !am vb si cu politia de frontiera care drept "multumire"le-a indicat acestora care e masina noastra.la plecare ne-am trezit ca toate cauciucurile fusesera intepate in repetate rinduri cu ceva subtire,o sula sau o surubelnita.nu va dati seama ce chin a fost sa ajungem in Iasi mai ales ca ,ghinion,nu aveam pompa de umflat.am vb cu mai vechile cunostinte pe care le am de atitia ani in zona si mi-au confirmat ca greblasii vin din Santa Mare si dau zi si noapte la grebla cu politia de frontiera linga ei.e strigator la cer ce se intimpla dar eu nu mai pot tolera asemenea situatie.daca nu luam acum atitudine situatia va scapa de sub control total.nu va dati seama ce macel fac acesti indivizi penali.si mai deranjant e cirdasia pe care o au cu politia de frontiera.atit pt moment.sint dezgustat.astept pareri
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1 : Sâmbătă 10 Februarie 2007, 19:27:49 »

m-am intilnit cu o patrula pf la probota care mi-a confirmat ca "lucratorii agricoli" de la tabara au spate in pf Suparat
se pare ca am avut noroc ca am plecat la 12 Jenat
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
leba
Vizitator
« Răspunde #2 : Sâmbătă 10 Februarie 2007, 19:34:22 »

Catalin, politistii ce-au zis? s-au legitimat? un nume, un nr. de insigna, ceva...
   Stiai ca, conform legii sunt obligati sa ia atitudine la solicitarile venite de la pescari?
   am sa caut legea sa pun aici paragraful.

stii ca poti sa le faci un deranj cat casa la comandament daca ii reclami?
Memorat
Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Sâmbătă 10 Februarie 2007, 19:55:52 »

Clar lucrurile au scapat de sub control, din moment ce Politia de Frontiera este mana in mana cu braconierii. Cred ca ar trebui sa  faci o plangere  la sediul pol de fr. Nu se mai poate  asa, pe noi ne controleaza si de 3 ori pe zi, care vb aia facem un pescuit sportiv iar cu greblasi ies la una mica ... dupa program...Neaparat tre sa faci o plangere in scris, banuiesc ca o sa mai iesi si pe viitor cu aceasi masina pe Prut... Suparat
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Sâmbătă 10 Februarie 2007, 20:07:59 »

de ani multi stiu ca se intimpla asemenea lucruri dar anul 2007 a inceput in forta pt ei ,adica grebla la vedere fara nici o jena.pai atunci cind esti acoperit de ce sa nu greblezi fara jena?au un tupeu inimaginabil,ceva ce eu nu imi pot explica!stau asa si ma intreb oare ce au in cap?de fapt cind o sa le crap capul o sa va spun si voua ce am gasit(probabil excremente). Suparat Suparat
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #5 : Sâmbătă 10 Februarie 2007, 20:13:32 »

eu cind i-am intilnit s-au oprit si au plecat(acum doua saptamini)se pare ca intre timp au prins tupeu
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Sâmbătă 10 Februarie 2007, 21:07:30 »

cica au agatat la grebla avat,crap,chinez,babusca,cteno.va dati seama ca astia rad tot ce intra in raza lor de actiune?dar nici acum nu incetez sa ma minunez de tupeul lor Cum? Cum?
Memorat

ionutz_gr
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #7 : Sâmbătă 10 Februarie 2007, 22:10:26 »

ca pescar in afara de o plagere ceva nu stiu daca se poate face ceva...pt atunci cand se merge la pescuit se merge in grupuri de 4-5 pescari...si ei is  multi..nu poti sa le zici nik...sau sa le faci ceva..ca sunt bastinasi si isi cheama clanu...la politie degeaba te duci
Memorat
dan
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Duminică 11 Februarie 2007, 09:23:20 »

Salut,pai daca faci plingere si nu o baga nimeni in seama??? ce faci?? sa te bati cu ei nu poti!!
rezolvarea e sa se mearga in grupuri mai mari de 2 sau 4 la pescuit!!! mai grav e ca sint si acoperiti de pol de frontiera care nu se leaga de ei ca de.. mai trece prin satu lor,iar in felu asta legea e valabila doar pt fraieri ... dar situatia asta exista si pe unele lacuri,chiar daca sint particulare,si pe riuri,peste tot e aceasi problema cu braconierii,dar e de prea multi ani asta si deja e impamintenita la  acesti oameni,ei au drepturi altii nu,nu cred ca se poate face ceva daca cei ce trebuie sa apere legea nu isi fac treaba,se fac ca nu vad si mai grav ii ajuta ca ii mai iese si lui ceva!!!!
FA SI TU O RECLAMATIE undeva SUS la ei SI VEZI CE SE INTIMPLA, SPUNE CA POL IA PUS SA-TI TAIE ROTILE, dar nu mai mergi la pescuit in partea aia!!!!
salut si fir intins!! o sa mergem la pescuit cu pistolu dupa noi!!! e foarte grav ce se intimpla!!!
Memorat
Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Duminică 11 Februarie 2007, 10:03:09 »

Eu unul consider ca raul trebuie taiat de la radacina. Jonah ar trebui sa fie cel care sparge gheata  in materie de plangeri, iar noi ceilalti ar trebui sa i urmam exemplul  daca vedem lucruri asemanatoare .Nu ne putem consola cu ideea ca '' au pile''. Din cate stiu majoritatea Prutistilor au tot timpul la ei un aparat foto.Deci probe am putea strange grupa mare. La lupta fratilor!!!
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Duminică 11 Februarie 2007, 15:01:28 »

intr-adevar raul trebuie taiat de la radacina si nu ar fi trebuit sa ma limitez doar la vociferari si reclamatii verbale la adresa patrulei de frontieristi ! de acum incolo voi schimba tactica!iar de pozat e foarte greu sa ii pozezi pt ca au permanent pe cineva care tine de 6,cum se spune!daca as fi avut un zoom performant poate ca nu era nici o problema.oricum cind ma voi intilni cu ei data viitoare nu cred ca va imaginati ce va iesi! Wink
Memorat

Laurentiu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi tel. 0721.260.219

« Răspunde #11 : Duminică 11 Februarie 2007, 15:14:33 »

Salut,pai daca faci plingere si nu o baga nimeni in seama??? ce faci??
Daca se si argumenteza cu probe (foto), nu cred ca nu se vor lua masuri. Pt asta ar trebui totusi aruncata o "momeala": 2-3 pescari sa pescuiasca iar unul ascuns, sa faca fotografii cu jepcarii si PFul prin prejma lor. Eventual sa se faca si fotografii cu daunele aduse masinii; atunci va trebui sa intre pe fir si Politia Comunitara.
Memorat

Toate cele bune si s-auzim numai de bine, oriunde ne-am afla !!!
cris
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Joi 22 Februarie 2007, 21:28:43 »

salutare la prima postare!
ce reclamatie ?
la care politie de frontiera ?
la care tov' comandant are studii adanc aprofundate intr-un liceu terminat la seral?
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.179 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 05 Septembrie 2017, 00:55:09
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.