Prieteni Pescari

Prut

Duminică 19 August 2018, 21:50:33 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 94   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Prut  (Citit de 778500 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #520 : Luni 05 Martie 2007, 11:44:20 »

ieri am folosit niste ochelari balzer.... daca asti sunt naspa atunci abia astept sa  folosesc si altii "mai buni"
ps:2 mrene la stationar,o stiuca  plecata din mal ,avati pe malul moldovenilor,si un clean zarit....apa acceptabila
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #521 : Joi 08 Martie 2007, 19:59:41 »

care merge sambata pe prut ? mi-e urat sa merg singur. vecinul meu nu poate sa mearga . las si un tel   0745520461 daca imi dai beep in seara asta te sun eu de la servici
Memorat
EugenM
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

Pescar Hoinar

« Răspunde #522 : Vineri 09 Martie 2007, 10:36:16 »

Eu de obicei sambata si duminica sunt liber, ca in timpul saptamanii lucrez.dar partea proasta e ca eu nu am masina.
daca ai masina si un loc liber..te rog sa ma contactezi si pe mine

0745955292 sau YM: museieugen

multumesc

Sa aveti fir!!
Memorat

Musei Eugen, museieugen@yahoo.com
Tel:0745955292;
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #523 : Vineri 09 Martie 2007, 17:17:23 »

Fire smuncite celor care merg maine la Prut...(sau undeva la peste...)!
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #524 : Duminică 11 Martie 2007, 07:53:08 »

e adevarat ca poti lua cu tine un insotitor pe prut numai cu buletinul?
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #525 : Duminică 11 Martie 2007, 08:48:58 »

e adevarat ca poti lua cu tine un insotitor pe prut numai cu buletinul?
cata vreme nu pescuieste, da.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #526 : Duminică 11 Martie 2007, 09:42:39 »

Trebuie PG Inclusiv pentru persoana care te insoteste (chitanta de 5RON e suficienta).

Citat
...
Art. 7
...
(5) Accesul persoanelor in fasia de protectie a frontierei de stat pana la culoarul de frontiera sau malul apelor, dupa caz, este permis in baza documentelor de identitate, cu aprobarea administratiei publice locale si cu avizul sefului formatiunii locale a politiei de frontiera.
(6) Accesul persoanelor pentru efectuarea unor activitati dincolo de fasia de protectie a frontierei de stat, in situatia in care aceasta se constituie mai in adancime, precum si in insulele si ostroavele apartinand statului roman, situate in apele de frontiera, este permis numai prin locurile si in conditiile stabilite de administratia publica locala si cu avizul sefului formatiunii locale a politiei de frontiera.
(7) Accesul persoanelor in insulele si ostroavele de formatiune noua din apele de frontiera este permis numai dupa determinarea apartenentei acestora, pe baza intelegerilor incheiate intre statul roman si statul vecin.
...
Art. 40.
Pescuitul industrial si sportiv in apele de frontiera, apele maritime interioare si in marea teritoriala se efectueaza, in conditiile legii, in locurile si sectoarele stabilite de autoritatile competente, cu avizul prealabil al sefului inspectoratului judetean al politiei de frontiera.
....
Art. 42.
(1) Activitatile de agrement si sportive in apele de frontiera se pot desfasura cu aprobarea capitaniei de port sau, dupa caz, a administratiei publice locale si cu avizul sefului sectorului politiei de frontiera.
...
« Ultima modificare: Duminică 11 Martie 2007, 09:44:48 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #527 : Duminică 11 Martie 2007, 12:14:11 »

mersi pt informatie. poate o sa o iau si pe nevasta-mea si pe ala micu daca e asa (la vara), sa vada si ea cum se prinde un peste (daca se prinde)
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #528 : Duminică 11 Martie 2007, 18:47:45 »

am fost la prut pt a doua oara in acest an.
 vreme f faina,apa limpede si relativ scazuta.
 politie de frontiera f amabila.
 am stat doar 2 ore.
 am avut un singur tac.
 am intalnit pe cineva cu un avat de peste 3 kg.
 era luat in zona ungheni.
 imi pare rau ca nu am fost la locul meu vechi.am ales priza prut si am ales/o degeaba ca am gasit 3 pripoane cu niste plumbi imensi si f multa miscare.

Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #529 : Luni 12 Martie 2007, 12:24:51 »

fusem sambata .... nica doar o trasatura pe seara si aia ratata...aa si doi agenti care ne cautau de zor pt ca gasisera masina si noi nicaieri Rinjet;agenti care ne-au intrebat daca am luat vreo stiuca ceva...adica nu stiau sau se faceau ca nu stiu de prohibitie!
Memorat
Pruteanu
Vizitator
« Răspunde #530 : Luni 12 Martie 2007, 18:29:11 »

Am fost si duminica si s-a facut :
18 (50%) ... adica eu n-am luat nimic !

(Amicul cu care am fost a prins ceva frumos ... insa a avut si ghinion ca frigul de dimineata mi-a "ucis" bateriile de la aparatul foto. Shocked)
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #531 : Luni 12 Martie 2007, 18:42:05 »

cumva avat???
 sau ati fost la mreana??
Memorat
Pruteanu
Vizitator
« Răspunde #532 : Luni 12 Martie 2007, 19:11:44 »

cumva avat???
 sau ati fost la mreana??

Avat ... minim 2 kg (masurat cu aproxi-metrul  Cum?)
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #533 : Luni 12 Martie 2007, 19:20:28 »

cineva a fost bucuros tare.de mult timp nu am mai simtit un drill de avat adevarat(datorita faptului ca ieri am fost a doua oara in acest an).
 povestirea noastra despre avatii capitali a aparut intr/un numar al revistei lu peste.....(fara drepturi de autor....)
Memorat
Pruteanu
Vizitator
« Răspunde #534 : Luni 12 Martie 2007, 19:23:39 »

cineva a fost bucuros tare.de mult timp nu am mai simtit un drill de avat adevarat(datorita faptului ca ieri am fost a doua oara in acest an).
 povestirea noastra despre avatii capitali a aparut intr/un numar al revistei lu peste.....(fara drepturi de autor....)
Nu cred ca vorbim de acelasi om.
Cel cu care am fost eu ieri implinea 53 de ani (si si-a facut un frumos cadou tocmai de ziua lui Wink)
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #535 : Luni 12 Martie 2007, 19:27:11 »

despre care om vorbim???
 cred ca nu am fost ff explicit in mesaj.
 spuneam ca o discutie mai veche despre avati(cred ca pe forumul revistei lu peste) a fost publicata intr/un numar scris al revistei.si nu am primit drepturi de autor.
 si mai spuneam ca cineva a prins sambata un avat de peste 3 kg in zona ungheni si era singur sau de fapt cu baiatul lui.din cate am inteles a fost chiar pe un loc bine cunoscut de mine si foarte darnic
Memorat
Pruteanu
Vizitator
« Răspunde #536 : Luni 12 Martie 2007, 19:27:51 »

cumva avat???
 sau ati fost la mreana??
Precizare : am fost la salau !
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #537 : Luni 12 Martie 2007, 19:38:48 »

si eu am cautat ieri salaul dar nu l/am gasit.am stat si f putin si am incercat doar twistere(si  sunt sigur ca au fost prea putin culori).despre discutia noastra veche ...?
 sper ca nu fac o confuzie.era prin decembrie
Memorat
Pruteanu
Vizitator
« Răspunde #538 : Luni 12 Martie 2007, 19:57:00 »

.........................................
 si mai spuneam ca cineva a prins sambata un avat de peste 3 kg in zona ungheni si era singur sau de fapt cu baiatul lui.din cate am inteles a fost chiar pe un loc bine cunoscut de mine si foarte darnic
despre care om vorbim???
 ......................................
Scuze ... a fost o neintelegere !
Cu ocazia asta am tradat si locul unde a fost prins avatul. (Pe de alta parte stiu si cam ce locuri bati ... mea culpa)
Ar mai fi o orecare concidenta ... eu am fost si cu baiatul meu la pescuit.

Credeam ca vorbim de acelasi avat ... cum eu sunt cam "secretos" si banuind ca si tu ai devenit mai discret ... am banuit ca vorbim de aceeasi captura.

Postat pe:: 12-03-2007, 19:44:45

si eu am cautat ieri salaul dar nu l/am gasit.am stat si f putin si am incercat doar twistere(si  sunt sigur ca au fost prea putin culori).despre discutia noastra veche ...?
 sper ca nu fac o confuzie.era prin decembrie
Eu am avut simbata o "intilnire" cu un salau adevarat (pe un loc nou ... care sincer nu prea promitea la prima vedere ... insa a aparut totusi ceva promitator si din pacate temporar . Nu am poze ... n-am avut aparatul la mine.  Suparat

Discutii despre culori la twistere nu am avut. Eu folosesc preponderent un singur model ... o singura culoare. A mers si la avat, a mers si la salau, este si foarte ieftin ... are insa un mare defect ... nu se mai gaseste in Iasi  Rinjet(Eu am primit recent 50 buc. de la Bucuresti Wink).
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #539 : Luni 12 Martie 2007, 19:59:55 »

eu sunt discret dar nu duc aceasta discretie pana in panzele albe.cat timp exista sportivitate si fair play,impartasesc cu drag orice informatie(singura informatie clasificata este locul in care am prins ziua avatului din 2006).si este un loc atat de comun.sigur au trecut multi pe langa el.recunosc ca si eu am trecut foarte des pe acolo fara sa simt potentialul urias.
 cred ca nu ne/am intalnit ieri pe prut si am si vorbit.eu eram in zona priza prut
Memorat
Pagini: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 94   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.054 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 11 Iulie 2018, 00:19:28
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.