Prieteni Pescari

CUPA MOLDOVEI 2011

Luni 11 Decembrie 2017, 18:57:47 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 18   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: CUPA MOLDOVEI 2011  (Citit de 132687 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

Go fishing or die trying

« Răspunde #20 : Miercuri 02 Februarie 2011, 10:13:57 »

Da, da, la bucatzica de "colegi".......... Tac
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #21 : Miercuri 02 Februarie 2011, 14:38:46 »

Eu zic sa avem rabdare sa apara si programul competitional al Federatiei si dupa aceea sa luam o hotarare, e pacat sa nu profitam de acest avantaj.
sincer nick nu cred ca e loc de mistouri ...ce legatura are CM cu Federatia Rinjet.....eu cred ca am doua posibilitati ori pun piciorul in prag...ori imi dau demisia
PS aviz amatorilor daca forumul face legea prin asociatie va inselati amarnic si cu asta am terminat
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #22 : Miercuri 02 Februarie 2011, 14:58:44 »

Adica trebuie sa ma autocenzurez in ceea ce scriu pe acest forum? Si chiar daca am fost intradevar malitios cand am spus de etapele organizate de Federatie, cel mai bun lucru este sa-mi demonstreze domnul Popescu ca nu am dreptate si sa faca niste concursuri foarte reusite in Moldova de pe urma carora sa poata profita si CM.
Si nu cred ca e locul si cazul pentru amenintari de genul sa tac din gura ca daca nu............
P.S. Am permis de pescuit de la AJVPS de doi ani de zile, pentru ca altfel trebuia sa stau de fiecare data  o jumatate de ora sa le explic celor de  la PF Botosani ca e valabil si ANPA PP Iasi.
Multumit Petru?
« Ultima modificare: Miercuri 02 Februarie 2011, 15:05:35 de către nick » Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #23 : Miercuri 02 Februarie 2011, 15:32:46 »

La Botosani tot la bucatica, colega? Tie chiar nu ti-a rusine sa pescuiesti asa? Jenat
 Risete Evil
Calm, calm, domnilor, n-are rost sa ne inflamam.
Petru, ai vorbit vreodata cu administratorul de la Horgesti? Sau il cunoaste cineva? Oare nu ar fi de acord sa incercam o etapa?
ca idee...pentru ca am auzit ca apa aceea tine biban, salau si somn.
Memorat

let`em live, they are part of the game!
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Miercuri 02 Februarie 2011, 15:46:13 »

Horgestiul e una din piste ,il cunosc personal pe Florin Albu....am  discutat...intradevar are si salau si stiuca..dar nu in numar mare de un concurs
« Ultima modificare: Miercuri 02 Februarie 2011, 15:53:08 de către petru » Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #25 : Miercuri 02 Februarie 2011, 16:03:04 »

Problema la Botosani e mai grava, in special in zona pichetului Romanesti...aia sunt niste dobitoci acolo, vor sa para interesanti, eu, cu toate actele si permisele in regula, am tot intampinat probleme...la localnicii care pescuiesc la coasa nu le zice nimeni nimic....
Memorat

bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Miercuri 02 Februarie 2011, 16:10:22 »

....
P.S. Am permis de pescuit de la AJVPS de doi ani de zile...

Colegu, cat e permisul la concurenta?

Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Miercuri 02 Februarie 2011, 16:10:47 »

Ca tot ai adus vorba:
PF-ul nu le va zice nimic la localnici in situatia respectiva pe principiul "o mina spala pe cealalta".
Stiti si voi motivele foarte bine.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #28 : Miercuri 02 Februarie 2011, 16:17:49 »

"Colegu, cat e permisul la concurenta?"
Mai scump ca la PP..........
Memorat

bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Miercuri 02 Februarie 2011, 16:19:43 »

Si Bicazul ar fi o altenativa buna, mai ales ca-i "gratis", se pescuieste cu permis si nu trebuie sa dai socoteala nimanui.
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Miercuri 02 Februarie 2011, 19:02:11 »

Incercam un Rogojesti la CM ? Anul trecut nu s-a pescuit la rapitori pe lac (din barca) decit f.putin.Stiu citiva care si-au vindut barcile dupa ce stiuca s-a terminat ! Dupa citi bibani mici erau acu doi ani e posibil ca specia sa se fi refacut si sa fie un concurs reusit ! Oricum Manjestiul nu cred ca mai intra in discutie ! Propun o etapa pe Bicaz ,la inceput de sezon,si va fi lume multa tinind cont de concursurile ligii, si o etapa pe rogo pe la inceput de august sau sfirsit de iulie dupa ce verificam pista!
Memorat
narcisandrioaie
Alevin
*
Deconectat Deconectat

cine nu bea nu prinde!

« Răspunde #31 : Miercuri 02 Februarie 2011, 19:47:02 »

WFT spune prezent indiferent de locatie. Pe Bicaz, la inceput de sezon suna f. interesant .sugubat
Memorat
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Miercuri 02 Februarie 2011, 19:51:54 »

Da, da, la bucatzica de "colegi".......... Tac

Domnule coleg ,chiar ai devenit mai  spiritual de cind imi folosesti atit de des apelativul "colegu"....nu stiu cum e sa dai la "bucatica de colegi" dar am vazut cum e metoda  "salaul la  sacosa "  Suparat

Nu cred ca e cazul sa facem caterinca ieftina si gratuita la adresa altora daca topicul nu-l impune ...

In rest a fost super OK si la CM din primavara precum si la intilnirea de la Minjesti din noiembrie de la  Cupa PP chiar daca au fost prezenti doar 5-6 pescari .

Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #33 : Miercuri 02 Februarie 2011, 20:05:31 »

Si Bicaz e ok, insa doar cu antrenamente in prealabil, e prea mare apa aia! Rinjet
Memorat

let`em live, they are part of the game!
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #34 : Miercuri 02 Februarie 2011, 20:21:30 »

Vali, de unde pana unde reactia asta? Discutia era intre mine, Leba si Marcel si se referea strict la COLEGI DE CLUB(dupa ce au spus ei ca pescuiesc la bucatica) si ma refeream la ei, daca vroiam sa faca caterinca ieftina spuneam BUCATICA DE COLEGA si atunci da era vorba evident despre tine. Daca aveai nelamuriri, puteai sa ma suni si lamuream in 10 secunde problema, ai preferat sa sari in sus in mod gratuit.
Hmmm, astazi m-au dezamagit doi oameni, poate este din cauza ca forumurile sunt impersonale si nu arata intotdeauna ce ai vrut sa spui, sau poate nu............
Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Miercuri 02 Februarie 2011, 20:38:58 »

Nick cind scrii pe forumul public nu poti vorbi DOAR cu COLEGII de club...cu ei poti vorbi privat sau pe tel...altfel se pot naste "chestiuni" impersonale.

Aici in discutia din topic era vorba depre CM ,CM la care am participat si eu ca si altii din afara PP si ne-am simtit bine ,cel putin eu...

Ai inceput caterinca cu federatia , ai dat-o pe "colegii" si de la mine din birou se simtea asa un iz de mistocareala ieftina si gratuita ....

Daca si eu si Petrus fac parte din cei 2  oameni care te-au dezamagit azi, doar pt. ca nu impartasim acealeasi "sentimente " cu tine  fata de federatie ,imi pare tare rau ...

In rest vezi bine ca nu am nimic personal de impartit cu tine ,caci daca aveam ceva dezvoltam nitel subiectul "salaul fermecat " dar nu e cazul dupa cum sper ca observi.

Cit despre dezamagiri in cazul unor  pescari de competitie   Pling Pling Pling Pling nu cred ca e cazul sa le dezvolt aici. Jenatmi-ar lua prea mult timp si chiar nu merita ...

In rest numai de bine  Wink

Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Miercuri 02 Februarie 2011, 20:40:54 »

nick eu zic sa terminam cu disputa si sa discutam pe subiectul Cupa Moldovei ......fiindca poate degenera si nu are rost ...chiar daca te-am dezamagit
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Miercuri 02 Februarie 2011, 20:44:55 »

Asa ! asa... sa nu degenerati.

Ca pe aia degerati ii mutam in alta parte.. la congelator.  Tongue
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #38 : Miercuri 02 Februarie 2011, 20:45:09 »

Parerea mea despre Federatie am spus-o sus si tare, nu trebuia sa ma ascund in spatele unor mistouri sau aluzii, nu am vazut insa unde am facut aluzii la tine sau la Petru. Eu pot face diferenta intre prietenul (cel putin asa credeam eu) Vali si cel care are functia de sef competitii FNPSR. Daca critic anumite probleme din Federatie, asta nu inseamna implicit ca te critic pe tine sau pe Petrush.
Memorat

Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Miercuri 02 Februarie 2011, 20:50:28 »

Daca vreti sa schimbati subiectul discutiei, deschideti topic separat si scrieti acolo.
Aici se discuta despre CM.
Pentru neclaritati in legatura cu ce si cine a postat folositi mesajele private.

Incepuse discutia frumos si o ia in balarii.
Ia'nuitati, parca sunteti la CM.

* P1090016.JPG (78.63 KB, 640x480 - văzut 116 ori.)
Memorat

Pagini: 1 [2] 3 4 ... 18   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.063 secunde cu 27 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 08 Decembrie 2017, 13:37:11
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.