Prieteni Pescari

Prieteni Pescari convoaca Adunarea Generala 2007 - 18 martie ora 10.00

Vineri 21 Septembrie 2018, 10:46:26 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Prieteni Pescari convoaca Adunarea Generala 2007 - 18 martie ora 10.00  (Citit de 13274 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #20 : Luni 19 Martie 2007, 14:27:25 »

Citat
.S. Sunt perfect de acord cu ce s-a spus pe forum, ca unii membri (carora timpul nu le permite) sa poate cotiza pt unele actiuni de ecologizare. Normal ar fi fost ca acest lucru sa fie stip**at in "regulamentul" PP si sa fie de la inceput o "taxa" (anuala) pt asa ceva ... ... ... sau oare s-a dorit numai o taxa mai mica pt a atrage "membrii altor asociatii" ?
...la anul pot migra inapoi....nu-i opreste nimeni
Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #21 : Luni 19 Martie 2007, 14:45:54 »

Licur... nu inteleg si nu vad unde s-a legat oby1 de tine, personal...
Prin ceea ce a spus el, s-a vizat in primul rand prezenta sau absenta membrilor fondatori care, macar ei ar fi putut sa vina in numar mai mare.
Spune-mi si mie, te rog sau arata-mi, unde "ti s-a pus pumnul in gura" cand ai vrut sa spui ceva?
Multumesc!
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Luni 19 Martie 2007, 14:50:11 »

Citat
pt 2008 clar trebuie de la inceputul anului o lista cu actiunile "prieteni pescari" lista care sa fie inminata celor ce isi achita permisul
   :cam ce ar trebui sa cuprinda lista asta?(sa stiu daca mai vin sau nu sa achit  contravaloarea pt anul 2008)
Citat
din care sa aleaga minim doua actiuni la care se obliga sa participe personal sau prin reprezentant platit din buzunarul propriu(reprezentant nemembru pp)
...pai daca e min  doua actiuni de ce sa nu fie  membru pp?banuiesc ca  or sa fie minim 4 actiuni nu?? si atunci ar putea sa mearga  unul singur din gasca pt  toti cei din gasca nu??  daca nu ..de ce?
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #23 : Luni 19 Martie 2007, 14:58:12 »

pt oby1 :

Buna ziua,

Vad ca pe acest forum conteaza numai parerile favorabile, restul "observatiilor" (chiar daca sunt pareri personale) sunt taxate imediat si li se pune pumnul in gura.

Oare chiar asa sa fie? eu cred ca, dimpotriva am fost intotdeauna deschisi, mai ales la criticile constructive. poate imi dai si mie cateva exemple, Licur si incerc sa iau masuri. aaaa, cand intra cate unul si se trezeste vorbind despre ce si cum a facut PP, fara sa aibe habar ce se intampla in realitate...scuza-ma, ma irita genotipul asta si cred ca sunt primul care ii atrag atentia.

Aceasta remarca ma face sa nu mai postez nimic pe acest forum niciodata.
Am crezut initial ca se poate discuta ... am si vazut cativa membri si am crezut "ca se poate" .... dar vad ca m-am inselat amarnic.
  pacat, domnule Licur ca alegi sa-ti exprimi frustrarea la modul asta. ce  anume te-a deranjat, concret? AG se face odata in an si nu mi se pare prea mult sa cerem membrilor asociatiei sa faca un efort (e vorba de cateva ore in definitiv) ca sa faca act de prezenta. ce sa mai zic de sugestii, idei, alt gen de ajutor.
  poate ca Oby nu a fost tocmai elegant in exprimare dar de aici si pana la a sustine ca "nu se poate discuta" si ca "punem pumnul in gura" e o distanta, nu crezi?

Oricum, aceasta fiind ultima postare pe acest forum, va spun in incheiere, ca e mai bine uneori sa mai si ascultati,sa ganditi, si apoi sa loviti. Dar acum ... numai "lovitu' " se cunoaste .
  spectaculoasa retragerea  :)dar la ce ajuta te-ai gandit?
  Oby daca nu respecta regulamentul ar fi fost avertizat, de asta fii sigur. dar se pare ca el l-a respectat.

P.S. nu-i iau apararea lui Oby dar cred ca aici a avut dreptate.
  P.P.S. scuza-ma , Licur...la cate sedinte ai fost?

Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
licur
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Luni 19 Martie 2007, 15:45:29 »

pt d-nul Leba

Conteaza la cate sedinte am fost ? Sau conteaza ca eu lucrez pana mai tarziu si la orele 18 nu am cum sa ajung ? Sau atunci cand termin programul sunt si eu obosit si nu imi mai arde de nimic ? Si nu stiam ca este OBLIGATORIE prezenta la sedinte ... Si daca nu este ... de ce imi cereti socoteala Cum??

D-nul oby1 a fost sau nu elegant, nu conteaza ... dar de ce tocmai de mine s-a legat ? Cati membri care nu au fost au fost intrebati "de ce? " .

Si daca spuneti in forum ca sunt membrii care au venit la PP pt ca taxa este mica, si mai spuneti ca "la anul pot migra inapoi membrii", ce inseamna asta ? Este cumva aceasta asociatie un SRL ? Mi s-a cerut la inscriere o taxa, am achitat-o, nu am intrebat nimic, am zis ca e ok.
Si ca sa stiiti, in PP m-am inscris numai pt simplu fapt ca imi era mai usor sa-mi fac permis, nu pt ca era mai ieftin !!!!!! Am economisit DOAR TIMP !!! Si daca acum incep "replicile" de genul "ca au venit ca e mai ieftin", atunci "cineva" ar trebui sa raspunda acestor "replici".

D-lui gene

Cand am scris ca sunt de acord cu taxe anuale pt ecologizari (pt ca eu nu am timp), am crezut ca este o parere constructiva, si ca sunt DE ACORD SA PLATESC.

D-LUI PAUL
Daca cititi ce a scris d-nul oby1, veti vedea ca sunt intrebat in mod ironic daca eu vin sau nu. Dar nu mai conteaza, aveti dreptate, mi se pare normal.... (eu nu sunt membru fondator, nu sunt in "gasca" ).

D-lui Leba
Va rog sa citit tot ce am scris eu, si apoi sa va uitati la raspunsurile pe care le-am primit (cand mi-am exprimat si eu o PARERE PERSONALA), SI VETI VEDEA !
Si nu era frustrare, era DOAR O PARERE DE RAU PT ce se intampla pe acest forum. (am mai citit opinii negative si am vazut cum s-a sarit la gatul celui care a scris ... ) !
Retragerea nu este spectaculoasa, este normala zic eu ... Consider ca este mai bine asa, mai bine doar mai citesc ce se mai scrie si parerile mele personale mi le pastrez numai PT MINE.
SINCER AM CREZUT ca se poate vorbi, se poate discuta si se pot EXPRIMA PARERI PERSONALE. Dar am vazut ca aceste pareri mai si deranjeaza ... oare supara cumva adevarul ... oare mai sunt "muste pe caciulile unora" ?

Si cu scuzele de rigoare ca am mai postat odata, va doresc toate cele bune si mari succese.

Licur

P.S. Felicitarile mele raman oricum pt cei care au muncit intr-adevar la aceasta asociatie, pentru tot ce fac ei .

Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Luni 19 Martie 2007, 16:19:27 »

D-LUI PAUL
Daca cititi ce a scris d-nul oby1, veti vedea ca sunt intrebat in mod ironic daca eu vin sau nu. Dar nu mai conteaza, aveti dreptate, mi se pare normal.... (eu nu sunt membru fondator, nu sunt in "gasca" ).

Mai omule... n-am cuvinte :|
N-are nici o teaba ca esti sau nu membru fondator... Acest atribut, sa zic asa, nu are o importanta aparte in hotararile pe care le ia asociatia, sau nu e numai decat obligatoriu sa fii membru fondator ca sa fii in  conducere, sa zic asa.
De exemplu, presedintele la comisia de stationar este cristi oglan, care este venit in aociatie abia de anul trecut, deci nu are cum sa fie memru fondator. M-am referit in primul rand la membrii fondatori, si in special la cei din Iasi, pentru ca ei aveau o datorie moala sa fie prezenti, in special ei. In rest, prea putin conteaza, in cadrul asociatiei, daca esti membru fondator sau nu. Imi pare rau ca nu ai reusit la nici o sedina pana acum, sa ne cunosti personal si fata in fata... Nu e tarziu, esti binevenit.
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #26 : Luni 19 Martie 2007, 17:04:00 »

pt d-nul Leba

Conteaza la cate sedinte am fost ? Sau conteaza ca eu lucrez pana mai tarziu si la orele 18 nu am cum sa ajung ? Sau atunci cand termin programul sunt si eu obosit si nu imi mai arde de nimic ? Si nu stiam ca este OBLIGATORIE prezenta la sedinte ... Si daca nu este ... de ce imi cereti socoteala Cum??
  eu sunt doar leba, fara d.nul. Wink
  vezi, aici am fost eu mai caustic. sa-ti explic si de ce: pt. mine de exemplu conteaza enorm daca ai fost macar si la o sedinta. daca nu, asta e poate de-acum incolo. dar ca sa acuzi tot forumul de niste chestiuni (nu mai dau exemple, am spus mai sus...) trebuie sa ai si un suport. am mai spus si in alte subiecte: pe acest forum nu exista exclusivism, bisericute, gasti etc.  chiar daca uneori din exprimare se intelege altceva.
  si nu, nu este obligatorie prezenta a sedinte. nici macar la AG. doar daca vrei sa ajuti cu ceva. si am senzatia ca la d.ta nu a fost cazul pana acum.
  de muncit sa stii ca toti muncim, unii chiar 12-14 ore/zi, si totusi ne facem timp si pt. PP. atat cat putem, numai uniti putem face ceva bun.

Si daca spuneti in forum ca sunt membrii care au venit la PP pt ca taxa este mica, si mai spuneti ca "la anul pot migra inapoi membrii", ce inseamna asta ? Este cumva aceasta asociatie un SRL ? Mi s-a cerut la inscriere o taxa, am achitat-o, nu am intrebat nimic, am zis ca e ok.
Si ca sa stiiti, in PP m-am inscris numai pt simplu fapt ca imi era mai usor sa-mi fac permis, nu pt ca era mai ieftin !!!!!! Am economisit DOAR TIMP !!! Si daca acum incep "replicile" de genul "ca au venit ca e mai ieftin", atunci "cineva" ar trebui sa raspunda acestor "replici".
aici cui te adresezi?
  printre altele sunt constient exista multi membri care au venit pe considerente financiare la asociatie. este o stare de fapt, nu o poate contesta nimeni.  bun, si? nu vor sa se implice, nu au decat sa ste deoparte. au ceva de spus, sa pofteasca. e atat de simplu.
   Licur, hai sa lamurim o chestiune. zici aici ca exprimi o parere personala. sa stii ca si eu fac acelasi lucru, cand vorbesc in numele asociatiei am grija sa subliniez acest lucru. si Oby si-a exprimat tot o parere personala, sa stii. si restul la fel.
  O lamurire: nu trebuie sa-ti para rau pt. "ce se intampla pe acest forum", nu ai de ce. uite, eu de exemplu chiar ma bucur ca se creaza divergente de opinii, idei, concepte.

SINCER AM CREZUT ca se poate vorbi, se poate discuta si se pot EXPRIMA PARERI PERSONALE. Dar am vazut ca aceste pareri mai si deranjeaza ... oare supara cumva adevarul ... oare mai sunt "muste pe caciulile unora" ?
  cine te opreste totusi sa vorbesti? pe cine a deranjat parerea ta? in ce fel?
  ce muste?
Cheesy

Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Marți 20 Martie 2007, 21:38:58 »

au lipsit 7 membri fondatori(2 motivat de domiciliul actual)
tot ce spun pe forum o fac in nume personal(exceptie anunturile facute pt asociatie)si mi le asum
actiunile pp 2007
cupa moldovei(3)
maraton crap(1)
cupa femina(1)
cupa copilului(1)(organizata de familia Arnautu, pp doar o sprijina)
proiecte 2007
o ecologizare
o populare
un concurs de stationar(pluta)
o cupa a pensionarilor
PARTICIPARE NU PRESUPUNE SA FII CONCURENT
ma numesc Ovidiu Parascanu sunt membru fondator al Prieteni Pescari si am participat(cu exceptia a doua:cupa femina 2006 si etapa de la padureni 2006)la toate actiunile initiate de asociatie
Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #28 : Miercuri 21 Martie 2007, 21:26:25 »

ma numesc Ovidiu Parascanu sunt membru fondator al Prieteni Pescari si am participat(cu exceptia a doua:cupa femina 2006 si etapa de la padureni 2006)la toate actiunile initiate de asociatie

...si sunt dependent de pescuit. avatofil, as zice. Rinjet
  lasind gluma, sper ca la anul sa fie mai multi membri la AG si totodata sper ca anul acesta sa mai impartim din sarcini.
Memorat

Pagini: 1 [2]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.049 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 02 Septembrie 2018, 14:47:11
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.