Prieteni Pescari

Prut

Vineri 24 Noiembrie 2017, 00:23:59 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 94   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Prut  (Citit de 705287 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
cipcop2002
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: IASI

« Răspunde #420 : Joi 25 Ianuarie 2007, 16:44:24 »

Am fost pe 24.01.2007 si din pacate nu am vazut decat un clenut cat palma... Smiley Smiley
In rest nik..nici avat...nici salau...
de stiuca nici nu se pune problema..
Sa vedem ce se intampla dak mai scade temperatura...
Memorat

CiprianP
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #421 : Joi 25 Ianuarie 2007, 16:47:01 »

vine frigul pt cateva zile.poate isi revine raptorul de prut si ne mai cauta mai des.
  vad ca multi se plang de lipsa activitatii avatului.m/a ambitionat si deci trebuie sa/l gasesc.

Postat pe:: 25-01-2007, 16:45:19

vad ca avem o idee comuna si anume venirea frigului.
 eu raman la o idee unica si fixa  si anume ca trebuie macar putina gheata la mal prin locurile cu un curent mai slab si atunci....
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #422 : Sâmbătă 27 Ianuarie 2007, 19:46:47 »

......mergi 15 km degeaba fara sa ai alta activitate decit sa scoti firele rupte de altii inaintea ta Suparat
si nici nu stii ce "tac" ai cu un mono trecut de 0,4 ,iar daca o mai ia si in amonte... Shocked
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
rdcucu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #423 : Luni 29 Ianuarie 2007, 18:03:59 »

salut prieteni, ma numesc cucu radu, sunt din bacau si as vrea sa ma ajutati cu o mare problema :as dori sa merg la peste pe prut, stie cineva vreun loc mai bunicel, eventual cazare pt 2-3 zile? multumesc anticipat!
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #424 : Luni 29 Ianuarie 2007, 20:35:29 »

cazare la cort, sau la vre-o bunica ce are casa in unul din satele riverane, sau la nea milica la stinca(daca te cunosti bine cu el)
in rest toate locurile pe prut sunt bunicele, pe cele BUNE nu ti le spune nimeni. daca e pt stationar il cauti si il intretii(faci trepte,dolie,dai nada...),iar daca e pt rapitor, incerci sa ii afli obiceiurile si sa le suprapui cu locul unde ai ajuns(treaba de cel putin un an cu o medie de o iesire pe saptamina, macar
daca nu esti unul din multii pescari de balta ratacit pe prut, cu mari sanse de a afirma:"nu este peste!"
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
leba
Vizitator
« Răspunde #425 : Marți 30 Ianuarie 2007, 18:59:01 »

scurt info: daca tine vremea asa nu se va mai putea pescui pe purt o vreme. din pacate:
   - a aparut deja gheata la mal in conditiile in care afara erau 2-3 grade minus;
   - frigul a fost patrunzator, fara echipament adecvat nu sfatuiesc pe nimeni sa mearga;
   - ninsoarea continua sa cada si accesul pe maluri va fi din ce in ce mai greu.

in consecinta sfatuiesc pe cei care vor sa iasa la Prut in perioada asta sa se echipeze adecvat, sa nu lungeasca partidele prea mult (3-4h) si sa fie foarte atenti la maluri.

altfel spus: azi nu i-am vazut fata, ceva pixuri in craci, sub maluri si atat. nici un tac.  Trist
   schimbarea de temperatura/presiune atmosferica isi face simtita prezenta si la pesti. 

Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #426 : Marți 30 Ianuarie 2007, 19:52:27 »

eu propun sa nu mai iasa nimeni pina ma satur eu Evil
de ingetat nu mai ingheta anul asta(de fapt eu am prezis asta de prin octombrie), dar malurile devin mai periculoase cu gheata si zapada, si nu doar cele pe care stai ci si cele de deasupra ta(faleze)
Memorat

Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #427 : Marți 30 Ianuarie 2007, 21:49:44 »

Mercy ptr sfaturi baieti ! Oby nu cred ca tre  sa ti mai faci probleme cu locurile de acum inainte... =))Oricum pe mine tot pe Prut ma gasesti.... =))Am plecat  Ciine
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #428 : Marți 30 Ianuarie 2007, 21:56:54 »

eu nu am nimic cu pescarii de prut Love, mie mi-e ciuda pe pescarii de balta care nici nu invata da nici nu se lasa Evil
Memorat

jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #429 : Marți 30 Ianuarie 2007, 22:08:48 »

mai oby fii si tu mai maleabil Risete lasa oamenii sa invete sa pescuiasca pe Prut Risete
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #430 : Marți 30 Ianuarie 2007, 22:39:21 »

=))Pari cam incordat man ce e cu tine? Stai sa vezi din primavara ce o sa fie.... Invazie.... Risete Ciine
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #431 : Marți 30 Ianuarie 2007, 22:48:01 »

da da o sa fie invazie de tzintzari pe Prut!ca multi peskarici se vor lasa pagubashi cind vor vedea ce inseamna pescuitul pe Prut Risete Risete unii cred ca pe prut sar pestii pe mal si te musca de c..r  Rinjet common ! datzi cu..ul la muscat  Risete
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
leba
Vizitator
« Răspunde #432 : Miercuri 31 Ianuarie 2007, 08:44:52 »

eu propun sa nu mai iasa nimeni pina ma satur eu Evil
de ingetat nu mai ingheta anul asta(de fapt eu am prezis asta de prin octombrie), dar malurile devin mai periculoase cu gheata si zapada, si nu doar cele pe care stai ci si cele de deasupra ta(faleze)

te tine pe-o sticla de Absolut? eu zic ca o sa-nghete. Cool
Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #433 : Miercuri 31 Ianuarie 2007, 08:47:27 »

I-ar veni mai usor un pariu pe ceva paste fainoase  Smiley
Si eu zic ca o sa inghete in februarie-martie, chiar daca nu va fi peste tot pod de gheata, oricum nu se mai putea pescui
Memorat
cipcop2002
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #434 : Miercuri 31 Ianuarie 2007, 11:53:45 »

Ma fratilor....eu zic k cine poate si stie.....si are cu ce.....Sa se duka pe Prut...
K asa poate mai invatam si noi cate ceva.... Risete
Pentru cei care prind peste pe Prut in orice conditii...TOT RESPECTUL si JOS PALARIA...
Pentru ceilalti...care cred ca Prutul are peste care sare pe mal si asteapta sa fie cules....
S-ar putea sa aveti o mare dezamagire... Rinjet
Cand va da caldura va fi mare aglomeratie pe apa...
insa ...dupa cateva partide..sunt sigur k ff multi "pescarici" se vor lasa pagubasi...
si vor spune ca cei care prind peste pe Prut sunt mincinosi notorii..... Risete
 Risete
Si eu spun sa-i lasam sa creada asa.... Risete
 Risete
 Risete
Memorat

CiprianP
aligaby
Vizitator
« Răspunde #435 : Miercuri 31 Ianuarie 2007, 12:08:30 »

[OFFTOPIC]
@cipcop2002 te rog nu mai abuza de smileyuri, vezi Regulamentul forumului.
[/OFFTOPIC]
« Ultima modificare: Miercuri 14 Martie 2012, 15:07:13 de către Teodor » Memorat
Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #436 : Miercuri 31 Ianuarie 2007, 17:02:42 »

Salutare, ce influenta poate avea seceta  din acest an asupra pestilor din Prut.   Sa intamplat si in alti ani situati similare? A fost vreun an in care cei de la Stanca nu au mai dat drumul la apa? Astept eventualele ipoteze .
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #437 : Miercuri 31 Ianuarie 2007, 18:21:27 »

ma tine si pe un bax de absolut(prefer smirnoff de 50 amperi)ca nu va ingeta suficient pt a te impiedica sa pescuiesti(eventual sa si prinzi).sunt de acord ca va fi gheata la mal, dar gheata din mal in mal nu va fi in 2007

anii 2005 si 2006 au fost ani de exceptie cu ape foarte mari ce au facut posibila reproducerea in conditii f bune a pestelui(vezi ciortaniadele din toamna 2006).in 2007, cel putin in primavara nu vor fi ape foarte mari(lipsa de zapada),si dupa cum se pare si vara va fi secetoasa=>un an de exceptie in capturi, probabil similar cu 2004

si sa stiti ca pestele chiar sare pe mal:crapul in boiste si rapitorul in urmarirea prazii
Memorat

leba
Vizitator
« Răspunde #438 : Miercuri 31 Ianuarie 2007, 18:27:09 »

ma tine si pe un bax de absolut(prefer smirnoff de 50 amperi)ca nu va ingeta suficient pt a te impiedica sa pescuiesti(eventual sa si prinzi).sunt de acord ca va fi gheata la mal, dar gheata din mal in mal nu va fi in 2007

hai sa ramana o sticla de smirnoff de 3/4, ok? e oficial si n-ai cum sa te fentezi, ca chub.ul la cozme.  Wink
  ma gandesc la bugetul tau si-asa destul de fragil, n-are rost sa te jupoi. Evil
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #439 : Miercuri 31 Ianuarie 2007, 23:53:52 »

pariul asta n-am cum sa-il pierd in conditiile astea (sa ramina loc de pescuit pe apa libera)niciodata. sub porti la stinca nu ingeata Wink
dar eu sustin ca incepind de pe 1II2007 nu mai ingheata prutul incit sa te faca sa nu mai poti pescui
in ianuarie 2006 a inghetat dupa 3-4 nopti cu sub -20, si doua saptamini de minus inainte.nu va mai luati dupa stiri la tv.eu anul trecut in februarie am fost in fiecare weekend pe prut la gratare.nu pescuiam din lipsa confortului termic nu din lipsa apei libere
Memorat

Pagini: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 94   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.042 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 08 Octombrie 2017, 10:59:06
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.