Prieteni Pescari

Permise pescuit 2011 vs ANPA

Miercuri 20 Septembrie 2017, 23:13:43 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Permise pescuit 2011 vs ANPA  (Citit de 138304 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
krapcarasu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

« Răspunde #60 : Sâmbătă 19 Februarie 2011, 23:28:50 »

nu vad unde au publicat, vad ca petru stie, ma intereseaza lipoveniul si apa sucevii
Memorat
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #61 : Sâmbătă 19 Februarie 2011, 23:42:56 »

nu vad unde au publicat, vad ca petru stie, ma intereseaza lipoveniul si apa sucevii
ANPA nu a facut public nici un rezultat ...  Wink   In plus, de la evaluarea dosarelor depuse de asociatii si pina la eliberarea de autorizatii de pescuit catre asociatii mai este un pas (un pas care in 2009 nu a putut fi trecut).  Tac
In acest moment orice comentarii privind ce zone de pescuit a luat o asociatie sau alta sunt premature.  Undecided 
Memorat
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #62 : Duminică 20 Februarie 2011, 10:50:02 »

nu  stiu  de  ce  mi  se  pare ca  si pe  la  ANPA sunt  multi care nu  isi  fac  treaba  cum  trebuie   si  c  am  dorm  in  papuci  pe   bani publici.
tare  faza  cu  angajata  care  a uitat sa  treaca prieteni pescari  in  nu  s  ce  registru , asociatie  care  are  aproape 1000  de membri.Smiley)
parca  ptr concesionare   de  ape.
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #63 : Duminică 20 Februarie 2011, 11:04:29 »

ANPA e tot o structura politic creata:acolo sint sotiile,cumnatele,sotii, cumetrii ...etc carora trebuia sa li se dea o ocupatie ,dar mai ales un salariu  Suparat.
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #64 : Duminică 20 Februarie 2011, 19:05:53 »

Are dereptate Dl Buculei , si in ANPA sunt o gramada de persoane care nu au nici in clin nici in maneca cu pescuitul, sunt pilele cuiva si trebuie sa fie si ei platiti, dar nu este un lucru care se petrece exclusiv in ANPA , se intalneste in toate Agentiile Nationale. Personal  sunt adeptul permisului individual pentru pescuit cu drept de pescuit pe ape concesionate in schimbul unei taxe, adica sa ai posibilitatea sa iti scoti permis de la tutungerie si sa-ti alegi locul de pescuit in schimbul unei taxe acolo unde consideri tu ca apele sunt gospodarite  bine si este suficient peste. Astfel v-a aparea concurenta intre administratorii apelor , pentru ca  banii vor veni din taxe in functie de calitatea sectorului de pescuit si nu din obligativitaea inscrierii intr-o asociatie.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #65 : Luni 21 Februarie 2011, 09:26:57 »

vedem daca se publica astazi Rinjet ,dar din ce se zvoneste exista posibilitatea ca ordinul sa fie anulat sugubat de joi posibil sa luam permise Aplauze
« Ultima modificare: Luni 21 Februarie 2011, 09:29:08 de către petru » Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #66 : Luni 21 Februarie 2011, 09:40:48 »

Ce rost are sa mergem pe "zvonuri" ? Vineri o sa apara 1 milion de intrebari de genul "Se dau ?",  "Unde se dau ?", etc.

Daca socotesti joi e finalul termenul de 4 zile rezervat contestatiilor de la publicare evaluarii dosarelor: 2 zile pt contestatii+2 zile pentru evaluarea acestora.
Un zvon ca cel cu anularea nu face decit sa linisteasca apele si sa-i puna pe cei nemultumiti in fata faptului implinit.

nu vad unde au publicat
Rezultatele ar trebui sa apara pe pagina disponibila pe link-ul de mai jos:
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Cind si de ce nu s-au publicat... raspunsul il gasesti in curtea ANPA.

« Ultima modificare: Luni 21 Februarie 2011, 09:43:11 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Poker_fi$h
Oblete
**
Deconectat Deconectat

ANPA is fishy

« Răspunde #67 : Luni 21 Februarie 2011, 16:16:10 »

Se apropie luna martie, si inca nu sunt eliberate permisele. dupa ce ca fura cat pot, bugetarii / politicienii nostri sunt si foarte incompetenti, nu sunt in stare sa dea o lege clara si din timp.
de ce nu au facut balciu asta in octombrie, noiembrie,  sa stim si noi acum una buna, unde ne facem permis, cat costa, la cine .....
Eu as vrea sa ma duc la pescuit cu toate cele in regula... permis, PG la inceputul lui martie, cand o sa fie frumos afara. Nu pot, pentru ca cei alesi de noi , care au grija de " binele tarii si al nostru " sunt  niste dobitoci hoti si incompetenti.
Memorat

Hooked on Fishing !!
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #68 : Luni 21 Februarie 2011, 23:37:41 »

au  fost  in  control  cei  de  la  AJVPS ,2  paznici  de  vanatoare trimisi de Goicea si  2  jandarmi  care nu stiau  ce  trebuie controlat, au  controlat pe  toti  care au  avut permisele la  ei le  au  retinut,  fara  proces  verbal  fara nimik. asa ca  atunci  cand  au  ajuns la  mine  si  la prietenul  cu  care  eram  le  am spus  ca  permisele  sunt  la  vizat si  nu au mai  spus nimik , urmatorii  de langa  noi  au zis  ca permisele sunt la  Botosani    ptr  PG ,  iar   nu le a  mai  zis  nimic.
Memorat
andruska82
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #69 : Marți 22 Februarie 2011, 07:36:38 »

am o dilema daca ajvps nu elibereaza per mise cu se face ca ceva localnici din zona tutora pescuiesc pe raul prut, pe aia nui vede nimeni.............. sau poate au pile
Memorat
cipcop2002
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #70 : Marți 22 Februarie 2011, 11:10:40 »

Eu nu pescuiesc pe zona Tutora, dar din ce se aude in targ...pe zona aia sunt cativa localnici care "presteaza" pentru cineva de PF, si "cotozeaza" acolo, nu stiu daca e cazul cu cei in cauza dar banuiesc ca da; ce sa faci, unii is mai egali ca altii:( !!!!!
ASTA E ROMANIA!!!!!!
Memorat

CiprianP
aleodor45
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #71 : Marți 22 Februarie 2011, 21:14:06 »

Conform anunțului ANPA nr. 694 din 01.02.2011, în data de 19.02.2011 ar fi trebuit ca lista cu acreditările asociațiilor de pescari sportivi care pot elibera permise ANPa si desfășura activități de profil pentru următorii 5, ani să fie publicată. Are cineva veste despre acest lucru? Pe seit-ul lor nu apare încă nimic.
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #72 : Marți 22 Februarie 2011, 21:37:38 »

Si noi asteptam sa se publice ceva concret.  Plictisit

PS.
Umbla vorba ca miine ar avea loc o intilnire la sediul ANPA.
Poate dupa ziua de miine vom sti ceva mai multe.
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #73 : Marți 22 Februarie 2011, 22:08:02 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #74 : Marți 22 Februarie 2011, 22:13:31 »

Nu stiam ca s-au publicat.
Link direct catre pdf-ul ce contine rezultatele pe Moldova:

Edit:
Pentru Suceava: P.P. fil. Bucovina a luat tot.
« Ultima modificare: Marți 22 Februarie 2011, 22:16:26 de către Teodor » Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #75 : Marți 22 Februarie 2011, 22:18:00 »

daca va incalzeste pe iasi aveti(m) Moldova 30km Trist
Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #76 : Marți 22 Februarie 2011, 22:55:14 »

M-am uitat la punctajele de prin tara si la cele din Ardeal mi-a sarit in ochi cel al [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] si imi puneam intrebarea cum de au reusit un punctaj de 86 din 100; iar noi am totalizat doar 60 din 100 ?
Ca idee; nu din alt punct de vedere.
Memorat

sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #77 : Marți 22 Februarie 2011, 23:00:07 »

atat  am  dorit  sa  aud,  Prieteni  Pescari  are  concesionat  pe  urmatorii  4  ani raurile  din  Judet Suceava.
Goicea  sa  mai  vad  eu paznici  de  vanatoare  cu pusca  in  spate  in control.....dra   cu   va   ia.
Memorat
Oliver URSU
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Oriunde pe rau

« Răspunde #78 : Marți 22 Februarie 2011, 23:34:39 »

atat  am  dorit  sa  aud,  Prieteni  Pescari  are  concesionat  pe  urmatorii  4  ani raurile  din  Judet Suceava.
Goicea  sa  mai  vad  eu paznici  de  vanatoare  cu pusca  in  spate  in control.....dra   cu   va   ia.
Smiley
Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #79 : Marți 22 Februarie 2011, 23:39:26 »

Apele din Suceava ce sunt prinse in act le gasiti in captura de mai jos:

* ape_suceava.jpg (29.33 KB, 640x189 - văzut 171 ori.)
Memorat

Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.043 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 14 Iunie 2017, 19:10:07
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.