Prieteni Pescari

baraj parcovaci

Joi 23 Noiembrie 2017, 15:02:21 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: baraj parcovaci  (Citit de 23237 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
sebi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« : Marți 13 Februarie 2007, 21:47:36 »

salut pe toti pescarii din iasi -din oras si din tot judetul-vreau sa stiu daca este cineva care cunoaste acest loc ,daca au fost la pescuit in zona si ce au prins???eu sunt incepator Inger si as vrea cateva sfaturi de la "batrani" Rugaciune am luat acest microb acum vreo doua luni si nu mai pot scapa ...am prins cativa clenisori...la undita...m-am intalnit cu multi localnici care dadeau la mate de gaina sau mamaliga ....dar nu am vazut sa prinda ceva doar povesti :cum au prins acu x ani crap de 4-5kg sau bibani!eu sunt din zona  mi-ar fi mai aproape...(lucrez la cotnari) merci
Memorat

prieten pescar
Laurentiu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi tel. 0721.260.219

« Răspunde #1 : Joi 15 Februarie 2007, 18:14:44 »

vreau sa stiu daca este cineva care cunoaste acest loc ,daca au fost la pescuit in zona si ce au prins???
Dupa cite stiu eu, Barajul Pircovaci apartine Apelor RO si nu prea e voie de pescuit decit cu aprobare din partea lor sau prin bunavointa barajistului.
Am fost si eu acolo dar in afara de citiva crapushteni la 300-400 gr si ceva obleti, n-am prins si altceva. Poate n-am ales eu locul cel bun  Trist.
Memorat

Toate cele bune si s-auzim numai de bine, oriunde ne-am afla !!!
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #2 : Joi 15 Februarie 2007, 22:26:09 »

La parcovaci sunt f multe specii de pesti..este pastrav, este coregon, clean, crap, caras, bibistrocel, oblete, porcuso..etc
Eu am pescuit pe Bahlui in aval de baraj si am prins clean..si 1 pastrav..
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
sebi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Vineri 16 Februarie 2007, 12:34:52 »

eu am prins clean dar nnu mai mari de 15-20 cm!! Cum?.parintii lor oare unde erau??bine,ca nu am pescuit decAT IARNA de cand am luat "microbul" din noiembrie incoace
Memorat

prieten pescar
sebi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Vineri 16 Februarie 2007, 12:41:46 »

shi
 nu m-a intrebat nimeni de permis nici macar de sanatate Rinjet.
dar nici pe cei care erau cu setca!! Suparat
Memorat

prieten pescar
sebi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Vineri 16 Februarie 2007, 12:50:17 »

dar vedeti ca d-zeu nu bate cu parul ,stiti faza cu barajistul sicu prietenul lui din botosani care s-au inecat (erau pe o camera de tractor) probabil scoteau setca!!??
Memorat

prieten pescar
EugenM
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Pescar Hoinar

« Răspunde #6 : Duminică 18 Februarie 2007, 14:34:56 »

A fost careva vreodata la barajul de la Parcovaci?
Eu merg de cativa ani si nu am prins niciodata mai nimic. Voi ati auzit sau ati prins (daca ati fost)?
« Ultima modificare: Duminică 18 Februarie 2007, 16:08:14 de către Teodor » Memorat

Musei Eugen, museieugen@yahoo.com
Tel:0745955292;
sebi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Duminică 18 Februarie 2007, 16:18:15 »

in ce loc la baraj?in fata sau la coada ?cu ce ai fost cu undita sau ce?esti din zona ...ca mine?? Wink
Memorat

prieten pescar
EugenM
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Pescar Hoinar

« Răspunde #8 : Duminică 18 Februarie 2007, 16:29:33 »

nu vine fratilor nimeni aici..numai jumatate de sat care pune in traista orice peste, chiar si de 5 cm, cand se prinde ceva de peste 500g se zice ca e minune..eu sunt din Harlau..cam la 9-10 Km de baraj, si de cand ma stiu..am prins o singura data 7-8 carasi (palmari) si toata lumea s-a minunat.
Itr-adevar este peste mare..doar ca e salbatic si sperios tare (mai ceva decat cleanul Tongue). Am auzit povesti cum ca s-a prins, la japca, crap de 22 si 18 Kg. Si barajistu tot de asta a murit..ca a trecut pe langa ei un monstru de asta..si in loc sa dea cu cangea in peste, a dat in camera..ooofff..
La un momentdat a fost luat in concesiune pe un an de cineva si pe tip l-a durut undeva de peste..a tras cu plasele cat a putut.
Asadar..in conditiile in care juma de sat traieste numa cu ce prinde in baraj..si s-a braconat fffff mult, eu personal, nu cred sa mai fie peste (prea mult) acolo.
Dar ce sa fac..e aproape de mine si macar nu stau in casa trebuie sa ies undeva..Anu asta am fost de 3 ori..chiar si azi..si am dat sculele "ca in fantana".
Daca voi ati auzit un truc sau ati prins ceva acolo..poate imi spuneti si mie, sa incerc si eu..

Apropo..e primul an de cand "am intrat in breasla", am permis de pescuit, iar Prutul este cel mai tare. Salutari la toti!
Memorat

Musei Eugen, museieugen@yahoo.com
Tel:0745955292;
Laurentiu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi tel. 0721.260.219

« Răspunde #9 : Duminică 18 Februarie 2007, 22:02:02 »

Si barajistu tot de asta a murit..ca a trecut pe langa ei un monstru de asta..si in loc sa dea cu cangea in peste, a dat in camera..ooofff..
Stii tu ceva dar nu e chiar asa. Barajistul si cu inca unul, calare pe camera de tractor, s-au dus sa scoata plasa. Partenerul barajistului, in actiunea lui de tragere a plasei, a intepat cu cangea PSI, camera. In final, barajistul inecat datorita incilcirii in plasa iar partenerul lui, s-a inecat la 10m de mal din cauza unui stop cardiac.
Memorat

Toate cele bune si s-auzim numai de bine, oriunde ne-am afla !!!
Claudelu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Vineri 20 Septembrie 2013, 20:38:12 »

A fost cineva mai recent la acest baraj ? Ceva informatii ? :d
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.05 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 21 Noiembrie 2017, 14:26:53
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.