Prieteni Pescari

Permise pescuit 2011 vs ANPA

Marți 26 Septembrie 2017, 23:07:08 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Permise pescuit 2011 vs ANPA  (Citit de 138519 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
IlieNeamt
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Piatra-Neamt

« Răspunde #220 : Marți 15 Martie 2011, 21:37:42 »

Si ca o completare : [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

Pescar amator, incepator la rapitor - pam pam ^ ^
Prinde, Cantareste/Masoara si Elibereaza
vv_victor
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #221 : Joi 17 Martie 2011, 20:27:42 »

o sa vina cei de la ANPA sa vada daca sa platit cotizatia la asociatie !  Tongue  Risete
Memorat
ionutmx
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #222 : Sâmbătă 19 Martie 2011, 09:39:10 »

A platit cineva taxa de acces ? Cand stim sigur ca nu vor fi probleme din partea AVPSului?

Ai permis ANPA? Ai acces liber de la politia frontiera? De ce sa ai probleme? Paaaaaaaaaa taxa de acces  Risete Vor taxa de acces sa vina sa stea cu chitantierul la intrarea pe malul Prutului. Nu scrie nicaieri ca eu sunt obligat sa ma duc personal la sediul lor sa arunc cu bani in ei. Vor bani sa stea la intrare sa taie bilet, ca la cinema  sugubat

Chiar este in regula asa ?
Sa ai permis ANPA si mergi la pescuit pe ce balta vrei Prut, Bicaz te asezi pe balta Fir intins si daca vine controlu platesti pe loc cotizatia pe ziua respectiva ?

Va rog raspundetimi ca anul asta vreau sa pescuesc si eu legal !
Memorat
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #223 : Sâmbătă 19 Martie 2011, 12:21:19 »

ionut  dupa  cum  sunt  facute  legile  la  noi   niciodata  nu  vei sti  daca  pescuiesti legal. 
sau  ca  ai  platit  taxa   catre  cei  care  trebuie .
legea  e  tot  facuta  sa  lase  loc  la  interpretari  si  baietii  destepti  sa  o  aplice  asa  cum  vrea  ,,muschiul,,  lor.
scoateti  permis  ANPA si  mai  departe mila  Domnului.
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #224 : Duminică 20 Martie 2011, 10:21:59 »

Dar oare daca pescuesti ilegal iti dai seama ? Intre legal si ilegal exista doar o litera!!Real sau ireal dar asta este realitatea care in alta parte(tara,lume??) ar putea sa para irealitate! Risete Risete Risete.E de ris ?E de tot risu-plinsu!
« Ultima modificare: Duminică 20 Martie 2011, 10:23:59 de către Sorin Buculei » Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #225 : Luni 21 Martie 2011, 11:15:42 »

Ieri m-am intalnit  cu un batran pescar ( pensionar ) care mi-a spus ca a platit cotizatia la AJVPS Raduti si baietii de acolo ( in schimbul sumei de 10 lei ), i-au facut rost de avizul PG de la IJPF Botosani. I-am zis ca nu cred asa ceva ,iar ca drept dovada el a scos din buzunar carnetul de membru AJVPS in care avea atasat avizul PG pe anul 2011 . Nu am stiut ce sa-i mai zic.
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #226 : Luni 21 Martie 2011, 12:38:12 »

Da ce e interzis sa pescuiasca in Botosani pentru cineva de la ajvps?..mai greu e pentru un membru PP sa pescuiasca in Botosani decat ptr un membru Ajvps.
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #227 : Luni 21 Martie 2011, 12:50:21 »

Problema e ca respectivul nu pescuieste in Bt decat ocazional, el pescuieste pe Suceava si Siret in jud Sv, iar raspunsul sau a fost : Daca AJVPS Radauti mi-a facut rost de PG inseamna ca apele sunt ale lor.
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #228 : Luni 21 Martie 2011, 12:56:33 »

Si nu ai mai stiut ce sa ii raspunzi nu?? Pai inseamna ca nici tu nu stii ce inseamna PG...care nu are nici o treaba cu pescuitul... PG poate sa isi faca orice om din tara asta.
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #229 : Luni 21 Martie 2011, 13:08:07 »

Sa lasam polemicile deoparte , si asa sunt destui pe acest forum care au o deosebita placere pt asa ceva.
Pescuiesc pe Prut de peste 15 ani si an de an am obtinut PG-ul de la IJPF Bt, fie direct fie prin posta ( se poate obtine si asa ). Aici intrebarea era , de ce IJPF Bt mai acorda aceasta viza pe  baza carnetelor de membru AJVPS ? Nu este necesar sa ai pemis ANPA ? Aici este dilema mea.
Cand soliciti aceasta viza trebuie sa spui si care este scopul pentru care o soliciti . Daca o soliciti pt pescuit , trebuie sa prezinti un document care sa ateste ca ai dreptul de a pescui pe apele publice.Deci , are legatura si cu pescuitul din moment ce o soliciti pt pescuit.Nu ?
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #230 : Luni 21 Martie 2011, 13:52:30 »

Pana acum foarte putini angajati stiau ce-i ala permis ANPA si rolul lui. Ei cer, pt acordarea PG, carnetul de membru si chitanta de plata. Nu ii intereseaza a cui asociatie e, cat costa, unde pescuiesti, etc.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #231 : Luni 21 Martie 2011, 23:23:55 »

Problema e ca respectivul nu pescuieste in Bt decat ocazional, el pescuieste pe Suceava si Siret in jud Sv, iar raspunsul sau a fost : Daca AJVPS Radauti mi-a facut rost de PG inseamna ca apele sunt ale lor.
Ei pe langa ce a platit la AJVPS Radauti, ca sa pescuiasca in continuare pe Siret si pe Suceava v-a trabui sa achite inca o taxa la PP Bucovina Suceava care este administratorul acestor ape.
Memorat
krapcarasu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #232 : Marți 22 Martie 2011, 00:12:42 »

si permisul anpa
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #233 : Marți 22 Martie 2011, 07:47:41 »

Corect. Asa i-am spus si eu , dar dansul , la cei 67 de ani pe care-i are , e cam greu de convins ca s-au schimbat lucrurile.
Memorat
Poker_fi$h
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

ANPA is fishy

« Răspunde #234 : Marți 22 Martie 2011, 12:53:49 »

Am si eu o intrebare.

A reusit cineva sa platesca taxa de access pentru Prut in zona Iasi?

Chiar costa 3 lei? si da AVPSul chitanta ?
Memorat

Hooked on Fishing !!
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #235 : Marți 22 Martie 2011, 14:12:17 »

Eu astept pe conducatorii PP Iasi sa vina sa spuna da eu am platit taxa acces pe Prut si pot merge...insa vad ca timpul trece...si acusica e 31 decembrie...deci foarte posibil sa ne redirectionam domnilor.
Memorat
bcmarius
Administrator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #236 : Marți 22 Martie 2011, 14:19:44 »

@radyus

Conform legii tu ai de platit o taxa la ajvps, ce astepti de la Prieteni pescari sa iti spuna? "Mergi radyus si plateste!"

cind platesti impozitul la primarie astepti tot la conducerea Prieteni Pescari sa iti spuna? Risete

Esti Membru in vreo asociatie? Ai Permis ANPA? Ai PG? mergi omule la piketu in zona caruia vrei sa pescuiesti ca sa te ia in evidenta si fire intinse.
« Ultima modificare: Marți 22 Martie 2011, 14:21:54 de către bcmarius » Memorat

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #237 : Marți 22 Martie 2011, 14:56:31 »

De la PP Iasi astept sa imi spuna ca uite eu am acces la Prut ca s-a putut...altfel fara a putea plati acea taxa as putea fi amendat si nu am chef sa merg stresat la pescuit, si vreau sa platesc in continuare (sau vroiam) cotizatia la PP, insa vad cum o dati la intors si nu sunteti in stare sa faceti un lucru...cum sa ma astept sa imi dea mie acces daca voi ca lideri nu ati reusit?daca nu ati reusit (eu vreau doar un raspuns sa vad daca se poate)...daca voi reusiti atuncea capat incredere ca se poate... ca una e sa spui uite legea e asa si asa si asa si alta e cum se aplica ca doar daca nu primesc accesul de la ajvps doar nu crezi ca stau eu prin tribunale cu ei.. mai degraba e treaba voastra... deci mai pe scurt nu vreau batai de cap...

treaba cu impozitu'.. nu am pascut porcii impreuna!!

Memorat
bcmarius
Administrator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #238 : Marți 22 Martie 2011, 15:46:07 »

@ radius

Omule,
Taxa aia trebuie sa o platesti la ajvps iasi (pentru prutul pe raza judetului iasi), numai ca ajvps iasi nu o incaseaza inca (au motivele lor).

din cite inteleg tie nu iti da nimeni acces pt ca nu ai permis, nu de altceva.

Fa-te membru la o asociatie (nu neaparat la PP) fa-ti  permis anpa, fa-ti PG si haida la Prut

Ps1
ai fost macar la pp sa intrebi ce si cum cu permisul anu asta?

ps2

Eu nu pasc.

Memorat

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #239 : Marți 22 Martie 2011, 17:29:32 »

Nu ai inteles nimic din ce am intrebat eu.
Memorat
Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.042 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 19 Martie 2017, 08:08:45
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.