Prieteni Pescari

Cluburi de pescuit in judetul Suceava

Miercuri 23 August 2017, 20:44:09 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cluburi de pescuit in judetul Suceava  (Citit de 29380 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Miercuri 05 Ianuarie 2011, 07:08:36 »

dorint@ ce te face sa crezi ca Suceava nu are club de spining?
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Miercuri 05 Ianuarie 2011, 07:46:49 »

ce ma face sa cred Petru este ca .....n-am auzit de acest club !
Asa e de cunoscut printre pescari.... Trist
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Miercuri 05 Ianuarie 2011, 08:05:24 »

banuiesc ca nu prea bati concursurile....dar baietii de la Bucovina Spining au organizat o etapa de Campionat National pe Rogojesti  Aplauze
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Miercuri 05 Ianuarie 2011, 08:34:37 »

A existat candva si un club numit " Thymallus" care avea "sediul central " la Radauti, tot cu dl. Nucu Buculei printre fondatori. Avea intentii foarte bune acel club , dar din pacate nu cred ca mai exista . Am participat si eu la cateva sedinte , inclusiv la cea de constituire.
Memorat
cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #4 : Miercuri 05 Ianuarie 2011, 08:48:11 »

Si clubul"Commando" de la Solca,cu Adi Onciu de la "Colt Alb"printre membri fondatori.Nu a functionat mult
Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #5 : Miercuri 05 Ianuarie 2011, 10:14:14 »

dorint@ ce te face sa crezi ca Suceava nu are club de spining?
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

daca nu ma-nsel, acest club este (d)in Radauti
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #6 : Miercuri 05 Ianuarie 2011, 19:10:39 »

banuiesc ca nu prea bati concursurile....dar baietii de la Bucovina Spining au organizat o etapa de Campionat National pe Rogojesti  Aplauze
vorbesti de etapa aia cand voblerele si twisterele participantilor s-au incurcat in setcile braconierilor( asta neoficial ) si cand premiul 1 a fost bibabanul de 7 cm (asta oficial )?Smiley)
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Miercuri 05 Ianuarie 2011, 19:29:25 »

Sorine nu prea am avut timp suficient sa ma informez Rinjet ce am gasit pe site-ul LRS....imi cer scuze....trimite si tu CV-ul clubului ca am mai fost intrebat de voi sugubat
dorint@sa stii ca ar fi foarte multe de povestit,e foarte greu,Sorin a explicat foarte bine unele din cauze,eu cu Razvan am fost si in comisia de consultari de la ANPA si .......
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #8 : Miercuri 05 Ianuarie 2011, 21:11:12 »

vorbesti de etapa aia cand voblerele si twisterele participantilor s-au incurcat in setcile braconierilor( asta neoficial ) si cand premiul 1 a fost bibabanul de 7 cm (asta oficial )?Smiley)

Se pare ca uitati ca Rogojestiul a fost timp de mai multi ani cea mai buna pista de biban din tara. Caterinca ieftina cu bibani de 7 cm o poate face oricine, pentru ca vorbele astea nu transmit nici un mesaj real. 

Postat pe:: Miercuri 05 Ianuarie 2011, 21:09:14

Sorin Buculei e Nucu Buculei, celalalt Sorin Buculei (jr) are nickul Sorin15. Varsta, sa nu mai amintim de experienta (la care unii doar viseaza, ca vulpea dupa struguri), impune un anume respect.
O seara buna!
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Joi 06 Ianuarie 2011, 11:32:15 »

In anul 2007 cind Vali a reusit recordul de 136 pesti prinsi intr-o mansa de 3,5 ore ,media capturilor a fost in jur de 20,0 cm iar cmmc a fost de 36,0cm si s-au prins un numar de 3985 de bibani ,in trei manse insumind 11,5 ore si au participat ,in jur de 55 concurenti.Au punctat :bibanul si stiuca ,dar toata lumea s-a orientat spre biban.A fost singurul concurs organizat de noi la care a participat si un concurent din Suceava.

Postat pe:: Joi 06 Ianuarie 2011, 09:41:37

La al doilea concurs,cel din 2005, numit, cum am mai spus Cupa Thymallus,au participat 12 concurenti,cei mai multi de la Cluj (printre care Vali Stratonov,Horia Vlasin,Cozma Eugen ca sa-i numesc pe cei care in momentul de fata sint niste nume sonore in spinningul sportiv romanesc),si Paco-Ioan Dumitru .S-au prins in 3 manse, insumind 9 ore de concurs 86 de stiuci !!! E drept ca stiucile au punctat de la 35,o cm.Bibani au fost si ei pe la 2-3oo!
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Joi 06 Ianuarie 2011, 11:45:56 »

Raman doar amintiri astea, de povestit copiilor si nepotilor nostri, acum ,cum spuneai si tu Sorin , datorita branconajului( setcilor monofilament), stiuca pe Rogojesti este f. rara, au ramas exemplarele f. mari, care rup setcile, banuiesc-ca cea din toamna , pescuita de un localnic, la portile barajului de aprox.16 kg. Trist
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Joi 06 Ianuarie 2011, 12:17:11 »

Amadeo,mereu a existat concurenta asta intre Suceava si Radauti (si nu numai in domeniul pescuitului) !Aceasta ar trebui sa fie benefica pentru pescuit !Dar nu prea este !
 Despre concursurile organizate de noi,actulalul Bucovina Spinning Club,stiau cei interesati de fenomen !Din Suceava stiau Dan Hrisca ,Strut Cristian si cei care care vizitau Rapitori.ro.E foarte ciudat ca stiau Paco din Ploiesti,Dan Cracin si Vinatorul de pesti din Rimnicul Vilcea,toti baieti de la EAST si Wizard din Iasi,gyorg si ovidiu14 din Ilfov,baietii de la Cluj ,dintre care am sa-mi amintesc cu placere si prietenie de Fane Bondrea,Petrica Moga,Dan Cimpeanu (canada),Renel Pascu,Crist Racz;Sorin Moldovan,Radu Vlasiu,Marius Stanescu ,Vasile Stiopei (care e de origine ca si Tiberiu Podani din Vatra Dornei),Giani Tatu,fratii Spiac,Andrei Sava si altii din Timisoara si nu stiai tu ,care esti de la doi pasi de Radauti,decit faptul ca la concursurile organizate de BSC cea mai mare captura a fost un biban de 7,0 cm.Repet stiu de concurenta dintre Radauti si Suceava dar nici chiar asa!!!

Postat pe:: Joi 06 Ianuarie 2011, 11:59:19

Marcel multumesc !Cu regret vreau sa-ti spun ca virsta si parul alb ar trebui sa fie ultimele "lucruri" de respectat la un OM !Asta are ,si daca o sa dea Dumnezeu,o sa aiba toti! Razboaiele nu le cistiga cei carunti si intelepti ci cei tineri,uneori curajosi pina la ignorarea mortii,cei care ajung vesnic tineri sub forma unui nume scris intr-un cimitir de razboi ,pe o cruce sau ,si mai mult :erou necunoscu!Scuzati ptr.off topic!
  Nimeni nu e profet in tara lui !
  Clubul Sportiv Bucovina Spinning Club e mult mai mult cunoscut in tara decit la el acasa!

Memorat
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Joi 06 Ianuarie 2011, 14:51:16 »

Nucu din pacate ai dreptate cind spui ca recunoasterea valorii individuale sau de club vine din cu totul alta parte decit de la cei de acasa.

Dar cred  ca e chiar bine ca se intimpla asa pt ca e mult mai "dulce". Wink
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Joi 06 Ianuarie 2011, 21:43:26 »

. Caterinca ieftina cu bibani de 7 cm o poate face oricine, pentru ca vorbele astea nu transmit nici un mesaj real.
Prietene ce numesti tu caterinca ieftina a fost dat pe TVR 2 de Victor Tarus in emisiunea Pescar Hoinar de anul trecut, combate afirmatia cu rezultate certe si mai stam de vorba.

Amadeo,mereu a existat concurenta asta intre Suceava si Radauti (si nu numai in domeniul pescuitului) !Aceasta ar trebui sa fie benefica pentru pescuit !Dar nu prea este !
 Despre concursurile organizate de noi,actulalul Bucovina Spinning Club,stiau cei interesati de fenomen !Din Suceava stiau Dan Hrisca ,Strut Cristian si cei care care vizitau Rapitori.ro.E foarte ciudat ca stiau Paco din Ploiesti,Dan Cracin si Vinatorul de pesti din Rimnicul Vilcea,toti baieti de la EAST si Wizard din Iasi,gyorg si ovidiu14 din Ilfov,baietii de la Cluj ,dintre care am sa-mi amintesc cu placere si prietenie de Fane Bondrea,Petrica Moga,Dan Cimpeanu (canada),Renel Pascu,Crist Racz;Sorin Moldovan,Radu Vlasiu,Marius Stanescu ,Vasile Stiopei (care e de origine ca si Tiberiu Podani din Vatra Dornei),Giani Tatu,fratii Spiac,Andrei Sava si altii din Timisoara si nu stiai tu ,care esti de la doi pasi de Radauti,decit faptul ca la concursurile organizate de BSC cea mai mare captura a fost un biban de 7,0 cm.Repet stiu de concurenta dintre Radauti si Suceava dar nici chiar asa!!!

Postat pe:: Joi 06 Ianuarie 2011, 11:59:19

Marcel multumesc !Cu regret vreau sa-ti spun ca virsta si parul alb ar trebui sa fie ultimele "lucruri" de respectat la un OM !Asta are ,si daca o sa dea Dumnezeu,o sa aiba toti! Razboaiele nu le cistiga cei carunti si intelepti ci cei tineri,uneori curajosi pina la ignorarea mortii,cei care ajung vesnic tineri sub forma unui nume scris intr-un cimitir de razboi ,pe o cruce sau ,si mai mult :erou necunoscu!Scuzati ptr.off topic!
  Nimeni nu e profet in tara lui !
  Clubul Sportiv Bucovina Spinning Club e mult mai mult cunoscut in tara decit la el acasa!

Domnule Buculei eu vorbeam doar despre ultima emisiune a domnului Victor Tarus pe TVR2 despre ultimul concurs organizat pe Rogojesti, felicitari pentru cluburile de spining si activitatea lor , eu vroiam sa atrag atentia asupra faptului ca datorita braconajului patronat de domnul Tomosoiu una din principalele piste de spining cum spuneati dumneavoastra a ajuns de rasul lumii,asta era ideea mesajului meu
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Vineri 07 Ianuarie 2011, 09:13:27 »

Prietene Amadeo, fa statisticile pe malul apei, nu in fata televizorului. E drept ca pista Rogojesti a ajuns cum a ajuns, insa e drum lung pana la a face afirmatii de genul celei facute de tine. Chiar si acum, daca s-ar face un concurs pe Rogojesti, tot s-ar mai prinde cativa bibani. Eu inca sper ca vom prinde o reinviere a Rogojestiului. Inca ceva: bibanul puncteaza in concurs de 15 cm. Si referitor la VT, sa stii ca interesele sunt mult prea ascunse si prea complicate pt noi, muritorii de rand.  Wink
Respect!

Postat pe:: Vineri 07 Ianuarie 2011, 09:10:51

Rog un moderator sa mute discutiile off-topic, ca prea am luat-o pe aratura.
Memorat

Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Vineri 07 Ianuarie 2011, 09:34:51 »

uite prietene Marcel si statistica pe malul apei [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Vineri 07 Ianuarie 2011, 09:43:51 »

Risete Risete
Esti blogerist si tvmaniac?
Uite rezultatele oficiale, publicate pe site-ul Ligii romane de Spinning, sub tutela careia s-a desfasurat concursul de la Rogojesti:
As dori, daca se poate, sa nu te mai bagi in discutii numai de dragul lor. faptul ca tit dau cu parerea, in mod negativ, pe un site public, poate influenta, la fel cum ai fost si tu influentat de catre articolul wsb-ilor, felul in care este perceput un concurs sau o pista de catre cei care nu cunosc fenomenul numit "spinning de competitie".
O zi buna iti doresc!
Memorat

Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Vineri 07 Ianuarie 2011, 09:57:04 »

am spus-o si mai sus , felicitari pentru activitate, comentariul meu se referea la braconaj, cat despre " bagatul in discutie"  acest forum nu este liber
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Vineri 07 Ianuarie 2011, 14:43:16 »

Amadeo,ce spune Victor Tarus despre un concurs care a avut loc acum mai bine de 1 (un) an are exact valoare zero ,mai ales ca el nici nu stie unde e Ac.Rogojesti ! Dovezile sint in clasamentul dat de Marcel ! Despre Tarus sint foarte multe de spus !Oricum,la al doilea concurs (atunci cind s-au prins 86 de stiuci) l-am invitat si pe el(era in zona) si mi-a spus ca din cauza faptului ca venea si Viorel Teleianu nu va veni ! Tot despre batrinete :cred ca cel mai greu lucru in lumea asta e sa imbatrinesti frumos ! Orice incercare de a se face vreo legatura cu Tarus Victor e absolut evidenta!
  Ceea ce spun baietii de la WSB e foarte adevarat (cu inirzierile ,care au fost din cauza concurentilor care nu respecta programul,cum se intimpla absolut de fiecare data,cu barca care trebuia sa-i tracteze si care era condusa de doi ageamii etc) dar nu cred ca scaparile astea au influietat rezultatele concursului.Si mai e ceva :si ei stiu cit de greu se organizeza un concurs !

Postat pe:: Vineri 07 Ianuarie 2011, 14:28:28

Cum ti se pare diferenta dintre 7,0 cm (cind bibanul puncta de la 15,0 cm) pina la 36,0 cm ? Demna de un adevarat pescar si lipsita de rautati ,nu ?
« Ultima modificare: Vineri 07 Ianuarie 2011, 14:50:22 de către Sorin Buculei » Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Vineri 07 Ianuarie 2011, 18:49:55 »

Domnul Buculei se pare ca am deschis cutia Pandorei fara sa vreau , ma repet pentru a 3 oara , felicitari pentru  rezultatele dumneavoastra , dar eu ma refeream strict la fenomenul braconajului, ca  sunteti nemultumiti de organizare sau de faptul ca ati prins trei lulele trei surcele la un campionat national e strict problema dumneavoastra de club, dar parerea mea este ca nu se poate sa fii prieten cu braconierul si sa mai ai si " succesuri " in materie de pescuit, cum spune romanul " si cu slanina in pod si cu buricul uns , nu se poate "
Memorat
Pagini: [1] 2 3 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.054 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 09 August 2017, 12:28:42
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.