Prieteni Pescari

Prut

Luni 22 Octombrie 2018, 04:09:09 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 94   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Prut  (Citit de 784513 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
paul
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #1620 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 19:41:13 »

Stii unde sunt, nu? 1000 si ceva??  Tac  Mi-a zis PF-ul ca vin niste insi din Suceava cu masina de teren si prind de rup; intra pana pe la jumatatea prutului si pescuiesc.  Suparat
« Ultima modificare: Miercuri 17 Noiembrie 2010, 19:56:10 de către paul » Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #1621 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 20:41:42 »

Ca sa prinzi atata clean la viermi , trebuie sa stii si un pic de meserie, nu fiti invidiosi
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1622 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 20:44:57 »

stiu pe altii care prind cel putin la fel de bine la vobler sau rotativa Tongue dar asta nu inseamna ca tre sa hraneasca tot orasul
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1623 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 20:49:21 »

cleanul e cel mai gretzos peste  de pe Prut ! sa imi bag p...a cum pute a iarba ...bleahhhhh.o singura data am luat acasa si de atunci m-am lamurit  Cool
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1624 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 20:51:00 »

plus ca tre sa le lasi la baieti, ca ei au retete de conserve desavarsite de-a lungul multor ani Tac
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1625 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 20:58:56 »

pai ...nici o masa fara peste !  Risete
Memorat

Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1626 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 21:03:27 »

am luat si eu unul ieri la vobler pe raul Suceava in cateva ore de spinarit, si era plin de verdeata  mai ceva ca un scobar, cleanul e si vegetarian?
Memorat
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

Cine-i orb,surd,tace,o mie de ani pace..in cimitir

« Răspunde #1627 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 21:10:57 »

E omnivor. Cool
Memorat

Mai rau decit sa fi orb e sa n-ai viziune!
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1628 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 21:14:20 »

e sugivor ,suge tot ce misca prin apa ! Tac
Memorat

pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1629 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 21:25:15 »

Si ce misca si ce nu misca, papa sa fie. Fir intins
Memorat

bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1630 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 21:38:19 »

... Mi-a zis PF-ul ca vin niste insi din Suceava cu masina de teren si prind de rup...
Si cand te gandesti ca sunt o gramada care merg la Prut si nu vad fatza pestelui...oare de ce prind numai aia din Suceava cu sacul?  sugubat
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
pinadi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1631 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 21:47:51 »

Sucevenii se cam pricep nitel cu bologneza pe Prut, spre deosebire de altii. Fir intins
Memorat

jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1632 : Miercuri 17 Noiembrie 2010, 22:44:24 »

au mai multi copii de hranit !! ca sa nu mai zic ce hoarde de pisici au pe langa case  Roll Eyes
Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1633 : Joi 18 Noiembrie 2010, 01:44:51 »

Rugamintea mea e sa renunti la limbajul colorat .daca simti nevoia sa jignesti fa-o pe privat,dar si acolo cu masura  . Roll Eyes.

editat de Jonah
« Ultima modificare: Joi 18 Noiembrie 2010, 06:33:32 de către jonah » Memorat
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1634 : Joi 18 Noiembrie 2010, 03:57:50 »

adevaru-i ca nu trebuie sa fie acceptate nici un fel de jigniri la adresa unor colegi de forum la urma urmei---fara vascauti --si alte golanii ieftine!!astfel se nasc reactii irascibile pt ca nimeni nu-i de fier!!
nu stiu daca sunt cu 2 perechi ,nici pe la Iasi,,Vaslui si nici pe la Suceava!!!pescarii din clip sunt meseriasi la bolo,,,intradevar poate ca nu manuiesc pestele prins cu atata eleganta cum manuiesc bolognezele!!!dar si sa te enervezi pt ca intra cu masina-n Prut,,ca nu stiu ce mai fac,,,,,asta-i smiorcaiala muiereasca si ieftina!!!daca sunteti atat de corecti cei care scriu,,de ce nu puneti mana pe telefoane???nu cred ca va permiteti calculatoare ,,net si n-aveti tel mobil si bani de-un apel!!!
nu va mai plangeti de mila!!!!!!!!
Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1635 : Joi 18 Noiembrie 2010, 04:30:00 »

Urat mai vorbesti Luciane; ti-as fi zis "Dl. Lucian" da' sigur nu esti domn.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1636 : Joi 18 Noiembrie 2010, 08:24:32 »

baietii astia, stiu cate  ceva cu pescuitul la bologneza pe Prut, nu pescuiesc in zona Iasului, ci sunt in balastiera la Stefanesti(pentru cunoscatori  Risete), dar nu asta e ideea ,ci ei pescuiesc intensiv, stau cate 4-5 zile , innadesc locul,iar cand pleaca ,cheama alt echipaj prieten, care le tine locul ocupat pana cand vin din nou, care la randul lor innadesc ...si cam asta ar fi explicatia.
Oricum asta vara ,au ocupat(monopolizat) locul din balastiera de la Damideni, aplicand acceasi tactica, dupa aia la Romanesti ...si tot asa.
Asta e ,noi daca mergem numai in week-end sau concediu,trebuie sa pescuim prin boscheti.... Smiley
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1637 : Joi 18 Noiembrie 2010, 10:25:40 »

da, sensibili mai sunteți. din păcate voi nu aveți sânge în instalație să scrieți ceea ce gândiți. vă înghițiți cuvintele și postați câteva săgeți care nu fac decât să mă scoată din sărite.
@dorint. și la tine s-a terminat prutul? mai ales dacă știi că locul e ocupat, de ce nu-ți faci tu un loc. și mai e o variantă: intră în legătură cu băieți, corespondează cu ei și atunci ai să știi exact cum stă treaba. poate îți predau ție locul Wink

Postat pe:: Joi 18 Noiembrie 2010, 09:40:32

faptul că a intrat cleanul pe nadă e un semn cât se poate de prost. am pățit-o și eu acu două săptămâni la vechea stână militară. e prea cald și nu pune botul mustăcioasa.
Memorat
cipcop2002
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #1638 : Joi 18 Noiembrie 2010, 11:01:32 »

Auzi, colegu'....LucianSV!
Nimeni nu nega faptul ca baietii sunt buni la Bolo!
Insa te asigur ca nu numai eu, ci si alti cativa am avut partide la spin in care am prins cleni si mai multi si mai mari ca ei, dar care s-au intors inapoi in Prut in bune conditii, fara degete in branhii, sau capuri de pietre.
Faptul ca isi permit sa tina un poc ocupat in 2-3 echipaje si sa nadeasca timp de 1 vara imi pute a pescuit "industrial" al a Oancea!!! (daca nu stii despre ce e vorba roaga pe cineva din Iasi sau Galati sa iti explice)!!
Daca ii vad pe colegii din film in judetul Iasi incercand sa faca ce fac in Nord iti garantez ca personal ma duc la seful pichetului din Bivolari, pe care il si cunosc, si le pun o bila alba!
Stiai ca tot prin Botosani se pescuieste/braconeaza pe Prut, repet, pe curgator, cu BARCA??
Sunt vre-o 3 legi car interzic asta, dar daca stii pe cine trebuie se pare ca e posibil. Am senzatia ca astia fac la fel cu intratul cu masina pe mal! Dar nu ar fi o problema daca nu lasa mizerie dupa ei!!
Ideea e ca legea e aceeasi pentru toti!
Cum spunea si Oby, cam mult peste in juvelnice la un loc pentru a mai spune ca au retinut 2-3 bucati de caciula pentru o saramura!  Dar de, sculele is scumpe, si nadele la fel! Chiar unul din baieti mi-a confirmat ca o partida ajunge 50EUR de persoana....sincer nu cred ca in conditiile astea vede vre-un peste eliberarea (macar cei subdimensionati sau cei peste 5 kg legale).

Asa ca  imi mentin ideea ca pute a pescuit "industrial"! Provoc pe oricine sa ma faca sa imi schimb parerea!

Postat pe:: Joi 18 Noiembrie 2010, 11:00:04

PS: E destul de explicit pentru tine, LucianSV?Cum? Wink
Memorat

CiprianP
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1639 : Joi 18 Noiembrie 2010, 13:28:39 »

mda, după lege n-au greșit cu nimic. maximul admis pentru doi pescari în două zile este de 20kg de pește. din ce am văzut nici un pește subdimensionat, cel mai mare clean 2,18 kg. Nu știu dacă aveau vreo 15 kg în total. chiar la începutul postării au specificat că au pescuit sâmbătă și duminică. ce să le facă șeful de sector. doar să le bage "o baftă la pește". referitor la costul unei partide, socotiți și voi 20kg de mămăligă, vreo trei pungi de mreană-scobar, 3 kg de viermi și motorina la IMS-eu de la Rădăuți la Ștefănești și retur. mâncarea și bătura nu se pune că asta consumai și acasă. împărțiți la doi și vedeți cât iese de om.
« Ultima modificare: Joi 18 Noiembrie 2010, 13:32:28 de către Lucian SV » Memorat
Pagini: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 94   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.07 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 17 Iulie 2018, 00:57:10
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.