Prieteni Pescari

Prut

Luni 19 Noiembrie 2018, 20:20:06 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 94   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Prut  (Citit de 788593 ori)
0 Utilizatori și 4 Vizitatori pe acest subiect.
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #440 : Joi 01 Februarie 2007, 07:35:30 »

si eu sint de parere ca nu se va mai face pod de gheata pe Prut!si asa ingheta greu acum ,la ce "calduri" se anunta ,sint si mai convins ca nu va fi pod.gheata pe inele va fi singurul dusman real.si bineinteles lemnele ude (nu va putea oby sa isi aprind gratarul) Risete Risete
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
munviorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #441 : Joi 01 Februarie 2007, 09:05:28 »

Am auzit de la cineva ca in acest an se vor face reparatii la baraj si  vor da drumul la apa  s-ar putea sa nu avem noroc nici anul acesta  sa dea dumnezeu sa ma fi mintit  ca ar fi nedrept sa o patim si anul acesta
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #442 : Joi 01 Februarie 2007, 11:15:39 »

in conditile in care anul acesta se anunta secetos cum credeti ca o sa dea drumul la baraj sa curga pe apa simbetei atita amar de apa?deja nivelul este scazut in baraj si sint disperati cei de la Ape Prut sa il mai umple.asa ca eu cred ca e doar un zvon! Rugaciune Rugaciune
Memorat

munviorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #443 : Joi 01 Februarie 2007, 11:22:56 »

Sa de dumnezeu sa fie asa domnule johan pentru ca  altfel raminem cu jijia si siretul in caz ca nu este si el poluat
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #444 : Sâmbătă 03 Februarie 2007, 06:09:27 »

cred ca am luat-o razna fratilor!la ora 5 erau -7 grade  :oiar eu acusica plec pe Prut la pescuit!Doamne ajuta Rugaciune Rugaciune
Memorat

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #445 : Sâmbătă 03 Februarie 2007, 18:12:48 »

a fost cineva astazi ? cum e prutul?  se poate pescui sau sunt sloiuri?
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #446 : Sâmbătă 03 Februarie 2007, 18:36:14 »

aisberguri adevarate ce sloiuri!!! Risete hai fiti seriosi nu vedeti ca e cald afara.de unde sloiuri? Risete
Memorat

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #447 : Sâmbătă 03 Februarie 2007, 19:09:43 »

;)din deal....ca de la vale nu pot veni... Risete
Memorat
munviorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #448 : Joi 15 Februarie 2007, 20:12:31 »

Prieteni pescari  a inceput sa mearga bine pe Prut sa stiti ca nu e un zvon . VA DORESC FIR INTINS.
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #449 : Duminică 18 Februarie 2007, 14:21:58 »

chiar a inceput sa mearga bine???
 sper ca nu la STIUCA.
 imi e dor de un avat serios.a fost ceva miscare???
 vad ca ziua e superba dar din pacate nu pot iesi pana la prut.ma simt ca un copil consemnat
Memorat
munviorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #450 : Duminică 18 Februarie 2007, 16:12:24 »

Atunci cind am fost eu era cald afara iar din cauza unor probleme de sanatate nu mai pot pescui la rapitor ci numai la stationar adica AM VRUT SA SPUN CA AM PRINS BINE MREANA;CLEAN;AVAT SI BATCA toate acestea la vetrica .Stiu ca a inceput prohibitia si va este greu celor care practicati acest stil va doresc toate cele bune si fir intins.
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #451 : Duminică 18 Februarie 2007, 17:20:08 »

e super la mreana.cel putin la c ea de peste 1/2 kg.interesant de stiut dupa ce reguli sunt guvernate perioadele de hranire ale mrenei.sunt perioade si locuri in care crezi ca esti la o crescatorie si altele in care crezi ca ai dat dupa mreana in mijlocul campului.
 mai e batca pe prut??era mare??
 stiu ca la vetrica nu prea vine avat mare
Memorat
munviorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #452 : Duminică 18 Februarie 2007, 21:31:30 »

Din cite stiu mreana maninca foarte bine primavara pina in prohibitie si toamna tirziu ca are anumite locuri in care trage mai bine sau mai rau asta depinde si de norocul pescarului ca toti stiu modul de viata a mrenei.In ceea ce priveste marimea au fost exemplare de la 1,5-2 Kgiar clenii intre 500gr-700gr avatul cam 1,5 iar  batciile si babustile intre 200si 300gr.iIn luna decembrie un amic de al meu a prins  avat si la 3Kg. IN REST CE SA ZIC AU FOST PERIOADE DE CITE 2-3 LUNI IN CARE NU VEDEAM CULOAREA MRENEI .Va doresc toate cele bune si fir intins.
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #453 : Duminică 18 Februarie 2007, 22:17:19 »

vorbesti de avat prins la vetrica???de 3 kg??
 sau la pestisor?vorbeai de pescuit static
Memorat
munviorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #454 : Luni 19 Februarie 2007, 08:46:59 »

Cris36 eu cind am scris ceva sa stii ca nu sint povesti pescaresti este ceea ce am vazut in acelasi timp asi fi foarte bucuros daca si ceilalti pescari ar scrie pe acest forum din experientele lor pescaresti.Iti doresc toate cele bune si fir intins

Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #455 : Luni 19 Februarie 2007, 09:47:13 »

[off topic]
Pe forumul de pe rapitori este un topic deshis despre Prut, unde sunt informatii informatii incepind din 2004. Cineva care are rabdare poate face o "harta" pe luni "daca", "la ce", "cum a mers", "cum era apa", etc. Wink
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
[/off topic]
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #456 : Luni 19 Februarie 2007, 15:54:41 »

in afara de statistica trecutului,cred ca o f mare influenta o are si simtul propriu al zilei si al locului.
 si apoi nu prea ai des zile identice in locuri identice.
 oricum raman mirat ca a mers avat mare la vetrica(nu am spus ca nu cred).
Memorat
munviorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #457 : Luni 19 Februarie 2007, 20:59:31 »

Apropos de zile faste si zile nefaste azi in jurul orei 14 am ajuns pe aceeasi locatie ca saptamina trecuta  pina la ora 18 doar 2 platici ceilalti amici cam aceasi capturi am vorbit si cu alti pescari care au fost pe alte locatii aceleasi rezultate cei care merg de multi ani  pe Prut s-au invatat cu acest lucru ,in definitiv tot farmecul  sint clipele minunate petrecute pe malul apei.Va doresc toate cele bune si fir intins.
Memorat
Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #458 : Joi 22 Februarie 2007, 14:12:08 »

Ce se mai aude? cine a mai fost la Prut si cu ce rezultate?
« Ultima modificare: Joi 22 Februarie 2007, 14:32:27 de către Lostrita » Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #459 : Vineri 23 Februarie 2007, 00:06:40 »

ce-i care isi fac probleme de capturi ori sunt incepatori ori altceva.rezultate incepi sa ai dupa ce reusesti sa cunosti si sa intelegi prutul.ce-i care se bazeaza pe statistici nu o sa aiba niciodata rezultate sau daca da ele sunt intamplatoare.esential este si alegerea sculelor folosite si ma refer in special la varga si la fir.majoritatea pescarilor care ii intilnesc pe prut au adevarate  sufe in loc de fir.cind ve-ti invata sa alegeti sculele care trebuie veti avea rezultate
locul iarasi conteaza ,in locuri cu piatra se pescuieste intr-un fel iar la pamint cu totul diferit.pe prut nu se face zgomot .unii confunda prutul cu larga jijia
deci tine-ti minte citeva elemente de care sa va pese .lungimea vergii si actiunea ei,grosimea firului,greutatea plumbului.marimea acului si forma sa momeala ,nada,loculsi altele
ce-i care ma cunosc stiu ce vorbesc ca am batut prutl in lung si lat cu talpa si de unul singur si am reusit sa aflu multe din tainele acestui rau
daca  va pot fi de folos va stau la dispozitie .
Memorat
Pagini: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 94   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.054 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 04 Octombrie 2018, 01:13:42
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.