Prieteni Pescari

televiziunea online Infopescar TV

Joi 23 Noiembrie 2017, 22:39:11 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: televiziunea online Infopescar TV  (Citit de 9270 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Victorash Info
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Luni 17 Ianuarie 2011, 06:31:10 »

Pentru cei interesati

Infopescar TV emite in acest moment INFOPESCAR TV si PVTV Romania. Cele doua programe pot fi vizializate gratuit pana la 1 Februarie la adresa: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]. Dupa 1 Februarie programele se codeaza, dar taxa de abonare va fi una modica.

Vizionare placuta !
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #1 : Luni 17 Ianuarie 2011, 14:17:26 »

merge superbine Bere
cit de modica?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Victorash Info
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Miercuri 19 Ianuarie 2011, 08:42:17 »

Probabil- inca nu s-au pus cap la cap toate costurile sa vedem exact- lunar se va plati o taxa cat 1 pachet de tigari si un pic Smiley, pe 6 luni( raportat la luna) sub un pachet de tigari Smiley si pe an sub jumate dintr-un pachet de tigari, abonarea pe 6 luni sau 12 luni aduce dupa sine alte beneficii, tombole cu premii totale de aprox 10000 eur ( excursii, cantare, barcute de nadit, aparate foto si altele) . Important este ca lumea sa inteleaga ca avem cheltuieli si trebuie sa le acoperim ca sa putem produce/cumpara emisiuni/plati retransmisia pvtv/comisioanele celor cu microplati etc
Memorat

radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Miercuri 19 Ianuarie 2011, 14:13:45 »

pe an poate mai convine...dar peste 100mii pe luna...fii serios... sincer va sfatuiesc sa nu fiti lacomi...va va iesi profit mai mare daca veti incepe cu pret mai mic iar cand veti ajunge la un nr mare de abonati veti constata ca marirea cu 1 leu la un abonament va insemna un profit mult mai mare decat daca ati incepe direct cu un pret mare ceea ce cu siguranta nu v-ar aduce cine stie ce abonati.
« Ultima modificare: Miercuri 19 Ianuarie 2011, 14:15:45 de către radyus » Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #4 : Miercuri 19 Ianuarie 2011, 14:57:16 »

si eu daca nu fumez Cum?
de banii de  Bere sa nu va atingeti cai bai Evil
Memorat

lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Joi 20 Ianuarie 2011, 17:38:39 »

Probabil- inca nu s-au pus cap la cap toate costurile sa vedem exact- lunar se va plati o taxa cat 1 pachet de tigari si un pic Smiley, pe 6 luni( raportat la luna) sub un pachet de tigari Smiley si pe an sub jumate dintr-un pachet de tigari, abonarea pe 6 luni sau 12 luni aduce dupa sine alte beneficii, tombole cu premii totale de aprox 10000 eur ( excursii, cantare, barcute de nadit, aparate foto si altele) . Important este ca lumea sa inteleaga ca avem cheltuieli si trebuie sa le acoperim ca sa putem produce/cumpara emisiuni/plati retransmisia pvtv/comisioanele celor cu microplati etc
si cam care ar fi modalitatea de plata pt on line tv?
Memorat
Victorash Info
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Joi 20 Ianuarie 2011, 23:07:43 »

modalitatile de plata vor fi sms, card, paypal

oby..de banii de bere nu ne atingem, dar sunt sigur ca toata lumea poate renunta la putin pentru un serviciu.

sper ca toata lumea sa inteleaga faptul ca cheltuielile de productie video nu sunt un fleac, productiile cumparate sau streamingul video costa, altfel era plin de televiziuni pe net, din fericire suntem prima televiziune online din romania cu emisie 24/7 si prima in europa de pescuit cu program non stop.

..dar, ca la orice televiziune, serviciu etc poti sa il alegi sau sa muti canalul daca ti se pare ca nu merita sau e prea scump. deocamdata astea sunt costurile si asta este abonamentul.

cu stima,
Memorat

radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Joi 20 Ianuarie 2011, 23:12:33 »

e plin netul de streaming video...si chiar daca nu sunt considerate ar putea fi considerate televiziuni online preluarile pe streaming, de fapt e cam acelasi lucru...numai ca nu sunt dedicati pe online...
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #8 : Joi 20 Ianuarie 2011, 23:21:43 »

Nu e chiar asa.
"Streaming" e cel la care nu poti derula inainte / inapoi. De exemplu radiourile online; audio+/-video pe YM, Skype si alte programe de genul asta.
La "polul opus" (ca sa-l numesc asa) sunt youtube, triluliru & comp.
Pe de alta parte discutia pe subiect e larga si eu nu stiu exact cum vor implementa.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Victorash Info
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Vineri 21 Ianuarie 2011, 09:36:49 »

"e plin netul de streaming video..."

Corect, si acesta e gratuit la mai toate televiziunile din cablu, deoarece cheltuielile se sustin din cablu.
Infopescar nu este ridicat pe cablu ci doar pe online, de unde trebuie sa-si sustina cheltuielile. De asemenea este singurul care ridica si va ridica in 2011 PVTV pe online( toate celelalte siteuri de tvonline preiau de la noi)

Stiu si eu cateva site-uri din Romania si de pe afara care in schimbul unor clipuri gen youtube, cer cam aceeasi taxe ca programul nostru non-stop.

@Teodor
"Pe de alta parte discutia pe subiect e larga si eu nu stiu exact cum vor implementa".

Nu inteleg la ce te referi cu implementarea..
Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #10 : Vineri 21 Ianuarie 2011, 10:45:34 »

...
Pe de alta parte discutia pe subiect e larga si eu nu stiu exact cum vor implementa sistemul din punct de vedere tehnic; in consecinta nu pot comenta mai mult pe subiect.

(am completat ce am vrut sa zic cu albastru.)
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Vineri 21 Ianuarie 2011, 14:13:47 »

pai eu vb de streaming nu de youtoube sau altceva...cel ce se face cu sopcast si cu tvants si cu multe alte cateva zeci de programe...stiu de astea ca am stat fara tv si am cautat...si acuma pot sa vad online fara plata cam 90% din meciurile din europa directe de fotbal transmise... bineinteles unele cu o calitate mai slaba.. insa cum stiu eu romanul.

ca sa dau un exemplu myp2p.eu (nu am nici un interes) si sunt si alte exemple

bineinteles emisiuni de pescuit mai rar...si de obicei sunt preluari in direct ale celor pe cablu...nu sunt dedicate online.. desi mai gasim si de alea unele, dar de pescuit nu stiu sa fi gasit vreunul.

inteleg costurile de productie insa nu prea inteleg ce costuri asa de mari de streaming pot fi... daca vor fi mai multi useri veti lua mai multi bani si normal atunci veti lua o banda mai mare...adica doar nu o sa luati o superbanda pt 30-50-100 de abonati de ex...

ideea este buna, mai ales ca nu aveti competitie, insa de aia v-am dat un sfat prietenesc, sa nu va lacomiti sa scoateti rapid un profit mare, ca el cu siguranta va fi enorm daca stiti cum sa manevrati afacerea////multa bafta.
Memorat
Victorash Info
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Vineri 21 Ianuarie 2011, 23:46:29 »

Am inteles, credeam ca esti doar carcotas  Rinjet

Bineinteles costurile se reduc semnificativ daca numarul de abonati creste, creste si valoarea premiilor oferite la abonare etc..

cu stima,
Memorat

zoitadaniel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #13 : Sâmbătă 22 Ianuarie 2011, 06:41:14 »

victorash, sa inteleg ca de la 1 feb, cu un sms, putem viziona in continuare? ca eu am satelit de la dolce si nu am nici pvtv nici altceva. si mai vad si eu ceva - moca deocamdata Rinjet- la voi
Memorat
Victorash Info
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Sâmbătă 22 Ianuarie 2011, 11:37:23 »

da, ambele canale infopescar si pvtv, cat si cateva emisiuni de la Fishing and Hunting ( incluse in programul infopescar), printre altele se mai pot vizualiza: serialul Fire de aventura, Pescuitul Crapului partea 1 ( matrix), Pescuit in Romania ( VPTV), in martie am cateva emisiuni cumparate de la Rob Hughes.
Memorat

gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra Neamt

www.planetcarp.ro

« Răspunde #15 : Duminică 23 Ianuarie 2011, 13:23:31 »

Felicitari pentru ce faceti Victor. Va tin pumnii.
Memorat

Clubul Sportiv Planet Carp
Victorash Info
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Joi 03 Februarie 2011, 08:33:54 »

Multumim Gabi

Intre timp am dat drumul si la noul site Infopescar, sper sa va placa !!!
Memorat

Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.049 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 05 Octombrie 2017, 15:10:00
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.