Prieteni Pescari

Disputa Prieteni Pescari - AJVPS Suceava

Sâmbătă 26 Mai 2018, 09:24:14 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Disputa Prieteni Pescari - AJVPS Suceava  (Citit de 203657 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
vhrihor
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #260 : Marți 24 Iulie 2012, 22:41:57 »

Astazi Razvan e la ANPA Bucuresti pentru a lamuri problema care e destul de grava ,pe noi ne intereseaza care e baza legala prin care a fost facuta anexa la contractul expirat din 2011,el fiind facut in baza unei hotarari judecatoresti  Cum? .Daca va uitati atenti la HG 1016 acesti 100 lei se considera suprataxare,fiindca regulamentul propiu trebuia avizat de ANPA in baza autorizatiei de pescuit pe care AJVPS nu o are......e o mare incalceala la care si un jurist experimentat isi pune mana in cap  Cum?
In functie de ce se rezolva la Bucuresti am sa va informez

Ceva știri de la București?  Cum?
Memorat

" O zi proastă de pescuit este mai bună decât o zi bună de lucru. "
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #261 : Miercuri 25 Iulie 2012, 08:34:18 »

ANPA incearca sa negocieze cu ambele parti pentru a se ajunge la o intelegere,daca noi am acceptat 1/2 din ape ,Ajvps vrea anularea autorizatiilor noastre pe motiv ca au hotarare judecatoreasca.Si de aici incepe circul  cu procese,plangeri penale......asta e Romanica tara tuturor posibilitatilor
Memorat
Dakul
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #262 : Luni 30 Iulie 2012, 18:06:47 »

Fir intins
Buna ziua.Vreau si eu o lamurire se poate sau nu pescui astazi...maine...cu permisele eliberate de PP sau nu?Am inteles ca pe Lipoveni pe apa Sucevei sau luat permisele PP de catre AJVPS.Cu stima.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #263 : Marți 31 Iulie 2012, 07:40:07 »

si eu as vrea o lamurire  Cum? daca legea spune ca singurele organe de control sunt politia ,jandarmeria si inspectorii ANPA de ce pescarii dau carnetul de membru,fiindca la control se cere permisul de pescuit  Cum?.Daca ajvps vine cu paznici lor nu crede-ti ca e un abuz in momentul in care confisca bete cand pescarul e legal la pescuit cu permis anpa si le retine si carnetul de membru  Shocked
Memorat
cezzarino
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #264 : Marți 31 Iulie 2012, 19:14:26 »

Buna seara.Ca membru PP ,as dori sa stiu si eu cand o sa fim si noi linistiti, sa putem pescui fara a sta cu frica in san ca vin in control angajatii AJVPS Suceava??? si inca o nelamurire mai am , am vizat in luna MARTIE si suntem in luna iulie, (maine deja e august) si tot nu am primit talonul ANPA in format card.Cand voi intra in posesia lui? Cunosc persoane care au vizat in luna MAI si au primit in IULIE talonu ANPA.Mentionez ca sunt pescar din Falticeni.
Astept un raspuns.Multumesc!

Fir intins!
Memorat
marioso
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #265 : Marți 31 Iulie 2012, 20:13:24 »

Buna seara.Ca membru PP ,as dori sa stiu si eu cand o sa fim si noi linistiti, sa putem pescui fara a sta cu frica in san ca vin in control angajatii AJVPS Suceava??? si inca o nelamurire mai am , am vizat in luna MARTIE si suntem in luna iulie, (maine deja e august) si tot nu am primit talonul ANPA in format card.Cand voi intra in posesia lui? Cunosc persoane care au vizat in luna MAI si au primit in IULIE talonu ANPA.Mentionez ca sunt pescar din Falticeni.
Astept un raspuns.Multumesc!

Fir intins
suntem mai multi care vrem sa stim cand vom fii lasati in pace...si sa pescuim fara stres cu permisele PP. DACA  NU, RAZVANE  pregateste banii ca venium sa nii dai inapoi sa facem permise in alta parte frate daca voi nu sunteti autorizati, respect......
« Ultima modificare: Marți 31 Iulie 2012, 20:14:55 de către marioso » Memorat
Dakul
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #266 : Miercuri 08 August 2012, 13:36:42 »

<><Ceva vesti in legatura cu controalele AJVPS?Pescuim si noi linistiti?Stima!
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #267 : Vineri 10 August 2012, 18:43:46 »

pescuiti linistiti....dar sa stiti legile Risete
Memorat
adixm
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #268 : Sâmbătă 11 August 2012, 08:50:20 »

si cei  care  nu  mai inteleg  nimic din lege ce fac  raman fara  scule  si  permise .,ai  dat un raspuns cam sec
Memorat
Dakul
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #269 : Duminică 12 August 2012, 10:00:00 »

Ce legi sa stim eu ma duc la pescuit sau la legislatie?Un raspuns simpolu era de ajuns putem sau nu pescui?NU SA STIU LEGILE!

Postat pe:: Duminică 12 August 2012, 09:59:44

Ce legi sa stim eu ma duc la pescuit sau la legislatie?Un raspuns simpolu era de ajuns putem sau nu pescui?NU SA STIU LEGILE!
Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #270 : Duminică 12 August 2012, 18:02:09 »

Petru, sunt sigur ca nimanui nu-i mai arde de glumite, mai ales ca Suceava, din punctul de vedere al pescuitului recreativ, este recidivista in vesnicele dispute cu AJVPS-ul, dispute care se sparg acum in capul membrilor cotizanti PP.
Nu omiteti sumele importante adunate din cotizatii, pentru care membrii ce primesc in schimb? Dispret, lipsa de implicare si, mai ales, lipsa de comunicare.
S-a anuntat cu surle si trambite lansarea site-ului prietenipescarisuceava.ro, ca o cale de informare si mediere pentru membrii PP Suceava, dar "conducatorii" lipsesc cu desavarsire din peisaj. In schimb avem sigla FNPSR in frunte, ca asta ne doare pe noi. N-avem acces liber si in siguranta pe apele judetului, dar suntem club sportiv cu pescari de competitie...
S-au adunat si se aduna in continuare prea multe neplaceri, neajunsuri sau cum vreti sa le mai numim, dar cei care gestioneaza binele mers al PP ne lasa in ceata, ca si cum am fi niste neica nimeni.
Mie unuia mi s-a acrit sincer, mai ales la cate sperante mi-am pus vizavi de trecerea apelor de la AJVPS la PP.

p.s.1. O rugaminte de final adresata conducatorilor: amintiti-va de pescari, de membrii cotizanti, si pe parcursul anului, mai ales stiind care sunt probleme actuale in jud. Suceava, nu numai atunci cand emiteti chitanta si vizati carnetul de membru!!! Si, in mod deosebit, nu-i mai lasati singuri in acest conflict!!!
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
happy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #271 : Duminică 12 August 2012, 22:07:02 »

Eu m-am saturat de discutia asta. Cine nu se adapteaza moare. Lasa prostii fara bete, cine da betele si actele oricui isi merita soarta. Asa a ajuns tara asta subjugata, tocmai din lipsa asta de caracter. Sa vina cineva sa ma intrebe de permis. Singurii care ma pot legitima sunt politistii si jandarmi. Nici papa nici Basescu nici Lungu nu ma poate obliga sa ma legitimez. In momentul in care tu ai un act pe care scrie permis de pescuit si pescuiesti pe ape publice esti legal. Cat de prost trebuie sa fii sa dai un act cuiva si sa ti-l confiste fara sa comentezi nimic si fara sa-l dai in judecata?!
Mergeti la pescuit... AJVPS-ul emite permis de pescuit sau doar carnet de membru?
Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #272 : Luni 13 August 2012, 17:34:50 »

@happy
eu sunt "vaccinat", ceea ce am spus mai sus a fost in numele a 99% din membrii PP care nu iau singuri taurul de gat. si mi se pare normal, atata timp cat cineva trebuie sa-i reprezinte.
pe de alta parte, toate astea nu exonereaza conducerea PP de nimic. cu totii asteptam o altfel de abordare a problemelor si, repet, comunicare. lipsa de comunicare induce clar ideea lipsei de implicare, de interes.
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
tudor_mtp
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #273 : Marți 14 August 2012, 09:46:08 »

Ce raspuns linistitor! Foarte frumos si matur.
Cu astfel de raspunsuri sigur o sa castigati simpatia noastra, a fraierilor care cotizeaza bani.
Memorat

Lasati apele curate!
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #274 : Marți 14 August 2012, 11:24:01 »

daca voiam sa stiu legile ma faceam avocat sau mai nou parlamentar ca-i la moda o^osss
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #275 : Marți 14 August 2012, 13:17:29 »

nu trebuie sa fii avocat ca sa stii sa legitimezi pe cineva care te intreaba de acte. Cand vreau sa fac o afacere vin la voi si va cer actele la control. Ma recomanda ca sunt de la un club de care nu ati auzit si va confisc betele. doar 1% o sa-mi comenteze? Dar daca mai vin si cu arma pe umar... cei slabi sa moara, sau sa invete repede.
Atat timp cat tu ai un act oficial facut de un minister din tara asta de ce va mai este frica de controale. Trimiti pe cine te intreaba de viata sa se judece cu cel care a eliberat permisele.
Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #276 : Marți 14 August 2012, 19:47:15 »

Trimiti pe cine te intreaba de viata sa se judece cu cel care a eliberat permisele.

Esti in eroare (juridica) totala! Tocmai din acest motiv asteptam reactia conducerii PP, care, din  cunostintele mele, are un jurist la "volan".

p.s. pare-se ca te inoculezi ca un avocat al PP. astept replici pipaibile, nu invataminte pt. copii. dar le astept in primul rand din partea celor care trebuie sa le dea (daca nu cumva sub nick-ul happy sta cineva din "mai marii" PP).

fire intinse!
Memorat

radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #277 : Marți 14 August 2012, 19:50:08 »

De asta esti membru? ca in loc sa stai linistit la pescuit sa vina unu sa te **** ca nush ce?...din cate stiam eu macar linistea pe balta trebuie sa iti asigure clubul....normal si pestele din apa.... dar.... vedeti cum s-a transformat si PP... numa la hotii va duce capul...
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #278 : Miercuri 15 August 2012, 11:22:04 »

Nu taticule nu sunt nici pe departe reprezentant al PP, dar niciunul dintre voi nu va intelege ca nu exista nimeni care sa stea langa fiecare pescar sa il protejeze. Cum nici politia nu sta langa fiecare dintre noi sa nu fim furati din buzunare. Pretentii mari pentru cei care stau pe balta cu 10 bete si iau zeci de kg de peste sub legalitatea permisului. Am fost pe marginea apei si am aflat ca o parte din cei care se plang sunt doar copii mari si se dau dupa cum bate vantul. De ce sa cauti tap ispasitor. Ai facut voluntariat la vre-un club si se poate face mai mult? Eu personal incep sa pun oscilante grele antiecranisti, si acum fug cand apar prin zona. Vorba buna nu a mers. Politistul nu se va baga niciodata prin noroaiele din care vin ei.
Este obligatia nostra sa ne cautam dreptatea. Asta implicit inseamna sa cunoastem si un pic legile statului, sau sa sunam un prieten la nevoie. Cand ti-ai luat permis nu ti-a promis nimeni ca vei avea paznic oriunde si oricand mergi la pescuit.
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #279 : Miercuri 15 August 2012, 13:53:32 »

"Este obligatia noastra sa ne cautam dreptatea"...hahahaha cu concepte de astea crezi ca traiesc cei civilizati?? eu cred ca mai mult salbaticii.... nu trebuie sa stea sa pazeasca pe fiecare... dar gandeste-te... suni la 112 si spune o femeie:ma violeaza! si politistul: intai trebuie sa vii la sectie sa depui plangere, proces verbal etc etc. Asta se intampla numai la noi!! ca suntem prosti ca acceptam pe cei ce nu isi fac datoria! Nu vreti sa va ocupati? Plecati! Dar nu mai dati lectii de morala si faceti pe mironositele ...ca cu un ***** invelit in foita de aur nu faci primavara.
Memorat
Pagini: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.18 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 02 Mai 2018, 16:34:20
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.