Prieteni Pescari

Disputa Prieteni Pescari - AJVPS Suceava

Joi 26 Aprilie 2018, 02:55:06 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Disputa Prieteni Pescari - AJVPS Suceava  (Citit de 200534 ori)
0 Utilizatori și 3 Vizitatori pe acest subiect.
imbirvanescu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #200 : Sâmbătă 11 Iunie 2011, 11:22:20 »

care stiti in baza caror documente se poate pescui la prut pina la urma? am inteles ca se cere viza ajvps Bt. si ca se elibereaza si permis anpa tot de ei.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #201 : Sâmbătă 11 Iunie 2011, 12:07:57 »

disputa din presa [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
incerc sa caut articolul din Monitorul de Suceava

Postat pe:: Sâmbătă 11 Iunie 2011, 12:05:51

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #202 : Sâmbătă 11 Iunie 2011, 19:11:34 »

Foarte interesante comentariile din subsolul articolului  Risete
Memorat
Oliver URSU
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Oriunde pe rau

« Răspunde #203 : Luni 13 Iunie 2011, 00:30:20 »

sugubat sugubat sugubat la AJVPS-SV e disperare mare... !!! pescarii nu au cotizat la fel ca in alti ani ( le-au ajuns 18 ani in care toti au platit la ei si nu au facut absolut nimic ) ... vanatorii .... pauza... e 2200 ron taxa de vanatoare acum.. + inca 200 euro ceva pentru administrare fond... da intrebarea e .. care fond? care fonduri de vanatoare? asociatiile care acum is mici o sa devina mari si tari.
 Risete Risete
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #204 : Luni 13 Iunie 2011, 13:28:41 »

eu astept sa vad cum va reusi ANPA sa le prelungeasca contractul .....findca nu prea au cum.....oare cei  de la Curtea Constituionala au stiut ce fac Rinjet sugubat
Memorat
imbirvanescu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #205 : Luni 13 Iunie 2011, 16:24:48 »

parerea mea care oricum nu conteaza e ca o musamalizeaza ei cumva deoarece "corb la corb nu-si scoate ochii "si plus de asta tare-i buna carnita de vinat......
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #206 : Sâmbătă 18 Iunie 2011, 04:00:07 »

care stiti in baza caror documente se poate pescui la prut pina la urma? am inteles ca se cere viza ajvps Bt. si ca se elibereaza si permis anpa tot de ei.
acum m-am prins, esti limitat tare

Postat pe:: Sâmbătă 18 Iunie 2011, 03:44:35

din ceea ce am discutat cu Razvan ieri am inteles ca zilele astea seful se intalneste cu nea Manaila. ideea este ca ICCJ a suspendat sentinta cu pricina, SI-A DAT SEAMA DE EROAREA JURIDICA FACUTA SI VA REDACTA O ALTA SENTINTA!
asa ca mai baieti puneti mana de la mana si protejati, populati arealul apelor din jud. SV. daca prideti cate 20 kg de scobar da-ti macar 2kg inapoi la sfasitul zilei. acest gest nu doare!
Memorat
etapmoto
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #207 : Sâmbătă 18 Iunie 2011, 08:09:46 »

ideea este ca ICCJ a suspendat sentinta cu pricina, SI-A DAT SEAMA DE EROAREA JURIDICA FACUTA SI VA REDACTA O ALTA SENTINTA!

complet eronat. ICCJ nu a emis nici o sentinta, doar a respins apelul facut de anpa ca nefondat.
Memorat
aleodor45
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #208 : Sâmbătă 18 Iunie 2011, 12:41:56 »

Mi-e aproape imposibil să cred că există o asemenea variantă: revizuirea, înlocuirea etc.Nu cred că - legal, vorbind - o asemenea situație e posibilă.
    În primul rând, ar crea un precedent foarte periculos pentru ICCJ, iar pe de altă parte, a-ți recunoaște greșeala ...e cam greu de acceptat.
Regret, dar așa ceva nu cred că e posibil... Ar fi prea frumos să fie adevărat.
Memorat
77spin
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #209 : Duminică 19 Iunie 2011, 13:29:59 »

avem onoarea sa intalnim un procesoman in persoana d-lui GOICEA
 caz unic in romania aceasta disputa
 ne putem astepta la orice din partea lui
 conducerea PP sa fie inarmata cu rabdare maxima iar membrii ei la fel.
Memorat
imbirvanescu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #210 : Duminică 19 Iunie 2011, 19:58:01 »

Luciane, in legatura cu limitarea s-ar putea sa fie exact invers.... daca ai de postat ceva pe acest site fa-o in termeni cit de cit civilizati deoarece nu te-a jignit nimeni ceea ce nu se poate spune si despre tine.
Memorat
etapmoto
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #211 : Duminică 19 Iunie 2011, 20:49:59 »

..............ICCJ a suspendat sentinta cu pricina, SI-A DAT SEAMA DE EROAREA JURIDICA FACUTA SI VA REDACTA O ALTA SENTINTA!..........................................................

ai dreptate cu limitatul, imbirvanescu.
 nepotul lui manaila(vezi-nea manaila)  vorbeste prostii(ICCJ a suspendat sentinta cu pricina).
 cineva neavizat citeste si chiar crede.
 uite asa apar tot felul de stiri senzationale, si ca sa para cit mai veridic mai asociaza si cite un nume(razvan) la stirea sa senzationala.
  asemenea stiri ar fi bine sa le prezinte prima bunicilor sau nepotilor dumisale.
Memorat
aleodor45
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #212 : Duminică 19 Iunie 2011, 22:43:48 »

etapmoto, informația ta e foarte incitantă. Ne poți spune de unde o ai, eventual de unde o putem afla și noi? Este publică această informație? Dacă e așa, ar fi o premieră absolută, cel puțin din punctul meu de vedere...Aștept cu nerăbdare un răspuns din partea ta.
Memorat
etapmoto
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #213 : Luni 20 Iunie 2011, 10:19:47 »

informatia cu pricina a fost postata de lucian_sv in acest topic, si dupa cum va dati seama, nu are nici un graunte de adevar la baza.
 sant persoane care atit pot gindi, si mai posteaza si pe forum emanatiile lor geniale.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #214 : Luni 20 Iunie 2011, 17:19:09 »

eu am primit raspunsul din partea ANPA:
" Urmare adresei dv,nr 12/07.06.2011 inregistrata la Agentia Nationala pentru Pescuit si Acvacultura sub nr 42988/07.06.2011 referitor AJVPS Suceava va comunicam urmatoarele:
  Am formulat o invitatie catre AJVPS Suceava in vederea desemnarii unor reprezentanti in vederea clarificarii juridice a suprafetelor de teren luciu de apa pe raza judetului Suceava,rezultatul acestei concilieri urmand a fi comunicat si asociatiei dvs."
Memorat
cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #215 : Marți 21 Iunie 2011, 07:34:56 »

Singura actiune logica pe care P.P o poate face(si vad ca o face) e sa impulsioneze A.N.P.A sa-si rezolve pe cale amiabila diferendul juridic cu AJVPS.
Ca Goicea se va sterge la c... cu invitatia ANPA(din moment ce nu recunoaste ANPA) e alta poveste...
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #216 : Joi 23 Iunie 2011, 10:09:43 »

A fost Razvan la Bucuresti si a stat personal la discutii cu dl Manaila si pot sa va spun ca lucrurile vor inclina in favoarea noastra.....e destul de complicat ca le faca un nou contract dupa modelul celui vechi....traim in Romania.... Risete
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #217 : Vineri 24 Iunie 2011, 18:18:59 »

Petrush,asa spune si maretul,teribilul,mega...,extra...popescu Risete.Cele spuse de acelasi celebru manaila ,au dus la o hotarire irevocabila si definitiva a ICCJ.Acelasi manaila ,nu a tinut cont de legislatia din romania si a concesionat(sau atribuit,sau ....) un bun cu care era in litigiu.Parerea mea e ca ar trebui sa fi mult mai rezervat fata de ce spune (probabil si scrie) acest munument de incompetenta ,aroganta,nerusinare si fudulie!Gindeste-te ca exista o hotarire a ICCJ! Tu ce vrei sa spui ?Ca manaila o sa faca si o sa dreaga si o sa se revina sub atingerea baghetei sale magice asupra unei hotariri an ICCJ? Tu oare ai postat fara sa-ti dai seama ce spui ?!!Pe tine te-ar bucura sa nu se respecte o hotarire a ICCJ? Ca ne convine au ba,goicea s-a dovedit mult mai eficient si inteligent!Si nu are cont pe niciun forum de pescuit  Risete!Cu alte cuvinte ,el tace si face! Despre a tacea mai sint multe de spus Risete!
« Ultima modificare: Vineri 24 Iunie 2011, 18:20:33 de către Sorin Buculei » Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #218 : Vineri 24 Iunie 2011, 19:00:18 »

Petrush,asa spune si maretul,teribilul,mega...,extra...popescu Risete..Parerea mea e ca ar trebui sa fi mult mai rezervat fata de ce spune (probabil si scrie) acest munument de incompetenta ,aroganta,nerusinare si fudulie!Gindeste-te ca exista o hotarire a ICCJ! Tu ce vrei sa spui ?Ca manaila o sa faca si o sa dreaga si o sa se revina sub atingerea baghetei sale magice asupra unei hotariri an ICCJ? Tu oare ai postat fara sa-ti dai seama ce spui ?!!Pe tine te-ar bucura sa nu se respecte o hotarire a ICCJ? Ca ne convine au ba,goicea s-a dovedit mult mai eficient si inteligent!Si nu are cont pe niciun forum de pescuit  Risete!Cu alte cuvinte ,el tace si face! Despre a tacea mai sint multe de spus Risete!

versus acest "munument" de competenta - goicea!
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #219 : Vineri 24 Iunie 2011, 22:04:21 »

A fost Razvan la Bucuresti si a stat personal la discutii cu dl Manaila si pot sa va spun ca lucrurile vor inclina in favoarea noastra.....e destul de complicat ca le faca un nou contract dupa modelul celui vechi....traim in Romania.... Risete
are dreptate dl Buculei, ar trebui sa stii cand sa taci, problema este intre ANPA si AJVPS, PP in momentul acesta trebuie doar sa-si reprezinte membrii ....
Memorat
Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.081 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 07 Ianuarie 2018, 10:17:42
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.