Prieteni Pescari

Disputa Prieteni Pescari - AJVPS Suceava

Sâmbătă 26 Mai 2018, 09:28:02 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Disputa Prieteni Pescari - AJVPS Suceava  (Citit de 203658 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

« Răspunde #100 : Luni 30 Mai 2011, 09:51:00 »

asa e. vrem nu vrem cred ca va trebui sa platim si la ajvps. dar totusi pp bucovina nu a primit in administrare apele din judet pe urmatorii 5 ani?
Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #101 : Luni 30 Mai 2011, 11:11:16 »

Intreaba-ma ca sa te intreb .
E statul lui Goicea si compania in jud. Suceava.
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #102 : Luni 30 Mai 2011, 11:18:30 »

asta e . trebuie sa ne resemnam. acum iar tre sa dau bani pe permis la ajvps. si pe astia nici capu nu ii doare sa faca controale , populari sau altele si lucru asta ma enerveaza teribil
Memorat

radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #103 : Luni 30 Mai 2011, 11:32:47 »

Da dar mai frustrant e sa vezi atitudinea celor de la PP care nu vor sa lamureasca membri si sa isi enunte o atitudine realista fata de ceea ce se intampla, ceea ce s-a intamplat.

Vad numai raspunsuri de genul nu va lasati intimidati, daca vine AJVPS pe balta sa va taie chitanta de nspe mii de lei...datii in judecata...etc... pentru ce mai avem nevoie de voi atunci? Eu cand ma duc pe balta vreau sa stau relaxat, cu acte in regula, nu sa ma frece un ****** si sa inceapa sa imi puna tot felul de taxe. Lipsa abordarii realiste si civilizate a situatiei si din Iasi si din Sv denota de fapt lipsa de interes a PP fata de cerintele membrilor sai; adica de fapt cerinta voastra, la fel ca si AJVPS, ramane banii jos si descurcativa. Asa pot sa ma duc la o alta asociatie si sa obtin ANPA cu 40 ron si imi ofera exact aceleasi conditii ca si voi.

Sincer va credeam mai seriosi, v-am luat apararea si pe forum de fiecare data sperand la ceva mai bun, insa tinand cont de atitudinea afisata si de raspunsurile date de cand s-au facut concesionarile, m-am lamurit.
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #104 : Luni 30 Mai 2011, 11:46:36 »

Cea mia tare faza a fost :  " avem un rezultat pozitiv".....
Care e ala ?
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #105 : Luni 30 Mai 2011, 11:47:41 »

sa stii ca ai dreptate .vinerea care vine vreau sa ies la pescuit pe apa sucevei k ma cam plictisit prohibitia, dar habar nu am ce trebuie sa fac. mi-am facut permis la pp pt ca asa am crezut ca e normal. acum trebuie sa imi fac din nou la ajvps. pot pescui legal numai cu permisul pp ? venitul meu de student e aproape 0 si nu imi permit sa arunc cu banii in stanga si in dreapta. spuneti-ne clar ce trebuie sa facem ca sa pescuim LEGAL pt ca eu merg la pescuit ca sa ma relaxez si ca sa stau linistit si nu vreau sa am parte de certuri,amenzi sau alte chestii de genu asta
Memorat

vhrihor
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #106 : Luni 30 Mai 2011, 12:01:28 »

cititi aici : [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

" O zi proastă de pescuit este mai bună decât o zi bună de lucru. "
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #107 : Luni 30 Mai 2011, 12:05:01 »

deci eu daca as pati ce patesc aia din articol as da in judecata asociatia care mi-a facut permis si le-as lua si chilotii de pe ei ca sa nu mai tepuiasca oamenii.
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #108 : Luni 30 Mai 2011, 12:17:30 »

cititi aici : [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
bun articolul. prezinta bine situatia in care ne aflam. dar tot nu gasesc raspunsul la intrebarea mea . ce  trebuie sa fac ca sa pescuiesc legal? sa platesc la amandoua asociatiile? nu vad rostu. deci daca am permis pp si da peste me ajvps imi da amenda , daca vine pp si am permis ajvps iau amenda deci tot raul cade pe pescari care platesc si nu prea primesc nimic in schimb
Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #109 : Luni 30 Mai 2011, 13:50:21 »

voi va da-ti  seama de situatia creata?....sunt autorizatii valabile pe 5 ani.....traim in Romania......tara tuturor posibilitatilor......dam si noi ANPA,in judecata, ca a eliberat autorizatii pe zone aflate in litigiu?  sugubat Risete Rinjet
« Ultima modificare: Luni 30 Mai 2011, 13:53:22 de către petru » Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #110 : Luni 30 Mai 2011, 14:16:43 »

faceti ce stii. dar noi ce facem ? putem spune ca pescuim legal pe apele din jud Suceava cu permis pp?
Memorat

haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #111 : Luni 30 Mai 2011, 14:26:28 »

voi va da-ti  seama de situatia creata?....sunt autorizatii valabile pe 5 ani.....traim in Romania......tara tuturor posibilitatilor......dam si noi ANPA,in judecata, ca a eliberat autorizatii pe zone aflate in litigiu?  sugubat Risete Rinjet

obligatoriu trebuie facut ceva, chiar si - sau mai ales - in instanta.
pescarul de rand, cotizant, nu e vinovat cu nimic de jocurile si de nesimtirea altora.
asta in timp ce braconierii isi vad linistiti si imperturbabil de setcile, ecranele, voloacele sau mai cine stie ce nazbatii de-ale lor.

ideea este ca atata timp cat suntem membri ai unei asociatii si nu simpli purtatori de permis ANPA, trebuie sa fim reprezentati de forul de conducere al asociatiei, for care trebuie, clar, sa se miste repede sau foarte repede.

p.s. eu unul asteptam si astept si o pozitie a lui Razvan!
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
danubianu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #112 : Luni 30 Mai 2011, 14:53:38 »

Din punctul meu de vedere, autorizatia de concesionare a apelor din Suceava pentru PP e lovita de nulitate, din momentul in care ICCJ a respins recursul ANPA. Cei de la ANPA sunt obligati sa reinnoiasca contractul cu AJVPS. Cel putin pana cand era valabil vechiul contract. Oricum situatia e clara: cei de la AJVPS ii vor rade pe toti pescarii PP care vor fi gasiti pe balta cu tot cu cartonas ANPA. O situatie de rahat, intr-un oras de rahat, intr-o tara de rahat. Sincer sa fiu mi-e o sila de tot ce se intampla. Ca sa nu mai vorbim ca tot sulimea are de suferit.
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #113 : Luni 30 Mai 2011, 15:04:44 »

Haiduc, asteptare placuta ! Eu de vineri i-am cerut d-lui Florea sa ia pozitie fata de aceasta problema si inca nu a scos nici un cuvant . Cred ca am acest drept deoarece am cotizat la asociatia d-lui si anul trecut.
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #114 : Luni 30 Mai 2011, 15:29:02 »

Scenariu Fictiv:

Ajvps-istul Y:...Domnu' X-ulescu un pastravior ceva...,o ciuta,un purcelus mistret,un chiolhan cu baietii la cabana,...o acadica....?
Domnu X-ulescu(unu' care a avut un cuvant greu de spus in proces):Hai ca vedem noi...mai stam de vorba...(adica un mare DAAAAAAAAAAAA!)

....si asa s-a castigat procesul...e vechi de cand lumea la noi in tara.Asta e parerea mea.
Memorat
imbirvanescu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #115 : Luni 30 Mai 2011, 19:38:25 »

as vrea sa vina unul dintr-o parte sau cealalta sa -mi ceara permisul de pescuit.... stiu ca osul are ceva carne pe el dar treziti-va d-lor ca trece anul .
Memorat
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #116 : Luni 30 Mai 2011, 21:55:38 »

alo ....
 consultati un avocat.
 ca la prosti.
 reclamantul nr 2 adica   AJVPS
 da in judecata nr 1 adica ANPA  parat

SOLUTIA- respinge ca nefondat
 adica nu are temei legal

ce dracu e asa de greu de inteles ?

si va mai dati si destepti pe net.

sau aveti interese sa bagati strambe.

incheiem subiectul !!!!!!!!
Memorat
danubianu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #117 : Luni 30 Mai 2011, 22:27:52 »

Domnu Secretar. Poate daca n-ai fi ocupat sa ne faci prosti, ai da un click pe "goagal" si ai vedea ca ANPA a pierdut procesul la Judecatoria Suceava, iar recursul s-a judecat la ICCJ unde ANPA a pierdut si acolo. Ce avocat mai trebuie? La ICCJ s-a judecat recursul la dosarul 319/39/2010. Uite ca am cautat eu ... ca la prosti.

* 1.jpg (76.55 KB, 755x648 - văzut 102 ori.)
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #118 : Luni 30 Mai 2011, 22:37:00 »

domnu secretar sv dumneavoastra sunteti secretarul pp suceava sau e doar un nick name?
Memorat

ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #119 : Marți 31 Mai 2011, 07:52:04 »

El e secretarul "prostilor". Ar trebui banat pentru limbaj jignitor la adresa membrilor PP . Unul dintre moderatori ar trebui sa ia atitudine fata de aceste jigniri. Este un site public cu subiecte de interes general , care se pot dezbate la infinit , nu pana se gaseste un " destept" ( "destept "~eáptă (~épți, ~épte) -Care vădește deșteptăciune; cu capacități intelectuale deosebite; inteligent. <lat. deexcitus) sa zica ca " se incheie subiectul". In general prin " secretar " se intelege o persoana care are minime cunostinte in domeniul legislativ , iar interpretarea eronata ( adica dupa bunul plac ) a sentintei unui proces denota exact contrariul.
 Regula pumnului in gura nu se mai aplica intr-o societate care se doreste a fi civilizata si democratica.
Am inteles si de ce domnul Florea nu da raspunsuri , el se antreneaza sa participe la concursul de crap.
« Ultima modificare: Marți 31 Mai 2011, 07:58:36 de către ochiulvigilent » Memorat
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 22 Aprilie 2018, 12:06:04
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.