Prieteni Pescari

Prieteni Pescari convoaca Adunarea Generala 2007 - 18 martie ora 10.00

Marți 21 Noiembrie 2017, 10:00:57 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Prieteni Pescari convoaca Adunarea Generala 2007 - 18 martie ora 10.00  (Citit de 11579 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
leba
Vizitator
« : Luni 12 Februarie 2007, 08:53:31 »

am scris asa in titlu ca sa vada tot membru.  Smiley
   ergo: in urma sedintei ordinare din data de 8 februarie a.c. s-a decis convocarea Adunarii Generale a membrilor asociatiei, pentru data de 18 martie 2007.
   locatia o vom comunica imediat ce vom avea una eligibila.
   toate cele bune.
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #1 : Marți 27 Februarie 2007, 21:08:59 »

Care este rolul convocarii Adunarii Generale?  Roll Eyes
Poate suna "c-am tampit" intrebarea, dar de la ultima sedinta cand era meciul cu Dinamo dat la maxim, nu am inteles mare lucru Cum?
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #2 : Marți 27 Februarie 2007, 22:30:48 »

informarea membrilor:
_ce sa facut
_ce se intentioneaza
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #3 : Joi 01 Martie 2007, 21:10:56 »

Adunarea generala se va face la restaurantul militar,langa Casa Armatei,ora 10.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #4 : Marți 06 Martie 2007, 08:04:36 »

Asociația Prieteni Pescari
Iași, Aleea Mușatini nr.1, Bl. M11
RO 18689090
Jud, Iași

CONVOCARE

Consiliul de Conducere  al Asociației Prieteni Pescari Iasi, convoacă Adunarea Generală a membrilor în ședința ordinară în data de 18.03.2007, orele 10.00 la Restaurantul Militar (lânga Casa Armatei) din localitatea Iași, B-dul Carol I nr. 14, cu urmatoarea ordine de zi:
1.   Analiza situației economico-financiare la data de 31.12.2006 (Petru Diaconiță - secretar general )
2.   Prezentarea raportului privind activitatea desfășurată în anul 2006 (Petru Diaconiță – secretar general)
3.   Prezentarea asociației și a activităților sale pana la data Adunării Generale:
-   Luigi Hatman: Trecut, prezent și viitor in cadrul asociației PP
-   Nicolae Puscaș: Cupa Moldovei la Spinning 2007
-   Cristi Oglan: Cupa Prieteni Pescari la Crap 2007
4.   Legalitatea Pescuitului in România
-   Susținerea neobligativitații asocierii in vederea obținerii permisului de pescuit; conștientizarea pescarilor de importanța fondului piscicol din apele publice (Marius Livadaru – vicepreședinte)
5. Discuții libere.

Relatii suplimentare se pot obtine la telefon 0741.403997

Presedinte         Vicepresedinte               Secretar general
Luigi Hatman         Marius Livadaru            Petru Diaconita

Memorat

let`em live, they are part of the game!
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #5 : Vineri 09 Martie 2007, 16:05:06 »

As dori ca cei care au acces la acest site sa anunte daca participa la aceasta adunare,ca sa avem o idee(mica) cam cati participanti o sa fie.Sper ca lumea sa vina la aceasta adunare,inainte ne plangeam ca nu ne intreaba nimeni nimic cand se luau hotarari in cadrul asociatiei.Acum facem aceasta adunare ptr a prezenta membrilor ce am facut si ce vrem sa facem si in acelasi timp sa raspundem la intrebarile lor.
Daca nu e un prea mare deranj va rog sa postati daca veniti.De asemeni rog pe unul din moderatori sa puna un sondaj de tipul: Credeti ca este necesara o adunare generala anuala?
Memorat

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Vineri 09 Martie 2007, 17:36:24 »

eu unul nu pot veni.... ma asteapta niste mrene;)
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Vineri 09 Martie 2007, 21:01:45 »

oare userul "licur" vine ca el era interesat de "ce face asociatia pt pescari"
mrenele se pot odihni o zi
« Ultima modificare: Vineri 09 Martie 2007, 21:03:53 de către oby 1 » Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Vineri 09 Martie 2007, 21:07:27 »

cei care nu sint membri pot veni ?ca invitati?nu ca autoinvitati ca sa nu fiu inteles gresit Rinjet
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Vineri 09 Martie 2007, 21:09:28 »

absolut
pot veni si pot lua si cuvintul daca au ceva de zis
asta a fost principiul asociatiei de la inceput
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Vineri 09 Martie 2007, 21:17:05 »

asta mi se pare cel mai bun lucru care se poate intimpla! arata gradul de civilizatie si deschiderea de care dati dovada.bravo! eram sigur ca nu sinteti ca altii pe principiul :cine nu e cu noi e impotriva noastra Suparat Suparat
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
tudor_skip
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Don't buy Schweppes, get a Mepps!

« Răspunde #11 : Sâmbătă 10 Martie 2007, 08:40:43 »

eu vin...
Memorat

Skip
Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Luni 12 Martie 2007, 12:52:06 »

Nici eu nu sunt membru PP si am motivele mele...Cu toate acestea impartasesc aceleasi idei , conceptii referitor la pescuitul sportiv,ecologie, braconaj.Da, baietii sunt deschisi la schimbare si trebuie apreciata munca lor. Bravo PP !!! Smiley
Memorat
Adi C
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Luni 12 Martie 2007, 15:48:55 »

Eu voi veni cu siguranta la ac. adunare si mai pot confirma prezenta a cel putin 5 membri cotizanti
Memorat
Pruteanu
Vizitator
« Răspunde #14 : Luni 12 Martie 2007, 18:59:48 »

Nu sunt membru PP ... desi as putea spune ca sunt un fan al asociatiei.

Poate am mai si scapat pe alocuri niste remarci critice ... insa sper sa fi avut rol constuctiv.

Tare ma bate gindul sa vin si eu la AG a PP.
(Ceea m-a facut sa doresc sa vin este tocmai pct 4 de pe ordinea de zi. Marturisesc ca sunt un sustinator al libertatilor individuale ... si tare as vrea sa vad o asociatie de oameni liberi si nu constrinsi sa intre intr-o asociatie pentru a putea dobindi un permis de pescuit.)

Imi amintesc foarte bine ca la inceputuri (inceputurile asociatiei) transparenta a fost un principiu de baza ... si o adunare generala deschisa tuturor (membri, fani, curiosi, contestatari, chiar si "spionilor" de la concurenta) poate insemna un pas inainte pe calea valorilor democratice.

Felicitari celor care duc greul muncii de integrare a asociatiei in constiinta publica a comunitatii. 
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Duminică 18 Martie 2007, 17:29:17 »

se pare ca putina lume a fost interesata de ce se intimpla in pescuitul iesean si de ce se intipla cu banii pe care i-au dat Suparat Suparat Suparat
sincer sunt profund dezamagit. ma asteptam la o lipsa de interes dar se pare ca asteptarile mi-au fost depasite de realitate
pt 2008 clar trebuie de la inceputul anului o lista cu actiunile "prieteni pescari" lista care sa fie inminata celor ce isi achita permisul si din care sa aleaga minim doua actiuni la care se obliga sa participe personal sau prin reprezentant platit din buzunarul propriu(reprezentant nemembru pp)
Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #16 : Duminică 18 Martie 2007, 18:18:15 »

se pare ca putina lume a fost interesata de ce se intimpla in pescuitul iesean si de ce se intipla cu banii pe care i-au dat ...

sa fim seriosi, Oby. cati membri fondatori care lipseau ai numarat? Suparat
Memorat

let`em live, they are part of the game!
EugenM
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Pescar Hoinar

« Răspunde #17 : Duminică 18 Martie 2007, 22:09:19 »

in afara de faptu ca prezenta membrilor fondatori(ar fi trebuit) fi obligatorie..parerea mea e ca orice membru PP ar fi trebuit sa participe la aceasta adunare (sa sacrifice macar 2 ore dintr-o partida de pescuit si..macar din bun simt sa ajunga acolo..macar sa isi arate obrazul). Eu personal..am renuntat la o iesire..am fost..am ascultat si sincer mi-a prins bine (avand in vedere ca sunt "pescar in devenire")..

Parerea mea (ca eu sunt mai timid si de asta nu am luat cuvantul la intalnire) e ca ar trebui organizate mai multe actiuni care sa "incerce sa adune" cat mai multi membri ai PP, chiar si cele de ecologizare (sau de oricare alt gen), pt a ne crea noua un mediu proprice pescuitului (mai mult iesirii in natura), si pt a lega mai multe prietenii, relatii..pt a capata o oarecare experienta (asta in cazul meu).

Tin sa ii felicit pe cei care s-au straduit si au organizat aceasta AG..si pentru ospitalitatea si prietenia de care au dat dovada (doar nu degeaba se cheama PRIETENI Pescari).

Sa aveti fir!!!

Memorat

Musei Eugen, museieugen@yahoo.com
Tel:0745955292;
dan
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Luni 19 Martie 2007, 07:11:33 »

salut,pai eu cred ca a venit lumea care a inteles ce este asociatia prieteni pescari,restul pina la 330 de membri au intrat in asociatie doar pentru ca permisele sint mai ieftine,si pina la urma citi din 330 credeti ca sint interesati de concursuri??? sau ecologizari??sau alte probleme???pe ei ii intereseaza doar ca au de unde lua un permis mai ieftin si pot merge la pescuit altceva nimic!
Respect prietenilor pescari pentru ideea de a organiza acesta intilnire,si mai mult respect pentru cei care au organizato,e o idee buna si chiar daca vine lumea sau nu trebuie organizata in fiecare an sau chiar de 2 ori pe an:))
salut si fir intins.... si sai treaca maseaua lui leba
Memorat
licur
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Luni 19 Martie 2007, 13:55:25 »

pt oby1 :

Buna ziua,

Vad ca pe acest forum conteaza numai parerile favorabile, restul "observatiilor" (chiar daca sunt pareri personale) sunt taxate imediat si li se pune pumnul in gura.
Aceasta remarca ma face sa nu mai postez nimic pe acest forum niciodata.
Am crezut initial ca se poate discuta ... am si vazut cativa membri si am crezut "ca se poate" .... dar vad ca m-am inselat amarnic.
Nu inteleg cu ce drept d-le oby1 va legati de mine ... oare imi stiit asa de bine programul si credeti ca "o bat in cap toata ziua" ? Poate am si eu servici, poate am si eu probleme, poate ....
Sincer as fi vrut sa ajung la AG, dar .... (dar nu are rost sa dau explicatii nimanui si nici sa ma justific !!!) !
Din pacate, se pare am am avut dreptate in tot ceea ce am postat pe forum...
Nu are rost sa-mi raspundeti d-le Oby1, pt ca nu vrea sa fac polemica cu nimeni si mai ales cu dvs. !
Din pacate ... sunt multe lucruri care ma deranjeaza pe acest forum ; vad ca administratorii au cam lasat "mana libera" unora dintre membrii, iar altora ... "pumnul in gura" .
Oricum, aceasta fiind ultima postare pe acest forum, va spun in incheiere, ca e mai bine uneori sa mai si ascultati,sa ganditi, si apoi sa loviti. Dar acum ... numai "lovitu' " se cunoaste .

Va doresc toate cele bune, fir intins la toata lumea si multa sanatate,
LICUR

P.S. Sunt perfect de acord cu ce s-a spus pe forum, ca unii membri (carora timpul nu le permite) sa poate cotiza pt unele actiuni de ecologizare. Normal ar fi fost ca acest lucru sa fie stipulat in "regulamentul" PP si sa fie de la inceput o "taxa" (anuala) pt asa ceva ... ... ... sau oare s-a dorit numai o taxa mai mica pt a atrage "membrii altor asociatii" ?

Memorat
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.053 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 19 Noiembrie 2017, 17:45:34
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.