Prieteni Pescari

Filmulete braconaj (BT-SV)

Marți 12 Decembrie 2017, 23:50:57 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Filmulete braconaj (BT-SV)  (Citit de 21899 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #20 : Miercuri 06 Aprilie 2011, 09:06:49 »

valy, despre cei care vorbeam eu sunt BRANCONIERI  si am sa-ti explic de ce : sub barajul respectiv , pestele(scobarul in cazul de fata), urca pentru ''bataie'', densitatea este foarte mare, deoarece, ca mai peste tot in tara , nu exista ''scara pestelui'', iar branconierii profita si-l hacuiesc, chipurile pescuind la pluta, dar agatandu-l cu carligul  de unde nimeresc!
DECI este BRANCONAJ, iar daca este prohibitie , sa fie prohibitie pentru toti!
Se poate pescui la stiuca , cu artificiale in aceasta perioada, asa ca scuza cu ''dorul de duca....'' nu tine, mai sunt si iazuri particulare.... Trist
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #21 : Miercuri 06 Aprilie 2011, 10:27:10 »

La stiuca cu " table" , ca restul pestilor se ocupa momentan cu " tabla inmultirii".
Asta este , mergem la particulari, ca si ei tre sa traiasca ...
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #22 : Joi 07 Aprilie 2011, 12:07:27 »

Sambata si duminica trecuta am fost la Serbanesti ( mai la deal de barajul Bucecea ) . acolo e raiul braconierilor. se intind setci pe tot parcursul zilei. am stat de vorba cu un tip la care mi-am lasat masina. spunea ca acolo nu a fost nimeni in control de pe vreamea lu raposatu asa ca oamenii braconeaza nestingheriti. pacat ca e o zona super
Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Joi 07 Aprilie 2011, 22:16:41 »

de-ar fi toata lume civilizata,,si-ar pescui normal nu cred ca un pescar la pluta pe rau ar fi o mare problema!!!Repet--de-ar fi totul normal!!sunt tari europene care n-au prohibitie decat la salmonide --insa aia-s total c@r din fasa!!
eu unul pescuiesc de multi ani c@r total pe belti si rauri--insa in fiecare an, in luna Mai ma cuprind nostalgii gandindu-ma la plutarirul la carabus!! Roll Eyes
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Joi 07 Aprilie 2011, 22:55:40 »

anul acesta oricum nu sunt carabusi, ...decat daca mergi la Virgil , in bazar , el ii are conservati in spirt sau in  frigider.... Risete
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Luni 20 Iunie 2011, 06:58:34 »

Stie careva ce catastrofa s-a mai intamplat pe Suceava, ca ieri, in zona Tisauti erau zeci de scobari morti pe langa mal si din cand in cand curgea cate un peste mort pe apa? Suparat
Memorat
ianos10
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Marți 21 Iunie 2011, 14:00:48 »

Probabil ca e ceva local pentru ca ieri spre seara am fost la apa in zona Udesti-  Stirbati si nu era nimic suspect, ba chiar sareau scobari printre matreata care de o bucata de vreme pune probleme pescarilor! Off topic: in zona Poieni, Udesti este o balastiera pe malul drept al raului Suceava, patronata de cativa localnici, care sorteaza material mineral fara bazin de decantare astfel ca apa in aval de Poieni este tot timpul zilei tulbure. Dupa cate stiu eu aceste balastiere trebuie sa aiba niste bazine de filtrare! Nici copiii care vor sa faca baie nu sunt prea incantati. "Pp" nu poate face nimic in acest sens? O reclamatie macar , ceva ce sa-i mai sperie pe astia cu balastierele lor!
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Marți 21 Iunie 2011, 23:07:25 »

Posibil sa fie din cauza caldurii excesive si a algelor (matretii) care s-a dezvoltat nestingherita anul acesta, pentru ca n-au fost viituri.
Curios ca numai scobar, am vazut cateva zeci, nici un alt fel de peste....
Memorat
Pagini: 1 [2]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.044 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 30 Octombrie 2017, 22:44:59
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.