Prieteni Pescari

Adunarea Generala 29.01.2011

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 05:49:39 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Adunarea Generala 29.01.2011  (Citit de 10347 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
RazvanSV
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Duminică 30 Ianuarie 2011, 23:44:51 »

Sedinta a avut loc la data si ora  stabilita si in acceeasi locatie, au fost stabilite urmatoarele puncte pe care trebuie sa le atingem anul acesta.
    A fost pezentat raportul de activitate pe anul 2010.
    S-a votat consiliul director intrucat Dl.Lungu Cristian vicepresedinte si Dl.Calinciuc Calin secretar s-au retras din motive personale.
    Au fost alesi in unanimitate:Florea Razvan-presedinte,Diaconita Petru-vicepresedinte,Dumitras Radu-secretar.
    A fost prezent si reprentantul I.P.J.Suceava care a adus la cunostinta adunarii raportul pe actiunile de anti-braconaj care au fost desfasurate impreuna cu asociatia noastra,dupa care a explicat cine poate efectua controale si in ce conditii,controalele de anul acesta se for face atat de catre Politie cat si de catre Jandarmerie impreuna cu noi,nu mai prezentati permisul de pescuit decat organelor de Politie sau Jandarmeriei iar pe zona noastra de pescuit doar reprezentantilor asociatiei noastre care o sa primesca imputerniciri ANPA pentru a efectua controale.
     Pentru corpul de control rog persoanele doritoare sa participe la actiuni de combatere a braconajului sa se prezinte la punctele de distributie a permiselor cu o copie de buletin pentru imputerniciri pe care o sa le obtin  de la ANPA Bucuresti.
      Au avut loc discutii pe toate temele care au fost ridicate de catre participanti.
     Acestea sunt doar cateva puncte care sau dezbatut si  le-am prezentat.

Postat pe:: Duminică 30 Ianuarie 2011, 20:31:12

Cristi Lungu si Calinciuc Calin s-au retras din functie,ei ramanand in continuare membrii fondatori si membrii de baza activi ai asociatiei noastre,am vrut sa precizez ca le multumesc pentru implicarea de care au dat dovada de la infiintare.

Postat pe:: Duminică 30 Ianuarie 2011, 20:35:54

Indata de 28.01.2010 a fost pulicat noul odin de pescuit, am facut parte impreuna cu Petru Diaconita din Comisia de Dialog Social care a avut loc la Bucuresti la sediul Ministerului Agriculturii si lacare a participat Presedintele ANPA, un Secretar de Stat din cadrul Min.Agriculturii,un Secretar de Stat din cadrul Min. Mediului,dupa discutii aprinse a aparut si ordinul,urmand ca in urmatoarere 2 saptamani sa participam la discutii tot la Bucuresti la discutia pe zone de pescuit si pentru a incepe distributia permiselor ANPA.

Postat pe:: Duminică 30 Ianuarie 2011, 20:46:07

http://www.prietenipescari.ro/pescuit/vizualizare/legislatie/ordinul-15-din-20-01-2011-privind-practicarea-pescuitului-recreativ-si-sportiv/
« Ultima modificare: Luni 31 Ianuarie 2011, 14:46:27 de către Teodor » Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

« Răspunde #1 : Luni 31 Ianuarie 2011, 14:27:45 »

Cred ca ar fi utile mai multe precizari despre permisele de pescuit pentru 2011 si de cotizatiile pentru membrii PPSV.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
RazvanSV
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Luni 31 Ianuarie 2011, 20:31:37 »

Cotizatiile pe 2011
        tarif intreg-80 lei 30lei ANPA
   tarif pensionar-50 lei ANPA gratuit
tarif elev/student-40lei 10 lei ANPA
  tarif pensionar peste 70ani-5 lei
Pentru membrii inscrisi anul trecut reducere 10 lei.oricum la toate punctele de distributie a permiselor de pescuit o sa primiti toate detaliile.

Postat pe:: Luni 31 Ianuarie 2011, 20:28:00

Sper ca pana la finele lunii februarie sa incepem distributia permiselor ANPA,asta depinde de cat de repede Agentia le pune la dispozitia noastra.
Memorat
dori
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Targul de pe Jiu

« Răspunde #3 : Luni 31 Ianuarie 2011, 22:10:08 »

Salut!

La fiecare membru se aduna.. sumele acelea, nu ?

De ex. la evel/student, in total 50

Spor la treaba si toate cele bune!
Memorat

Nu putem sa cerem sa fim respectati decit daca  noi dam dovada de respect fata de orice om cu care intram in contact.
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Marți 01 Februarie 2011, 08:56:18 »

nu dori, tarif intreg 80 lei , din care 30 lei ANPA, pensionari 50 lei ANPA gratuit, elev/student 40 lei din care 10 lei ANPA, pensionar 70 up 5 lei ANPA gratuit, asta valabil pentru PP Bucovina Suceava
Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #5 : Marți 01 Februarie 2011, 18:19:04 »

in primul rand regret ca n-am putut ajunge la AG - indatoririle parca se aglomereaza mai mult ca niciodata.
in al doilea rand salut vechea/noua conducere pe care o doresc mult mai putin discreta decat in 2010.
am analizat noua legislatie si - mai mult ca niciodata - astept rezultatele meciului PP-AJVPS in privinta autorizarii pe sectoare de ape.

in alta ordine de idei, l-as intreba pe Razvan ce tarife s-a gandit sa practice PP pe apele pe care le va primi in administrare pentru nemembrii PP? (pescarii sportivi cu permisele luate direct de la filialele ANPA si/sau pescarii sportivi din alte asociatii)

p.s. pentru ca acesta e singurul forum al Asociatiei PP, mi se pare anormal ca baietii din conducere sa posteze o data de doua ori pe luna. fara suparare. de ce atata discretie? Trist

Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #6 : Marți 01 Februarie 2011, 18:25:16 »

am discutat cu Razvan si am zis ca punem tariful cel mai mic
Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Marți 01 Februarie 2011, 18:29:48 »

am discutat cu Razvan si am zis ca punem tariful cel mai mic

tradus in lei???
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
dori
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Targul de pe Jiu

« Răspunde #8 : Marți 01 Februarie 2011, 19:50:32 »

nu dori, tarif intreg 80 lei , din care 30 lei ANPA, pensionari 50 lei ANPA gratuit, elev/student 40 lei din care 10 lei ANPA, pensionar 70 up 5 lei ANPA gratuit, asta valabil pentru PP Bucovina Suceava

Salut!

Mersi. Pe aici ar ajunge 45 ron, cu tot cu ANPA (carnetul inclus) - la elevi/stundenti ma refer.

Scz. de off-topic.

SPor la treaba si toate cele bune!
Memorat

Nu putem sa cerem sa fim respectati decit daca  noi dam dovada de respect fata de orice om cu care intram in contact.
imbirvanescu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Joi 03 Februarie 2011, 19:45:45 »

Buna seara,puteti sa-mi spuneti  unde se afla vreo citeva puncte de distributie a permiselor PP in jud.Suceava? Va rog si ceva despre programul de functionare. Multumesc anticipat.
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Vineri 04 Februarie 2011, 14:27:08 »

anul trecut au mi-am scos de la domnul DH de pe marasesti.  Smiley
Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Vineri 04 Februarie 2011, 20:03:42 »

sau de la Radu de la Baracuda, pe str. Petru Rares Wink
Memorat
imbirvanescu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Duminică 06 Februarie 2011, 18:44:00 »

am inteles ca Radu nu se mai ocupa cu permisele....Sa fie doar zvonuri?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #13 : Duminică 06 Februarie 2011, 19:45:57 »

am inteles ca Radu nu se mai ocupa cu permisele....Sa fie doar zvonuri?
Dumitras Radu-secretar.....oare de ce crezi ca a fost numit secretar?
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Joi 10 Februarie 2011, 12:20:56 »

cred ca citeste prea mult ziarele sau ia in serios prea mult toate birfele sugubat
Memorat
adiy00
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Londra

« Răspunde #15 : Miercuri 05 Octombrie 2011, 13:03:42 »

cine imi poate spune si mie unde e sediul prieteni pescari din suceava?multumesc
Memorat
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Miercuri 05 Octombrie 2011, 20:04:18 »

iesirea spre radauti, treci peste apa sucevei, apoi pasarela si inmediat la prima intersectie faci stanga

mergi inca 250-300 m si pe partea dreapta e sediul   str depoului se numeste
Memorat
adiy00
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Londra

« Răspunde #17 : Miercuri 05 Octombrie 2011, 20:16:59 »

multumesc mult secretar sv

Postat pe:: Miercuri 05 Octombrie 2011, 20:16:03

multumesc mult secretar sv
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.067 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 07 Noiembrie 2017, 09:05:35
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.