Prieteni Pescari

Prut

Luni 19 Februarie 2018, 07:39:09 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 94   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Prut  (Citit de 732825 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
paul
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #220 : Vineri 17 Noiembrie 2006, 07:27:29 »

merci mult pt informatii.cred ca ar merge la un oblete dar pe frigul asta e greu de gasit.normal ca o sa incerc la artificiale si o sa caut in special avatul care parca s/a ascuns.
cris, obletele, platica, scobarelu si in general albitura pe prut mananca pana da inghetul.... Si vreau sa zic ca mananca bine de tot. Acum se pune problema sa dai de locurile cu obleti si cu siguranta vei prinde...
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #221 : Vineri 17 Noiembrie 2006, 08:57:33 »

am fost ieri  cum spuneam....era de-a oblete la mal..... doar sa-l cauti ,gasesti sigur
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #222 : Vineri 17 Noiembrie 2006, 17:55:35 »

tocmai m/am intors de la prut.am fost in capatul satului ungheni(amonte).apa e extrem de limpede si f scazuta.am gasit oblete si am avut un atac la viu dar l/am ratat.am testat un vobler plutitor de la salmo.langa mal am vazut cel mai mare clean.a iesit de langa o piatra imensa.pur si simplu mi/au tremurat picioarele.a ratat atacul si a doua oara nu a mai vrut.in rest am luat un avat de 500 g.a fost eliberat cu succes.
 in bulboana de la popa este f mult pui de salau.erau doi pescari"sportivi" care culegeau tot.nu cred ca depaseau 100 g.asa inteleg unii prutul.pacat.ziua a fost superba dar s/a terminat vazand acest mini macel.
  cred ca mai ajung duminica.
  fire intinse maine.
Memorat
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #223 : Sâmbătă 18 Noiembrie 2006, 15:28:52 »

Prutul in continuare limpede si scazut. Regula nr 1 ca sa prinzi..e sa reusesti sa localizezi pestele. Stiuca e inca in mal..intre crengi, cleanul a inceput sa se adune in gropi..
  Eu azi am reusit sa pacalesc doar o stiuca(fara struna  Jamaica )..si un clenutz. Am mai avut foarte multe rateuri de cleni intre 1-2 kile..in sensul k apucau voblerul si il scuipau imediat, altii doar il urmareau pana in mal..si atat.
   In rest...avat deloc..nici macar un atac..parca a secat prutul de avat..si am mers vreo 10 km pe malul prutului.. Shocked

Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #224 : Sâmbătă 18 Noiembrie 2006, 15:53:42 »

Unde ai fost?
Memorat
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #225 : Sâmbătă 18 Noiembrie 2006, 17:19:25 »

Sus..la locul stiut  Rinjet
Stiuca am avut noroc ca am dat peste ea..pur si simplu s-a speriat cand am trecut pe langa mal..si am lansat in larg pe directia care a fugit..si s-a hotarat sa se razbune..k am deranjat-o.  Jamaica
Clenii au intrat numai la voblere mici, de max 3 cm, cele mai marisoare doar le urmareau..fara sa atace  Cum?
« Ultima modificare: Duminică 19 Noiembrie 2006, 12:07:00 de către Dreamer » Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #226 : Sâmbătă 18 Noiembrie 2006, 20:09:46 »

Frumos...
Am ratat azi 2 cleni... unul la kil si unul ceva poate trecut de 1.5 kile...
Primul l-am scos pe mal , s-a zbatut si a rupt un crac la ancora...  Al doilea a intrat la un dawn si mi-au trebuit vreo 2 -3 minute sa-l scot la suprafata, dupa primul pompaj speriindu-se si indreptand  cracul de la ancora..
Timpul intre cei doi a fost cam de 15 minute... Dupa a doua ratare nu am mai avut nici un atac  timp de 1 ora aproape in locul respectiv, si am schimbat locatia..
In afara de ratarile de dimineata, pana la pranz am avut 12 cleni intre 300 si 400 grame si 5-6 mai mici.
Se pare ca a inceput sa manance...
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #227 : Sâmbătă 18 Noiembrie 2006, 21:12:51 »

buna seara

nici un avat pe ziua de azi?
 poate maine.dupa cum spuneam, ieri am vazut cel mai mare clean din viata mea.cred ca batea 4 kile.noroc ca s/a speriat cand m/a vazut.a atact vertical si chiar sub mal.
 intr/adevar a inceput cleanul.
 o seara buna si fir intins la prut
Memorat
radyus
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #228 : Sâmbătă 18 Noiembrie 2006, 22:57:49 »

mda...eu am fost in raza judetului Vaslui..nush ce naiba...nici o prezentare...si am mers o groaza dand si cautand pestele si un loc de peste bun...am gasit la un moment dat un loc: vreo 10 copaci cazuti in apa unu dupa altu cu distanta intre ei...normal la prima lansare am dat in setca Trist(...am schimbat la un alt copac...nici o miscare...la de toate...twister,linguritze rotative si oscilante, vobler. Am dat si dupa albitura nik...era si un moldovean pe partea cealalta nici el nici un rezultat...Trist..oricum a fost foarte relaxanta plimbarea
Memorat
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #229 : Duminică 19 Noiembrie 2006, 15:05:49 »

Frumos...
Am ratat azi 2 cleni... unul la kil si unul ceva poate trecut de 1.5 kile...
Primul l-am scos pe mal , s-a zbatut si a rupt un crac la ancora...  Al doilea a intrat la un dawn si mi-au trebuit vreo 2 -3 minute sa-l scot la suprafata, dupa primul pompaj speriindu-se si indreptand  cracul de la ancora..
Timpul intre cei doi a fost cam de 15 minute... Dupa a doua ratare nu am mai avut nici un atac  timp de 1 ora aproape in locul respectiv, si am schimbat locatia..
In afara de ratarile de dimineata, pana la pranz am avut 12 cleni intre 300 si 400 grame si 5-6 mai mici.
Se pare ca a inceput sa manance...

Se pare k ai avut o zi cat de cat placuta Smiley

Eu nu pot zice ca a inceput sa manance..ori nu am dat eu de el..desi am gasit locuri noi superbe. Toate atacurile de care ziceam au fost intr-un singur loc, in rest in afara de obleti si o marla..nu am vazut cleni. Sau..poate nu am insistat eu .. Roll Eyes

Memorat

Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #230 : Luni 20 Noiembrie 2006, 20:22:42 »

Maine fac prezenta pe Prut Rinjet, sper sa nu fi inceput si postul rapitorilor Wink. Wink
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #231 : Marți 21 Noiembrie 2006, 00:02:14 »

plec acusi Rinjet Rinjet
Memorat

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #232 : Marți 21 Noiembrie 2006, 08:59:55 »

fir intins! te invidiez ca poti merge in timpul saptamanii.....
Memorat
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #233 : Marți 21 Noiembrie 2006, 15:58:09 »

Prutul extrem de limpede si scazut. Activitate la suprafata mai deloc. Avatul ink e dat disparut. Cleanul destul de nehotarat..a mai atacat pe ici pe colo..dar exemplare mici..pana la 400 g.
  Nu se putea sa nu iau si o stiuca  Rinjet..la fel super apatica..a dat in silicon doar atunci cand am nimerit langa ea..altfel nu se deplasa.
Memorat

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #234 : Marți 21 Noiembrie 2006, 16:11:14 »

ciudat comportament zic eu...de ce oare?
ps:dreamer  vezi ca ai casuta plina....am vrut sa iti trimit un mesaj si nu prea am reusit
le:"Mesajul nu a putut fi trimis catre 'Dreamer' deoarece acesta are casuta plina!"
« Ultima modificare: Marți 21 Noiembrie 2006, 16:18:24 de către gene3004 » Memorat
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #235 : Marți 21 Noiembrie 2006, 16:15:39 »

ciudat comportament zic eu...de ce oare?
ps:dreamer  vezi ca ai casuta plina....am vrut sa iti trimit un mesaj si nu prea am reusit
  Comportamentul..nu stiu de ce e asa, dar l-am mai intalnit la stiuci. E posibil sa fi fost variatia de temperatura..la prima ora era mai cald..apoi a inceput vantul si s-a recit simtitor..

Memorat

Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #236 : Marți 21 Noiembrie 2006, 16:34:22 »

Prutul extrem de limpede si scazut. Activitate la suprafata mai deloc. Avatul ink e dat disparut. Cleanul destul de nehotarat..a mai atacat pe ici pe colo..dar exemplare mici..pana la 400 g.
  Nu se putea sa nu iau si o stiuca  Rinjet..la fel super apatica..a dat in silicon doar atunci cand am nimerit langa ea..altfel nu se deplasa.

Poze cu ultimele rezultate de pe prut la Galeria foto... Jamaica
Memorat

Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #237 : Marți 21 Noiembrie 2006, 17:47:01 »

Acum m am intors de la Prut dupa o zi  in care am dat cu abolut toate orataniile din trusa ... Nu vrea la artificiale poti sa l  f....Ma intorc resemnat la tabara de baza si scot  arsenalul greu. Rinjet .Spre norocul meu am fost inspirat sa iau si  o lanseta de stationar si cativa vermusti. Lansez , aprind o tigara , gandurile imi  sunt aiurea ... frustrat, deprimat  ce mai..... imi venea sa -mi rup batul de spin si sa ma arunc in Prut, cand ZBANG......Hopa .... meci tata ce mai..... stanga dreapta ...dau drumul la frana usurel si hai acasa...la taticu dupa 10 min de adrenalina la maxim  una bucata  mreana 3 kg .Mai aveam f putin timp si trebuia sa o sterg ca se facea intuneric.Lansez a 2 a oara si incep sa vegetez ce dracu a fost in capul meu de  am batut 4 km si  era sa mai si cad in apa de cateva ori . Nu mai bine stateam eu aici   si le dadeam in goarna?  Cand zbang  Shocked Iar? nu se poate  :or  Ma i scot o bucata la 1, 5 kg  si hai acasa ca e tarziu ...Frumos   ce mai , poate ca imi trebuie un profesor de spin... Wink
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #238 : Marți 21 Noiembrie 2006, 18:49:56 »

scazut cam 20 cm fata de sapt trecuta
si la mine cumatra f apatica: a urmarit, cind am oprit vobleru la luat in gura si statea pe loc, nu stiu poate nu are dinti(anu trecut pe vremea asta nu avea)da eu nu m-am gindit sa ma uit(era chir dimineata) si nu credeam ca va fi singura Pling
ti-au placut locurile de acolo, andrei Cum?,eu am fost mai sus si clean ioc, ce-i drept am stat si f putin
felicitari pt mrene, dar sa nu iti para rau de ziua de spining, ele au venit in locul "profesorului" sa te recompenseze pt staruinta Wink
era sa uit:SILICOANE in casa lemnului, iar Shocked
Memorat

jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #239 : Marți 21 Noiembrie 2006, 19:04:33 »

daca tot nu au dinti poate le combin la cabinet!la citeva le-am pus dinti anul trecut si au fost multumite,au inceput chiar sa taie kevlar cu ei.garantie 2 ani Jamaica Jamaica
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 94   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.057 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 05 Februarie 2018, 19:47:45
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.