Prieteni Pescari

Filiale noi

Duminică 22 Octombrie 2017, 06:01:07 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Filiale noi  (Citit de 16600 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #20 : Sâmbătă 15 Ianuarie 2011, 22:01:45 »

D’le presdinte, numai aburitzi lumea chiar daca stiti sau nu stiti, daca vrea sa recunoasca faptul ca nu stia nu este un defact, povestiti tot ce aburitati-va pe baiatii aistea din Pascanai si iesiti din marea nebuloasa si vobiti sa intelege toanta lumea asta ca eu nu mai pot si vreai si eu o poluare cu 10tone de cars de la Moll si mai lasati dracului competotiile istea ca ne sugruma jandarmeria cu ptorocoalele facut nefacuta. Si va trebuie flialele nou d'le prsedinte?
D'le nick numai sarcoltaci lucrurile ca stiai nu stiai nu stii nimic si scoate protocalul cu andarmeria sa-l vad si eu ca presedintele a facut nua facut nicil el stie si am avut sperante mari. Eu atateai am avut de spusei si nu mai spun minic pe forumul asta adio (apana ma razgandesc peste cateva minte)
« Ultima modificare: Sâmbătă 15 Ianuarie 2011, 22:04:16 de către bingogabi » Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #21 : Sâmbătă 15 Ianuarie 2011, 22:14:48 »

Se incadreaza la:

Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
luk
Persona Non Grata
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: pascani

« Răspunde #22 : Sâmbătă 15 Ianuarie 2011, 22:42:52 »

D’le presdinte, numai aburitzi lumea chiar daca stiti sau nu stiti, daca vrea sa recunoasca faptul ca nu stia nu este un defact, povestiti tot ce aburitati-va pe baiatii aistea din Pascanai si iesiti din marea nebuloasa si vobiti sa intelege toanta lumea asta ca eu nu mai pot si vreai si eu o poluare cu 10tone de cars de la Moll si mai lasati dracului competotiile istea ca ne sugruma jandarmeria cu ptorocoalele facut nefacuta. Si va trebuie flialele nou d'le prsedinte?
D'le nick numai sarcoltaci lucrurile ca stiai nu stiai nu stii nimic si scoate protocalul cu andarmeria sa-l vad si eu ca presedintele a facut nua facut nicil el stie si am avut sperante mari. Eu atateai am avut de spusei si nu mai spun minic pe forumul asta adio (apana ma razgandesc peste cateva minte)
Intradevar esti prea destept ,si ai atata substanta cenusie de da pe din afara,si vad ca recunoaste-ti unde ati facut populari , nu a luat viitura pestele?deci se intelege sunte-ti tari,mai rau si greu este sa faceti ceva pt pescari ca vad ca la butoane sunte-ti buni si la criticat,aratati voi ce ati facut pt pescari si pune-ti pe site.
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #23 : Sâmbătă 15 Ianuarie 2011, 22:46:54 »

Sah! Vezi ca-ti ia regele!   sugubat Aplauze Bere
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
luk
Persona Non Grata
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Sâmbătă 15 Ianuarie 2011, 23:14:47 »

Domnul bingogabi intra aici si vezi cum se fac actiuni ,astea facute de noi astia fara prea multa substanta cenusie ,si dupa ce vizualizezi arata si tu ce  ai facut tu pt pescari [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #25 : Sâmbătă 15 Ianuarie 2011, 23:56:18 »

domnu gabi esti plin dematerie cenusie si vorbeste frumos de pacsani caca la noi caras numai gase-sti. Si daca esti as\a distept raspundemi la intrbarea asta: daca noi am facut popular in aval de baraj si pestele migreaz 10 km numai in amont, unde e carasu, da cu capu da beton???dac pestilii ar migra numa in sus inseamna ca ultimii 10 km di ndelta e pustiii.................
E logic sa nu veniti la Aga, mai bine pueti intrbar pe furum..........
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #26 : Duminică 16 Ianuarie 2011, 08:07:43 »

Domnul bingogabi intra aici si vezi cum se fac actiuni ,astea facute de noi astia fara prea multa substanta cenusie ,si dupa ce vizualizezi arata si tu ce  ai facut tu pt pescari [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
daca catfish incearca sa aplaneze situatia,e de admirat acest gest fiindca omul vede putin mai departe,dar luk continua sa emita postulate din neuronul suferind de singuratate,ca urmare am sa-i amintesc ce se intampla cu filiala dupa retragerea denumirii
-zboara din federatie(conducerea a fost anuntata)
-nu mai poate elibera permise pana la rezolvarea litigiului(inspectorul de zona stie situatia)
-nu mai poate lua autorizatia de la MTS,din acelasi motiv
-toate actiunile facute de voi cu denumirea actuala, daca se hotaraste retragerea,sunt riscante
in felul acesta poate iti da George peste degete cand tastezi....si te mai trezesti la realitate
PS norocul vostru e avocatul care e de nota 10.... si sunt convins ca daca avea timp sa se ocupe de conducere nu se ajungea aici Shocked
« Ultima modificare: Duminică 16 Ianuarie 2011, 08:16:23 de către petru » Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Duminică 16 Ianuarie 2011, 10:34:48 »

uuppsssss !!!  Cool
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
bcmarius
Administrator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Duminică 16 Ianuarie 2011, 11:20:55 »

@petru

ai uitat sa zici ca le dispare si faimosul site

auch
Memorat

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.
luk
Persona Non Grata
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Duminică 16 Ianuarie 2011, 13:18:40 »

Repet vb in nume personal si nu trebuie sa cer voie la nimeni sa-mi exprim parerile, domnule petru poate dvs cere-ti voie de  la cineva sa va exprimati,si poate nu ati inteles actiunile respective au fost facute cu masinile noastre si pe baniii nostri si deci prea putin ma intereseaza cum se numeste asociatia ,daca e in federatie,daca elibereaza permise,si nu inteleg de ce ar fi riscante actiunile dupa ce se schimba numele asociatiei,filiala a fost facuta pt  a combate braconajul nu pentru alte motive ,si dupa cum vedeti aici [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] actiunile au continuat si dupa ce ati cerut celor de la pascani sa nu mai posteze atiunile lor pt ca va suprasatureaza site.
 Si deci din punctul meu de vedere amenintarile acestea ca ne retrage-ti numele sau ...,sunt puierile si ca chiar ar trebui cei de la pascani sa se numeasca altfel pt ca va fac de ras cu acctiunile lor antibraconaj,
Si dupa cum stiti s-a fact alt site si duupa retragerea numelui se va face altul cu alt nume.
Cred ca daca nu-i banati pe cei de la pascani va spuneau  si ei ca vor sa se numesca altfel.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Duminică 16 Ianuarie 2011, 15:06:06 »

"Art. 56. - (1) Pentru a se asigura de respectarea legislatiei in domeniul pescuitului, acvaculturii, procesarii, transportului, comercializarii produselor pescaresti si al altor activitati conexe, Agentia Nationala pentru Pescuit si Acvacultura organizeaza actiuni permanente de control si inspectie prin inspectorii piscicoli
   ...............................................................................................
   (3) Procedura de control si procedura de inspectie se stabilesc de catre Agentia Nationala pentru Pescuit si Acvacultura."
   71. Articolul 57 se abroga.
   72. Articolul 58 se modifica si va avea urmatorul cuprins:
   "Art. 58. - Urmatoarele fapte constituie contraventie si se sanctioneaza cu amenda de la 300 lei la 600 lei:
   a) pescuitul recreativ/sportiv al oricaror specii de peste si de alte vietuitoare acvatice vii efectuat fara permis in habitatele piscicole naturale;
   b) neprezentarea permisului, licentei sau autorizatiei atunci cand acestea sunt solicitate de catre persoanele imputernicite sa constate contraventiile/infractiunile;
   c) incalcarea conditiilor prevazute in permis, autorizatie si/sau licenta;
   d) pescuitul recreativ/sportiv al resurselor acvatice vii sub dimensiunile legale."
   73. La articolul 59, partea introductiva si litera d) se modifica si vor avea urmatorul cuprins:
   "Art. 59. - Urmatoarele fapte constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda de la 600 lei la 1.000 lei si cu retinerea si suspendarea pe o perioada de 90 de zile a permisului sau autorizatiei, dupa caz:
   ..............................................................................................
   d) retinerea de catre o singura persoana care practica pescuitul recreativ/sportiv a mai mult de 10 bucati/exemplare/zi, in total, din speciile de pastrav, lipan si coregon in apele de munte sau a mai mult de 5 kg de peste/zi din zona colinara si de ses, cu exceptia cazului in care s-a pescuit un singur exemplar a carui greutate depaseste 5 kg;".
   74. La articolul 59, dupa litera e) se introduce o noua litera, litera f), cu urmatorul cuprins:
   "f) pescuitul recreativ/sportiv in habitatele piscicole naturale, prin orice metode si mijloace, al pestilor si al altor vietuitoare acvatice, in perioada de prohibitie si in zonele de protectie."
   75. La articolul 60, literele a)-d) se modifica si vor avea urmatorul cuprins:

LUK ce actiuni vrei sa faci daca legea 317 spune clar cine raspunde de "antibraconaj"......eu nu am comentat niciodata ce ati facut,cand a venit Antena 3 eu am facilitat interventia reporterului Muscalu(deci am fost deacord cu actiunile voastre pana la un punct)dar cand ati inceput cu ....voi PP Iasi ce ati facut.....
« Ultima modificare: Duminică 16 Ianuarie 2011, 15:10:10 de către petru » Memorat
luk
Persona Non Grata
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Duminică 16 Ianuarie 2011, 15:34:42 »

Nu stiu ce ati inteles dvs din acest articolul de lege sau ordin , eu cred ca atata timp cat o asociatie elibereaza permise si strange banii de la pescarii de pe apele publice ,trebuie sa faca actiuni antibraconaj ,in acele actiuni daca sriprind braconieri poate suna la politie (braconajul  fiind o infractiune).
Daca nu este asa pt ce mai luati banii la pescari explicati dvs ,ca sa inteleaga si pescarii de pe  apele publice,eu cred ca statul elibereaza permisele prin asociatii pt a putea acele asociatii sa-si faca venituri pt aceste actiuuni antibraconaj.
  Si eu cred ca cei de la pascani cand au facut acele actiuni si-au atins scopul,au scazut braconajul in zona si a inceput sa se pescuiasca sportiv in zona pascani
Dar in discutia noastra anterioara explicati cum ve-ti retrage numele si alte alea..,prin asta ati demonstrat ca sustineti aceasta filiala,eu cred ca cei de la pascani ar trebui sa-si schimbe numele ca sa nu va mai faca de ras prin presa cu actiunile lor antibraconaj.
Nu cred ca noua la pascani ne trebuie sprijinul anpa ,fnpsr ,...,noi tot vom face actiuni,deci faceti mai repede schimbarea de nume pt a nu va mai face de ras
Intra-ti aici si vede-ti cu ce fac de ras pp ppascani pe cei de la pp iasi ,pt aceste lucruri trebuie retras numele [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Duminică 16 Ianuarie 2011, 15:45:31 »

luk felicitari pentru actiuni,am vrut sa te intreb care esti tu din filmari ,dar am inteles ca nu poti (fiind sub acoperire)si daca tot discutam de lucruri concrete,zii si mie cate dosare au fost solutionate in urma acestor actiuni? Shocked,sau statistic vorbind dupa ce ti-ai dat seama ca a scazut braconajul?
Memorat
luk
Persona Non Grata
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Duminică 16 Ianuarie 2011, 15:58:34 »

luk felicitari pentru actiuni,am vrut sa te intreb care esti tu din filmari ,dar am inteles ca nu poti (fiind sub acoperire)si daca tot discutam de lucruri concrete,zii si mie cate dosare au fost solutionate in urma acestor actiuni? Shocked,sau statistic vorbind dupa ce ti-ai dat seama ca a scazut braconajul?
va respund la toate cele 3 intrebari:
1.sunt prin acele filmari, ca dupa cum v-am spus suntem mai multi implicati
2.peste30 dosare penale si peste 100 de contraventii,dosarele penale solutionandu-se cu amenzi penale
3.braconajul a scazut ca nu se mai braconeaza ziua mare,si nu am mai surprins asa multi braconieri in ultimul timp,si nu i-a mai vazut pescarii pt ca noi colaboram cu marea majoritate a celor care au luat permis de la noi
Explicati-ne de ce mai strang asociatiile bani de la pescari ,daca nu pt actiuni antibraconaj ,si cum retrage-ti numele filialei pt ca fac actiuni antibraconaj?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Duminică 16 Ianuarie 2011, 16:30:19 »

hai sa facem trafic Rinjet
1.pai eu nu ti-am amintit ca esti sub acoperire si nu poti sa ne arati fata ta Rinjet
2. 30 de dosare...interesant...la nivel de Romania pe probleme de braconaj au fost solutionate 3-4 dosare restu au fost cu neurmarire penala...."nu prezinta pericol social" Rinjet
3.Si la Iasi au fost sute de sesizari ca se braconeaza....din partea membrilor nostri....pe Prut s-a mai intervenit, pe Jijia mai putin......mai mult nu avem puterea sa facem....de ce va freaca grija  ca nu iesim ca voi?
Luk sincer imi e mila de tine,fiindca profilul tau psihilogic,face pe multi sa traga o cocluzie instantanee,si nu in favoarea ta,oricat de mult incerci tu sa ne conviingi ca actiunile antibraconaj sunt moneda forte a unei asociatii...mai bine ai intelege ca legea nu e in favoarea pescarului ci a braconerului(faimoasa replica"nu prezinta pericol social"cred ca iti spune ceva)....am sa te tin la curent cu ce se intampla la ANPA cu noul ordin de pescuit(sunt in comisia de consultare a federatie cu anpa)fiindca vad ca esti prins tare de fenomen....macar daca l-ai intelege
Memorat
luk
Persona Non Grata
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Duminică 16 Ianuarie 2011, 23:37:58 »

Domnul presedinte a-ti evitat raspunsurile,dar va spun si dvs ca daca urmarea-ti emmisiunea de la tvr 2 vedea-ti ca si ipj iasi recunostea ca sunt 36 de dosare penale in lucru datorita apelurilor facute prin 112 de catre membri pp pascani,si daca cere-ti lui george va va da o hartie oficiale trimisa  de ipj prin care erau solutionate dosarele cu amenzi,deci ramane-ti in urma, deci si-au atins scopul acele actiuni antibraconaj
Memorat
catfish
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Luni 17 Ianuarie 2011, 15:01:09 »

am rugamintea de a nu minimiza eforturile si rolul asociatiei prieteni pescari pascani si ca regula generala sa nu criticam persoana ci doar ideile.
Memorat

pescar sportiv
bcmarius
Administrator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Luni 17 Ianuarie 2011, 18:22:56 »

am rugamintea de a nu minimiza eforturile si rolul asociatiei prieteni pescari pascani si ca regula generala sa nu criticam persoana ci doar ideile.

tu chiar vorbesti serios?

s-o vad si pe asta
Memorat

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.
Pagini: 1 [2]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.056 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 19 Septembrie 2017, 18:49:11
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.