Prieteni Pescari

Prut

Joi 23 Noiembrie 2017, 14:51:13 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 94   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Prut  (Citit de 705156 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

Go fishing or die trying

« Răspunde #380 : Duminică 07 Ianuarie 2007, 17:28:42 »

Eu am fost mai in amonte si nu am vazut nimic din ceea ce zici.S-ar putea ca sursa poluarii sa fie mai in aval.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #381 : Duminică 07 Ianuarie 2007, 17:38:16 »

intr/adevar,in ult zile s/a intamplat ceva cu prutul.am fost 2 zile la rand.nu am stat mai mult de 2 ore pe zi.doar urmariri,nimic semnificativ.ceva s/a intamplat dar nu imi dau seama ce.apa f scazuta,limpede dar totusi veneau peturi si crengi f mari pe apa(in zona ungheni).nici o trasatura semnificativa.din cate vad,nici restul nu au facut nimic.oare nu au intrat inca banii in contul pf???
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #382 : Duminică 07 Ianuarie 2007, 18:22:09 »

Am fost si eu azi si nu am vazut nici macar urmariri,atacuri sau ceva de genul asta.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
ionutz_gr
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #383 : Luni 08 Ianuarie 2007, 10:39:34 »

tocmai am fost la ajvps...si a zis ca dupa 25 lasa lumea la pescuit pf..si ca nu vizeaza nik pana atunci..ma doare inima..atata timp sa stau si sa ma uit la altii cum pescuiesc..la pp e diferit?
Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #384 : Luni 08 Ianuarie 2007, 11:59:03 »

Odata ce au aparut si permisele de pescuit pentru 2007, nu cred ca cei de la PF au acest drept (doar in cazuri de forta majora, Doamne fereste de razboi sau altceva) sa-ti interzica sa pescuiesti pe Prut, mai ales daca esti in  regula cu actele.
Memorat
ionutz_gr
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #385 : Luni 08 Ianuarie 2007, 13:52:29 »

mie asa mia zis cucoana de la ajvps..ca au fost pescari si nu ia lasat pf...ca iam zis sa-mi dea o chitanta ceva..sa pot s ama duc pana  vin permisee si a zis ca degeaba mi le da ca oricum nu ma lasa pf
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #386 : Luni 08 Ianuarie 2007, 17:25:37 »

multa prostie in capul celor de la filiala.nici nu stiu de ce mai exista.pescuiesc in iasi de 20 de ani ,am vizat mereu permisul si oriunde am fost,nu am fost intrebat de nimeni nimic.doar pf mai intreaba si mai verifica.pot aprecia ca in 20 de ani am fost intre 500 si 1000 de dati la peste(aproape mereu in locuri naturale) si nu m/a verificat nimeni de la filiala.cine cunoaste probabilitati si legea tare a numerelor mari o sa vada ca probabilitatea ca cei de la filiala sa ma controleze tinde spre 0.
  eu am fost de 3 ori in 2007 la prut.am aratat permisul pe 2006,am povestit ca inca e inchis ,am  aratat cartea de identitate si chitanta de 5 lei pt p.f
 totul a fost in regula,mai putin rapitorul care parca s/a ascuns.cred ca s/a dat si el peste cap cu aceasta vreme primavaratica.
 p.s
 si apoi cei de la filiala parca iti fac un serviciu ca iti iau banii
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #387 : Luni 08 Ianuarie 2007, 17:29:51 »

Asta datorita faptului ca nu aveau concurenta,indiferent cum se purtau cu pescarii,stiau ca tot la ei mergi ca sa-ti iei permis.De acuma nu o sa mai stea asa lucrurile.
Memorat

ionutz_gr
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #388 : Marți 09 Ianuarie 2007, 08:37:31 »

ziceti si mie cum se prezinta prutul..merge de un spin?...o sa ma risc si o sa ma duc cu permisul vechi si chitanta pt  pf...sper sa nu fie probleme
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #389 : Marți 09 Ianuarie 2007, 09:56:13 »

prutul arata ff bine si merita de mers macar pt peisaj.
 rapitorii sunt cam ascunsi.cred ca asteapta o lamurire a vremii mult prea oscilante.repet,parerea mea este ca e nevoie de cateva zile cu ger si macar din loc in loc cu gheata la mal
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #390 : Vineri 12 Ianuarie 2007, 14:54:10 »

brrr...ce liniste.....toata lumea isi pregateste sculele??mie dor macar  de o foto noua ceva.....pe duminica e posibil sa iesim si noi,macar asa un pic
Memorat
akebono
Vizitator
« Răspunde #391 : Sâmbătă 13 Ianuarie 2007, 15:56:14 »

Salutare,
Va doresc un an cu fire zbuciumate si sanatate.
Urmaresc de f.mult timp acest forum dar abia acum mi-am facut cont. Sunt interesat de Prut. Si de permis la PP. Astept noutati.
Memorat
leba
Vizitator
« Răspunde #392 : Sâmbătă 13 Ianuarie 2007, 18:08:41 »

Salutare,
Va doresc un an cu fire zbuciumate si sanatate.
Urmaresc de f.mult timp acest forum dar abia acum mi-am facut cont. Sunt interesat de Prut. Si de permis la PP. Astept noutati.

salut, akebono.
   vezi ca exista un topic de prezentare pentru membrii noi. nu te jena, foloseste-l.  Smiley
   un an bun si tie si pesti mari in fire. Wink
   cu stima.

Memorat
licur
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #393 : Luni 15 Ianuarie 2007, 09:29:56 »

Buna ,

Nu este nici o probleme cu politia de frontiera (verifica chitanta de pf si chitanta pt permis) si se poate merge la prut la pescuit. Am incercat sa merg sambata,ne-au verificat actele si au fost foarte amabili. Pana la urma nu am mai ajuns, asta este alta problema ...
DAR CONCLUZIA : pana vin permisele se poate merge linistit la pescuit pe prut.

Fire intinse,
Licur
Memorat
leba
Vizitator
« Răspunde #394 : Luni 15 Ianuarie 2007, 10:35:07 »

Buna ,

Nu este nici o probleme cu politia de frontiera (verifica chitanta de pf si chitanta pt permis) si se poate merge la prut la pescuit. Am incercat sa merg sambata,ne-au verificat actele si au fost foarte amabili. Pana la urma nu am mai ajuns, asta este alta problema ...
DAR CONCLUZIA : pana vin permisele se poate merge linistit la pescuit pe prut.

Fire intinse,
Licur

Licur, permisele au venit. Wink citeste aici
« Ultima modificare: Miercuri 14 Martie 2012, 15:21:29 de către Teodor » Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #395 : Marți 16 Ianuarie 2007, 09:30:28 »

unde  anume  e Gorban? tot aud la pescari dar eiu nu am nici  cea mai mica  idee(spre rusinea mea...) cam pe unde este.... spuneti-mi o localitate mai mare de pe langa ea...
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #396 : Marți 16 Ianuarie 2007, 12:17:39 »

gorban este in extremitatea sudica a judetului iasi.se merge pe drumul de albita(se iese prin tomesti si apoi spre albita).cred ca e si ceva maxi taxi catre albita.pt date mai exacte se poate consulta orice harta de pe net(a jud iasi)
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #397 : Marți 16 Ianuarie 2007, 12:31:56 »

merci
Memorat
aligaby
Vizitator
« Răspunde #398 : Marți 16 Ianuarie 2007, 12:53:54 »

Pentru orientare ai harta [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] ( Gorban in sud-est )
Memorat
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #399 : Marți 16 Ianuarie 2007, 13:48:14 »

A mai prins cineva avat in ultima perioada? Eu observ ca numai stiuca e activa, desi apa s-a incalzit serios. Clean nimic, sarituri de avat..pauza, la salau nu prea ma pricep sa il caut Rugaciune
Memorat

Pagini: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 94   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 27 Iunie 2017, 16:37:51
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.