Prieteni Pescari

Prut

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 09:27:43 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 94   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Prut  (Citit de 705679 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #480 : Joi 01 Martie 2007, 16:33:48 »

zic eu un loc: Bosia. Lips Sealed

Roll Eyes
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #481 : Joi 01 Martie 2007, 16:34:46 »

Cleanul a mers mereu iarna asta,el a fost varianta de rezerva,necazul meu este ca nu am reusit sa iau avat ca si anul trecut in iarna, cand mergea "in draci" si bucati frumoase.Am mai recuperat la capitolul salau,dar avat...... Pling
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #482 : Joi 01 Martie 2007, 16:35:42 »

si eu unul,hai doua: ungheni si tutora
  Rinjet Rinjet oricum amandoua(adica toate trei sunt calcate  depescari mai ceva decat calca cucosul o gaina....)
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #483 : Joi 01 Martie 2007, 16:43:13 »

La Bosia e jale,parca e parcare de masini,stau pescarii ca si pe balta,unul langa altul.Nu frecventez astfel de locuri de cat atunci cand sunt in criza de timp sau chef.Chiar vb cu un amic ,acu 2 ani nu vedeai un pescar de spinning pe Prut,cativa de samanta,dar de anul trecut e jale,e invazie.Sa fie oare o coincidenta faptul ca aceasta perioada corespunde cu formarea asociatiei noastre si inceperea crearii unui centru de spinning in Iasi?
Memorat

Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #484 : Joi 01 Martie 2007, 16:46:03 »

Doc..sigur te-au vazut pe tinelaund cate un salau sau avat pe ici pe colo si au zis sa isi incerce si ei norocul. desi..vezi..unii ink nu au renuntat la scaunele  Rinjet Cheesy

Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #485 : Joi 01 Martie 2007, 16:53:36 »

Pai numai daca ne uitam la noi in "ograda" si vedem cati s-au apucat cu adevarat de spinning de cand au intrat in contact cu noi si vedem ca sunt destul de multi.Acestia influenteaza pe altii si etc.Dupa parerea mea multi pescari nu se apuca de spinning pentru ca e greu sa te apuci de unul singur,fara sa stii ce sa folosesti,cand si unde.

Postat pe:: 01-03-2007, 16:50:29

Gata cu mesajele offtopic. Rinjet
Memorat

Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #486 : Joi 01 Martie 2007, 16:55:15 »

Asta e clar, influenta isi arata efectul asupra unora. Aminteste-0ti cum fu cand am fost cu leba pe siret..noi doi si Relu..de atunci..si-a luat si Leba...scule  Cheesy
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #487 : Joi 01 Martie 2007, 16:56:14 »

Si acum tin minte.......mirosul lui Leba........de la feromoni. Rinjet Rinjet
Memorat

Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #488 : Joi 01 Martie 2007, 16:57:04 »

Ok..ok..ca sughitza Leba
Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #489 : Joi 01 Martie 2007, 16:59:28 »

hmmm, erai pe cale sa fii bannat tocmai... Roll Eyes Cheesy
La Bosia e jale,parca e parcare de masini,stau pescarii ca si pe balta,unul langa altul.Nu frecventez astfel de locuri de cat atunci cand sunt in criza de timp sau chef.Chiar vb cu un amic ,acu 2 ani nu vedeai un pescar de spinning pe Prut,cativa de samanta,dar de anul trecut e jale,e invazie.Sa fie oare o coincidenta faptul ca aceasta perioada corespunde cu formarea asociatiei noastre si inceperea crearii unui centru de spinning in Iasi?

exista si reversul medaliei. pana la urma de3 la alde tine a plecat, doc... Wink

Memorat

let`em live, they are part of the game!
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #490 : Joi 01 Martie 2007, 17:00:33 »

Mea culpa.  Smiley
« Ultima modificare: Joi 01 Martie 2007, 20:46:40 de către nick » Memorat

gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #491 : Joi 01 Martie 2007, 17:13:47 »

da da voi sunteti de vina...voi si primul clean prins... Rinjet
Memorat
Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #492 : Joi 01 Martie 2007, 22:47:50 »

Faza cu locurile?  Rinjet Este loc suficient ptr toata lumea. Intradevar ce am vz pe la Bosia, autostrada tata.iar referitor la spinning , cred ca f multa lume din zona a invatat lucruri noi de pe rapitori, PP,reviste,Chasse&Peche
« Ultima modificare: Vineri 02 Martie 2007, 11:44:55 de către Lostrita » Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #493 : Vineri 02 Martie 2007, 13:00:48 »

ca de pe  rapitori ,ca de pe pp..... daca nu era rubrica" Prut" cred ca nu lua amploarea asta.... dar e posibil sa ma insel.. acum doi ani am colindat toate baltile din jurul iasului... si cel mai bine a fost pe raul Jijia.mi-am facut permis pe  jijia(dupa ce am luat o amenda) si  automat am gasit  si prutul.. am fost  pe mal  mi-a placut... am mai corupt cativa amici(singur e mai plictisitor( ca sa te bucuri ,tre sa ai cu cine  imparti nu? Wink )...banuiesc ca au patit mai multi asa... oricum in cativa ani o sa fie si mai aglomerat.. asa ca degeaba sunt pazite locurile ..tot or sa fie descoperite mai devreme sau mai tarziu...
Memorat
Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #494 : Vineri 02 Martie 2007, 13:18:19 »

Nu va mai plange ti atat cu locurile. Prutul intra in tara in judetul Bt si pana la varsarea in Dunare , are vreo cateva sute de km buni Cheesy Ei nici in situatia asta nu se mai gasesc locuri virgine? Rinjet
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #495 : Vineri 02 Martie 2007, 13:25:08 »

Rinjet as vrea te vad ca te  vad ducandu-te  la pescuit la varsarea prutului Rinjet... locuri or sa fie  multe..dar tot mai departe de iasi..crezi ca membrii fondatori ai pp se duceau acuma 3 ani  asa departe de iasi?? eu ma indoiesc.iar daca tu mai ai treba si prin botosani nu inseamna ca o sa te duci lapescuit de 2-3 ori pe saptamana  mai susde botosani..dar e posibil sa iti iei o masina  de asta noua  cu combustibil ieftin si sa te duci 3-400 km lejer in fiece zi fara sa simti la buzunar Roll Eyes
Memorat
Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #496 : Vineri 02 Martie 2007, 14:33:01 »

Pai solutia ar fi sa nu se mai discute nimic despre Prut.Si cu asta basta.Apropo eu de anul trecut din iunie inca nu m am intalnit cu nimeni pe unde merg la pescuit.Doar localnici.Si cine te opreste pe tine sa meri in jud Botosani la pescuit? Rinjet
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #497 : Vineri 02 Martie 2007, 14:41:44 »

pai in primu rand am permis doar in  iasi...si apoi nu-mi place sa merg ore in sir (zeci,sute de km...) ,prefer sa  ajung repede la locul de pescuit sisa pescuiesc nu sa conduc... da na ,fiecare cu gusturile lui.... cat  despre locuri...am batut prutul aprope pe toata raza judetului...si am gasit si locuri batatorite cat si locuri virgine... si nu spuneai tu ca :(citez)" Intradevar ce am vz pe la Bosia, autostrada tata"...sau nu ai fost pe acolo?? atunci cum de poti afirma  asta Cum?;sau poate ai fost noaptea cand nu e nici picior de localnic macar Cheesy
dar deviem de la topic:"prut"...
Memorat
Lostrita
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #498 : Vineri 02 Martie 2007, 14:58:11 »

Meri si tu in cursul saptamani si ai sa ai loc suficient.
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #499 : Vineri 02 Martie 2007, 15:08:50 »

din nefericire(sau din fericire??!)  pe lumea asta mai sunt si oameni care sunt nevoiti sa lucreze...dar am fost si eu in cursul saptamanii( si era cam la fel ,pe unde merg eu in mod frecvent nu prea conteaza ce zi este)
daca faci aluzie la bosia...locurile bune sunt ocupate chiar si in cursul saptaminii,chiar daca pescarii nu merg"bara in bara"( cum se intampla in weekend)
« Ultima modificare: Vineri 02 Martie 2007, 15:11:50 de către gene3004 » Memorat
Pagini: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 94   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.072 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 10 Septembrie 2017, 19:35:13
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.