Prieteni Pescari

Disputa Prieteni Pescari - AJVPS Suceava

Duminică 23 Iulie 2017, 19:41:40 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 16 17 [18]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Disputa Prieteni Pescari - AJVPS Suceava  (Citit de 173787 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #340 : Vineri 12 Aprilie 2013, 09:40:37 »

chestia asta am vrut să o sugerez și eu.
@dorint. dacă erai așa de interesat dădea-i telefon la cumătrul și-ți povestea cu lux de amănunte!
Memorat
Bogdan10
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #341 : Vineri 12 Aprilie 2013, 09:54:52 »

Domnilor Petru si Teodor eu cred ca nelinistea si ingrijorarea membrilor cotizanti e cat se poate de indreptatita, de vreme ce au platit o cotizatie la asociatie si vor sa stea linistiti la pescuit. Cat despre faptul ca nu se impune discutarea cazului AJVPS pe forum si ca ,,tacerea e de aur" nu sunt deloc de acord, mai ales ca ANPA a precizat clar ca a incheiat act aditional cu AJVPS, ceea ce va conduce la retragerea autorizatiilor PP la Suceava. Daca ANPA zice asta nu e de ajuns sa fim nelinistiti? Sa dea Domnul sa aveti asii in maneca, asa cum sugerati, in acest caz, pentru ca toti avem interesul sa ramana PP gestionarul apelor in Suceava. Dar oricum trebuie sa fim si noi lamuriti in toata chestia asta, daca ANPA a spus cum sta treaba, trebuie sa stim si pozitia PP fata de cele declarate.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #342 : Vineri 12 Aprilie 2013, 13:16:22 »

Eu nu sunt de acord cu politica ''strutului'' pana trece valul, imi puteti spune voi orice vrute si nevrute, eu vreau sa stiu unde ne aflam si de ce ANPA o scalda , ba e alba , ba e neagra?
Intr-un razboi de asemenea anvergura nu cred ca a sta in expectativa si a vedea ce se mai intampla este o atitudine castigatoare, parerea mea, daca trebuie , hai sa ne mobilizam si sa iesim in strada si sa le aratam comunistilor ca nu-i mai vrem si cu asta basta!
Ce tot o lalaim atata?
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #343 : Vineri 12 Aprilie 2013, 14:03:39 »

Intr-un razboi de asemenea anvergura nu cred ca a sta in expectativa si a vedea ce se mai intampla este o atitudine castigatoare, parerea mea, daca trebuie , hai sa ne mobilizam si sa iesim in strada si sa le aratam comunistilor ca nu-i mai vrem si cu asta basta!
Ce tot o lalaim atata?
Din păcate nu se poate aplica chestia asta: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #344 : Vineri 12 Aprilie 2013, 14:17:42 »

Luciane , in tara asta neguvernata decat de legea celui mai puternic ,singura atitudine castigatoare este sa ataci , sa iesi in strada , se vede clar ca doar asa mai rezolvi ceva, comunistii sunt infiltrati peste tot, la toate nivelurile, dar noi astia care gandim altfel si vrem sa schimbam ceva in tara asta trebuie sa luam atitudine , nu sa asteptam .......poate-o fi bine intr-o zi......ca tot asteptam din '89 pana astazi si rezultatele se vad la toate nivelurile .

Nu stiu, poate gandesc eu gresit, dar sincer m-am saturat de nepasarea romanului fata de soarta sa, care i-o hotarasc altii.
De ce sa-mi vina mie ghiolbanu' de paznic de la AJVPS, sa-mi strice ziua de pescuit , sa ma cert cu el , sa sun la 112, pentru ce? Asta-i o zi de week-end , de relaxare, poate cu familia,, copii pe malul apei e normal?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #345 : Vineri 12 Aprilie 2013, 20:47:21 »

Eu nu sunt de acord cu politica ''strutului'' pana trece valul, imi puteti spune voi orice vrute si nevrute, eu vreau sa stiu unde ne aflam si de ce ANPA o scalda , ba e alba , ba e neagra?
Ce tot o lalaim atata?
cand a castigat AVPS  SV procesul cu ANPA ,(anpa nu a depus nimic la intampinare)vad ca va ingrijoreaja situatia ,dar nimeni nu intreaba anpa in  baza a ce lege face actul aditional sau in baza a ce lege desfiinteaza autorizatiile PP .Vi se pare normal sa refaci o anexa la un contact din 74 care se platea o redeventa de 30 lei de apa pe an si desfaci o autorizatie la o asociatie care a cotizat la stat peste 1 miliard lei vechi.......in momentul in care spui ce faci deja Goicea e cu un pas inainte....si culmea voi vreti postate  Cum?......unde e logica.....cred ca habar nu aveti c=am la ce nivel se lucreaza
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #346 : Vineri 12 Aprilie 2013, 22:40:29 »

Poate am dus prea departe discutia asta, dar intrebarea care-mi persista in minte este ce-i de facut, lasam relicvele astea comunistoide sa-si faca de cap in continuare, sau dreptatea o vom gasi doar la CEDO, ca-n Romania nu mai este dreptate?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #347 : Sâmbătă 13 Aprilie 2013, 08:42:33 »

daca Razvan nu era vicepresedinte Partidul Conservator filiala Suceava,trebuia sa fim executati demult.Cand s-a incercat prima executie am fost ajutati de avocatul Marius Grasu(vicepresedinte federatie) Aplauze ......iar juristul de atunci ,care s-a ocupat si de dosarul cu avps  Rinjet si-a dat demisia ....cred ca a inteles cum se scot castanele din foc cu mana altuia  Risete Risete
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #348 : Sâmbătă 13 Aprilie 2013, 10:06:02 »

De multe ori am spus si o repet, trebuie o revolutie adevarata, impuscate relicvele si apoi luat totul de la capat, ''PURIFICAREA PRIN FOC'' Suparat
Memorat
aleodor45
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #349 : Duminică 14 Aprilie 2013, 14:09:47 »

Domnule Petru, Puteți posta poziția oficială a Poliției și Jandarmeriei privitoare la controalele pe apă în județul Suceava? Ca și alții, eu știu care este poziția oficială națională, dar aș vrea să văd un document ceva din partea celor de la Suceava. Mulțumiri anticipate.
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #350 : Duminică 14 Aprilie 2013, 14:17:42 »

Domnule Petru, Puteți posta poziția oficială a Poliției și Jandarmeriei privitoare la controalele pe apă în județul Suceava? Ca și alții, eu știu care este poziția oficială națională, dar aș vrea să văd un document ceva din partea celor de la Suceava. Mulțumiri anticipate.
nu Petru trebuie să-ți răspundă! dacă erai puțin mai atent, pe pagina precedentă, user-ul haiduc la #327 a postat răspunsul primit de la IPJSV și IJJSV. omul atât în calitate de pescar cât și de jurnalist a întrebat și i s-a răspuns.
ar fi bine ca fiecare pescar să aibă în rucsac un exemplar din cele două răspunsuri!
Memorat
aleodor45
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #351 : Duminică 14 Aprilie 2013, 16:31:40 »

Ok, m-am lămurit. Mulțumesc, Lucian SV. Teoretic,ar trebui „să ne doară la bască” de acum înainte în ceea ce privește controalele pe apă. îmi listez cele două adrese și totul e ok. Însă ...ce te faci când „meșterul” AJVPS-ist vine el cu ultima „ispravă” de la ANPA(care se pare că e neclară). ți-o bagă în nas și spune, na că eu am dreptate. Tot Haiduc mi se pare că a postat-o, datată de la ANPA, la începutul lui aprilie 2013 și prin care se stipula că se încheie un contract adițional între ANPA și AJVPS, începând cu acest an, contractul cu PP urmând a fi reziliat.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #352 : Sâmbătă 25 Mai 2013, 21:12:45 »

a cazut Goicea?
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #353 : Luni 27 Mai 2013, 00:31:48 »

a cazut Goicea?
unde?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #354 : Luni 27 Mai 2013, 08:52:21 »

de pe scaunul avps sv  Rinjet
am inteles ca l-au schimbat
Memorat
Bogdan10
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #355 : Luni 27 Mai 2013, 14:00:36 »

Aceasta posibila schimbare a lui Goicea de la conducerea AJVPS va fi urmata de rezolvarea problemelor pentru pescarii din Suceava? Care intr-un final vor reusi sa pescuiasca linistiti? Bine ar fi, dar din cate imi amintesc din ultimele mesaje postate la acest subiect, ANPA spunea ca se incheie act aditional cu AJVPS Suceava si nu cu Goicea...Deci pana la urma autorizatiile au ramas la PP?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #356 : Marți 28 Mai 2013, 13:28:03 »

Au ramas la PP ,dar uite ce ne asteapta
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #357 : Marți 28 Mai 2013, 18:16:55 »

Eu sincer nu cred ,este cum mi-ati spune ca a fost schimbat Mugur Isarescu de la conducerea BNR  Risete
Cum se poate ca un asemenea caracopitecul comunist sa fie schimbat, nu-mi vine sa cred, cel mai mare "vanator "al Bucovinei sa fie trecut pe linie moarta?
Doamne ajuta sa fie o stire adevarata, ar fi una buna intr-adevar pentru toti pescarii din judet  Smiley

Memorat
Pagini: 1 ... 16 17 [18]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.046 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 03 Iulie 2017, 05:10:22
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.