Prieteni Pescari

Prut

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 09:36:19 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 94   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Prut  (Citit de 705681 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Ullysse
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #1100 : Vineri 04 Iulie 2008, 10:49:39 »

Aha! Pai aseara avea. La intrarea in Ungheni. Si locurile aratau promitatoare. Rezultatele.....   Solunarul nu era tocmai bun... dar am crezut ca pestii din Prut nu l-au citit. Creca o mai fi fost si pescarul.

Postat pe:: Vineri 04 Iulie 2008, 10:40:24

Sau poate era bun soplunarul ...in functide site! Deci ramane doar pescarul...... naspa!!
Memorat
Ullysse
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1101 : Marți 08 Iulie 2008, 00:22:39 »

Ori e locul, ori a invatat cate ceva pescarul despre Prut dar rezulatatele au inceput sa apara ...sub forma de cleni!  Jamaica   Fir intins
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1102 : Marți 08 Iulie 2008, 06:45:34 »

destul de limpede arata aseara si cred ca un pic in scadere ,oricum arata super...
Memorat
Smar2u
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: comanesti

« Răspunde #1103 : Vineri 11 Iulie 2008, 12:27:27 »

Salut la toata lumea!!!....tocmai mam inregistrat shi eu pe forum shi vreau sa va adresez shi eu o intrebare....poate sa imi spuna shi mie cineva cum se poate ajunge pe prut din gara de la ungheni shi daca e mult de mers shi cu ce ash putea ajunge pana acolo? Cum? sunt nou prin zona Iasului shi asha merge la un pescuit pe malul prutului sugubat...multzumesc anticipat!!! Bere
Memorat

Pescuitul nu este pt cei slabi de inima sau pt cei ce se plictisesc repede,decat sa te chinuii mai bine nu te apuci de sportul asta...Cheesy
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1104 : Vineri 11 Iulie 2008, 13:11:43 »

Salut la toata lumea!!!....tocmai mam inregistrat shi eu pe forum shi vreau sa va adresez shi eu o intrebare....poate sa imi spuna shi mie cineva cum se poate ajunge pe prut din gara de la ungheni shi daca e mult de mers shi cu ce ash putea ajunge pana acolo? Cum? sunt nou prin zona Iasului shi asha merge la un pescuit pe malul prutului sugubat...multzumesc anticipat!!! Bere
Prutul curge la circa 100 de metri de gara Ungheni. Nu vei putea pescui chiar linga podul de la Ungheni (il vezi din gara) insa mergind 500 metri deja dai de locuri bune de pescuit. Cel mai bine e sa intrebi pescarii care sunt in tren (sigur sunt pescari in tren ... nu stiu daca or sa vrea sa te indrume Wink). Eu iti recomand sa mergi din gara pe drumul asfaltat pina iesi din Ungheni, circa 10 minute (este si o scurtatura prin porumb pe unde faci 5 minute), treci digul unde acesta ajunge linga sosea si mai ai citiva metri pina in Prut. Acolo poti alege loc de pescuit cu pietre sau cu nisip pe mal.

Simbata si duminica ai tren la ora 6.32 din gara Iasi, in Ungheni ajungi la ora 7.09, biletul Nicolina - Ungheni costa 2,7 RON (Iasi - Ungheni e ceva mai scump). La intoarcere ai tren din Ungheni la ora 19.34.

Vezi sa ai cartea de identitate si permisul de pescuit la tine, si sa ai viza pentru pescuit in apele de frontiera.

Fir intins !
« Ultima modificare: Vineri 11 Iulie 2008, 13:13:17 de către ironick » Memorat
Smar2u
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1105 : Vineri 11 Iulie 2008, 15:19:02 »

Mersi foarte mult pt indrumare,raman dator cu o  Bere shi poate cine shtie o sa ne intalnim vreodata pe acolo la pescuit  Rinjet am shi permis shi e shi vizat pe anul asta asha k nu imi fac probleme in privintza asta  sugubat amu peste sa prind asta e mai important  Risete ash vrea sa stau peste noapte,oare fac ceva treaba?....shi ma axez mai mult catre somn shi crap.....sa speram k o sa prind macar unu mai maricel ca sa nu zic k mam dus degeaba  Risete...mc ink o data pt raspunsul prompt!!!...multa bafta shi Fir intins la toata lumea!!! Fir intins
Memorat

Pescuitul nu este pt cei slabi de inima sau pt cei ce se plictisesc repede,decat sa te chinuii mai bine nu te apuci de sportul asta...Cheesy
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1106 : Vineri 11 Iulie 2008, 22:54:16 »

ash vrea sa stau peste noapte,oare fac ceva treaba?....shi ma axez mai mult catre somn shi crap.....sa speram k o sa prind macar unu mai maricel ca sa nu zic k mam dus degeaba 
Si eu as vrea sa stau pe noapte ... insa n-am facut-o niciodata pina acum. Asa ca nu stiu daca ti-ar permite Politia de Frontiera ... plus ca iti trebuie mult curaj si vreun prieten de nadejde. (Vezi ca unii de pe aici au facut cunostinta cu mistretii  Rugaciune, altii cu vulpile  Rinjet...)
Eu zic ca ar trebui cel putin sa cunosti intii Prutul ... si mai apoi ...  Fir intins
Memorat
Smar2u
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1107 : Sâmbătă 12 Iulie 2008, 12:45:33 »

ai dreptate in privintza asta...da eu spun k dak te lasa politzia de frontiera cu animalele nu cred k ar fi o problema...dak ai foc toata noaptea nu se apropie ele de om...da dupa cum spui shi tu cred k ar fi mai bine sa ma familiarizez cu locurile shi pe urma sa iau decizii  Smiley...cat despre prieten de nadejde nu imi fac probleme are in jur la 120kg Risete...deci aici nu se pune problema. Dak se intampla sa pot ramane peste noapte la  Fir intins shi u nu apuci pana atunci am sa itzi dau de veste dak merge sau nu treaba  Wink...mc inca o data pt informatzii...multa bafta!!! Bere
Memorat

Ullysse
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1108 : Vineri 18 Iulie 2008, 13:12:09 »

Salut!  Cum e Prutul dupa ploile astea? A fost cineva?
Memorat
Ullysse
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1109 : Vineri 18 Iulie 2008, 19:36:13 »

Ma duc singur sa vad cum e ! Maine dimineata! Dar ca sa fiu sigur ca ajung la timp si mai ales unde trebuie v-as ruga, pe cei care stiti, sa-mi explicati cum se ajunge de la Sculeni la Sendreni, si de la Sendreni pe malul Prutului.      Mersi !
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1110 : Sâmbătă 19 Iulie 2008, 02:50:57 »

inainte de Sculeni faci stanga pe dig si o tii drept inainte ! cind ajungi in Frasuleni mai intreaba pe acolo Wink.
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1111 : Sâmbătă 19 Iulie 2008, 17:58:47 »

ce simplu ,este acum cand afli locurile de pescuit de pe forum ?cu ani in urma am invatat prutul doar facand talpa acum pur si simplu intrebi si ti se raspunde
Memorat
Smar2u
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1112 : Sâmbătă 19 Iulie 2008, 20:36:55 »

Si gasesti ceva rau in chestia asta? Cum?...daca stai bine si te gandesti,poate pe vremurile alea nici nu existau pc-uri Risete....de cativa ani incoace lumea sa mai modernizat si nu trebuie sa mai batem drumurile pe jos ca sa aflam de locuri noi pt pescuit Cool....asta este noua generatie Jamaica....daca a mai fost cineva pe prut in ultimile doua sapt poate ne spune si noua daca merge treaba  Fir intins...multa bafta Bere...si fire intinse la toata lumea!!!!
Memorat

jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1113 : Duminică 20 Iulie 2008, 07:35:04 »

momentan doar avatul e la "datorie" !  Wink yammmi !! sugubat
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Smar2u
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1114 : Duminică 20 Iulie 2008, 09:07:41 »

E bun si ala,important este sa fie peste care sa traga la momeala sa avem activitate Risete
Memorat

Ullysse
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1115 : Luni 21 Iulie 2008, 10:56:44 »

Salutare!

Pentru "geluiasi": De fapt nu e asa usor cu locurile si nici nu ti se raspunde daca intrebi !!!  Ca dovada este si topicul " A divulga locuri sau nu?". Exista o secretomanie remarcabila printre pescarii de Prut. Iar daca zici ca tu ai aflat locurile batand malul prutului cu piciorul, sa stii ca si altii fac la fel, fiindca alta posibilitate nu este. Eu sunt prutist incepator. Am permis doar de 3 saptamani si de atunci am fost doar de 6 ori la Prut (2/sapt) si nimeni nu mi-a indicat vreun loc, nici macar o localitate. Am luat harta si de acolo am inceput sa iau la rand satele de la S la N, incpeand cu Opriseni. Ajuns acolo am batut km in aval si amonte si am facut alpisnism pe maluri abrupte, de fiecare data am ajuns acasa cu zgarieturi sangerande pe picioare de prin boschetii teposi de pe mal si cu cate macar o "cat-pe-ce-cazatura" in Prut Eu nu zic ca nu e frumos Prutul, dar uneori pentru un incepator ar fi mai placut sa prinda de la inceput un peste sau macar sa stie un loc cu potential, asa de incurajare. De abia la a 3-a partida am gasit un loc acceptabil si am vazut coada de peste, pe mal, (ma refer la spinning) si daca eu nu ma demoralizasem si asteptandu-ma de la inceput la momente dificile , deja dupa primele 2 partide in care aruncaserm cate 5-10 ore cu tablele prin Prut, consoarta se indoia insasi de existenta pestelui in acest rau (mergem impreuna la pescuit), plus placutul sentiment de a pierde lingurile si volblere cumparate cu cateva ore inainte din enormul "salar" de student. Asdar, Gelu, nu, nu e usor !!!
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1116 : Luni 21 Iulie 2008, 11:09:49 »

nedivulgarea locurilor este valabila pe toate riurile mari(olt, mures, dunare)+bonus delta Tac Fir intins
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ullysse
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1117 : Luni 21 Iulie 2008, 14:46:24 »

Bine! Secret sa fie! Cum ziceti voi ! Fiindca am fost la Sendreni ultima oara, urmeaza zona Probota. Fara sa-mi dezvaluie cineva vreun loc, Doamne fereste, as vrea sa stiu pe unde e bratul ala mort de acolo si balta Salcam si care sunt conditiile de pescuit, doar permisul sau si altceva?

Postat pe:: Luni 21 Iulie 2008, 14:43:07

Daca intreb unde mai sunt brate moarte(inafara de Bran, Probota si alte judete) se cheam ca cer sa-mi dezvaluiti locuri? Daca da, atunci nu-mi raspundeti!
Memorat
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1118 : Luni 21 Iulie 2008, 14:59:35 »

Dar ca sa fiu sigur ca ajung la timp si mai ales unde trebuie v-as ruga, pe cei care stiti, sa-mi explicati cum se ajunge de la Sculeni la Sendreni, si de la Sendreni pe malul Prutului.      Mersi !
inainte de Sculeni faci stanga pe dig si o tii drept inainte ! cind ajungi in Frasuleni mai intreaba pe acolo Wink.
ce simplu ,este acum cand afli locurile de pescuit de pe forum ?cu ani in urma am invatat prutul doar facand talpa acum pur si simplu intrebi si ti se raspunde
De fapt nu e asa usor cu locurile si nici nu ti se raspunde daca intrebi !!!  Ca dovada este si topicul " A divulga locuri sau nu?". Exista o secretomanie remarcabila printre pescarii de Prut. Iar daca zici ca tu ai aflat locurile batand malul prutului cu piciorul, sa stii ca si altii fac la fel, fiindca alta posibilitate nu este. 
nedivulgarea locurilor este valabila pe toate riurile mari(olt, mures, dunare)+bonus delta Tac Fir intins
Ce ti-e si cu "secretomania" asta dom'le !  Rinjet
Nu a spus nimeni ca la Sendreni ar fi locuri bune de pescuit ... si totusi din polemica iscata rezulta ... Aplauze  rezulta ... Fir intins  rezulta ...  Risete ... nu indraznesc sa spun ce .  Tac
Memorat
Ullysse
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1119 : Luni 21 Iulie 2008, 15:23:09 »

Dar sa nu va duceti la Sendreni! Sa nu cumva sa deranjati locul cuiva. Oricum unde am prins eu am pus afise de avertizare pe toti copacii: " Atentie, loc bun, rezervat de eu! NU intra!!! "
Memorat
Pagini: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 94   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.097 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 16 Octombrie 2017, 09:03:53
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.